Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Funkcioniranje društva, navike, kultura ophodjenja, pa i deviacije...
Moderator: Heidi
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Moonlight »

Moj tata uvijek kaže kako ga je efendija udalhio od vjere.
Kad je išao kao mali u mekteb, efendija ih je tukao šipkom kad nesto ne znaju, ponizavao ih i izrugivao se
4
2 slika 2 slika
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Dina »

Ja sam svoje dijete ispisala iz mekteba ne zato što ga je neko tukao, to bi mu bilo zadnje što bi učinio u životu :keke nego što ne dozvoljavam da ijedan primitivac liječi na njemu svoje frustracije i što je u mojim očima efendija bio osoba nedostojna toga da mu povjerim odgoj svoga djeteta...

To što sam vjernik ne znači da ću trpiti nečije loše ponašanje taman da je rejs, naprotiv, osjecam se duznom reagovati :haya
A i svoje dijete odgajam da bude hrabar zauzeti se za sebe, da ne suti i ne trpi nepravdu, ni od koga...
Vjerovatno zato nisam omiljena u nekim krugovima, ali mi je to svejedno :dina
5
5 slika
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Max »

Moonlight je napisao/la: 25 mar 2021, 14:42 Moj tata uvijek kaže kako ga je efendija udalhio od vjere.
Kad je išao kao mali u mekteb, efendija ih je tukao šipkom kad nesto ne znaju, ponizavao ih i izrugivao se
Bio u Visokom neki Hodža, zvali su ga Hodža De Gol, još u vrijeme djetinjstva mog starog...
E što je taj znao mlatnut pričaju mi....


Mi smo sa ovim našim efendijom prezadovoljni, koliko se samo čovjek trudi oko djece...
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Dina »

Max je napisao/la: 25 mar 2021, 15:18
Moonlight je napisao/la: 25 mar 2021, 14:42 Moj tata uvijek kaže kako ga je efendija udalhio od vjere.
Kad je išao kao mali u mekteb, efendija ih je tukao šipkom kad nesto ne znaju, ponizavao ih i izrugivao se
Bio u Visokom neki Hodža, zvali su ga Hodža De Gol, još u vrijeme djetinjstva mog starog...
E što je taj znao mlatnut pričaju mi....


Mi smo sa ovim našim efendijom prezadovoljni, koliko se samo čovjek trudi oko djece...
Meni smeta nepotizam... Nazalost, kod nas je itekako prisutan...
Pa tako se otjera fin, obrazovan čovijek, a na njegovo mjesto dođe efendijin sin koga je po rođenju zapala ta profesija, iako lik mozda nije za toga...
To koliko štete može nanijeti jedan loš imam/alim, ne može ni sva antipropaganda...
Moj brat ima problem s vjerom samo zato jer ima loše iskustvo sa deklarisanim vjernicima...
3
3 slika
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Fatih »

Moonlight je napisao/la: 25 mar 2021, 14:42 Moj tata uvijek kaže kako ga je efendija udalhio od vjere.
Kad je išao kao mali u mekteb, efendija ih je tukao šipkom kad nesto ne znaju, ponizavao ih i izrugivao se
Ne bi me zacudilo da se ime takvih nalazi u knjizi "Cuvari Jugoslavije". Udbasi. U vjeri nema prisile. Pravi alim nikada to nece uraditi.
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Fatih »

Max je napisao/la: 25 mar 2021, 15:18
Moonlight je napisao/la: 25 mar 2021, 14:42 Moj tata uvijek kaže kako ga je efendija udalhio od vjere.
Kad je išao kao mali u mekteb, efendija ih je tukao šipkom kad nesto ne znaju, ponizavao ih i izrugivao se
Bio u Visokom neki Hodža, zvali su ga Hodža De Gol, još u vrijeme djetinjstva mog starog...
E što je taj znao mlatnut pričaju mi....


Mi smo sa ovim našim efendijom prezadovoljni, koliko se samo čovjek trudi oko djece...
:haha
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Ommadawn »

Fatih je napisao/la: 26 mar 2021, 20:24
Moonlight je napisao/la: 25 mar 2021, 14:42 Moj tata uvijek kaže kako ga je efendija udalhio od vjere.
Kad je išao kao mali u mekteb, efendija ih je tukao šipkom kad nesto ne znaju, ponizavao ih i izrugivao se
Ne bi me zacudilo da se ime takvih nalazi u knjizi "Cuvari Jugoslavije". Udbasi. U vjeri nema prisile. Pravi alim nikada to nece uraditi.
Pazi, nije da UDB nije držala i vjerske organizacije pod svojom dirigentskom palicom ali poznavajući naš mentalitet - udarali bi oni i danas da smiju. Yebe se njih što to nije preporučljivo po Islamu.

Pričao mi je dido rahmetli, kako su njega odbacili bukvalno od vjere. Za vrijeme kraljevine Jugoslavije, on dijete, siroče bez oca, hamal, nosi drva usred neke zime. Promrzao i gladan, unese cjepanice u jednu kuću gdje su sjedile hodže. Pred njima kafa, vruća pogača s kajmakom, halva i kajmakli-baklava.
I samo mu jedan reče “Spusti ta drva tu kraj peći i gubi se”.
Dakle, nije problem u UDB-i nego u našem pokvarenom mentalitetu koji je spreman iskoristiti ideologiju i vjeru da bi se q-rčio.

A da je bio ijedan od njih alim i insan - rekao bi “De dijete, sjedi, ugrij se, de uzmi malo pogače, najedi se, sigurno si gladan”. Ko zna, možda bi ovaj to upamtio pa ih ne bi gledao ispod oka.
2
1 slika 1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Ommadawn »

A ovaj video je debilizam svoje vrste.
Ovako ispiranje mozga djeci, bilo da se radi o religiji, bilo o ideologiji je pogubno i može imati katastrofalne posljedice.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Odgovori

Natrag na “Društvo”