Djeca iz mijesanih brakova

Funkcioniranje društva, navike, kultura ophodjenja, pa i deviacije...
Moderator: Heidi
Avatar
Endzi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 306
Postovi: 313
Pridružen/a: 27 mar 2021, 20:13

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la Endzi »

Dina je napisao/la: 18 maj 2021, 22:20
Endzi je napisao/la: 18 maj 2021, 21:25 Ono na sta nikada dosada nisam obratila paznju je nesto o cemu bas jako mnogo razmisljam, a to je da je danas lakse biti pravoslavac jevrej ili katolik , nego dijete iz mjesanog braka u Sarajevu. Kad je gradonacelnica Karic objasnjavala svoje porijeklo i korjene ja sam tocno osjetila da se ona na neki nacin pravda. Jeza me hvata od takvih stvari
Gledala sam, na face tv... Ne bih rekla da se pravdala, naprotiv, iznosila je to ponosno kao svoju prednost... I mnogi to upravo tako vide, i smatraju da je dobrim dijelom upravo zbog toga izabrana...
Ja sam bas stekla kontra utisak :plaki
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la Crvena Nit »

Dina je napisao/la: 18 maj 2021, 22:20
Endzi je napisao/la: 18 maj 2021, 21:25 Ono na sta nikada dosada nisam obratila paznju je nesto o cemu bas jako mnogo razmisljam, a to je da je danas lakse biti pravoslavac jevrej ili katolik , nego dijete iz mjesanog braka u Sarajevu. Kad je gradonacelnica Karic objasnjavala svoje porijeklo i korjene ja sam tocno osjetila da se ona na neki nacin pravda. Jeza me hvata od takvih stvari
Gledala sam, na face tv... Ne bih rekla da se pravdala, naprotiv, iznosila je to ponosno kao svoju prednost... I mnogi to upravo tako vide, i smatraju da je dobrim dijelom upravo zbog toga izabrana...
Identičan utisak , a spomunula je na N1.
0
Avatar
Endzi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 306
Postovi: 313
Pridružen/a: 27 mar 2021, 20:13

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la Endzi »

Sarajka je napisao/la: 18 maj 2021, 22:14 Moraćemo otvoriti jednu temu o Kataru. Da nam @Iskra i @Endzi priblize taj život. Svojim upisima, ličnim doživljajima i slikama. Hoćete djevojke? 😊
Ne moze ona, odavno hoce,cim pokusa place, naakumuliralo joj se ceznje i nedostajanja, a tema bi bila savrsena. Prelijepa zemlja stvarno. Ako se odluci ja cu pomoci naravno.
2
1 slika 1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la Socrates »

Crvena Nit je napisao/la: 18 maj 2021, 22:22
Socrates je napisao/la: 18 maj 2021, 22:20

Šta bona ne znam dovoljno?

Ja mislim da ti ne poznaš politiku dovoljno, pa pričaš o nečemu nepoznatom.

Joe Biden nekad zvuči kao da se opravdava jer mora misliti na milion različitih interesa unutar njegove stranke i nakon pokušaja državnog udara u januaru, a da ona neće zvučati tako nakon svega što se izdešavalo i još uvijek se dešava u BiH.

Ja mislim da ti živiš na nekom svom nebu. Politika je ozbiljna stvar. U BiH, ako se neko iz miješanog braka želi ozbiljno baviti politikom, mora progutati dosta toga. :zbunj
Ne skreći sa teme.

Kome se ona opravdavala?

Netočno da mora, nemaš pojma!
Ne skrećem, nego pričam kako jeste. Je l' čitaš ti bosanske forume? Em što ste (uključujući tebe) skočili na nju da nije deset dana sastavila na funkciji, em što ne pripada konstitutivnom narodu, em što je automatski posprdno i pogrdno proglašavaju FGR zato što je dijete iz mješovitog braka.

E pa tako joj je i u stvarnosti.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la Hannibal »

Endzi je napisao/la: 18 maj 2021, 22:26
Sarajka je napisao/la: 18 maj 2021, 22:14 Moraćemo otvoriti jednu temu o Kataru. Da nam @Iskra i @Endzi priblize taj život. Svojim upisima, ličnim doživljajima i slikama. Hoćete djevojke? 😊
Ne moze ona, odavno hoce,cim pokusa place, naakumuliralo joj se ceznje i nedostajanja, a tema bi bila savrsena. Prelijepa zemlja stvarno. Ako se odluci ja cu pomoci naravno.
jel ti to zivis tamo
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la Crvena Nit »

Socrates je napisao/la: 18 maj 2021, 22:27
Crvena Nit je napisao/la: 18 maj 2021, 22:22

Ne skreći sa teme.

Kome se ona opravdavala?

Netočno da mora, nemaš pojma!
Ne skrećem, nego pričam kako jeste. Je l' čitaš ti bosanske forume? Em što ste (uključujući tebe) skočili na nju da nije deset dana sastavila na funkciji, em što ne pripada konstitutivnom narodu, em što je automatski posprdno i pogrdno proglašavaju FGR zato što je dijete iz mješovitog braka.

E pa tako joj je i u stvarnosti.
Ja sam reagirala na potpuno druge debate vezane za njen rad , a ne na njeno porijeklo.

Biografija javnih ličnosti je privlačna javnosti , to je ocekivajuća reakcija.

Uvijek će nekome smetati njen rad ili porijeklo , toga ima širom svijeta, nije rezervirano za BiH.

Ne Forumi i RL nisu identični !
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la Sarajka »

Endzi je napisao/la: 18 maj 2021, 22:26
Sarajka je napisao/la: 18 maj 2021, 22:14 Moraćemo otvoriti jednu temu o Kataru. Da nam @Iskra i @Endzi priblize taj život. Svojim upisima, ličnim doživljajima i slikama. Hoćete djevojke? 😊
Ne moze ona, odavno hoce,cim pokusa place, naakumuliralo joj se ceznje i nedostajanja, a tema bi bila savrsena. Prelijepa zemlja stvarno. Ako se odluci ja cu pomoci naravno.
Ja mislim da bi joj bilo lakše puno da podijeli s nama osjećaje. A za nas bi bilo zanimljivo “ virtualno i egzotično putovanje” evo @ smajlić i ja ćemo (o Beču i Austriji) jer ona je poput tebe draga gošća bila nedavno 🥰
1
1 slika
A sad adio :sara
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la Socrates »

Crvena Nit je napisao/la: 18 maj 2021, 22:31
Socrates je napisao/la: 18 maj 2021, 22:27

Ne skrećem, nego pričam kako jeste. Je l' čitaš ti bosanske forume? Em što ste (uključujući tebe) skočili na nju da nije deset dana sastavila na funkciji, em što ne pripada konstitutivnom narodu, em što je automatski posprdno i pogrdno proglašavaju FGR zato što je dijete iz mješovitog braka.

E pa tako joj je i u stvarnosti.
Ja sam reagirala na potpuno druge debate vezane za njen rad , a ne na njeno porijeklo.

Biografija javnih ličnosti je privlačna javnosti , to je ocekivajuća reakcija.

Uvijek će nekome smetati njen rad ili porijeklo , toga ima širom svijeta, nije rezervirano za BiH.

Ne Forumi i RL nisu identični !

Šta, na Forumima pričaju ono što ne smiju uživo?

E pa da ja tebi kažem, prosječna tajna služba, kada hoće ispitati puls naroda, ide na adekvatne društvene platforme, uključujući tu i forume.

Al' eto, svejedno si sve u pravu. :zbunj
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
John Cleese
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1214
Postovi: 1223
Pridružen/a: 30 jul 2020, 23:54

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la John Cleese »

Socrates je napisao/la: 18 maj 2021, 22:50Prosječna tajna služba, kada hoće ispitati puls naroda, ide na adekvatne društvene platforme, uključujući tu i forume.
https://www.youtube.com/watch?v=E2_Yc_uYsgo :D
2
2 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la Socrates »

Pogrešno si to povezao.

Onaj koji misli da internet nije detaljno nadgledan i pregledan od strane tajnih službi, meni se čini da živi u iluziji.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la Hannibal »

zato smo mi zajebali osu, napravili forum sa slovenskom domenom da ne mogu da nam udju u trag 😎
osmice 🖕
4
4 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la Socrates »

Moguće je da smo ih tim jednostavnim manevrom zajebali. :valja
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la Hannibal »

sta li slovenska tajna sluzba misli o bosanskom forumu na .si domeni 🤔
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
John Cleese
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1214
Postovi: 1223
Pridružen/a: 30 jul 2020, 23:54

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la John Cleese »

Socrates je napisao/la: 18 maj 2021, 22:58 Pogrešno si to povezao.

Onaj koji misli da internet nije detaljno nadgledan i pregledan od strane tajnih službi, meni se čini da živi u iluziji.
Ma nisam, ne mislim da nisi u pravu, naprotiv (jer zapravo pouzdano znam da jesi u pravu) - sjetih se antologijske scene, pa postavih :)
1
1 slika
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la CocoMa »

Sarajka je napisao/la: 18 maj 2021, 20:49
CocoMa je napisao/la: 18 maj 2021, 20:44
Ništa.
Osim što se Fr slovo H ne izgovara...

Hasan je Asan.. Hania bi zvali Ani... :D

Možda nekad to dijete otputuje i van BiH

Fr naprimjer...na sve treba misliti... :zaljub

Hana je Ana? To su dva internacionalna i jako česta imena.zvuče isto? Meni to nije jasno da ne izgovaraju početna slova vlastitih imena. I u svabskom se neka slova gube pri izgovoru. Ali to nije slucaj sa imenima.
Kod Fr je slučaj i sa imenima... Pišu Hanna, a izgovaraju Anna.

A i našeg @Hannibal Hania, zvali bi Ani.. :keke
2
1 slika 1 slika
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la Polaris »

Moji su roditelji oboje Bosnjaci. Dajdza rahmetli, mamin brat, je bio ozenjen sa Hrvaticom. Djeca im imaju muslimanska imena. Amidza, tatin brat, je ozenjen Srbijankom, mojom strinom, djeca- jedno ima onako muslimansko ime, a drugo ima rekla bih internacionalno, ali vise vuce na krscansko ime..doduse nisu vise djeca, odrasli su ljudi u 30-tim, 40-tim godinama.

Eto tako je kod mene nekako
1
1 slika
OSA
Pupoljak
Pupoljak
Reactions: 7
Postovi: 8
Pridružen/a: 18 maj 2021, 23:22

Re: Djeca iz mijesanih brakova

Post Postao/la OSA »

Hannibal je napisao/la: 18 maj 2021, 23:01 zato smo mi zajebali osu, napravili forum sa slovenskom domenom da ne mogu da nam udju u trag 😎
osmice 🖕
Koga si ti bolan zajebo 😂
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Društvo”