Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Funkcioniranje društva, navike, kultura ophodjenja, pa i deviacije...
Moderator: Heidi
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la storm »

DRUŠTVENI SUNOVRAT

Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Očekuje se skora reakcija policije, Centra za socijalni rad, školske uprave i dječijeg psihologa

Admir Aljimi/avaz.ba
slika

FOTO: SCREENSHOT

Stravičan slučaj vršnjačkog dogodio se u dvorištu Osnovne škole u Jajcu.

Naime, iznenađujuće je što su akteri šokantnog snimka dvije djevojčice, učenice osnovne škole.


Kako se vidi na nekoliko objavljenih videa, jedna djevojčica oborila je drugu na zemlju, a potom joj sjela na prsa udarajući je. Zlostavljana učenica pokušava da se odbrani štiteći rukama lice, dok je zaprepašćujuće i to što ostala djeca huškaju napadačicu te sve snimaju mobitelima i psuju.

Ovakve scene gorki su podsjetnik u kakvom vremenu živimo i u kakvoj bolesnoj okolini naša djeca odrastaju.

Kako nezvanično saznajemo djevojčica je već duže vrijeme maltretirana, a „na zub“ ju je uzela grupa učenika koji su je određeno vrijeme kinjili, a sada je i fizički napadnuta te joj je agonija pojačana i snimanjem njenog poniženja.

Očekuje se skora reakcija policije, Centra za socijalni rad, školske uprave i dječijeg psihologa.
2
2 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la storm »

Šta je ovo s ljudima :face

ŠOKANTNA ISPOVIJEST

Mirela Omerović, majka pretučene djevojčice: Otac učenice, koja je napala moje dijete, mi je psovao majku i udario me!
Uplakana majka kazala nam je da je kćerku danas vodila u Hitnu

Borka Cerić

Mirela Omerović: Ne želim više da šutim
slika
FOTO: FACEBOOK

Mirela Omerović, majka pretučene djevojčice iz Jajca u šokantnoj ispovijesti za portal "Avaza" otkrila je kroz kakvu agoniju prolazi njena kćerka ali i kompletna porodica.

Javnost u BiH ostala je šokirana nakon što je objavljen stravičan snimak vršnjačkog nasilja na kojem se vidi kako djevojčica tuče drugu curicu dok ostali navijaju i snimaju premlačivanje .

Uplakana majka kazala nam je da je kćerku danas vodila u Hitnu.

Modrice na glavi i crvenilo na oku
- Dječji pedijatar pregledala joj je oko koje joj je nateklo. Mi smo je jutros pregledali, ima modrice na nozi i na glavi, te crvenilo na oku, ne znam šta da više kaže. Jučer sam saznala za video i zaglavila sam u bolnici u Novoj Biloj, tamo su mi dali injekcije i tablete. Došla sam kući i opet sam jučer otišla u Hitnu- kazala nam je kroz suze Mirela Omerović.

Očajna zbog premlačivanja kćerke, jučer se nakon boravka u Hitnoj, uputila prema kući djevojčice koja je tukla njenu curicu i tu je za nju uslijedio novi šok.

- Otišli smo kod kuće djevojčice. Čovjek me je napao i udario me, psovao mi majku balijsku, kaže da sam ja njegovu curicu udarila, a nisam je ni dotakla. Mi smo popričali prvi put sa njima. Čovjek je rekao "Ja joj ne mogu ništa, ona je već dobila izbačaj". Ja nju pitam zašto si to uradila. Šta ti je moja kćerka uradila, kad on pođe na mene da viče „Otkud ti pravo, marš iz moje avlije, udarili ste mi na dijete“. Nogom me udario u lijevu lijevu stranu. Bježala sam i pozvali smo policiju. Jutros je nazvala policija, zovu muža kao prebili je mi, a niko nije. Vodio je curicu doktoru i u policiju kao da smo mi nešto napravili. A mi pojma nemamo za to, on je mene udario i uvrijedio. Ljudi su zlo - priča majka.

Dodala je da ona i suprug nisu znali da snimak i premlaćivanje sve dok ih nisu pitali kako im je kćerka, a djevojčici su prijetili da nikom ne smije reći ništa prije objave snimka, jer će joj inače „izbiti“ slezenu.

Djevojčica dobivala prijetnje
Bez slezene je ostao njen brat kojeg je prije godinu brutalno pretukao mladić pod nadimkom Žuti, a koji je za to dobio uslovnu kaznu.

- Nije mi do te odštete , on to meni nikad ne može namiriti.Sve je od toga i počelo, evo sad se desilo za curicu. Prozivanje na „Instagramu“ i tuča i u školi i na ulici. Govorili su joj „Ostat ćeš ko brat bez slezene“ i „Ubićemo te“. Šta god kažem suvišno je sada, došlo mi je vjerujte, da sebi naudim, ne mogu više izdržati- kazala je očajna majka.

Brat od djevojčice koja je tukla kćerku njenu kćerku, zvao je Žutog da dođe, ali kako majka tvrdi, on se, na sreću nije pojavio.

- Ovo se mora spriječiti da se ne bi desilo i drugoj djeci. Ne mrzim ljude, ne dijelim ih, ako poštujem svoju vjeru, poštujem i tuđu. Treba da se malo okrenemo jedni prema drugima, ovo će se sutra desiti drugom djetetu. Ja sam prvi put šutjela kada mi je sin napadnut, zato mi se ovo sad desilo. Više ne želim da šutim i ne želim da se sve ovo zataška, sve smo odmah prijavili policiji- kazala nam je majka Mirela Omerović.
0
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Podrinjac »

Sve ce se to događati dokle god bude narod vjerovao u ovu bananu od drzave, i njene pravde.

Dokle god se narod, roditelji, rođaci etc. ne dignu protiv ovakvih, toga ce uvijek biti. Na drzavu zaboraviti.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la storm »

Podrinjac je napisao/la: 09 maj 2021, 20:11 Sve ce se to događati dokle god bude narod vjerovao u ovu bananu od drzave, i njene pravde.

Dokle god se narod, roditelji, rođaci etc. ne dignu protiv ovakvih, toga ce uvijek biti. Na drzavu zaboraviti.
Svuda toga ima. Vijest je iz BIH, ali nemoj misliti, da i u mnogo sređenijim državama toga nema.
Dakle nije to isključivo pokazatelj države, nego svijeta u kojem živimo.
1
1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Socrates »

Svugdje se dešava, ali je način kako se odgovorni odnose prema tome nakon što se desi različit.

Nije mi jasno šta je i kako majka mislila riješiti time što je sama išla u kuću ove male što joj je pretukla kćerku.
3
3 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 09 maj 2021, 20:20 Svugdje se dešava, ali je način kako se odgovorni odnose prema tome nakon što se desi različit.

Nije mi jasno šta je i kako majka mislila riješiti time što je sama išla u kuću ove male što joj je pretukla kćerku.
Da...tu su razlike poslije.
Onda se ide mimo svega, ovako na vrata, jer nemaš povjerenja u institucije, pa bude obično još gore.
A odgovorni su većinom podobni i ne sposobni, svi svima nešto dužni, Isto kao i sa nedavnim slučajem socijalne službe u Hrvatskoj sa onom curicom od dvije godine.
Na koju god se takvu temu okrenem, samo mi jedna riječ izadje- izbori.
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Atomic »

Svako se treba preseliti u svoj nacionalni tor,kakvo zajednistvo.
Kad tvoje dijete udari drugo,a ne zelis ga kazniti na neki nacin jer je zrtva "drugacijeg" imena,nema tu zivota.
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Hannibal »

Atomic je napisao/la: 09 maj 2021, 20:49 Svako se treba preseliti u svoj nacionalni tor,kakvo zajednistvo.
Kad tvoje dijete udari drugo,a ne zelis ga kazniti na neki nacin jer je zrtva "drugacijeg" imena,nema tu zivota.
za to se mi borimo, jucer smo bas imali sastanak
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5606
Postovi: 3445
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la radostan dan »

Podrinjac je napisao/la: 09 maj 2021, 20:11 Sve ce se to događati dokle god bude narod vjerovao u ovu bananu od drzave, i njene pravde.

Dokle god se narod, roditelji, rođaci etc. ne dignu protiv ovakvih, toga ce uvijek biti. Na drzavu zaboraviti.
da, država jeste banana...
za utjehu je što su i ostale u okruženju - banane, i da se isto dešava i u njima.

i taman kad smo iznivelisali situaciju, otvara se novi problem - ne, narod, roditelji i rođaci se nikad neće dignuti.
neće, jer njihovim venama teče robovska, rajinska, kmetovska, sluganska krv.
svi oni znaju dobro kad je vrijeme za podviti vrat i oklembesiti uši.

a hvala bogu, svjetski su rekoreri u trpeljivosti i poniznosti.

tako da i unatoč svemu...
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Iskra »

Ja ne znam.jesam.li dobro cula.na tv, je li to ovaj skucaj, ali podatak kaze da je i stariji brat ove djevojcice bio zrtva vrsnjackog nasilja, radi cega mu je odstranjena slezena.
1
1 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Hannibal »

a dobro, vjerovatno je ova djevojcica isprovocirala necim... ne bi je dzaba udarala
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Iskra »

Hannibal je napisao/la: 09 maj 2021, 21:28 a dobro, vjerovatno je ova djevojcica isprovocirala necim... ne bi je dzaba udarala
Isprovocirala? Nemoj me zezati
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Hannibal »

Iskra je napisao/la: 09 maj 2021, 21:28
Hannibal je napisao/la: 09 maj 2021, 21:28 a dobro, vjerovatno je ova djevojcica isprovocirala necim... ne bi je dzaba udarala
Isprovocirala? Nemoj me zezati
pa vidis da je iz problematicne porodice, i brat joj je bijo u slicnim problemima...
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Iskra »

Hannibal je napisao/la: 09 maj 2021, 21:30
Iskra je napisao/la: 09 maj 2021, 21:28

Isprovocirala? Nemoj me zezati
pa vidis da je iz problematicne porodice, i brat joj je bijo u slicnim problemima...


Hoces reci da je.kriva sto je zlostavljana od vrsnjakinje?
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Hannibal »

Iskra je napisao/la: 09 maj 2021, 21:31
Hannibal je napisao/la: 09 maj 2021, 21:30

pa vidis da je iz problematicne porodice, i brat joj je bijo u slicnim problemima...


Hoces reci da je.kriva sto je zlostavljana od vrsnjakinje?
pa ne mogu rec sa sigurnocu, al veoma je moguce
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Iskra »

Hannibal je napisao/la: 09 maj 2021, 21:32
Iskra je napisao/la: 09 maj 2021, 21:31



Hoces reci da je.kriva sto je zlostavljana od vrsnjakinje?
pa ne mogu rec sa sigurnocu, al veoma je moguce
Pa.ako se djeca budu učila i odgajala da na bilo kakvu vrstu provokacije reaguju i djeluju na nacin kako je to ucinila.ova mala zlostavljacica , onda ova zemlja zaista nema apsolutno nikakvu buducnost.
Ja sam bas pomno odgledala snimak, i ponasanje zlostavljacice je simptomaticno, cak indikativno da je i sama.pretrpjela ovako nesto, vjerovatno u kuci vlastitoj, ili je najblaze bila svjedokom tako neceg, pa to smatra normalnim, i djeluje u skladu s tim i tako.
0
Odgovori

Natrag na “Društvo”