Celebrities

Funkcioniranje društva, navike, kultura ophodjenja, pa i deviacije...
Moderator: Heidi
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Celebrities

Post Postao/la storm »

Index Magazin
slika
Foto: Guliver Image/Getty Images
PODULJEM popisu problema koje ima, Kanye West može dodati još jedan - bijesnu javnost. Nakon što je predstavio nove modele tenisica pod nazivom Yeezy Boost 350 V2 Israfil i Yeezy Boost 350 V2 Asriel, koje se prodaju po cijeni od 1500 kuna, muslimani su ga napali da se ruga islamu jer se tako zovu anđeli presude i smrti.

Prvi model već se može kupiti preko Adidasa, dok će se drugi u prodaji pojaviti sljedećeg mjeseca.

slika

Društvene mreže nisu toplo dočekale tenisice. Korisnici su napali Kanyea zbog "izrazito bolne uvrede" te su mu poručili da se "mora iskupiti za ovo". Traže da se imena tenisica istog trena promijene, da se Kanye ispriča i da Adidas preispita politiku davanja imena obući.


slika


"Anđeli su u islamu blagoslovljena Božja stvorenja kao i u drugim religijama. Povezivanje onoga u što muslimani vjeruju s cipelama je izrazito uvredljivo i moraju se iskupiti za to. Neprihvatljivo je da se rugate s vjerom. Čak i ako se ovo dogodilo greškom, stvarno je grozno dopustiti tako nešto", napisao je jedan korisnik Twittera.


Drugi je dodao: "Užasan izbor imena za cipele. Israfil je jedan od arkanđela u islamu. Adidas, trebao si obaviti domaću zadaću, no nije prekasno da ispravite grešku", poručio je drugi.


"Mi muslimani zahtijevamo da promijenite ime tenisica", zaključio je treći.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Muslimani napali Kanyea zbog tenisica: "Rugaš se islamu, iskupit ćeš se za ovo"

Post Postao/la storm »

Prvo, što je glup i bez takta, te manjka poznavanja kulture muslimanskog svijeta, ako se već htio okoristiti na taj račun...
Drugo, što je na tržište poslao strahovito ruznu obuću...
0
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Muslimani napali Kanyea zbog tenisica: "Rugaš se islamu, iskupit ćeš se za ovo"

Post Postao/la SmokingMan »

Treba uzeti u obzir da Kanye ima bipolarni poremećaj, takvi ljudi uglavnom nekada ne znaju šta rade. Druga stvar, ljudi koji ne poznaju religijsku istoriju i kulturu, često uzimaju određena imena iz abrahamskih knjiga za komercijalne svrhe.
0
slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Muslimani napali Kanyea zbog tenisica: "Rugaš se islamu, iskupit ćeš se za ovo"

Post Postao/la Iskra »

Pa šta mu bi? E svasta
0
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Muslimani napali Kanyea zbog tenisica: "Rugaš se islamu, iskupit ćeš se za ovo"

Post Postao/la Mehaning »

Ne izgleda mi, da su njega išta pitali oko imena... :valja
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Muslimani napali Kanyea zbog tenisica: "Rugaš se islamu, iskupit ćeš se za ovo"

Post Postao/la storm »

Mehaning je napisao/la: 24 aug 2020, 08:39 Ne izgleda mi, da su njega išta pitali oko imena... :valja
Ma jasno, on kao on, ni ne treba znati ništa oko toga, ali ako izbacujes globalni brand, valjda ćeš zaposliti nekoga tko zna, iza čega ćeš se potpisati, nekoga tko ima senzibilitet...
Ako ništa, Adidas me čudi.
1
1 slika
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Muslimani napali Kanyea zbog tenisica: "Rugaš se islamu, iskupit ćeš se za ovo"

Post Postao/la Mehaning »

storm je napisao/la: 24 aug 2020, 08:45
Mehaning je napisao/la: 24 aug 2020, 08:39 Ne izgleda mi, da su njega išta pitali oko imena... :valja
Ma jasno, on kao on, ni ne treba znati ništa oko toga, ali ako izbacujes globalni brand, valjda ćeš zaposliti nekoga tko zna, iza čega ćeš se potpisati, nekoga tko ima senzibilitet...
Ako ništa, Adidas me čudi.
Pa čuj, Forda je netko "Kuga" nazvao... :zbunj
0
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Muslimani napali Kanyea zbog tenisica: "Rugaš se islamu, iskupit ćeš se za ovo"

Post Postao/la dmr »

trebali su ga preimenovati u "Plague" za nase govorno podrucje :D
2
2 slika
:rolka
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Muslimani napali Kanyea zbog tenisica: "Rugaš se islamu, iskupit ćeš se za ovo"

Post Postao/la Max »

Mislim da se ovde ne radi samo o imenima


već što se ova spodoba od kreacije povezuje sa imanom uopšte...
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Muslimani napali Kanyea zbog tenisica: "Rugaš se islamu, iskupit ćeš se za ovo"

Post Postao/la Fatih »

A ja napisah nekako kroz maglu (ustao nesto poslije 8:00), podroban post. Ko zna gdje sam ja to poslao... A, ne mogu opet, pa da mi je forum majka. :D
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Muslimani napali Kanyea zbog tenisica: "Rugaš se islamu, iskupit ćeš se za ovo"

Post Postao/la Hannibal »

ja se bgm ne osjecam uvrijedjenim. zao mi samo sto nije ispostovo munkira i nekira, oni imaju zajebana imena
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Muslimani napali Kanyea zbog tenisica: "Rugaš se islamu, iskupit ćeš se za ovo"

Post Postao/la Fatih »

Hannibal je napisao/la: 24 aug 2020, 09:37 ja se bgm ne osjecam uvrijedjenim. zao mi samo sto nije ispostovo munkira i nekira, oni imaju zajebana imena
Doci ce oni nama svima. Kada to imas stalno u glavi, mnogo je coj'k pametniji.
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Leonardo DiCaprio u borbi protiv gradnje mini hidrocentrala u BiH!!!

Post Postao/la storm »

Radiosarajevo.ba

Screenshot_20200923_105752.jpg


Vodeće globalne organizacije za očuvanje prirodne sredine podržavaju Koaliciju za zaštitu rijeka BiH, te su uputile hitan poziv Vladi FBiH da trajno zabrani gradnju malih hidroelektrana i zaštiti "posljednje slobodne evropske rijeke".

Traže da bude hitno proveden zaključak Parlamenta FBiH, usvojen 23. juna ove godine, o potpunoj zabrani izgradnje malih hidroelektrana (MHE) u FBiH, bilo na način da budu izmijenjeni postojeći zakoni ili donošenjem novih koji će spriječiti daljnju nekontrolisanu gradnju.
Upozorili su da će u protivnom nastaviti s ugrožavanjem hiljade kilometara toka divljih rijeka, kvalitete života lokalnih zajednica, prava na pristup pitkoj vodi, turističkog potencijala zemlje, kao i prirode i divljih životinja koje ovise o zdravim vodotocima.

Poznati hollywoodski glumac Leonardo DiCaprio podržao je na svom zvaničnom Facebook profilu borbu protiv gradnje malih hidroelektrana u Bosni i Hercegovini te tim povodom objavio i video
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Leonardo DiCaprio u borbi protiv gradnje mini hidrocentrala u BiH!!!

Post Postao/la Miss Y. »

Hakovali mu profil. :kida
1
1 slika
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Leonardo DiCaprio u borbi protiv gradnje mini hidrocentrala u BiH!!!

Post Postao/la storm »

Miss Y. je napisao/la: 23 sep 2020, 11:37 Hakovali mu profil. :kida
A ne vjerujem... Momak je baš aktivan po tom pitanju, bio sam mu na profilu... Tj osoba koja ga zastupa.
Čisto sumnjam da se on bavi sa FB :oo

Ali nije on problem...
Nego namjera devastacije, onoga čime bi se bih trebala ponositi... I to će uništiti za šaku profita...
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Leonardo DiCaprio u borbi protiv gradnje mini hidrocentrala u BiH!!!

Post Postao/la Hannibal »

pustite samo teletovica da zavrsi svoje pa radite sta hocete. sjecam se jednom okupljanje reprezentacije, frajer sat vremena prica o hidrocentralama, zaboravio da treba da igra kvalifikacije 😂
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Leonardo DiCaprio u borbi protiv gradnje mini hidrocentrala u BiH!!!

Post Postao/la storm »

Protest u Sarajevu: Građani traže zabranu izgradnje malih hidroelektrana
Protest_gradnja_hidrocentrala_septembar2020_DKRSA0014.jpg

Predstavnici Koalicije za zaštitu rijeka BiH danas su u Sarajevu, ispred Vlade Federacije BiH, održali protest "Pet do 12", koji je simbolično počeo u 11:55 sati.

Oni su naveli da je razlog što se protest održava ispred Vlade FBiH, jer funkcioneri nisu uradili ništa po pitanju Zaključka o zabrani izgradnje malih hidroelektrana koji je Predstavnički dom Parlamenta Federacije BiH usvojio još 23. juna.


Poručili su kako zakoni nisu izmijenjeni, dok i dalje traje njihova izgradnja.

"Borba protiv gradnje malih hidrocentrala traje tri godine. Borimo se kako bismo nastavii borbu sudskim putem nakon 500 i više dana za rijeku Krusčicu. Tražimo da se naš plan pravi u prvobitno stanje. Imali smo regulacioni plan koji je bio dobar, izmijenio se 2014. godine. Većina mještana živi u blizini", rekao je Enes Salkić, predstavnik Ekološkog društva Vitez.

Građani traže zabranu izgradnje malih hidroelektrana - undefined
Foto: Dž. K. / Radiosarajevo.ba: Građani traže zabranu izgradnje malih hidroelektrana

Osnivac ove koalicije Viktor Bijelić rekao je da je Predstavnički dom donio rok od tri mjeseca.

"Naše namjere su jasne, to je ukidanje podsticaja za male hidrocentrale I zabrana gradnje", dodao je Bijelić.
On tvrdi da je sve ovo "politička igra, jer je federalni nivo trebao od kantonalnih vlasti trebao tražiti ovu zabranu".

"Imali smo nekoliko sastanaka ranije sa Federalnim ministasrtvom okoliša. No, ovo je pitanje energetike i svih kantonalnih ministara", podvukao je Bijelić, našlašavajući da su Doljanka, Neretva, rijeka Ugar samo neke od kojima treba zaštita.

Anes Podić, predstavnik Udruženja Eko akcija Sarajevo, rekao je da je u BiH prisutna vladavina para, a ne zakona.

"Dobili ste izgovor da je to politička odluka, ali istina je da se štite tajkuni", poručio je Anes Podić.

Tokom protesta sagovornici su podsjetili da je danas trebao biti odrzan i protest za rijeku Ugar, ali je zabranjen.

Podsjetimo, u junu je Predstavnički dom Parlamenta FBiH usvojio i Deklaraciju o zaštiti rijeka.



U četvrtak protest u Foči
Građani Foče su u isto vrijeme najavili proteste za sutra (četvrtak) zbog gradnje mini hidroelektrana na rijekama Bjelava, Mala Bjelava i Velika Bjelava i planirane izgradnje mHE na rijekama općine Foča.

Predložit će da Skupština Općine Foča usvoji Delkaraciju protiv izgradnje malih hidroelektrana
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Odgovori

Natrag na “Društvo”