Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Funkcioniranje društva, navike, kultura ophodjenja, pa i deviacije...
Moderator: Heidi
Avatar
John Cleese
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1217
Postovi: 1226
Pridružen/a: 30 jul 2020, 23:54

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la John Cleese »

Atomic je napisao/la: 09 maj 2021, 20:49 Svako se treba preseliti u svoj nacionalni tor,kakvo zajednistvo.
Kad tvoje dijete udari drugo,a ne zelis ga kazniti na neki nacin jer je zrtva "drugacijeg" imena,nema tu zivota.
Razumijem zasto si to napisao, ali vjerujem da je i tebi jasno da to nije rjesenje.

Upravo zato i rade i toleriraju takve gadosti, da bi otjerali ljude.
2
2 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Hannibal »

Iskra je napisao/la: 09 maj 2021, 21:37
Hannibal je napisao/la: 09 maj 2021, 21:32

pa ne mogu rec sa sigurnocu, al veoma je moguce
Pa.ako se djeca budu učila i odgajala da na bilo kakvu vrstu provokacije reaguju i djeluju na nacin kako je to ucinila.ova mala zlostavljacica , onda ova zemlja zaista nema apsolutno nikakvu buducnost.
Ja sam bas pomno odgledala snimak, i ponasanje zlostavljacice je simptomaticno, cak indikativno da je i sama.pretrpjela ovako nesto, vjerovatno u kuci vlastitoj, ili je najblaze bila svjedokom tako neceg, pa to smatra normalnim, i djeluje u skladu s tim i tako.
eto ti se nisi nikad ovako pobilaa
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Iskra »

Hannibal je napisao/la: 09 maj 2021, 21:40
Iskra je napisao/la: 09 maj 2021, 21:37

Pa.ako se djeca budu učila i odgajala da na bilo kakvu vrstu provokacije reaguju i djeluju na nacin kako je to ucinila.ova mala zlostavljacica , onda ova zemlja zaista nema apsolutno nikakvu buducnost.
Ja sam bas pomno odgledala snimak, i ponasanje zlostavljacice je simptomaticno, cak indikativno da je i sama.pretrpjela ovako nesto, vjerovatno u kuci vlastitoj, ili je najblaze bila svjedokom tako neceg, pa to smatra normalnim, i djeluje u skladu s tim i tako.
eto ti se nisi nikad ovako pobilaa
De ne trolaj tema je ozbiljna. Nisam ja samo pucam.teniskim lopticama. U glavu. I ende!
1
1 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Ommadawn »

Fuj! Užas!

Je li ovog bilo i prije? Jeste!

U mojoj školi u BL, nije mogla proći sedmica a da najmanje 3 puta se tokom sedmice nisu potukla dvojica trojica a ostali stajali i navijali. Da se tad imalo čime snimati - snimali bi. I to krene iz čiste gluposti ali eskalira kada se raja okupi oko njih i krenu skandirati. Nekad sam i ja znao dobiti batine, nekad dati. I to što se ne završi tokom velikog odmora, završi se poslije. Mislite li da je ijedan nastavnik, koji je tad bio bog i batina reagovao? Jako rijedak slučaj.
Dakle ovo sve prije rata.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Hannibal »

pa normalno je da se djeca biju, ne bi valjalo da nije tako
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Ommadawn »

Ma nrmla brt..
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Socrates »

Hvala Bogu da je i prije bilo. Kriminalno društvo i prije rata. Možda prije nije bilo toliko po nacionalnom osnovu, ali je bilo.

Treba tu duboka socijalna studija.

Dešava se svugdje, ali ne svugdje su siledžije slavljeni kao heroji.

Sejo je sinoć razbio hipika

Sejo je junak s Vratnika
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
John Cleese
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1217
Postovi: 1226
Pridružen/a: 30 jul 2020, 23:54

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la John Cleese »

Prije je zapravo u praksi bilo i gore, jer je percepcija nasilja bila znacajno drugacija.

I ne samo u bivsoj Jugi, naravno.
0
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5658
Postovi: 3489
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la radostan dan »

nemam više želudac za gledati takve stvari...gdje god se okreneš, iste su scene, samo su prilike i akteri drugačiji.
i starosna dob.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Ommadawn »

Pa prva stvar što mi se svidjela u Swe je da se nisu tukli na odmorima. Znalo se desiti ali to nije ni blizu kako je brutalno bilo kao kod nas.

Eh ali zato je postojao mobing. Pa te svi u razredu zajebavaju, pa neće s tobom da pričaju, da te ismijavaju i svašta nečeg.
Jesmo se znali nekad grudvati, mi useljenici protiv njih Šveda. U srednjoj je bilo isto ako je koji imao neke rasističke ispade negdje - uhvatimo ga i ubijemo puru u njemu. Ali to nije opet riješavalo problem nego samo dodatno pogoršavalo. Međutim kasnije sjediš s papkom u razredu, imate isti predmet, sastavi vas nastavnik da radite zajedno - moraš surađivati. Eh to je već mijenjalo stanje. Da vam problem pa ga valja riješiti, neki zadatak ili projekat. I onda krenu kasnije prvo pozdravljanja, malo onako, pa malo više pa onda završiš na pivi.

Tako da ovu priču od brata @Atomica da svako u svoj tor - ne kupujem. Ne funkcioniše to care nikako.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Iskra »

Ma.koliko da je toga bilo prije, bilo bezazlenije ili gore, to nije opravdanje da ista stvar postoji i danas.

I gdje su ti nastavnici na odmorima? Zar nema.neko ko detura ili slucno?
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Atomic »

@Ommadawn Ja sam ostavio komentar zobg dogadjaja,sto se desio poslije toga.Tukao sam se i ja,nije to problem.
Vec sto se "ohrabruju" djeca da nije problem tuci nekoga ako nije iz tvog tora.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Ommadawn »

Iskra je napisao/la: 09 maj 2021, 22:32 Ma.koliko da je toga bilo prije, bilo bezazlenije ili gore, to nije opravdanje da ista stvar postoji i danas.

I gdje su ti nastavnici na odmorima? Zar nema.neko ko detura ili slucno?
Neće niko kahve da se odrekne.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Ommadawn »

Atomic je napisao/la: 09 maj 2021, 22:37 @Ommadawn Ja sam ostavio komentar zobg dogadjaja,sto se desio poslije toga.Tukao sam se i ja,nije to problem.
Vec sto se "ohrabruju" djeca da nije problem tuci nekoga ako nije iz tvog tora.
Buvaz, djeca uvijek traže razlog za pravljenje belaja.

A ako ih stave u torove, mnogo lakše im mozgove peru i banaliziraju razloge da se tuku djeca jer su druge nacije/vjere/boje kože...
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
John Cleese
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1217
Postovi: 1226
Pridružen/a: 30 jul 2020, 23:54

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la John Cleese »

Iskra je napisao/la: 09 maj 2021, 22:32 Ma.koliko da je toga bilo prije, bilo bezazlenije ili gore, to nije opravdanje da ista stvar postoji i danas.

I gdje su ti nastavnici na odmorima? Zar nema.neko ko detura ili slucno?
Ma to je bilo spomenuto zbog usporedbe, ne kao opravdanje, jer za ovakvo nesto opravdanje ne postoji.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36485
Postovi: 29544
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la storm »

Nešto je drugo..

Prije si se pomariso, mislim da je bilo i brutalnijih batina.
Ali...
Ko je bio, znao je...
Danas se snima, zna cijeli grad, gledaju, kako se kaže postane viralno.
Ne završi to sa tom marisanom... Dobiješ batina, sacekas ga drugi puta ako ti je stalo, i idemo dalje.
A ovdje tek nakon fizičkih batina, dolazi ono gore... Psihicko nasilje. I to više nitko ne zaustavi kad se share jednom...
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Vršnjačko nasilje/ Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post Postao/la Iskra »

Iz kuce se sve ponese. Sve.
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Društvo”