Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Svjetska povijest, ratovi, osvajanja, osobe koje su obilježile svoj period...
Moderator: Fatih, Socrates
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la Max »

laga-nini je napisao/la: 06 aug 2020, 20:26 ..realno Bošnjaci su bili u najgoroj poziciji jer i Srbi i Hrvati su manje vise prislonjeni matičnim državama..ipak i ono malo sto je stizalo Bošnjacima je išlo iz hr ja znam za to sigurno i prihvat izbjeglica je bio u toku sukoba..govorim o logistici ..sukob bosnjaka i Hrvata je druga tema i o tome se moze pricat zasto i koji je razlog jer u početku se skupa ratovalo kontra Srba ..ko je tu kome zabio nož u to bi stvarno tribalo analizirat..nemoj ovo svatit da sam ja odredio nego da ima dosta nejasnoća..
U mom gradu je izvrsen prvi napad u BiH na četnike 92 03.05.

Da bi se rasteretilo ljudstvo oko Sarajeva i dostavili vrlo bitno oruzje iz Kreseva prema Sa.


To je jedina pomoc od strane HVOa za koju ja znam. Sve ostalo je bilo šurovanje sa njima. Dakle od 92-uge. A vjeruj da znam mnogo toga obzirom na polozaje moje rodbine i čače u AR BiH.


Opet kazem, kao sto je interes oluje oko Bihaća bio kakav jeste, u Centralnoj Bosni je bio drugačiji. Ahmići svjedoče o tome...
0
I say what I think, I think what I say
Insomnia
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 222
Postovi: 254
Pridružen/a: 29 jul 2020, 18:52

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la Insomnia »

Pa ipak ima jedna pa da je ko zrno bibera. Cace, Ćele a ni juke nisu isli ubijati po Požarevcu
2
2 slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la Fatih »

Insomnia je napisao/la: 06 aug 2020, 20:39 Pa ipak ima jedna pa da je ko zrno bibera. Cace, Ćele a ni juke nisu isli ubijati po Požarevcu
I sta bi sa Cacom, Jukom?
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la Max »

Fatih je napisao/la: 06 aug 2020, 20:45
Insomnia je napisao/la: 06 aug 2020, 20:39 Pa ipak ima jedna pa da je ko zrno bibera. Cace, Ćele a ni juke nisu isli ubijati po Požarevcu
I sta bi sa Cacom, Jukom?
Pojeo ih mrak


....
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la Fatih »

mad_max_ba je napisao/la: 06 aug 2020, 20:48
Fatih je napisao/la: 06 aug 2020, 20:45

I sta bi sa Cacom, Jukom?
Pojeo ih mrak


....
Naravno. Nije ih niko morao traziti, cak u vrijeme rata. Oteli se kontroli, i to je to.

P.S.

Juka je prvo pobjegao u HVO. :haha
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
carobnjak_N
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 317
Postovi: 366
Pridružen/a: 02 aug 2020, 06:53

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la carobnjak_N »

Insomnia je napisao/la: 06 aug 2020, 20:39 Pa ipak ima jedna pa da je ko zrno bibera. Cace, Ćele a ni juke nisu isli ubijati po Požarevcu
jok, nego su klali svoje komšije po ulici
1
1 slika
Avatar
carobnjak_N
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 317
Postovi: 366
Pridružen/a: 02 aug 2020, 06:53

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la carobnjak_N »

Fatih je napisao/la: 06 aug 2020, 20:45
Insomnia je napisao/la: 06 aug 2020, 20:39 Pa ipak ima jedna pa da je ko zrno bibera. Cace, Ćele a ni juke nisu isli ubijati po Požarevcu
I sta bi sa Cacom, Jukom?
isto što i sa Arkanom
1
1 slika
Insomnia
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 222
Postovi: 254
Pridružen/a: 29 jul 2020, 18:52

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la Insomnia »

Kme, kme
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la laga-nini »

mad_max_ba je napisao/la: 06 aug 2020, 20:37
laga-nini je napisao/la: 06 aug 2020, 20:26 ..realno Bošnjaci su bili u najgoroj poziciji jer i Srbi i Hrvati su manje vise prislonjeni matičnim državama..ipak i ono malo sto je stizalo Bošnjacima je išlo iz hr ja znam za to sigurno i prihvat izbjeglica je bio u toku sukoba..govorim o logistici ..sukob bosnjaka i Hrvata je druga tema i o tome se moze pricat zasto i koji je razlog jer u početku se skupa ratovalo kontra Srba ..ko je tu kome zabio nož u to bi stvarno tribalo analizirat..nemoj ovo svatit da sam ja odredio nego da ima dosta nejasnoća..
U mom gradu je izvrsen prvi napad u BiH na četnike 92 03.05.

Da bi se rasteretilo ljudstvo oko Sarajeva i dostavili vrlo bitno oruzje iz Kreseva prema Sa.


To je jedina pomoc od strane HVOa za koju ja znam. Sve ostalo je bilo šurovanje sa njima. Dakle od 92-uge. A vjeruj da znam mnogo toga obzirom na polozaje moje rodbine i čače u AR BiH.


Opet kazem, kao sto je interes oluje oko Bihaća bio kakav jeste, u Centralnoj Bosni je bio drugačiji. Ahmići svjedoče o tome...
..prika sve je i bilo iz interesa..i trgovina oružjem..i naftom il isliš da smo bili zaljubljeni u srbe.. :izv
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la storm »

laga-nini je napisao/la: 07 aug 2020, 10:29
mad_max_ba je napisao/la: 06 aug 2020, 20:37
U mom gradu je izvrsen prvi napad u BiH na četnike 92 03.05.

Da bi se rasteretilo ljudstvo oko Sarajeva i dostavili vrlo bitno oruzje iz Kreseva prema Sa.


To je jedina pomoc od strane HVOa za koju ja znam. Sve ostalo je bilo šurovanje sa njima. Dakle od 92-uge. A vjeruj da znam mnogo toga obzirom na polozaje moje rodbine i čače u AR BiH.


Opet kazem, kao sto je interes oluje oko Bihaća bio kakav jeste, u Centralnoj Bosni je bio drugačiji. Ahmići svjedoče o tome...
..prika sve je i bilo iz interesa..i trgovina oružjem..i naftom il isliš da smo bili zaljubljeni u srbe.. :izv
Trgovalo itekako...
Kako je general Cermak, od prije Ratnog servisera klima uređaja, postao nakon rata, naftni tajkun? - crodux lanac benzinskih postaja...
Prvi biznis bio mu je trgovanje sa srbima za vrijeme rata...
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la laga-nini »

ništa čudno al si očekiva visoki moral u ratnim okolnostima..
0
Odgovori

Natrag na “Povijest/Historija”