Franjo Tuđman

Svjetska povijest, ratovi, osvajanja, osobe koje su obilježile svoj period...
Moderator: Fatih, Socrates
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Preminuo Mustafa Nadarević

Post Postao/la storm »

Ommadawn je napisao/la: 23 nov 2020, 05:44 I veliki protivnik politike Franje Tuđmana.
Čak je i javno protestvovao tokom rata između Hrvatske i BiH.
Pada mi na pamet Suad Rizvanbegovic... Lik koji je samo nožnim prstima još virio iz Franje, a u zamjenu za lizanje, bio je predsjednik croatia osiguranja, hrvatskog teniskog saveza, itd... I veliki mu prijatelj devedesetih... Znači apsolutno je znao sve, što se događa...
Na stranu, kako su mu svi pustali partije tenisa, kao malom djetetu, da se ne naljuti :oo
I zato je Mustafa bio čovjek :ok
1
1 slika
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Preminuo Mustafa Nadarević

Post Postao/la laga-nini »

storm je napisao/la: 23 nov 2020, 07:10
Ommadawn je napisao/la: 23 nov 2020, 05:44 I veliki protivnik politike Franje Tuđmana.
Čak je i javno protestvovao tokom rata između Hrvatske i BiH.
Pada mi na pamet Suad Rizvanbegovic... Lik koji je samo nožnim prstima još virio iz Franje, a u zamjenu za lizanje, bio je predsjednik croatia osiguranja, hrvatskog teniskog saveza, itd... I veliki mu prijatelj devedesetih... Znači apsolutno je znao sve, što se događa...
Na stranu, kako su mu svi pustali partije tenisa, kao malom djetetu, da se ne naljuti :oo
I zato je Mustafa bio čovjek :ok
0
Zadnja izmjena: laga-nini, dana/u 23 nov 2020, 11:26, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Preminuo Mustafa Nadarević

Post Postao/la storm »

laga-nini je napisao/la: 23 nov 2020, 09:45
storm je napisao/la: 23 nov 2020, 07:10

Pada mi na pamet Suad Rizvanbegovic... Lik koji je samo nožnim prstima još virio iz Franje, a u zamjenu za lizanje, bio je predsjednik croatia osiguranja, hrvatskog teniskog saveza, itd... I veliki mu prijatelj devedesetih... Znači apsolutno je znao sve, što se događa...
Na stranu, kako su mu svi pustali partije tenisa, kao malom djetetu, da se ne naljuti :oo
I zato je Mustafa bio čovjek :ok
..ne sjećam se da je mujica ikad bio politički aktivan i ne znam zasto sto bi vi rekli zadere se svaka tema al u ime istine..i većinu uloga je igra kod Vrdoljaka a zna se veza vrdoljaka i tudjmana..a sto se tiče Suada poznata je spovjest rizvanbegovica iz stoca iz 45 potrudi se pa pročitaj jer je riječ o časnoj Hrvatskoj obitelji muslimanske vjeroispovjesti al tebi je svak ko je bio uz oca domovine ulizica..i odgovorio sam da ne ispadne da ja trujem temu moze se izbrisat moj post al onda o oma i tvoj jer ste prvibpoceli
Pa šta me briga povijest obitelji Rizvanbegović...?
Pišem o liku i djelu usput, ako kompariram, kako izgleda ljudina i kako ulizica...vrlo jednostavno.
Da...svatko uz njega je bio ulizica za mene...što sad?
Jedino sam pogriješio možda, pa prljam temu o Mustafi, sa ovakvim likovima...ali doći će red i na njih, kad uhvatim vremena.
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Preminuo Mustafa Nadarević

Post Postao/la laga-nini »

...
0
Zadnja izmjena: laga-nini, dana/u 23 nov 2020, 11:28, ukupno mijenjano 1 put.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Preminuo Mustafa Nadarević

Post Postao/la laga-nini »

..su
0
Zadnja izmjena: laga-nini, dana/u 23 nov 2020, 11:29, ukupno mijenjano 2 puta.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Preminuo Mustafa Nadarević

Post Postao/la storm »

laga-nini je napisao/la: 23 nov 2020, 10:47 ..suad je inace bio jebivjetar obogatio se na pretvorbama ... :apl
Bio je jedan od najboljih prijatelja predsjednika Franje Tuđmana devedesetih. Ivi Sanaderu pomogao je da, nakon što je pao u nemilost u Uredu predsjednika, postane zamjenik ministra vanjskih poslova. Jadranka Kosor bila mu je saveznik u Upravnom odboru NK Croatije, gdje su zajedno ratovali protiv Zlatka Canjuge. Suad Rizvanbegović posljednjih deset godina živi šest mjeseci u Americi, šest mjeseci u Hrvatskoj, ali i danas, kao insajder iz devedesetih, može biti zanimljiv sugovornik.

U Ameriku je davne 1969. došao kao teniski trener, ali iz teniskog svijeta katapultiran je u svijet visokog biznisa kad mu je njegov prijatelj i teniski partner Theodore Forstmann dao u ruke sva osiguranja svojih velikih kompanija. Rizvanbegović se jednostavno našao u pravo vrijeme na pravom mjestu i to mu je promijenilo život.

- To me katapultiralo u sam vrh osiguravajućeg biznisa u Americi. Imao sam sreću da sam 1970-ih, kao trener i partner u jednom teniskom klubu u New Yorku, upoznao ljude koji nešto znače u američkom javnom životu. I oni su mi pomogli u mojoj karijeri - kaže Rizvanbegović.


Početkom 1996. Rizvanbegović se, na nagovor predsjednika Tuđmana, vratio iz Amerike i preuzeo Croatia osiguranje, na čijem je čelu ostao do 2000., kad ga smjenjuje nova Račanova vlast. S Rizvanbegovićem smo razgovarali u Zagrebu, gdje ovih dana boravi nakon odmora na moru i prije povratka u Ameriku.

Sportska druženja
Kako se uopće rodilo prijateljstvo između vas i predsjednika Tuđmana?

- Krajem 1991. ja sam dao Hrvatskom olimpijskom odboru 50.000 dolara kao pomoć za nastup naše reprezentacije na Olimpijskim igrama u Barceloni. Kad sam nakon toga došao u Zagreb, Antun Vrdoljak odveo me k predsjedniku Tuđmanu.

Tako ste se upoznali, ali kako ste se zbližili?

- Kao pravi obožavatelji sporta, našli smo se na tenisu i nogometu. On mi je odmah rekao: ‘Mi igramo tenis kod Hotka, zašto ne dođeš, pa da odigramo malo. S obzirom na to da je on obožavao igrati preferans, počeli smo se družiti i kroz kartanje. Bilo je noći kad smo sjedili, smijali se i kartali do 4 ujutro.

Jeste li mu puštali u tenisu?

- A, ne. Pazite, njegov partner je u 99 posto slučajeva bio Bruno Orešar, svjetski igrač. S druge strane mreže smo dr. Velimir Šimunić i ja. Orešar je, naravno, pokrivao većinu terena, ali i predsjednik se sjajno nosio na svojoj strani. Ustvari, on je kao amater igrao jako dobro tenis. Tako da nikakvog puštanja tu nije bilo, oni su nas u paru pobjeđivali jer su bili bolji.
hehe...uložio 50.000, pa dobio mjesto predsjednika CO....koga vi muljate :D
Franjo i njegovih 200 bogataša :cool
fuj...

ali bude i o tome tema, pa ću ova smeća tamo prebaciti...
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Franjo Tuđman

Post Postao/la storm »

Na temu Titovog učenika, predsjednika FK Partizan, Predsjednika HDZ, i osobe, koju je samo smrt spasila od sudskog procesa u Haagu ispred ICTY...

slika

slika
1
1 slika
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Preminuo Mustafa Nadarević

Post Postao/la laga-nini »

:ooo r..
0
Zadnja izmjena: laga-nini, dana/u 23 nov 2020, 11:29, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Preminuo Mustafa Nadarević

Post Postao/la Ommadawn »

Ko je radio u Americi? Mustafa rahmetli?
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la laga-nini »

:heidi2 ..sto je ovo stranica kompleksaša oca domovine..ajde navalite horde..
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la storm »

laga-nini je napisao/la: 23 nov 2020, 11:17 :heidi2 ..sto je ovo stranica kompleksaša oca domovine..ajde navalite horde..
Stranica, koja ne obožava zločince...
1
1 slika
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la laga-nini »

.. :apl :blabla
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la Ommadawn »

Franjo otac domovine???
Padoh sa stolice od smijeha :D :valja
O zemljo Laosu i Sudanu....
4
4 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la Heidi »

Opet jezivi duhovi iz proslosti.
2
2 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la Iskra »

Je ko lik....msm ovaj Franjo?


:D
1
1 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la Heidi »

On ti je pisao one poruke za kolacice srece na golom otoku :D
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Franjo Tuđman

Post Postao/la Iskra »

Heidi je napisao/la: 23 nov 2020, 13:17 On ti je pisao one poruke za kolacice srece na golom otoku :D


Ma.znam.ko je nego sam htjela.pokazati laganom sta mi mladje generacije mislimo o zom liku. Ili nemamo.pojma.ko je ili ga znamo kao tamo nekog aneksatora, grabezljivca , strvinara koji se okomio na Bosansko tlo. E ccccvrc cika Franjo, sipak.
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Povijest/Historija”