In memoriam/ Počivali u miru..

Funkcioniranje društva, navike, kultura ophodjenja, pa i deviacije...
Moderator: Heidi
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Ommadawn »

Bella_ je napisao/la: 07 nov 2021, 08:59 Marinko Rokvic RIP :tugi
“Tri u jednoj” “Svadjalice moja mala”.
Bio je dobar pjevač i gospodin na sceni.
Sve dobro polako odlazi...:(
A novo dobro se rađa i raste.
Životni tok.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Ommadawn »

1985 godina u banjalučkoj mahali bi se mogla opisati ovako:
Razbacane bespravno građene kuće, koje iz aviona izgledaju kao da ih je neko pobacao uzduž rijeke Vrbas, sa priključcima za struju koja se kao po pravilu krala.
Dvorišta, neka betonirana, neka ne, sa ružama, bršljanom i korovom okolo, te ponekom jabukom i šljivom, prošarana štrikovima na kojima se sušila odjeća kupljena u Alhosu, Prvi Maj-Pirotu, Boski, Ponte Rossu u Trstu te instambulskim bazarima.
A u dvorištima uglavnom parkirane Škode 105 i 120 LS i razlika u ova dva modela govori samo za onaj jednocifreni procenat koji je komšija ili brat zarađuje više od onog drugog pa je mogao da i doplati za bolje opremljen model.
Oni koji su htjeli da se izdvajaju od ostalih imali su parkiran Reno 4, Citroen GS, Folciku, Ladu, Pežo 204 ili 404.
Ostali su imali Fiću ili Stojadina.
I svi su nedjeljom prali ili popravljali svog ljubimca, svoj statusni simbol za kojeg su skupljali pare ne bi li eto kupili svoj dio slobode da odu jednom godišnje na more ili kod rodbine u Zagreb ili Sarajevo. Dvorištem se osjetio miris progorenog acetilena ili spaljene elektrode i između urlanja na djecu, bogateći pridjevima “majmun”, “kreten”, “budala”, “konj”, “magarac” zavijao je glas, snimljen na kaseti na kojoj se počela guliti naljepnica PGP-RTB, sa kasetofona koji je pjevao:
Život mi nanese boli
Draga mi drugoga voli
Kako da živim bez nje
Moj živote namuči me

Da volim drugu ne mogu
Da ljubim drugu sada
Za sina da nađem majku
Ne mogu nikada

I tu bi se četvrta ili peta flaša ispijenog piva razbijala od zid prašnjave garaže a ostali su čučali pored majstora sa naočalima za varenje ili onog koji “yebe majku majčinu inžinjeru iz Zastave” pokušavajući da namjesti lafetu na Stojadinu.
2
1 slika 1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5557
Postovi: 3408
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la radostan dan »

dmr je napisao/la: 07 nov 2021, 09:00
PilePipi je napisao/la: 07 nov 2021, 05:27

Interesantno zapazanje, kako znas da je bas ON tamo pisao? Imam jos pitanja, al ne bi dalje dosadjivala.
Cini mi se da kolega Radosni misli na put koji je prosao u komentarima i stavovima tamosnjih strucnjaka i analiticara, ne njegov vlastiti :ovaj
1
1 slika
Avatar
PilePipi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 197
Postovi: 305
Pridružen/a: 17 sep 2021, 01:50

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la PilePipi »

dmr je napisao/la: 07 nov 2021, 09:00
PilePipi je napisao/la: 07 nov 2021, 05:27

Interesantno zapazanje, kako znas da je bas ON tamo pisao? Imam jos pitanja, al ne bi dalje dosadjivala.
Cini mi se da kolega Radosni misli na put koji je prosao u komentarima i stavovima tamosnjih strucnjaka i analiticara, ne njegov vlastiti :ovaj
A zasto bi ga se to doticalo? Valjada je bio svjestan toga kakvi ludjaci i budale imaju pristup internetu. Polazis od sebe.
1
1 slika
Djevojka koja obecava :habibi
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Fatih »

Ommadawn je napisao/la: 06 nov 2021, 19:03 Naravno da je žalosno što je umro. Ja koji se i nisam slagao s nekim njegovim izjavama sam bio fasciniran njegovom elokventnošću.

Međutim, smatram da nijedan vjerski poglavar na Balkanu se ne bi trebao baviti politikom.
Pa, nije vise obnasao nijednu funkciju u vjerskoj zajednici. I ja slazem, da to ne bi trebalo da bude uporedo.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Atomic »

Fatih je napisao/la: 07 nov 2021, 13:49
Ommadawn je napisao/la: 06 nov 2021, 19:03 Naravno da je žalosno što je umro. Ja koji se i nisam slagao s nekim njegovim izjavama sam bio fasciniran njegovom elokventnošću.

Međutim, smatram da nijedan vjerski poglavar na Balkanu se ne bi trebao baviti politikom.
Pa, nije vise obnasao nijednu funkciju u vjerskoj zajednici. I ja slazem, da to ne bi trebalo da bude uporedo.
Trebao je doci prije par godina u jednom nasem dzematu u Gracanici,da ima predavanje.Medjutim nije dozvolio medzlis Gracanica niti muftijstvo Tuzla :ccc
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Fatih »

Atomic je napisao/la: 07 nov 2021, 13:59
Fatih je napisao/la: 07 nov 2021, 13:49

Pa, nije vise obnasao nijednu funkciju u vjerskoj zajednici. I ja slazem, da to ne bi trebalo da bude uporedo.
Trebao je doci prije par godina u jednom nasem dzematu u Gracanici,da ima predavanje.Medjutim nije dozvolio medzlis Gracanica niti muftijstvo Tuzla :ccc
"Ma znam ja nas...."
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Ommadawn »

Atomic je napisao/la: 07 nov 2021, 13:59
Fatih je napisao/la: 07 nov 2021, 13:49

Pa, nije vise obnasao nijednu funkciju u vjerskoj zajednici. I ja slazem, da to ne bi trebalo da bude uporedo.
Trebao je doci prije par godina u jednom nasem dzematu u Gracanici,da ima predavanje.Medjutim nije dozvolio medzlis Gracanica niti muftijstvo Tuzla :ccc
Ma ja, “ ‘ta će tu neki filozof, k’o nešta on pametan, Sanđaklija, vid’ mu brade…”

Eh to je to.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Iskra »

PilePipi je napisao/la: 07 nov 2021, 12:29
dmr je napisao/la: 07 nov 2021, 09:00

Cini mi se da kolega Radosni misli na put koji je prosao u komentarima i stavovima tamosnjih strucnjaka i analiticara, ne njegov vlastiti :ovaj
A zasto bi ga se to doticalo? Valjada je bio svjestan toga kakvi ludjaci i budale imaju pristup internetu. Polazis od sebe.
Valjda zato što je insan od krvi i mesa a ne boot
0
Avatar
PilePipi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 197
Postovi: 305
Pridružen/a: 17 sep 2021, 01:50

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la PilePipi »

Ja samo skrecem paznju na to da se anonimna pisanja ne smiju uzimati srcu. Ali isto tako shvatam da svi ljudi nemaju isti odbrambeni mehanizam.
0
Djevojka koja obecava :habibi
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5557
Postovi: 3408
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la radostan dan »

Bella_ je napisao/la: 07 nov 2021, 09:07
dmr je napisao/la: 07 nov 2021, 09:02

Broj jedan po meni je definitivno 'Ti za ljubav nisi rodjena'. Ne ti, ti jesi :keke to neka njegova nije :D :D
A od starih ona '...svetla velikoga grada' ...
Ma sve su mu pjesme dobre, ja samo samo izdvojila neke meni drage. A mogu slobodno reci da sve i jedna njegova pjesma mi se sviđa, a to se nemoze reci za mnogo njih.


sin (valjda mlađi) ima glas možda i bolji od njega...
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Iskra »

PilePipi je napisao/la: 07 nov 2021, 15:35 Ja samo skrecem paznju na to da se anonimna pisanja ne smiju uzimati srcu. Ali isto tako shvatam da svi ljudi nemaju isti odbrambeni mehanizam.
Jest insan je od kamena.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Ommadawn »

89D5DD94-4A98-4F71-BC83-8A728319D43A.gif
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5557
Postovi: 3408
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la radostan dan »

PilePipi je napisao/la: 07 nov 2021, 12:29
dmr je napisao/la: 07 nov 2021, 09:00

Cini mi se da kolega Radosni misli na put koji je prosao u komentarima i stavovima tamosnjih strucnjaka i analiticara, ne njegov vlastiti :ovaj
A zasto bi ga se to doticalo? Valjada je bio svjestan toga kakvi ludjaci i budale imaju pristup internetu. Polazis od sebe.
a morel bidnut da postoje radnici koji se u okviru svoje profesije i mimo radnog vremena bave predmetom svog rada?nešto tipa profesionalne deformacije ako već nije savjesnost u pitanju (Hbo savjesnost, nema toga u tranziciji, jel tako....)... bilo da je riječ o doktoru, bilo da je riječ o metalostrugaru...
kako je pacijent, sta mu je bilo, šta bi mu pomoglo...koji nož odabrati za oblikovanje nekog predmeta, na koji strug, kakav je materijal, koji mu je otpor i sl?

u konkretnom slučaju, predmet rada nije rahmetli zukorlić.
(zamalo zaboravih precizirati, inače bih ti opet morao objašnjavati).
0
Avatar
PilePipi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 197
Postovi: 305
Pridružen/a: 17 sep 2021, 01:50

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la PilePipi »

Pa naravno da ima, ali ako npr anonimno ismijava i vrijedja javnu licnost ili npr tebe ili mene onda to vise govori on tim ljudima nego o tebi ili meni.
Ja sam iz tvog posta shvatila da u nekim komentarima nisu pisali lijepo o njemu.
A mozda sam pogresno shvatila, onda nema veza.
0
Djevojka koja obecava :habibi
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la storm »

Šta je ovo, poznate osobe jedan iza drugog odlaze...
A ni ja nisam najbolje...
3
1 slika 2 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Ommadawn »

storm je napisao/la: 08 nov 2021, 16:55 Šta je ovo, poznate osobe jedan iza drugog odlaze...
A ni ja nisam najbolje...
De ne zajebaji… ješčuo!
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Odgovori

Natrag na “Društvo”