Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Funkcioniranje društva, navike, kultura ophodjenja, pa i deviacije...
Moderator: Heidi
bagra
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1450
Postovi: 1065
Pridružen/a: 14 dec 2020, 09:04

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la bagra »

lejlamo je napisao/la: 27 jan 2021, 20:38 i ovo hasijino otvoreno pismo baš ostavlja bez teksta :ccc
- Započinjem svoje pismo bez onog uobičajenog draga, dragi, poštovana, poštovani, kad pišem svoja javna pisma.
Da li Vas pismo mlade glumice Milene Radulović podsjeća na nešto, razmišljate li o bilo čemu što je u vezi s tim, kako se osjećate i kajete li se?
Vraćeno sjećanje
.....
Hasija Borić
P.S.
Nije da mi ruka ne drhti pišući i nakon pedeset godina od ovog događaja. Ali me ohrabruje da pišem na kompjuteru koji mi je kćer darovala u želji da se konačno povučem u svoju sobu i da slobodno pišem o svemu što želim, napisala je Borić u otvorenom pismu.
nevjerovatno stvarno. tuzno pretuzno :tuz
kada cujes ovako iz prve ruke bude ti malo jasnije
"zato nisu nista poduzele u vezi toga".
fakat mislim da je Kreten zasluzio dozivotni zatvor,
jer... zasto bi ovo bilo drugacije od silovanja u ratu ?
ovo je mozda i gore - nikakva apokalipsa oko njega
se ne desava, kad ne znas hoces li docekati sutra, a
on ovako... generacije i generacije je upropastavao.
nikom normalan covjek ne bi trebo ovako nesto cinit
slomljene su za cijeli zivot
posteno bi bilo da ga cimer tamo malo upozna sa svim
carima silovanja kojima je druge sve ove godine castio

Podrinjac je napisao/la: 27 jan 2021, 21:47 Eee bas da mi je vidjeti muskarca koji se moze iskontrolisati, a da pred njim stoji gola ženska. E bas da ga vidim.
ljudi ja ovo nista ne kontam.
jel mi neko moze pomoci
o cemu on ovo ? :konta
0
moja cura slusa narodnjake slika
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la lejlamo »

za ovu priču sam prvi put čula u emisiji život priča i počela da pratim tok...



Marija Lukić je postala poznata široj javnosti kada je obelodanila šta je sve peživela od strane predsednika opštine Brus i poverenika SNS, Milutina Jeličića Jutke, dok je radila u opštini Brus. Ona je u svojoj ispovesti za serijal „Život priča“, u dva nastavka ispričala do detalja šta je preživela od strane predsednika opštine, kako ju je seksualno zlostavljao, kako je ostala potpuno sama u svemu, kako niko nije hteo da joj pomogne, šta joj je rekao predsednik skupštine Brus kada mu se požalila, kako se nosila sa svojim ličnim osećanjima, sa shvatanjem da je u toj sredini sve podredjeno i sve zavisi od jednog čoveka, koji je u poziciji da odlučuje od daljim sudbinama, zahvaljujući zloupotrebi koncentrisane poličke moći.

O tome kako je pokušavala da se odupre, kako je vremenom shvatala da će odupiranje takodje imati svoju cenu. o unutrašnjim lomovima, potpunom odustvu podrške okoline i rešenosti da krene sama da se odbrani, ne sluteći da će joj se tek nakon javnog istupanja o zlostavljanju koje je preživela život potpuno preokrenuti i dovesti je u situaciju da se sučava „žestkim momcima“ i kriminalnim miljeom.



osuđen je u julu, a nakon žalbe da mu je podmetnuto, presuda je potvrđena u novembru 2020.

tri mjeseca.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la storm »

Glumica Danijela Štajnfeld izjavila da ju je silovao Branislav Lečić
L. K./klix.ba

slika
Nešto više od pola godine nakon što je javnosti predstavila svoj dokumentarac "Hold Me Right" u kojem prvi put otvoreno govori o tome kako je silovana, glumica i rediteljica iz Srbije Danijela Štajnfeld danas je otkrila ime muškarca koji ju je silovao - Branislav Lečić.

Srbijanski mediji pišu kako je Štajnfeld otkrila Višem javnom tužilaštvu da ju je silovao glumac, bivši ministar i član Demokratske stranke Branislav Lečić.
Podsjetimo, glumica je ime silovatelja dugo držala u tajnosti, govorila je samo o tome kako ju je zlostavljao prije nekoliko godina kada su zajedno radili na jednom projektu.


U njenom filmu "Hold Me Right" čak je i prikazana scena ponovnog susreta sa zlostavljačem, no ona je njegov glas i lice su sakrila od javnosti i nije moguće razaznati o kome se tačno radi.

Lečić se vrlo brzo oglasio povodom ove optužbe kazavši kako nema namjeru davati komentare dok ne dobije zvaničnu potvrdu i poziv iz Tužilaštva: "Sve dok ne dobijem crno na bijelo da me je optužila za ovo, neću ništa komentarisati".
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la storm »

:sok

1
1 slika
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la Sarajka »

O svašta. Zar i ti sine Brute? (Branislave)
0
A sad adio :sara
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la storm »

Sarajka je napisao/la: 22 mar 2021, 19:14 O svašta. Zar i ti sine Brute? (Branislave)
Jesi poslušala dijalog :sok

znaš ti ko sam ja :lupa
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la Sarajka »

storm je napisao/la: 22 mar 2021, 19:16
Sarajka je napisao/la: 22 mar 2021, 19:14 O svašta. Zar i ti sine Brute? (Branislave)
Jesi poslušala dijalog :sok

znaš ti ko sam ja :lupa
Da. Ima i tekst vidio si. Lik je onako uvjek bio pomalo sirovina. Ali ne pretjerano. Balkanski umjeren. Samo na ovo nisam nikad pomislila da bi uradio.
0
A sad adio :sara
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la dmr »

meni ovo izgleda kao da glume, citaju scenarij, uopste mi ne izgleda kao stvaran razgovor :sunja
0
:rolka
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la Sarajka »

dmr je napisao/la: 22 mar 2021, 19:19 meni ovo izgleda kao da glume, citaju scenarij, uopste mi ne izgleda kao stvaran razgovor :sunja
Pa braniće se scenarijem, kao alibijem, ako bude to čitao samo.
0
A sad adio :sara
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la dmr »

a nekako mi zvuce izvjestaceno, sta ja znam. samo kazem, ne daj boze da nekog branim ili nesto.
0
:rolka
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la Sarajka »

Iskreno i ja sam iznenadjena da Lečić u pitanju. Ali eto. 100 ljudi, 100 ćudi.
0
A sad adio :sara
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la Iskra »

Pa dokle.vise? :palm
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la Sarajka »

Razmišljam da li mamu da razočaram. Ona je slaba na Lečića zbog one serije u popravnom domu. Sad ne znam je li tačno na njega ili onog Crnogorca što bio u egzilu radi pravog ubojstva. (Moram googlati ime)
0
A sad adio :sara
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la dmr »

Žarko Laušević, ne guglaj dzaba :D
1
1 slika
:rolka
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la Sarajka »

dmr je napisao/la: 22 mar 2021, 19:59 Žarko Laušević, ne guglaj dzaba :D
:jupi

Ljepši je ovaj u mladosti od Lečića. Definitivno. Sad Idem mamu razočarati 😛
2
2 slika
A sad adio :sara
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la Podrinjac »

Iihhii... Kako krenuše Srbi ce ostati bez glumaca. Svi ce zavrsiti iza resetaka.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Osumnjičen za osam silovanja: Srbijanskom učitelju glume prijeti do 15 godina zatvora

Post Postao/la storm »

Jako ću se razočarati jedino, ako se ovdje naidje Nikola Kojo... Ostali mi manje više.
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Društvo”