Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Funkcioniranje društva, navike, kultura ophodjenja, pa i deviacije...
Moderator: Heidi
Avatar
grunf
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 790
Postovi: 696
Pridružen/a: 31 okt 2020, 08:31

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la grunf »

Kad supruga francuskog predsjednika siluje maloljetnika Macrona(koji je, usput gay) onda je to savrsena ljubav i moderna bajka.

Kad Mika, Epstein ili Kobe Brayant, kojima su se zene doslovno u grupama bacala pred noge (dok nekome nisu gadno stali na zulj) to isto urade, onda ih svi glasaci moderne ljevice i progresivnih drustvenih pokreta osudjuju i nazivaju starim perveznjacima i silovateljima.

Sto sam stariji sve sam skloniji romantizovanju perioda kad su ljudi zivjeli na drvecu.
0
StarosjediJoci, الوطنيونوو Bosamci i Herzegowci

Cuvajte se

Straиog utiЦaja!
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la Iskra »

Čarobni je napisao/la: 24 jan 2021, 23:52 Jesam li ja jedini koji čeka suđenje i kompletnu priču uzima s rezervom? :hm


A inace na ovim.prostorima pravosudje i drzavni organi daju nam.svako.pravo da mislimo da su zaista pravicni i pravedni i da ce ista takva biti i presuda. Evo sta kaze najpoznatiji srbijanski advokat

Čuveni advokat Toma Fila prokomentarisao slučaj silovanja mlade glumice

Ako nema čvrstih materijalnih dokaza iz poslednjih slučajeva zlostavljanja i silovanja, sve će se svesti na reč žrtava i okrivljenog Aleksića, a tada na sudu dokazivanje ide mnogo teže, kaže Fila.

Toma Fila, Foto: Printscreen

Jedan od najpoznatijih srpskih advokata, Toma Fila, kaže da, ako nema čvrstih materijalnih dokaza silovanja, na sudu će se sve svesti na reč žrtava i okrivljenog Miroslava Mike Aleksića, a tada dokazivanje ide znatno teže!

Veliki problem je i to, napominje Fila, što je od pojedinih silovanja i zlostavljanja do hapšenja profesora prošlo mnogo vremena. Fila zato ističe da u ovom slučaju treba sačekati da bude podignuta optužnica.

"Faza istrage je u toku i ne treba jurcati sa zaključcima. Treba videti da li će se dići optužnica i za koja sve dela i tek tada možemo da pričamo o slučaju. Kada se krivično delo silovanja i zlostavljanja prijavi posle izvesnog protoka vremena, dolazite u poziciju da, ako se i podigne optužnica, a optuženi sve negira, sudskom veću je jako teško da utvrdi ko govori istinu - žrtva ili optuženi. Naravno, tu će svoje mišljenje reći i veštaci psiholozi", kaže Toma Fila i dodaje:

"Moramo imati poverenje u institucije sistema. Znate, u sudu ne sede budale. To su profesionalci sa velikim životnim iskustvom, koji dobro znaju svoj posao. Oni ozbiljno posmatraju i cene sve što bude rečeno i na osnovu toga odlučuju da li je neko kriv ili nije..."

Upravo zbog toga Toma Fila je uveren da će ovakav sudski proces potrajati.

"Neće ovo ni slučajno biti brzo gotovo. Suđenje će trajati minimum dve godine jer će i sudije i tužioci imati mnogo posla...", procenjuje Fila.

S njim se slaže i advokat Saša Nikolić, bivši zamenik okružnog tužioca u Beogradu, koji kaže da će u ovom postupku odbrana Mike Aleksića od starta biti u prednosti.

"Tužilaštvo će imati veoma težak zadatak. Pošto se radi o slučajevima zlostavljanja koji su se desili pre više godina, biće veoma teško da se sve to i dokaže. U ovom trenutku, koliko mi je poznato iz medija, tu su samo izjave oštećenih, a nema konkretnih materijalnih dokaza. Pretpostavljam da će tužilaštvo naložiti njihovo psihološko veštačenje i eventualno saslušanje svedoka iz neposredne okoline žrtava", kaže Nikolić, koji naglašava da bi na odluku suda mogao da utiče i veći broj devojaka koje optužuju Aleksića.

"Ostaje da se vidi i da li će značajan broj izjava žrtava biti dovoljan za optuženje Aleksića. Po mom mišljenju, trenutno je odbrana u prednosti i smatram da je Aleksićev branilac Zoran Jakovljević s pravom žustro reagovao kada je tražio izuzeće tužioca, jer postoji sumnja u njegovu pristrasnost, s obzirom na ogromnu medijsku pažnju koja prati ovaj slučaj. Jedan od osnovnih postulata prava kaže: 'Bolje pustiti sto krivih nego osuditi jednog nevinog'", kaže on.

Jedinstveni slučaj

Miroslav Mika Aleksić, Foto: screenshot

I advokat Nebojša Perović smatra da će tužilaštvo u toku istrage protiv Mike Aleksića imati mnogo problema, jer će se na sudu teško dokazati optužbe.

"Krivična dela za koje se tereti Aleksić su među najtežim u moralnom smislu. Kako sam saznao iz medija, više žrtava silovanja je u pitanju, neke su ranije zlostavljane, a neke u skorijem periodu. Kod tih 'skorijih žrtava' je, osim njihovog svedočenja, moguće naći i neke druge dokaze, u smislu svedoka i slično. Moram istaći da se, bez obzira na težinu krivičnog dela, mora poštovati pretpostavka nevinosti iako se radi o dosad jedinstvenom slučaju na području Srbije. Verujem da će ovo suđenje biti praćeno kao u filmovima, ali samo dokazivanje biće izuzetno teško. Na tužilaštvu je sada veliki posao, a sud će, verujem, u skladu sa svim dokazima, bez obzira na raspoloženje javnosti, doneti pravilnu odluku", objasnio je Perović.

Mikin advokat: Tužilaštvo je pristrasno

Saslušanje bivše učenice (21) Miroslava Mike Aleksića koja ga je optužila za silovanje prekinuto je juče u Višem tužilaštvu nakon što je njegov branilac Zoran Jakovljević tražio izuzeće zamenice tužioca.

Milena Radulović, Foto: Alo! Nenad Vujanović

On je tvrdio da je Tužilaštvo pristrasno, jer mu u prethodna tri dana, kada su saslušane tri bivše Mikine učenice, nije omogućeno da im postavlja pitanja. Međutim, Jakovljevićev zahtev za izuzeće je odbijen i saslušanje je nastavljeno.

Sledeće nedelje se očekuje da iskaze daju još najmanje tri polaznice Aleksićeve škole glume koje su ga prijavile za seksualno zlostavljanje. U ovom trenutku nije poznato koliko će ih još tačno biti.

Podsetimo, Miroslav Aleksić je uhapšen u subotu, 16. januara, nakon što su ga glumice Milena Radulović i Iva Ilinčić optužile da ih je seksualno zlostavljao dok su bile maloletne. Tim optužbama se pridružilo još skoro trideset devojaka i njihova saslušanja su u toku, dok je Aleksić u pritvoru. Za sada, tereti se za sedam krivičnih dela silovanja i osam nedozvoljenih polnih radnji, za šta mu preti do 15 godina zatvora.


 
0
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la lejlamo »

storm je napisao/la: 24 jan 2021, 14:10
Podrinjac je napisao/la: 24 jan 2021, 14:05 Previše se raspravlja o nekom koji jos nije ni osuđen. Kad se osudi onda se moze pričati. Mada u najmanju ruku moze biti osuđen za maltretiranje djece jer tu ima dokaza po youtubu more. Što se tice silovanja, trebaju dokazi.
Pa ponajmanje se na temi dotičemo tog lika.
Slažem se o presumpcijom nevinosti, ali ne vidim mu neku perspektivu, kad dodje do sudskog epiloga... Može slagati jedna, dvije, tri, ne vjerujem da njih 30tak laže...
i da je jedna... kvantitet ne bi trebao da utiče na bolju uvjerljivost. to mi zvuči kao da milena ne bi dobila podršku i ne bi se silovatelju i zlostavljaču sudilo da je u pitanju samo jedna žena/dijete.

pravna definicija silovanja i metode kojima se dokazuje u postupku su gotovo sami sebi svrha, tek tako da je pravno obrađeno.
kako da ima potrebnu medicinsku dokumentaciju nakon toliko godina?

zloupotreba položaja i ta grozna obljuba maloljetnice je nešto što bi se i moglo dokazati.


jedino se odgojem može mijenjati percepcija. posebnu pažnju obratiti na sinove.


neki dan, na moje zapažanje da nije okej postaviti fotografiju žene i zatim je javno svoditi na objekat i komentarisati dijelove njenog tijela koliko je koji dio upotrebljiv, hanibal kaže... "to muškarci rade". ne rade hanibale.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la storm »

lejlamo je napisao/la: 25 jan 2021, 08:42
storm je napisao/la: 24 jan 2021, 14:10

Pa ponajmanje se na temi dotičemo tog lika.
Slažem se o presumpcijom nevinosti, ali ne vidim mu neku perspektivu, kad dodje do sudskog epiloga... Može slagati jedna, dvije, tri, ne vjerujem da njih 30tak laže...
i da je jedna... kvantitet ne bi trebao da utiče na bolju uvjerljivost. to mi zvuči kao da milena ne bi dobila podršku i ne bi se silovatelju i zlostavljaču sudilo da je u pitanju samo jedna žena/dijete.

pravna definicija silovanja i metode kojima se dokazuje u postupku su gotovo sami sebi svrha, tek tako da je pravno obrađeno.
kako da ima potrebnu medicinsku dokumentaciju nakon toliko godina?

zloupotreba položaja i ta grozna obljuba maloljetnice je nešto što bi se i moglo dokazati.


jedino se odgojem može mijenjati percepcija. posebnu pažnju obratiti na sinove.


neki dan, na moje zapažanje da nije okej postaviti fotografiju žene i zatim je javno svoditi na objekat i komentarisati dijelove njenog tijela koliko je koji dio upotrebljiv, hanibal kaže... "to muškarci rade". ne rade hanibale.
Slažem se..."i da je jedna"
Ali znamo da bi sa tom jednom, mašinerija, koja očito postoji oko oovog lika, kako je i oko Weinsteina, godinama funkcionirala....bilo je pojedinačnih pokušaja kod onog amera, ali ih je sa lakoćom, da li sa lovom, ucjenom, prijetnjom, rješavao....ali kad se sručila masa optužbi, postao je nemoćan...javnost je ipak jako bitna u svemu, ne može se onda ignorirati ni od strane organa gonjenja, ma koliko koruptivni bili...
A i žrtve se onda ohrabre iznijeti svaka svoju priču...
Ne znam kako će biti sa medicinskim dokazima, kriminalističkom obradom svih slučajeva...neka prouče poznate slučajeve, poput spomenutog Weinsteina...i tamo se radilo o desetljećima razlike od počinjenog zlostavljanja, do sudskog epiloga...
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la Iskra »

Sta se sve podrazumjeva i kvalifikuje terminom Spolno napastvovanje?



Premda su pravne i medicinske definicije različite, silovanje se tipično definira kao određeni stupanj oralne, analne ili vaginalne penetracije u osobe koja to ne želi, uz prijetnju ili primjenu sile. Spolno napastovanje je silovanje ili bilo koji drugi spolni kontakt koji nastaje iznuđivanjem, uključujući i zavođenje djeteta nuđenjem naklonosti ili podmićivanjem; obuhvaća dodirivanje, hvatanje, ljubljenje ili pokazivanje spolnih organa
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la Iskra »

Silovanje i spolno napastovanje, uključujući i spolno napastovanje u djetinjstvu su česti a i za jedno i drugo se procjenjuje prevalencija čiji raspon tijekom života iznosi od 2 do 30%, s prosjekom od 15 do 20%.

Silovanje u pravilu predstavlja iskazivanje agresije, bijesa ili potrebe za vlašću; psihološki je ono više grubo nego seksualno. Tjelesno se ozljeđivanje događa u oko 50% silovanih žena.

Žene bivaju silovane i spolno napastovane češće od muškaraca. Počinitelj silovanja muškarca često je drugi muškarac a obično se događa u zatvorima. Vjerojatnost tjelesne ozljede kao i nevoljnost da se zločin prijavi je u silovanih muškaraca veća nego u žena, a veća je i vjerojatnost da je uključen veći broj počinilaca.




Sindrom traume silovanja je oblik psihološke traume doživljen kod žrtava silovanja, koji sadržava niz poremećaja na području tijela, emocija, kognitivnih karakteristika, ponašanja i interpersonalnih obilježja. 

Silovanje nije samo fizički napad, nego povreda osobnih, intimnih i psiholoških granica, zbog toga ostavlja dugoročni trag.
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la Iskra »

Reakcija šutnje o silovanju – je simptom koji su otkrile Ann Wolbert Burgess i Linda Lytle Holmstrom kod žena preživjelih silovanje, koje se nikome nisu povjerile, koje nisu policiji prijavile slučaj, koje se nisu na nikakav način bavile svojim osjećajima i reakcijama veznim za traumatični događaj. Ovdje se radi o duboko potisnutim tramumama, koje su obilježile žrtve za čitav njihov život. Burgess i Holmstrom su taj simptom ustanovile slušajući mnoge priče žena koje su nekada, davno u mladosti, doživjele silovanje, a nikada prije nisu nikome pričale o tome. Najčešće se radi o ženama koje su seksualno nasilje doživjele ponovo, nakon toliko godina. Svježi incident reaktivira sjećanja i osjećanja prethodnog incidenta. Žene s jednakom žestinom opisuju incident iz prošlosti, i onaj sadašnji.
0
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la lejlamo »

storm je napisao/la: 25 jan 2021, 11:15
lejlamo je napisao/la: 25 jan 2021, 08:42

i da je jedna... kvantitet ne bi trebao da utiče na bolju uvjerljivost. to mi zvuči kao da milena ne bi dobila podršku i ne bi se silovatelju i zlostavljaču sudilo da je u pitanju samo jedna žena/dijete.

pravna definicija silovanja i metode kojima se dokazuje u postupku su gotovo sami sebi svrha, tek tako da je pravno obrađeno.
kako da ima potrebnu medicinsku dokumentaciju nakon toliko godina?

zloupotreba položaja i ta grozna obljuba maloljetnice je nešto što bi se i moglo dokazati.


jedino se odgojem može mijenjati percepcija. posebnu pažnju obratiti na sinove.


neki dan, na moje zapažanje da nije okej postaviti fotografiju žene i zatim je javno svoditi na objekat i komentarisati dijelove njenog tijela koliko je koji dio upotrebljiv, hanibal kaže... "to muškarci rade". ne rade hanibale.
Slažem se..."i da je jedna"
Ali znamo da bi sa tom jednom, mašinerija, koja očito postoji oko oovog lika, kako je i oko Weinsteina, godinama funkcionirala....bilo je pojedinačnih pokušaja kod onog amera, ali ih je sa lakoćom, da li sa lovom, ucjenom, prijetnjom, rješavao....ali kad se sručila masa optužbi, postao je nemoćan...javnost je ipak jako bitna u svemu, ne može se onda ignorirati ni od strane organa gonjenja, ma koliko koruptivni bili...
A i žrtve se onda ohrabre iznijeti svaka svoju priču...
Ne znam kako će biti sa medicinskim dokazima, kriminalističkom obradom svih slučajeva...neka prouče poznate slučajeve, poput spomenutog Weinsteina...i tamo se radilo o desetljećima razlike od počinjenog zlostavljanja, do sudskog epiloga...
Svakako, masa je uvijek glasnija, ali takav pristup većeg vjerovanja kvantitetu može obeshrabriti usamljene žrtve koje mogu razmišljati na način...ma ko će vjerovati meni samoj, bolje da šutim.....
nadam se da će pravni postupak u ovakvim slučajevima dospijevati u ruke iskusnih sudija i timova tužilaštva...

teško je zlostavljanoj osobi koja nije svoju priču i tužbu pokrenula putem medija ostati stabilna i ustrajna, sumnjam da će dobiti podršku...

ne znam zna li iko da li u policiji postoji poseban tim koji radi na prijemu osoba koje žele prijaviti silovanje i seksualno zlostavljanje? nadam se da ne uzima obični policajac izjavu/prijavu.
1
1 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la Hannibal »

jel toma fila stariji fila
znam da je stariji fila sila advokat, a mladji zivi na racun ocevog imena haha
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la Desperado »

lejlamo je napisao/la: 25 jan 2021, 08:42 neki dan, na moje zapažanje da nije okej postaviti fotografiju žene i zatim je javno svoditi na objekat i komentarisati dijelove njenog tijela koliko je koji dio upotrebljiv, hanibal kaže... "to muškarci rade". ne rade hanibale.
Smije li se komentarisati bojler u pozadini?

:lejla
0
bagra
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1450
Postovi: 1065
Pridružen/a: 14 dec 2020, 09:04

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la bagra »

Čarobni je napisao/la: 24 jan 2021, 23:52 Jesam li ja jedini koji čeka suđenje i kompletnu priču uzima s rezervom? :hm
ne kontam.
mislis da je sve iskonstruisano jel :ovaj

Ommadawn je napisao/la: 24 jan 2021, 15:45 Ja vjerujem da je kriv. 30 cura nije malo.
slika
tako nekako
0
moja cura slusa narodnjake slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la Socrates »

Ne kontam ove sto cekaju sudjenje i presudu, pa bi onda, kao, pricali o ovome.

Sta cete, vratiti se nakon godinu ili dvije sudjenja, pa kad ga osude, onda cete pricati o tome? :hm Nesto sumnjam. Al' more biti da je do mene.

Preko trideset zena da slicna svjedocenja, mnogi glumci pricaju sta je radio, i ko ga je stitio. Sta, svi oni se dogovorili da ga nepravedno optuzuju? Zbog cega?

Prica se o temi koja je vazna kako za region tako i za ostatak svijeta.

Ne postoji jedan posto sanse da je covjek nevin. Na sudu se moze izvuci zbog ove ili one stvari, ali....
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la Hannibal »

lejlamo je napisao/la: 25 jan 2021, 08:42
storm je napisao/la: 24 jan 2021, 14:10

Pa ponajmanje se na temi dotičemo tog lika.
Slažem se o presumpcijom nevinosti, ali ne vidim mu neku perspektivu, kad dodje do sudskog epiloga... Može slagati jedna, dvije, tri, ne vjerujem da njih 30tak laže...
i da je jedna... kvantitet ne bi trebao da utiče na bolju uvjerljivost. to mi zvuči kao da milena ne bi dobila podršku i ne bi se silovatelju i zlostavljaču sudilo da je u pitanju samo jedna žena/dijete.

pravna definicija silovanja i metode kojima se dokazuje u postupku su gotovo sami sebi svrha, tek tako da je pravno obrađeno.
kako da ima potrebnu medicinsku dokumentaciju nakon toliko godina?

zloupotreba položaja i ta grozna obljuba maloljetnice je nešto što bi se i moglo dokazati.


jedino se odgojem može mijenjati percepcija. posebnu pažnju obratiti na sinove.


neki dan, na moje zapažanje da nije okej postaviti fotografiju žene i zatim je javno svoditi na objekat i komentarisati dijelove njenog tijela koliko je koji dio upotrebljiv, hanibal kaže... "to muškarci rade". ne rade hanibale.
a sta rade bgt pricaju sta su kuhali jucer za rucak
ti me nauci sta rade muskarci 🙄
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
grunf
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 790
Postovi: 696
Pridružen/a: 31 okt 2020, 08:31

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la grunf »

lejlamo je napisao/la: 25 jan 2021, 08:42 neki dan, na moje zapažanje da nije okej postaviti fotografiju žene i zatim je javno svoditi na objekat i komentarisati dijelove njenog tijela koliko je koji dio upotrebljiv, hanibal kaže... "to muškarci rade". ne rade hanibale.
Naravno da rade, ali dzentlmeni naprave pauzu kada se pojavi zenska osoba.

U glavi mi se vrati sjecanje na mjesto koje ne mirise na sapun, vise na sumpor.

Tamo mnogi njeguju imidz zavodnika i vehabije, a kolegice otvoreno nazivaju zenetine, kurve, sokice, balinkure i cetnikuse.
2
2 slika
StarosjediJoci, الوطنيونوو Bosamci i Herzegowci

Cuvajte se

Straиog utiЦaja!
bagra
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1450
Postovi: 1065
Pridružen/a: 14 dec 2020, 09:04

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la bagra »

Hannibal je napisao/la: 25 jan 2021, 19:43 a sta rade bgt pricaju sta su kuhali jucer za rucak
ti me nauci sta rade muskarci 🙄
nemozes da pricas tako brt haniballe
treba da budes njezan dzentlmen muskarac 🤷‍♀️

grunf je napisao/la: 25 jan 2021, 22:45 Naravno da rade, ali dzentlmeni naprave pauzu kada se pojavi zenska osoba.
neki dan spomenuh jednog takog
kolegu mi vrlog
bagra je napisao/la: 22 jan 2021, 20:00 kaze jedan moj kolega ja sve vas
gledam ko sestre
a kad ih nema,
prica da bi muhu u letu. legenda :zbunj
svakakih nas ima eto :zbunj
1
1 slika
moja cura slusa narodnjake slika
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la lejlamo »

grunf je napisao/la: 25 jan 2021, 22:45
lejlamo je napisao/la: 25 jan 2021, 08:42 neki dan, na moje zapažanje da nije okej postaviti fotografiju žene i zatim je javno svoditi na objekat i komentarisati dijelove njenog tijela koliko je koji dio upotrebljiv, hanibal kaže... "to muškarci rade". ne rade hanibale.
Naravno da rade, ali dzentlmeni naprave pauzu kada se pojavi zenska osoba.

U glavi mi se vrati sjecanje na mjesto koje ne mirise na sapun, vise na sumpor.

Tamo mnogi njeguju imidz zavodnika i vehabije, a kolegice otvoreno nazivaju zenetine, kurve, sokice, balinkure i cetnikuse.
kada biste čitali s razumijevanjem, nešto bi se i shvatilo.

sve vrijeme govorim o javnom prostoru i nastupu u njemu.

to šta ko privatno radi u svojoj glavi ili među bliskim osobama koje to tolerišu je privatna stvar i ne treba da me se tiče, a isto tako ni da uznemirava one koji ne žele da budu na taj način uznemiravani.

to je razlika između (svih) muškaraca i osoba koje se neprikladno ponašaju u javnom prostoru.
1
1 slika
bagra
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1450
Postovi: 1065
Pridružen/a: 14 dec 2020, 09:04

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la bagra »

pa valjda je "javni prostor" i kad dva il
vise muskarca medjusobno razgovaraju
il to postaje samo kad u njega udje neka
zenska osoba :konta
mene vise brinu ti koji su "pristojni" pred
svima dok krije svoje pravo lice. kao moj
(drugi :ooo ) kolega koji je smjeran samo za
vrijeme Svetog mjeseca, cim to prođe lika
nemozes prepoznat, nijedna zena od njega
nije mirna. dzekil i hajd :sok bljak
1
1 slika
moja cura slusa narodnjake slika
Odgovori

Natrag na “Društvo”