Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Funkcioniranje društva, navike, kultura ophodjenja, pa i deviacije...
Moderator: Heidi
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Podrinjac »

Bitno je biti Bošnjak pa makar rovio po smecu.
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Sarajka »

Socrates je napisao/la: 24 mar 2021, 16:17
Sarajka je napisao/la: 24 mar 2021, 16:09

Snimak je dio nasilja nad djecom. I oni jesu zrtve. Ali ovdje se ne radi o nasilju vršnjaka, nego o nasilju odraslih i to prema psihi djeteta. Scenariji za ovakvo nešto, smislila je odrasla osoba. I dječak i djevojčice igraju „uloge“. I to uloge koje, nakon gledanja ovog videa ne mogu dječiju psihu ostaviti ravnodušnom. Naprotiv! Propagira se videom strah od Boga, kaznjavanje i na kraju najveća moguća kazna za neposlušnost ako djete ne slijedi vjerske propise za odrasle. Onim padom djevojčice, samo je to moglo biti cilj. I ponavljanjem dječaka prijeteće rečenice.
Dobro. Ja i dalje tvrdim da je to izolirani ekstreman slucaj, a mi ga raspravljamo kao pravilo.

Ali, mogu naci desetine slicnih primjera u bilo kojem drustvu, gdje se na slican nacin razara psiha djece. Njih ne raspravljamo kao pravilo.
Ma ta grupa djece već je korištena takodjer u bolesne propagandne svrhe 2013 godine pred izbore. I onaj video „bitno je biti Bošnjak“
Znači ne moze biti izoliran slučaj. Ista djeca, Samo mladje dobi, oponašaju odrasle pijući kafu. I onda taj dječak opet ulazi ljutit što su ga nazvali Bosancem. A on je Bošnjak. Medjutim tu mu se djevojcice ne protivriječje i video se ne završava tragično.
Ali djeca su „iskorištena“ bez sumnje u bolesno propagandne svrhe i taj put.
0
A sad adio :sara
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Iskra »

Crvena Nit je napisao/la: 24 mar 2021, 15:21
Iskra je napisao/la: 24 mar 2021, 14:44



Evo nabrzinu odg

Neuk svijet , neznanje, licna percepcija vjere...mnogo je razloga.

Ali ne bih se bas slozila s tobom da je prisila veca na Istoku, obzirom da sam.odrasla u moneteistickoj islamskoj zemlji, odgovorno kazem da je vise prisile u vjeri , tj u islamskoj komponenti, ovdje u Bosni nego igdje drugo gdje sam bila.i boravila.
Pa dovoljan je podatak da su htjeli ( ili cak i jesu) uvesti vjeronauku u vrtice.
Toga tamo nema .
Zar nije prva crkva izgrađena tek prije deceniju?

KSA je još jedina koja još brani izgradnju crkve.
Za KSA nemam pojma ali u Dohi je prije 13 godina . Znam tacno, tata joj radio statiku :ooo
I to nije jedina. A otvaraju se u skladu s potrebama ljudi koji tamo borave.
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Crvena Nit »

John Cleese je napisao/la: 24 mar 2021, 16:14
lejlamo je napisao/la: 24 mar 2021, 16:08 ali nije vršnjačko nasilje. napisala sam, ovo što su djeca u videu govorila ima apsolutnu podršku roditelja i svih odraslih istomišljenika.

to ne možeš reći za (ostale) oblike vršnjačkog nasilja.
Ma nema veze s vrsnjackim nasiljem.

To je igrani video uradak. Djeca izgovaraju naucen tekst.
Ma ni to nije prihvatljivo, nadajmo se da tu istu djecu ne meltretiraju glupostima i bez video uredaka, ali sumnjam.
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Iskra »

Crvena Nit je napisao/la: 24 mar 2021, 16:21
Iskra je napisao/la: 24 mar 2021, 16:19

Nema na crmu.

Vjerske slobode u Qatru su imperativ. A tamo radi veci broj ljudi iz svih zemalja svijeta , nego sto imaju domicilnog stanovnistva.
Kako je imperativ, ako je decenijama postojala tiha represija ka krščanima, tek su prije deceniju bdobili prvu crkvu?
Nemoj da lupas? Zivjela si tamo? To sto si rekla je notorna laz!
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Crvena Nit »

Iskra je napisao/la: 24 mar 2021, 16:23
Crvena Nit je napisao/la: 24 mar 2021, 15:21

Zar nije prva crkva izgrađena tek prije deceniju?

KSA je još jedina koja još brani izgradnju crkve.
Za KSA nemam pojma ali u Dohi je prije 13 godina . Znam tacno, tata joj radio statiku :ooo
I to nije jedina. A otvaraju se u skladu s potrebama ljudi koji tamo borave.
Aha, a gdje su se prije molili? Samo dajem primjer da je prisutna represija, a sad popuštaju jer im treba radnika.
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Crvena Nit »

Iskra je napisao/la: 24 mar 2021, 16:24
Crvena Nit je napisao/la: 24 mar 2021, 16:21

Kako je imperativ, ako je decenijama postojala tiha represija ka krščanima, tek su prije deceniju bdobili prvu crkvu?
Nemoj da lupas? Zivjela si tamo? To sto si rekla je notorna laz!
Jest' moj prijatelj nemusliman.
1
1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Socrates »

Sarajka je napisao/la: 24 mar 2021, 16:23
Socrates je napisao/la: 24 mar 2021, 16:17

Dobro. Ja i dalje tvrdim da je to izolirani ekstreman slucaj, a mi ga raspravljamo kao pravilo.

Ali, mogu naci desetine slicnih primjera u bilo kojem drustvu, gdje se na slican nacin razara psiha djece. Njih ne raspravljamo kao pravilo.
Ma ta grupa djece već je korištena takodjer u bolesne propagandne svrhe 2013 godine pred izbore. I onaj video „bitno je biti Bošnjak“
Znači ne moze biti izoliran slučaj. Ista djeca, Samo mladje dobi, oponašaju odrasle pijući kafu. I onda taj dječak opet ulazi ljutit što su ga nazvali Bosancem. A on je Bošnjak. Medjutim tu mu se djevojcice ne protivriječje i video se ne završava tragično.
Ali djeca su „iskorištena“ bez sumnje u bolesno propagandne svrhe i taj put.
Pa izoliran je slucaj. Jedna grupa ljudi. Radi propagandne snimke. I da, daje neki vid podrske vrsnjackom nasilju.

Na osnovu ovoga, vi ste pokrenuli raspravu da li treba vjeronauka u skolama. I da li je religija igra preveliku ulogu u drustvu. Dakle, krenuli ste u siroku temu, na osnovu ovog videa.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Podrinjac »

Sloboda je jedini pravi put. Sve izvan toga je pogresan pristup. Rodimo se... prva riječ koju spomenemo je 'Mama', a ne bog, allah, buda, isus. Beba ne zna za boga. Bog im se kasnije namece.

Čovjek crpi ono sto mu odgovara, a ne sto valja. Malo od roditelja, malo od drustva.
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Iskra »

Crvena Nit je napisao/la: 24 mar 2021, 16:27
Iskra je napisao/la: 24 mar 2021, 16:23

Za KSA nemam pojma ali u Dohi je prije 13 godina . Znam tacno, tata joj radio statiku :ooo
I to nije jedina. A otvaraju se u skladu s potrebama ljudi koji tamo borave.
Aha, a gdje su se prije molili? Samo dajem primjer da je prisutna represija, a sad popuštaju jer im treba radnika.

Pa Evo ti primjer...svaka firma.ali svaka SVAKA , ima prostor za molitvu !

I pošto sam jako upucena u te stvari odmah da znas da i svaki objekat koji se planira graditi a javnog je karaktera u projektnoj dokumentaciji mora sadrzavati rjesenja za prostorije za obavljanje namaza i molitvi, za najmanje 3 konfesije.
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Max »

Crvena Nit je napisao/la: 24 mar 2021, 16:21
Iskra je napisao/la: 24 mar 2021, 16:19

Nema na crmu.

Vjerske slobode u Qatru su imperativ. A tamo radi veci broj ljudi iz svih zemalja svijeta , nego sto imaju domicilnog stanovnistva.
Kako je imperativ, ako je decenijama postojala tiha represija ka krščanima, tek su prije deceniju bdobili prvu crkvu?
Evo kompletna Mađarska pod minaretima

de nemoj...
0
I say what I think, I think what I say
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Iskra »

Crvena Nit je napisao/la: 24 mar 2021, 16:27
Iskra je napisao/la: 24 mar 2021, 16:24

Nemoj da lupas? Zivjela si tamo? To sto si rekla je notorna laz!
Jest' moj prijatelj nemusliman.
Islamofob pretpostavljam!
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Socrates »

Podrinjac je napisao/la: 24 mar 2021, 16:31 Sloboda je jedini pravi put. Sve izvan toga je pogresan pristup. Rodimo se... prva riječ koju spomenemo je 'Mama', a ne bog, allah, buda, isus. Beba ne zna za boga. Bog im se kasnije namece.

Čovjek crpi ono sto mu odgovara, a ne sto valja. Malo od roditelja, malo od drustva.
Kakav je ovo argument? Sta bgt beba zna kad se rodi?
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Iskra »

Max je napisao/la: 24 mar 2021, 16:32
Crvena Nit je napisao/la: 24 mar 2021, 16:21

Kako je imperativ, ako je decenijama postojala tiha represija ka krščanima, tek su prije deceniju bdobili prvu crkvu?
Evo kompletna Mađarska pod minaretima

de nemoj...
Ama pusti. Ona zna bolje.
1
1 slika
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Crvena Nit »

Iskra je napisao/la: 24 mar 2021, 16:31
Crvena Nit je napisao/la: 24 mar 2021, 16:27

Aha, a gdje su se prije molili? Samo dajem primjer da je prisutna represija, a sad popuštaju jer im treba radnika.

Pa Evo ti primjer...svaka firma.ali svaka SVAKA , ima prostor za molitvu !

I pošto sam jako upucena u te stvari odmah da znas da i svaki objekat koji se planira graditi a javnog je karaktera u projektnoj dokumentaciji mora sadrzavati rjesenja za prostorije za obavljanje namaza i molitvi, za najmanje 3 konfesije.
Razumijem, ali zašto je bilo teško izgraditi ranije? Nisu krščani od jučer u Kataru.

Slovenija ima mnogo muslimana, nakon 50 godina od zahtjeva za gradnju, dobili su prvu džamiju. To je jednako oblik represije.
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Sarajka »

Socrates je napisao/la: 24 mar 2021, 16:29
Sarajka je napisao/la: 24 mar 2021, 16:23

Ma ta grupa djece već je korištena takodjer u bolesne propagandne svrhe 2013 godine pred izbore. I onaj video „bitno je biti Bošnjak“
Znači ne moze biti izoliran slučaj. Ista djeca, Samo mladje dobi, oponašaju odrasle pijući kafu. I onda taj dječak opet ulazi ljutit što su ga nazvali Bosancem. A on je Bošnjak. Medjutim tu mu se djevojcice ne protivriječje i video se ne završava tragično.
Ali djeca su „iskorištena“ bez sumnje u bolesno propagandne svrhe i taj put.
Pa izoliran je slucaj. Jedna grupa ljudi. Radi propagandne snimke. I da, daje neki vid podrske vrsnjackom nasilju.

Na osnovu ovoga, vi ste pokrenuli raspravu da li treba vjeronauka u skolama. I da li je religija igra preveliku ulogu u drustvu. Dakle, krenuli ste u siroku temu, na osnovu ovog videa.

Ja ne znam ni koja grupa ljudi, ni koliko broji pristalica i simpstizera, ni ko su roditelji ove djece i zasto dozvoljavaju ovo.
Plus svega, niko ni od nadleznih institucija, pa ni društva nije reagirao ni 2013, a ni sada očigledno. Jer je video dostupan. I pokrenuo odgovornost te grupe ljudi (koliko god ih bilo) koji djecu koriste u ove bolesne propagadne svrhe. Apsolutno niko. Treba utvrditi identitet te djece i socijalna sluzba se svakako treba pozabaviti roditeljima i onima koji djecu iskorištavaju. To bi u normalnom i demokratskom društvu bilo uradjeno jos pred izbore 2013. i završila bi se ova gnusna priča i bolesne konstrukcije koje su štetne plus bacaju totalno lošu sliku na većinsku populaciju u BiH.

Ovo se prećutno odobrava zlostavljanje znači od društva kao cjeline.
1
1 slika
Zadnja izmjena: Sarajka, dana/u 24 mar 2021, 16:36, ukupno mijenjano 1 put.
A sad adio :sara
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Maltretiranje djece pod krinkom vjere

Post Postao/la Crvena Nit »

Iskra je napisao/la: 24 mar 2021, 16:33
Crvena Nit je napisao/la: 24 mar 2021, 16:27

Jest' moj prijatelj nemusliman.
Islamofob pretpostavljam!
Oženjen muslimankom.
0
Odgovori

Natrag na “Društvo”