Zašto se zaboravlja Goli otok?

Svjetska povijest, ratovi, osvajanja, osobe koje su obilježile svoj period...
Moderator: Fatih, Socrates
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Zašto se zaboravlja Goli otok?

Post Postao/la Fatih »

Ommadawn je napisao/la: 21 aug 2020, 23:04 Na Golom su uglavnom bili nevini a na slobodi su bili oni koji su kasnije doprinjeli smrti SFRJ, koji su u pravi čas znali kad dići ruku na kongresima, plenumima i u koji momenat zamijeniti simbole na kapama i odjeći.

Oni koji su im se divili (a neki se još dive) su ih izabrali i takmičili ko će glasnije i sočnije opsovati i Tita i Jugoslaviju sad plaču i prizivaju i Tita i Jugoslaviju.

Šta sa liderima danas?
Oduzmi im imovinu, od iste usmjeri novac na stvari koje je trebao biti namijenjen, infrastrukturu, škole, bolnice, organizovanu administraciju... whatever.
Novi Goli otok im neće ništa pomoći. Svaka kazna se odleži. Ovako je surovije po njih. A zaslužili su.
Ovo je cak i zakonito. Jer, siguran sam da kada bi policija radila svoj posao, otkrilo bi se da je vecina imovine koju oni imaju stecena na ilegalan nacin. Tako, da bi to bilo i najbolje uraditi.Medjutim, policija radi onoliko, koliko im ti "Superhikovi" dozvoljavaju.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
respo
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 268
Postovi: 786
Pridružen/a: 28 jul 2020, 22:52

Re: Zašto se zaboravlja Goli otok?

Post Postao/la respo »

Fatih je napisao/la: 22 aug 2020, 15:11
Ommadawn je napisao/la: 21 aug 2020, 23:04 Na Golom su uglavnom bili nevini a na slobodi su bili oni koji su kasnije doprinjeli smrti SFRJ, koji su u pravi čas znali kad dići ruku na kongresima, plenumima i u koji momenat zamijeniti simbole na kapama i odjeći.

Oni koji su im se divili (a neki se još dive) su ih izabrali i takmičili ko će glasnije i sočnije opsovati i Tita i Jugoslaviju sad plaču i prizivaju i Tita i Jugoslaviju.

Šta sa liderima danas?
Oduzmi im imovinu, od iste usmjeri novac na stvari koje je trebao biti namijenjen, infrastrukturu, škole, bolnice, organizovanu administraciju... whatever.
Novi Goli otok im neće ništa pomoći. Svaka kazna se odleži. Ovako je surovije po njih. A zaslužili su.
Ovo je cak i zakonito. Jer, siguran sam da kada bi policija radila svoj posao, otkrilo bi se da je vecina imovine koju oni imaju stecena na ilegalan nacin. Tako, da bi to bilo i najbolje uraditi.Medjutim, policija radi onoliko, koliko im ti "Superhikovi" dozvoljavaju.
nije zakonito jer nemamo zakon o porijeklu imovine nazalost al da bi bilo tako kao sto kazes siguran sa da bi
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Zašto se zaboravlja Goli otok?

Post Postao/la laga-nini »

..imali smo ga u Yugi i..imaju se zakoni i oni se moraju poštivat..sto bibrekli kod nas neka institucije rade svoj posa..pa mi smo premijera poslali u zatvor..
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Zašto se zaboravlja Goli otok?

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 25 aug 2020, 08:23 ..imali smo ga u Yugi i..imaju se zakoni i oni se moraju poštivat..sto bibrekli kod nas neka institucije rade svoj posa..pa mi smo premijera poslali u zatvor..
I mi smo. Pa ga opet "puscali". Sta's, veci stupanj demokracije. Nema dokaza dovoljno. :kava
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Ma znas
Cvijetak zanovijetak
Cvijetak zanovijetak
Reactions: 1
Postovi: 36
Pridružen/a: 21 nov 2021, 14:59

Re: Zašto se zaboravlja Goli otok?

Post Postao/la Ma znas »

Bio sam na jednom skupu u Rijeci. Ponudili su nam organizaciju odlaska na Goli Otok. Voznja ugodna uz neka usputna objasnjenja.

Goli Otok. Dojam mucan. Neki objekti vec poceli propadati. Upravna zgrada jos se nekako drzi, sve ostslo jako mucno.

Na osnovu onoga sto sm tamo cuo, ne postoji namjera da se objekt obnovi u bilo koju svrhu, neki novi kazneni zavod ili gradnja za potrebe turizma.
0
Odgovori

Natrag na “Povijest/Historija”