Ko su kurve?

Funkcioniranje društva, navike, kultura ophodjenja, pa i deviacije...
Moderator: Heidi
Avatar
smajlic
emoji hanuma
emoji hanuma
Reactions: 31349
Postovi: 19163
Pridružen/a: 27 jul 2020, 08:29

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la smajlic »

tbj
sta je to sex? :medzed
4
1 slika 1 slika 1 slika 1 slika
Zivot se desava sada, a ravan stomak nam ne treba da ga zivimo. :sret
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5557
Postovi: 3408
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la radostan dan »

0
Avatar
Čuvarkuća
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3038
Postovi: 2252
Pridružen/a: 07 aug 2020, 19:58

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la Čuvarkuća »

Sjećam se da sam kao djevojčica, noseći komšinici nešto što mi je mama dala, u par navrata preskakala preko jedne žene koja je spavala na podu haustorskog hodnika. Čudno mi je bilo što ta gospođa spava ispred komšijskih vrata. Nije to bilo često ali me svaki put iznenadilo kada bih je zatekla tamo. Pitala sam mamu zašto to radi a ona bi rekla da je siromašna i zato je komšinica pusti u taj dio ispred jer je nekako ušuškan od hladnoće. Pitala sam se što je onda ne pusti u stan. Mnogo godina kasnije saznala sam tu priču o ženi, imenom Šuhra. Shvatim da je stara komšinica iz sažaljenja hranila povremeno Šuhru i ponekad joj dozvolila da spava u njenom hodniku. Nije to bilo pohvalno u to vrijeme jer je Šuhra bila prostitutka a komšiluk bi se grozio na tako nešto. Zašto je Šuhra vodila takav život ne znam ali sam sigurna da mnoge žene odu u prostituciju ne da bi ostvarile svoje seksualne apetite već da bi zaradile za puko preživljavanje. Naravno da razlozi nisu isti kod svake pojedinačno. Mnogi će reći mogu čistiti stanove i tako zaraditi, istina. Ipak to ne čine, mislim da su kurve nekim uzrokom oštećene žene.
0
"Treba otimati radost danima što bježe".
Avatar
Veca
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1973
Postovi: 1449
Pridružen/a: 31 aug 2020, 15:33
Lokacija: Sikirevci!

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la Veca »

Sve su zene kurve, oprosti mati, jer i ti si zena!

...po "vasem, svaka je kurva osim onih koje su imale samo jednog muskarca! ...cak i ona koja je imala 2, je pola kurvice! ...jbt. ne vjerujem svojim ocima sta citam!

...ne smije se zena sexati za svoj ceijf, kad hoce i s kim hoce, ako je slobodna i nije u cvrstoj vezi ili braku? ...znaci, sad da nazovem kakvog djuvegiju, jadan on, dobro bih ga iskoristila!

...nego, daj neka mi netko napise, koliko ih u zivotu smijem imati, a da nisam kurva? ...jbt. koja ruzna rijec, jebao ju onaj, koji ju je izmislio!

:hm mozda bih trebala napokon unijeti i potpis!
1
1 slika
Bice kad se sjetim :kez
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la Atomic »

Gdje si Veco kuco stara,neko te iznervirao malo 😅
2
1 slika 1 slika
Avatar
Veca
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1973
Postovi: 1449
Pridružen/a: 31 aug 2020, 15:33
Lokacija: Sikirevci!

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la Veca »

...ne vjerujem sta citam, sviju mi! ...mrzim takvo razmisljanje i taj mentalitet!

...cek, samo da se sjetim kad sam imala zadnju vezu :hm ...ima ihaaaa godina...moze se desiti da vise ni jednu necu imati...reci mi, dozvoljavas li, da se ponjekad, s nekim posekxam? ...tobe jarabi, tobe estakfirulah ...ma nista, valja mi razmisliti o potpisu! :roll ...imala sam preko nekoliko muskaraca u svom zivotu! ...'nako, nek' se zna!
0
Bice kad se sjetim :kez
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la Atomic »

Popij caj od kamilice,najbolje u ovo doba 😅
1
1 slika
Avatar
Veca
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1973
Postovi: 1449
Pridružen/a: 31 aug 2020, 15:33
Lokacija: Sikirevci!

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la Veca »

...upravo popila, mjesavina lovorovog lista i karanfilica! :hehe
1
1 slika
Bice kad se sjetim :kez
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la Desperado »

Kurve su one čije je profesionalno zanimanje prostitutka.
To nisu ujedno one žene koje su promiskuitetne i koje se ne bave naprijed navedenim.
Žena nije kurva jer prevari muža. Ona je svašta nešto karakterno, ali nije kurva.
Žena nije kurva jer meni "nije dala".
Također je i glupo kad iz ženskih usta čuješ da jedna drugoj kažu kurva, a nekad i pohvalno u smislu lukavosti. Nije to samo vezano za naše podneblje. Isto se odnosi i na bitch.
2
1 slika 1 slika
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la Desperado »

smajlic je napisao/la: 29 jan 2022, 09:39 tbj
sta je to sex? :medzed
Ono kad ne dobiješ platu 2 mjeseca uzastopno.
3
3 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la storm »

CocoMa je napisao/la: 19 jan 2022, 18:36 Često se kaze za djevojke/ žene da su kurve :ovaj ako su djevojke / žene imale vise muškaraca,I uživa u promjenama istih..

Zasto se naziva kurvom ?

Žene kad mjenjaju partnere su "kurve". a muškarci frajeri..

Sta vi mislite ? :hm
I za muškarca, koji često mijenja partnerice, kaže se da je kurvar...
Jedina je bitna razlika u oba slučaja, ponašaju li se tako u vezi, ili kad su slobodni.
Ako su slobodni, ne vidim smisla u tom nazivu ni za žene, kako ni za muškarce.
A dvostruka mjerila su drugi par cipela, to je već povijesni status macho sapiensa, osvajača...
2
2 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la Socrates »

Oko ovog korištenja riječi bitch u engleskom.

Počesto se kroz istoriju dešavalo da grupa ljudi uzme riječ (ili bilo šta drugo) čija je prvobitna namjera bila uvreda i prisvoji je kao simbol otpora, snage, jedinstva, itd. Nije to nova pojava.

Riječi su, u principu, uvrede, ali, đavo je u detaljima.

Navijačke grupe, u moderno doba, često koriste imena ili navodni identitet koji su im nametnule protivničke navijačke grupe. Čak i kada to nema nikakve veze sa stvarnošću. Tottenhamovi navijači su "Yids", mada, u moderno vrijeme nigdje veze sa vezom da značajno više Jevreja navija za Tottenham nego za bilo koji drugi londonski tim. Međutim, ime navijača je zadržano kao znak jedinstva, i mada je uprava kluba predlagala da se to promijeni i da je korištenje neprihvatljivo, jer je riječ uvreda, teško se takve stvari mjenjaju.

Drugi primjer je korištenje riječi "nigger". Kad je crnci koriste među sobom, najčešće nije uvreda, međutim, sasvim druga stvar je kad je druge rase koriste. Stvar je u namjeri, ali i identitetu osobe koja ih izgovara, kada se takve riječi koriste.

Tako je i sa "bitch". Riječ se počela koristiti kao simbol otpora i kompliment jer je dugo označavala najgoru uvredu prema ženama. Hip hop je u moderno vrijeme bio pogotovo zaslužan za ovo jer su crnkinje pjevačice reagirale na ono što su muški reperi često koristili uvredljivo na račun njihovih žena. Ljudska priroda je takva i nema ništa neobično u tome.

Ne znam koliko je na Balkanu isti slučaj sa "kurva".

0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la Crvena Nit »

Socrates je napisao/la: 01 feb 2022, 09:16 Oko ovog korištenja riječi bitch u engleskom.

Počesto se kroz istoriju dešavalo da grupa ljudi uzme riječ (ili bilo šta drugo) čija je prvobitna namjera bila uvreda i prisvoji je kao simbol otpora, snage, jedinstva, itd. Nije to nova pojava.

Riječi su, u principu, uvrede, ali, đavo je u detaljima.

Navijačke grupe, u moderno doba, često koriste imena ili navodni identitet koji su im nametnule protivničke navijačke grupe. Čak i kada to nema nikakve veze sa stvarnošću. Tottenhamovi navijači su "Yids", mada, u moderno vrijeme nigdje veze sa vezom da značajno više Jevreja navija za Tottenham nego za bilo koji drugi londonski tim. Međutim, ime navijača je zadržano kao znak jedinstva, i mada je uprava kluba predlagala da se to promijeni i da je korištenje neprihvatljivo, jer je riječ uvreda, teško se takve stvari mjenjaju.

Drugi primjer je korištenje riječi "nigger". Kad je crnci koriste među sobom, najčešće nije uvreda, međutim, sasvim druga stvar je kad je druge rase koriste. Stvar je u namjeri, ali i identitetu osobe koja ih izgovara, kada se takve riječi koriste.

Tako je i sa "bitch". Riječ se počela koristiti kao simbol otpora i kompliment jer je dugo označavala najgoru uvredu prema ženama. Hip hop je u moderno vrijeme bio pogotovo zaslužan za ovo jer su crnkinje pjevačice reagirale na ono što su muški reperi često koristili uvredljivo na račun njihovih žena. Ljudska priroda je takva i nema ništa neobično u tome.

Ne znam koliko je na Balkanu isti slučaj sa "kurva".

Kuja je podmukla žena, a ker je pežorativ za muškog psa.

Kuja je kućka, ne kurva.
0
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la Polaris »

Kucka i kurva je isto kao i kuja
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la Crvena Nit »

Polaris je napisao/la: 01 feb 2022, 10:33 Kucka i kurva je isto kao i kuja
Ne nije.

Kučka ne mora biti kurva.
1
1 slika
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5557
Postovi: 3408
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la radostan dan »

Tražim i apelujem na moderatora da ukine sličice sataninih mečića kojinse pojavljuju na ovoj stranici i uopćeno na temama različitog karaktera, čak i na onim sa vjerskim sadržajem.
Blagodarim...
2
2 slika
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Ko su kurve?

Post Postao/la Polaris »

Crvena Nit je napisao/la: 01 feb 2022, 10:33
Polaris je napisao/la: 01 feb 2022, 10:33 Kucka i kurva je isto kao i kuja
Ne nije.

Kučka ne mora biti kurva.
Ma da, mislim ono kurva je whore na eng
2
2 slika
Odgovori

Natrag na “Društvo”