Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Svjetska povijest, ratovi, osvajanja, osobe koje su obilježile svoj period...
Moderator: Fatih, Socrates
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la laga-nini »

..malo sam progugla i navodno je u Rusiji čula te price o ocu i drmnulo je jer je bila jako povezana s njim..
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la Fatih »

Hannibal je napisao/la: 06 aug 2020, 19:42
carobnjak_N je napisao/la: 06 aug 2020, 10:03Mladićeva
ja sam nedje procito da je ubijena, i to je ubio msm onaj milorad ulemek legija
Ma, ljudi pisu svasta. Takvo nesto se ne bi moglo zataskati.
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la Max »

laga-nini je napisao/la: 06 aug 2020, 19:40 ...sad bi mogli i o drugima koji su radili zločine a necu spominjati jer to nije tema..
Prika

Onako neobavezno.
Za razliku od tebe koji nisi dozivio granatu od bošnjaka, ja od HVO-a jesam.

Dok nisam imao sta da jedem, moji poznanici katolicke vjeroispovjesti nisu oskudjevali, samo 8 km od mene.


K tome jos da prostis suradjivali sa onom tamo stranom...


Ja razumijem nacionalni ponos, i ja sam isti. Al molim te ne ukivaj mi ih u zvijezde jer su pojedini uradili 10 puta gore stvari od cetnika.

Kazem to iz razloga jer su radili pod krinkom “jarana” a zabijali noz u ledja.

Nisam u prilici sada, ali do u detalje mogu opisati “pomoć” hrvata nasoj strani na prvoj liniji.

Naime na mobitelu sam.
0
I say what I think, I think what I say
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la laga-nini »

..da opet ne izađemo iz teme sumnjam da je itko iz hr slao te granate..drugo u bih je takav kaos bio da su bile situacije suradnje sve tri strane ovisno o njihovim interesima kako vojnim tako i materijalnim..i jos nesto razmišljam kad govorite o Hrvatima iz bih trpate ih u hrvatsku..valjda su oni gradjani bih..i da zaključim ne znam mozda je bilo al nisam upoznat da se iz hr tuklo po Bošnjacima ..
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la Max »

laga-nini je napisao/la: 06 aug 2020, 19:56 ..da opet ne izađemo iz teme sumnjam da je itko iz hr slao te granate..drugo u bih je takav kaos bio da su bile situacije suradnje sve tri strane ovisno o njihovim interesima kako vojnim tako i materijalnim..i jos nesto razmišljam kad govorite o Hrvatima iz bih trpate ih u hrvatsku..valjda su oni gradjani bih..i da zaključim ne znam mozda je bilo al nisam upoznat da se iz hr tuklo po Bošnjacima ..
Ma neeeeee

Eto slucajno je vbr gadjao 93 iz pravca teritorije pod HVO kontrolom po bosnjackom gradu, sa jedne strane,dok su minobacaci, haubice i tenkovi tukli po tom istom sa druge strane.


Omaklo se ustasama.
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la Max »

Neeee nisu slali, usunjali se cetnici duboko iza kiseljaka sa vbrom


De laganini


Ja sto kazem stojim iza toga i to mogu dokazati i pokazati slikovno
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la Fatih »

mad_max_ba je napisao/la: 06 aug 2020, 19:50
laga-nini je napisao/la: 06 aug 2020, 19:40 ...sad bi mogli i o drugima koji su radili zločine a necu spominjati jer to nije tema..
Prika

Onako neobavezno.
Za razliku od tebe koji nisi dozivio granatu od bošnjaka, ja od HVO-a jesam.

Dok nisam imao sta da jedem, moji poznanici katolicke vjeroispovjesti nisu oskudjevali, samo 8 km od mene.


K tome jos da prostis suradjivali sa onom tamo stranom...


Ja razumijem nacionalni ponos, i ja sam isti. Al molim te ne ukivaj mi ih u zvijezde jer su pojedini uradili 10 puta gore stvari od cetnika.

Kazem to iz razloga jer su radili pod krinkom “jarana” a zabijali noz u ledja.

Nisam u prilici sada, ali do u detalje mogu opisati “pomoć” hrvata nasoj strani na prvoj liniji.

Naime na mobitelu sam.

Meni je jedan Srbin iz Teslica pricao kako su dvije njihove brigade bile u Zepcu, sa HVO-om. Kaze, osjecao se prezir jednih prema drugima, ali bilo je takvo naredjenje. Ja sam mu onda otvoreno rekao, "VRS i njena saradnja sa HVO je i danas jedan od vecih problema u pomirenju Hrvata i Bosnjaka"

Laganini, ono sto samo treba da shvatis, da onaj koji je bio zrtva necije politike (pa taman da je bila i ispravna 1000%), tesko da moze prihvatiti relativizaciju. Da, uz Ahmice, moze se pomenuti i neko mjesto gdje su stradali Hrvati. Medjutim, to opet kod sudionika tih dogadjaja tesko da ce promijeniti nesto. I sa jedne i sa druge strane.

Ja sam licno od toga sukoba Armije i HVO-a, imao samo glad, nisam bio blizu HVO. I vjeruj mi, tada sam proklinjao Hrvatsku. Sada su se stvari promijenile, ali, ljudi koji su bili direktno pogodjeni tim sukobom tesko to mogu zabraviti.
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
carobnjak_N
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 317
Postovi: 366
Pridružen/a: 02 aug 2020, 06:53

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la carobnjak_N »

Hannibal je napisao/la: 06 aug 2020, 19:42
carobnjak_N je napisao/la: 06 aug 2020, 10:03Mladićeva
ja sam nedje procito da je ubijena, i to je ubio msm onaj milorad ulemek legija
nemam pojma, možda i nema nikakve veze s ratom.
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la laga-nini »

..ma čuj za mene su Ahmićima sramota hrvatskog naroda i ti logori..al nemojte trpat zločine Hrvata iz bih i iz hrvatske..jel sudjeno tim koji su bili odgovorni..je..jeli ijedan iz hrvatske..ne..kolko je Hrvatska u logistici pomagala nebi o tome..u Hrvatskoj ni jednom bošnjački nije pala dlaka s glave i sami su dali obol domovinskom ratu tako da bi ja odvojio pricu ..
0
Avatar
Spreca
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 362
Postovi: 422
Pridružen/a: 31 jul 2020, 20:26
Lokacija: Nema gdje me nema

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la Spreca »

carobnjak_N je napisao/la: 06 aug 2020, 19:20
Insomnia je napisao/la: 06 aug 2020, 11:24 Ma da.
Sta je sljedece? Trazimo Arkanovu ljudsku stranu?
Covjek koji je volio zivotinje i sport
nemam pojma , šta mi padne na pamet ..
Zanimljivo je da ti u ovome ne vidiš očigledno, da je on jedan od rijetkih koji je priznao i shvatio zločine koji su se dogodili dok je
bio na čelu sao krajine. Nije negirao, govorio da je haški sud protiv Srba , nego naprotiv .
Jedino to me intersovalo i nemam nikakvu simpatiju prema bilo kome, ko je radio zločine.
Po meni, nema razlike između Arkana, Caci, Juka i Ćela . Sve je to ljudski šljam i kriminalci koji u ratu izbiju na vrh.
Sumnjam da je to proradila griznja savjesti,jednostavno je shvatio da je prevaren i da njegov daljni zivot nema nikakvog smisla i da ce po izlasku biti niko i nista i sam je sebi presudio
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la Max »

laga-nini je napisao/la: 06 aug 2020, 20:14 ..ma čuj za mene su Ahmićima sramota hrvatskog naroda i ti logori..al nemojte trpat zločine Hrvata iz bih i iz hrvatske..jel sudjeno tim koji su bili odgovorni..je..jeli ijedan iz hrvatske..ne..kolko je Hrvatska u logistici pomagala nebi o tome..u Hrvatskoj ni jednom bošnjački nije pala dlaka s glave i sami su dali obol domovinskom ratu tako da bi ja odvojio pricu ..
Ovo ti je izjava tipa nemojte arkana mjesati sa vikicem...


Zove očev prijatelj iz BG bjezite ovamo, a sa druge strane prijatelj i ZG veli idemo u Wienu.

Daleko od toga da izjednacavam LJUDE, siguran sam da bi ti danas sutra zvao da pomognes i ovo nije protiv tebe, ali imas iskrivljenu sliku realnosti koja se ovde desavala, a ja sam je licnonprozivio i na svojoj kozi osjetio. Dobro vrlo dobro znam razlikovati četnika i ustašu od Hrvata i Srbina.


Apropois ovoga

Nisu svi Srbi četnici, ali svaki četnik je srbin
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 06 aug 2020, 20:14 ..ma čuj za mene su Ahmićima sramota hrvatskog naroda i ti logori..al nemojte trpat zločine Hrvata iz bih i iz hrvatske..jel sudjeno tim koji su bili odgovorni..je..jeli ijedan iz hrvatske..ne..kolko je Hrvatska u logistici pomagala nebi o tome..u Hrvatskoj ni jednom bošnjački nije pala dlaka s glave i sami su dali obol domovinskom ratu tako da bi ja odvojio pricu ..
Laganini, drago mi je sto se sjecas i Bosnjaka u ratu u Hrvatskoj. I niko normalan nece povezati Hrvate iz Hrvatske sa Ahmicima. Ali, imena nekih
jako vaznih politicara i vojnih lica iz HR su itekako bila prisutna u sudjenju za UZP..

Evo, ako ti nije mrsko dugo citati. Od Ive Komsica.


https://www.krug99.ba/udruzeni-zlocinac ... c-tudjman/
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la laga-nini »

..realno Bošnjaci su bili u najgoroj poziciji jer i Srbi i Hrvati su manje vise prislonjeni matičnim državama..ipak i ono malo sto je stizalo Bošnjacima je išlo iz hr ja znam za to sigurno i prihvat izbjeglica je bio u toku sukoba..govorim o logistici ..sukob bosnjaka i Hrvata je druga tema i o tome se moze pricat zasto i koji je razlog jer u početku se skupa ratovalo kontra Srba ..ko je tu kome zabio nož u to bi stvarno tribalo analizirat..nemoj ovo svatit da sam ja odredio nego da ima dosta nejasnoća..
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la storm »

laga-nini je napisao/la: 06 aug 2020, 19:35 ..u kim kontekstu sad spominješ Hrvate ..
Ne uzimaj odmah negativno, čim spomenem hrvate :oo
Spominjem u kontekstu zadovoljštine, kakve takve...
Srbima, kakva je to suluda ideja bila, i da su bili pametniji, graditi hrvatsku zajedno sa etničkim hrvatima, jer je to njihova domovina...
To se slažeš?

Eto ista poruka herceg bosna hercegovcima...
Nećemo biti licemjeri, jednima ovako, drugima onako...
1
1 slika
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la laga-nini »

..politika zna bit sranje..ja nemam nikakve mržnje kontra Srba al sam i prije rata vidio u njima neprijatelje nikad Bošnjake tako nisam doživljava a ono bi mi tribali bit bliže..
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la Fatih »

storm je napisao/la: 06 aug 2020, 20:32
laga-nini je napisao/la: 06 aug 2020, 19:35 ..u kim kontekstu sad spominješ Hrvate ..
Ne uzimaj odmah negativno, čim spomenem hrvate :oo
Spominjem u kontekstu zadovoljštine, kakve takve...
Srbima, kakva je to suluda ideja bila, i da su bili pametniji, graditi hrvatsku zajedno sa etničkim hrvatima, jer je to njihova domovina...
To se slažeš?

Eto ista poruka herceg bosna hercegovcima...
Nećemo biti licemjeri, jednima ovako, drugima onako...
Cupaj kablove... :haha
2
2 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Haški osuđenik koji se pokajao i izvršio samoubistvo

Post Postao/la laga-nini »

storm je napisao/la: 06 aug 2020, 20:32
laga-nini je napisao/la: 06 aug 2020, 19:35 ..u kim kontekstu sad spominješ Hrvate ..
Ne uzimaj odmah negativno, čim spomenem hrvate :oo
Spominjem u kontekstu zadovoljštine, kakve takve...
Srbima, kakva je to suluda ideja bila, i da su bili pametniji, graditi hrvatsku zajedno sa etničkim hrvatima, jer je to njihova domovina...
To se slažeš?

Eto ista poruka herceg bosna hercegovcima...
Nećemo biti licemjeri, jednima ovako, drugima onako...
..nemoj rec da će komsic i slična sranja pomoć u tome..
0
Zadnja izmjena: laga-nini, dana/u 06 aug 2020, 20:37, ukupno mijenjano 1 put.
Odgovori

Natrag na “Povijest/Historija”