Franjo Tuđman

Svjetska povijest, ratovi, osvajanja, osobe koje su obilježile svoj period...
Moderator: Fatih, Socrates
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la Fatih »

Sleepy Joe je napisao/la: 21 dec 2020, 13:45 Nikada nisam čitao Tribune, kažu mi stariji da je to bila revolucionarna novina tog vremena.
Mnogo si onda propustio... Bez dlake na jeziku, bez laznih "vijesti". Brutalno ogolijevanje cinjenica.
2
2 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7692
Postovi: 5638
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la SmokingMan »

Fatih je napisao/la: 21 dec 2020, 14:18
Sleepy Joe je napisao/la: 21 dec 2020, 13:45 Nikada nisam čitao Tribune, kažu mi stariji da je to bila revolucionarna novina tog vremena.
Mnogo si onda propustio... Bez dlake na jeziku, bez laznih "vijesti". Brutalno ogolijevanje cinjenica.
Imaš li šta.pdf.a?
0
slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la Fatih »

Sleepy Joe je napisao/la: 21 dec 2020, 14:21
Fatih je napisao/la: 21 dec 2020, 14:18

Mnogo si onda propustio... Bez dlake na jeziku, bez laznih "vijesti". Brutalno ogolijevanje cinjenica.
Imaš li šta.pdf.a?
Nazalost, nemam. Jesi li pokusao naci online nesto? Ne znam da li postoji, ali moguce je.
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 21 dec 2020, 14:21
Fatih je napisao/la: 21 dec 2020, 14:18

Mnogo si onda propustio... Bez dlake na jeziku, bez laznih "vijesti". Brutalno ogolijevanje cinjenica.
Imaš li šta.pdf.a?
Ja mislim da imam par sacuvanih primjeraka... Mogao sam u pdf složiti... Kad ih nadjem jednom.
Imam tonu sportskih magazina, sportskih novosti, koje su izašle na dan nekih povijesnih tekmi... Cca 500 playboy izdanja (uglavnom hr i slo) u koji god strani grad idem, kupim lokalne novine i sačuvam doma.... Pa je tako i nekoliko ferala ostalo u arhivi :ooo
1
1 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7692
Postovi: 5638
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la SmokingMan »

@storm nije frka, kad ati bude najzgodnije, pošalji koji primjerak. :respekt
1
1 slika
slika
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la Mehaning »

storm je napisao/la: 21 dec 2020, 16:06
Sleepy Joe je napisao/la: 21 dec 2020, 14:21

Imaš li šta.pdf.a?
Ja mislim da imam par sacuvanih primjeraka... Mogao sam u pdf složiti... Kad ih nadjem jednom.
Imam tonu sportskih magazina, sportskih novosti, koje su izašle na dan nekih povijesnih tekmi... Cca 500 playboy izdanja (uglavnom hr i slo) u koji god strani grad idem, kupim lokalne novine i sačuvam doma.... Pa je tako i nekoliko ferala ostalo u arhivi :ooo
Ja imam negdje još hrpu revija "Življenje in tehnika" iz sedamdesetih... :face
2
1 slika 1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la storm »

Mehaning je napisao/la: 21 dec 2020, 16:20
storm je napisao/la: 21 dec 2020, 16:06

Ja mislim da imam par sacuvanih primjeraka... Mogao sam u pdf složiti... Kad ih nadjem jednom.
Imam tonu sportskih magazina, sportskih novosti, koje su izašle na dan nekih povijesnih tekmi... Cca 500 playboy izdanja (uglavnom hr i slo) u koji god strani grad idem, kupim lokalne novine i sačuvam doma.... Pa je tako i nekoliko ferala ostalo u arhivi :ooo
Ja imam negdje još hrpu revija "Življenje in tehnika" iz sedamdesetih... :face
Uh i to sam bio narucen od srednje škole... Samo par komada ostalo, većinu pogubio, bacio...
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la Fatih »

E, prika, sta ti rade od teme. :malagani
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la storm »

Mislim da je u tom trenutku, unatoč smijehu u prostoriji, počelo barem desetak srčanih aritmija i nekoliko predinfarktnih stanja....kako će veliki vođa reagirati :valja

crkni...


Prije 27 godina ovaj dječak je posramio Tuđmana. Sad je dobio mural u Zagrebu
Index Sport
slika
Foto: Screenshot
PRIJE TRI dana navijači Dinama slavili su Valentinovo koje za njih ima i dodatno značenje uz obilježavanje dana zaljubljenih. Četrnaestog veljače 2000. godine Bad Blue Boysi su uspjeli, nakon gotovo devet godina, klubu je vraćeno ime Dinamo, ono koje je nosio između 1945. i 1991. godine i pod kojim su ga znali svi ljubitelji i navijači.

Dolaskom HDZ-a i Franje Tuđmana na vlast ime Dinamo je ocijenjeno prokomunističkim i klub je promijenio ime najprije u HAŠK-Građanski, a dvije godine kasnije u Croatiju. BBB su bili jedna od prvih pravih Tuđmanovih oporbi unutar zemlje, a njihova borba za povratak imena obilježena je dugogodišnjim sukobima s policijom, vladajućima i svim medijskim pokroviteljima nasilnog preimenovanja kluba.



Jedna od najpoznatijih scena te borbe nastala je 27. ožujka 1994. godine kada je Croatia na Maksimiru svladala Hajduk 4:0 u najvećem derbiju hrvatskog sporta. Ipak, umjesto dvostrukog strijelca Igora Cvitanovića ili Dževada Turkovića i Vjekoslava Škrinjara koji su potvrdili pobjedu, show je ukrao dječak koji je ušao u navijačku legendu poznat kao "mali Matija".

Matija je bio u Plavom salonu, gdje se susreo s predsjednikom Tuđmanom koji ga je pitao za koga navija. Dječjom iskrenošću Matija mu je odgovorio da navija za Dinamo, a uz smijeh svih prisutnih Tuđman ga je podigao u naručje i započeo propovijed.

"Daj da ti nešto objasnim. Čuj, jesi iz Zagreba? Dinamo ti ima u srpskom Pančevu i albanskoj Tirani i svuda. A sad budi za Croatiju. Ona ti je nastavak i HAŠK-a i Građanskog i tog Dinama", rekao je Tuđman.

slika

Dvadeset i sedam godina kasnije, Bad Blue Boysi su zu Zagrebu na Laništu posvetili Matiji poseban mural, a scena koja je dio navijačke predaje je tako zabilježena na najljepši mogući način. Na istom mjestu, s druge strane zida, nalazi se i mural posvećen navijaču koji je na Valentinovo 2000. godine, u pokušaju da probije policijski kordon ispod maksimirskog zapada, gurnuo Dinamov dres u prvi plan.
3
2 slika 1 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7692
Postovi: 5638
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la SmokingMan »

Koje je to bilo govno od čovjeka, utjelovljenje Pavelića u kombinaciji sa još nekim NDH budalama.
1
1 slika
slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 20 feb 2021, 09:45 Koje je to bilo govno od čovjeka, utjelovljenje Pavelića u kombinaciji sa još nekim NDH budalama.
Šta znam... Kompleksno je to njegovo djelovanje... S jedne strane mentalno čisti komunist... Partija, vodja, država... Latentni titoist, silno je patio da nije mogao biti poput njega...
Sa druge strane san o banovinama koje bi oteo Bosni, bio je evidentan. Sastancenje sa Miloševićem, cijepanje Bosne, rezultirali su, da zamalo hrvatsku odvede na krivu stranu povijesti... Ustvari i uspio je poprilično u tome.
No još uvijek imaš idiota, koji ga stuju i uzdizu...

Medju prvima su ga skuzili BBB...
Ovdje priča kao Mussolini na trgu... I navijače dinama proglašava agentima Beograda :lupa
Ono je bilo jako bolesno vrijeme...

1
1 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7692
Postovi: 5638
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la SmokingMan »

Je li ono skandiraju Dinamo. :D
2
2 slika
slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 20 feb 2021, 11:37 Je li ono skandiraju Dinamo. :D
Aha... Dvaaa triii glasa :D
2
2 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7692
Postovi: 5638
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la SmokingMan »

Samo "dva-tri" glasa, koji "nadjačavaju" 30+ hiljada ljudi. Mora da je pozorišna publika bila dobro nijema dok je njoFra držao dosadni govor o patriotizmu i izdajicama. :ooo
1
1 slika
slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 20 feb 2021, 11:53 Samo "dva-tri" glasa, koji "nadjačavaju" 30+ hiljada ljudi. Mora da je pozorišna publika bila dobro nijema dok je njoFra držao dosadni govor o patriotizmu i izdajicama. :ooo
Vidi se da je izgubio kontrolu... :D
Bio sam sudionik tih vremena.
Obozavali su nenajavljeno oduzimati sve u svezi dinama... Dodjes na tekmu, skine ti policija dres i šal... Jednostavno.
I djeci i penzionerima.
Onda nastane nered, tučnjava BBB i policije...
Ono je bio psihopat i bolesnik...
Grafit u zg tada
Screen-Shot-2014-12-14-at-5.17.16-PM.png
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7692
Postovi: 5638
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la SmokingMan »

Istjerati bilo kakav trag politike iz sporta, na tome se prvenstveno mora iskreno raditi na tribinama. Ali malo je nerelano očekivati da se to desi kod nas. Uvijek će biti pojedinaca, ili neka mala grupa desniačara među navijačima.
1
1 slika
slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 20 feb 2021, 19:24 Istjerati bilo kakav trag politike iz sporta, na tome se prvenstveno mora iskreno raditi na tribinama. Ali malo je relano očekivati da se to desi kod nas. Uvijek će biti pojedinaca, ili neka mala grupa desniačara među navijačima.
Slažem se :ok
BBB su uletjeli u zamku onog vremena, recimo 1989 do 1992 otvoreno propagirajući HDZ...ja sam prvi put u životu za HDZ čuo na tekmi...no nakon oduzimanja imena dinamo, pa povratka ekipe s bojišnica, dolazi do otpora i to žestokog.
U stilu UDBA su vođe navijača pozivani, privedeni na info razgovore, iako zakonski nepostojeći više, u praksi je provođen verbalni delikt....
dok se ostatak Hrvatske još oduševljavao Tuđmanom, boysi su se odmakli....a ionako su odivijek politički i društveno bili avantgarda, ma kakva bila struktura (čitaj svega i svačega u članstvu) ...prvi digli javno glas protiv yuge, prvi protiv Tuđmana se usudili javno izjasniti, prvi Mamića prokužili....ostatak kasni najmanje destak godina u reakcijama :D
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Povijest/Historija”