Bolest društva i poremećeni sistem vrijednosti

Funkcioniranje društva, navike, kultura ophodjenja, pa i deviacije...
Moderator: Heidi
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Bolest društva i poremećeni sistem vrijednosti

Post Postao/la Iskra »

Mehaning je napisao/la: 18 aug 2020, 12:22
storm je napisao/la: 18 aug 2020, 12:18
Ma zaboraviti je najbolje...
Misliti o tome kad će ti vratiti, samo krade energiju...
Ja sam tako sa rođakom...
Prvi put, treći, peti... Došao šesti put...
Ne dam!
Nista mi više nisi dužan (a nije bilo sve skupa malo) ali više ne može. Cao
Ako mi se bude poklanjalo, pokloniti ću, ali nemoj me budalom praviti :D
Meni, koliko god me ubrajaju među zajebane likove, žao ljudi, mada sam i ja naučio, da sa davanjem baš i ne pomažeš puno... :ccc

Sad u jesen, početi ču stipendirati srednjoškolca, iako unaprijed znam, da neče nikad kod mene raditi... :zbunj

Ali vrijedno i pametno djete je, koje bez moje pomoči teško da srednju završi, a namjera mi je preko faksa ga progurati... :djed


Bravo :apl


U vezi tih pozajmica...jedan jedini put za mojih 25. Se tata naljutio na mene. Kad sam mu rekla, kad bi ti sva rodbina koja ti duguje novac sada vratila ti 5 godina ne bi morao da radiš. :palm
0
Spinerka
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 590
Postovi: 894
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:13

Re: Bolest društva i poremećeni sistem vrijednosti

Post Postao/la Spinerka »

U tim vremenima je skoro odstranjena vjera iz života ljudi, a moralne norme, najviše zahvaljujući alkoholu, svedene na minimum.
E, ovo je malo pretjerao. Bilo je vjere.. svi su slavili svoje ..... i bash alkohol problem ..... :ovaj.. :hm
0
Spinerka
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 590
Postovi: 894
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:13

Re: Bolest društva i poremećeni sistem vrijednosti

Post Postao/la Spinerka »

Mehaning je napisao/la: 18 aug 2020, 12:22
Meni, koliko god me ubrajaju među zajebane likove, žao ljudi, mada sam i ja naučio, da sa davanjem baš i ne pomažeš puno... :ccc

Sad u jesen, početi ču stipendirati srednjoškolca, iako unaprijed znam, da neče nikad kod mene raditi... :zbunj

Ali vrijedno i pametno djete je, koje bez moje pomoči teško da srednju završi, a namjera mi je preko faksa ga progurati... :djed
hm. angazuj ga. placaj ga -razumno..dok studira i pomaze ti... nakon skole , uticati da kupi kucu .. zenidba.. itd ... mozda bude vrijejeme da ides u penziju on nastavi... --
0
DEMONIKA
Pupoljak
Pupoljak
Reactions: 15
Postovi: 24
Pridružen/a: 17 aug 2020, 21:51

Re: Bolest društva i poremećeni sistem vrijednosti

Post Postao/la DEMONIKA »

Iskra je napisao/la: 18 aug 2020, 18:13
lejlamo je napisao/la: 18 aug 2020, 17:53

vala me nerviraju podjebavanja. u fejs tu fejs komunikaciji to ne dozvoljavam.
na forumima je baš postalo toksično. svaka druga nekakav šatro podjeb.

Ja sam odlučila da zato više nikom ne sutim .
ja nikada nikome nisam prešutila, kud puklo da puklo,
ponekad budem obzirna pa to ne uradim javno :oo... ovo mislim u RL
a na forumu me jedino ban spriječi da kažem što mi na umu, mada urijetko...
jednostavno, ili si mi super ili nisi i to ne krijem
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Bolest društva i poremećeni sistem vrijednosti

Post Postao/la Iskra »

DEMONIKA je napisao/la: 19 aug 2020, 19:30
Iskra je napisao/la: 18 aug 2020, 18:13


Ja sam odlučila da zato više nikom ne sutim .
ja nikada nikome nisam prešutila, kud puklo da puklo,
ponekad budem obzirna pa to ne uradim javno :oo... ovo mislim u RL
a na forumu me jedino ban spriječi da kažem što mi na umu, mada urijetko...
jednostavno, ili si mi super ili nisi i to ne krijem


Kad sam otvorila temu nisam to uradila kao osvrt na desavanja na društvenim mrežama nego općenito na sve segmente života . Medjutim i društvene mreže zaista jesu dio svakodnevice gdje se možda i još lakše uočavaju sve devijacije u ponašanju, dijalogu, i medjusobnoj konverzaciji.
O forumasima ne razmišljam u smjeru da ih analiziram ili zauzima.odredjen stav o njima i na tome gradim svoj "odnos". Više čitam sta pišu, volim da čujem različita mišljenja na odredjenu temu, nastojim uvažiti svačiji stav naročito ako je iznijet argumentirano. Mislim da ljudi pribjegnu uvredama onda kada nisu u stanju da prihvate kontra mišljenje. Shvaćaju to suviše lično i kao napad na njih.
Kao i u reali i ovdje.postoje ljudi koji su nam manje ili više dragi, s kojima dijelimo svjetonazor, ali ne.pada mi na pamet da osuđujem ili vrijedan nekoga samo zato što se ne slažemo oko nečega .
Vodim se onim, ako nemam šta pozitivno reći onda ću šutjeti , ali sasvim sigurno na direktne uvrede lične prirode više nikada neću šutjeti .
1
1 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Bolest društva i poremećeni sistem vrijednosti

Post Postao/la SmokingMan »

VIše tema koje konzumiraš veća vjerovatnoća da će te neko ubijati vlastitim bemslicama.
0
slika
Spinerka
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 590
Postovi: 894
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:13

Re: Bolest društva i poremećeni sistem vrijednosti

Post Postao/la Spinerka »

Problem je -radno mjesto, mjesto zivljenja..itd.. virtualni svijet je postao svijet -treninga..dokle se moze ici..gdje granica loma .
0
Avatar
Maksuz svratila
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 719
Postovi: 551
Pridružen/a: 18 aug 2020, 21:20

Re: Bolest društva i poremećeni sistem vrijednosti

Post Postao/la Maksuz svratila »

...ah, te vragolije patologije...svrab u šupku...slika...šta, nisi dovoljno izgacao svoja govancad onomad u dubku... :kava ...dokle više...obični miše...ma stahorčino, što naša enerdži vampirela veli... mili ti sa usana/u postu vrišti taj klizeći šuk...osakatio se odveć i svako nečim ionako puk...na tren ko fol bude popravni muk, ali ne može mu odoliti jer i dalje crva ga to...pa navali ko mahnit i sve jovo nanovo... :kava




...s druge strane...slika... ne bi ni valjalo da te svi vala i gotive...nekome se i (ne)dopadaš... kao što nije ni okej da ti sve gotiviš...i sve je to najnormalnija stvar... :kava ...u tome i jeste različitosti čar...ali, nije uredu da se onako jer kurcu ti eto ćejf ...ma daj samo daj ...da ga pod noge još malo stavim i dosjebem...šta, puca ti kara od dragosti valjda...slika




... a onda simptomatično naravno ide dobro poznati slijed...u svemu se i traži isti...koji bed...garant mi je ovime šukno nešto ...ne možeš najnormalnije nešto reći...sve se to secira...naravno sa pretpostavkom da hoće da te se u startu unizi...“o popravite to sasvim...“ 1slika :kava





...onda jeben nam je i ovaj prestiž ove nam ere...zluradi haman komadić algoritma koji toliko srdžbe zadaje...ko (ne)haje...slika...ma ne mogu se gledat očima one dvije snajke...jer eto njenu pikčr pitu krasi veća lajkića, srčeka...brojka...neugodno joj je u tolikoj mjeri...a ista se smazala i odveć izasrala bez ikakvih stomaklijskih tegoba...gle, ona me prešla... :kava ja u kuću im prva došla ... turila garant neki pride filter još mi i koment dala...srce...lijepa je...ali to je ovlaš onako...ma znam ja, da bude ko fol uljudna da ne izgledam ni ja toliko jadna...slika





....“prosim lijepo... :kava sve sa foruma nam uzorite djevice da se batale iz ovoga silne im analize...a škorpijetinama isto velim...slikaonaj/ona nije ulicom jbt zbog „vas“ prošao/la...garant vas ni registrovalo bolan stvorenje nije...ali jebat nas... svako svoju bitku sa sobom ionako bije...i naravno retro Merkurčić posred face nam se rado smije...“ ²




...bilo kako bilo, je li ...idemo dalje...slika
da još malo višem serem... sve je izopačeno...nemanje mjere...kako istu i naći ...jah, umanjit ćeš haman sebe...pa poslije dok fino se taman nanjupam i tebe ću ...podrig...u stanje amoka da dovedem ...baš kako se i babi jupii jeee do sunovrata snilo...slika






_______________

1 Shakespeare, Hamlet, str.68
² Maksuz svratila, Oči izvalila, str.590



slika
3
3 slika
...kineski mačak...slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Bolest društva i poremećeni sistem vrijednosti

Post Postao/la storm »

Oooooj :haha
0
Spinerka
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 590
Postovi: 894
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:13

Re: Bolest društva i poremećeni sistem vrijednosti

Post Postao/la Spinerka »

:ehe kao shvatio si.. :DDD
1
1 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Bolest društva i poremećeni sistem vrijednosti

Post Postao/la Heidi »

Ne nailazim na zavist, mislim, ne znam.... Niko mi to ne kaze direktno. :DDD A mozda mislim da ne posjedujem nista na cemu bi neko mogao biti zavidan.

Mozda I ja nekome djelujem kao zavidna osoba, na hiljade percepcija se sudara oko nas.

Intuitivno naidjem na negativnu vibru, ali opet ne mogu sa sigurnoscu reci da li je to zavist. I necu da pijem te otrove. Sta imam od toga I ako znam?

Mislim da toga u mom okruzenju nema u kolicini vrijednoj pomena. Dugo vremena mi treba da stvorim povjerljivu konekciju sa ljudima, pa se tako situacije iskristalisu I same rijese. Na poslu se trudim biti korektna, sa vecinom sam OK, sa manjim brojem bez komunikacije. Ne moram ih voljeti ali mogu biti uljudna. Dokle god sam korektna ne mogu ni nista, tako sebi govorim. Isto tako I sa poznanicima. Dok mozda ne naidjem na neku budalu koja zeli da me slomi, ali opet, valjda se vidi ko sam, sta sam, valjda moje ime nesto vrijedi, nisam toliki skot.

Sta sve pomenuse u tekstu, zlobu, pakost, rijeci koje imaju tezinu. Puh. Gdje to da ugradim sad. Ma nije to toliko dramaticno. Sarkazam I ironija su maske, zna biti iritantno, I kako kazu, najniza forma vica, ali opet mi neuporedivo sa zlobom I pakoscu. :hm Dobro, ako covjek napreduje u sarkazmu vjerovatno postaje I to.

Sto se tice intrneta, na samom pocetku sam uzimala puno toga licno, ali to je vjerovatno bilo I do moje nezrelosti, sujete I ega. Uglavnom sam cutala I u sebe trpala tudje iritacije, praveci se da ih ne vidim. Nakon nekog vremena sam I sama postala takva pa mi se ni to nije svidjelo. Najzustriji su onda ti prelomi sta sam sebi dozvolio/la.

I kako vrijeme ide, covjek misli, shvata, napreduje. Ne mozemo mijenjati ljude ali mozemo promijeniti sebe. Budi sto bolji sebi, porodici, prijateljima I to je valjda to.
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
respo
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 268
Postovi: 786
Pridružen/a: 28 jul 2020, 22:52

Re: Bolest društva i poremećeni sistem vrijednosti

Post Postao/la respo »

niko nikad ti nece reci licno da je zavidan u vezi tebe
0
Odgovori

Natrag na “Društvo”