Feminizam

Funkcioniranje društva, navike, kultura ophodjenja, pa i deviacije...
Moderator: Heidi
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Feminizam

Post Postao/la laga-nini »

Iskra je napisao/la: 04 sep 2020, 18:33 Današnji feministicki pokreti su izravan produkt muškog šovinizma.
..nebi se složio ok u početnoj fazi je imao smisla danas nisam siguran.. ''ženski lobi'' koristi neispravnu logiku: u slučajevima kada muškarci prolaze bolje od žena to je ''nepravda'', ali kad žene prolaze bolje to je ''život''. ..
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Feminizam

Post Postao/la laga-nini »

[quote=Socrates post_id=40471 time=1599238870 user_id=104]
Niko ih ziv ne gleda, vise zene gledaju.
[/
..globalno..sumnjam..
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Feminizam

Post Postao/la Sarajka »

Malo stariji članak, Ali vrijedi pročitati.

https://voxfeminae.net/pravednost/zene- ... feminizma/
0
A sad adio :sara
Avatar
R4IN
Sajber kurajber
Sajber kurajber
Reactions: 8954
Postovi: 10478
Pridružen/a: 31 aug 2020, 00:23

Re: Feminizam

Post Postao/la R4IN »

Ma taj feminizam mi nema nekoga vise smisla u demokratskim zemljama.
0
ALPHA ET OMEGA🔥
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Feminizam

Post Postao/la laga-nini »

..to je po meni pitanje sloboda i demokracije pa i feminizam ti istočni kultura i zapadni nema veze a vezom..u tim egzotičnim zemljama sam za pravo zena ma kako to zvali..mogu i feminizam..
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Feminizam

Post Postao/la storm »

Iako je prividno cilj feminističkog pokreta ispunjen...do potpuno ostvarene ideje, još je daleko.
Imamo formalno pravno, na papiru u većini zemalja, barem zapadnog svijeta, tu neku jednakopravnost...ali na terenu je stanje još uvijek jako oprečno.
Izmijenili su se zakoni, propisi, društvene norme, ali se nije izmijenila još svijest...i dan danas se može čuti majke...nemoj sine, muško si, sestra će...šta plačeš, nisi curica...i tako se od malih nogu i danas uzdiže muški rod.
Zvuči nebitno za kasniji život, ali se odražava u mehanici razmišljanja.
Pa promiskuitetni frajer, u društvu je faca, frajer...žena takvog lifestyla je dno dna...pa sad...ili su oboje dno, ili su oboje face...trebalo bi odlučiti..
Spomenuli ste plače...tu bih razdvojio stvari.
Ako se radi o sustavu, poput drzavnih, olimpijskih organizacija, definitivno, bih izjednačio primanja. U profesionalnom sportu, razlike su mi prihvatljive. Prema ponudi i potražnji jednostavno. Nije bitno muško, žensko, nego koliko zanimanje privlači.
Jedan Ian Thorpe, zasigurno je uložio truda, kao Messi, Xavi, i Iniesta zajedno....ali on je zanimao možda miljunti dio populacije, koja je pratila taj trojac...zato kažem, tu bih razdvojio...
Naravno radna mjesta nas običnih smrtnika, itekako još uvijek osjete razlike, za istu stručnu spremu, istu količinu rada, u odnosu na spol...protiv toga se treba boriti...
Strelovit je uspon žena u obrazovanju...ne još tako davno, naobrazba je bila rezervirana za muškarce, žensko, ako ubode koja četiri do osam razreda super, ako ne, još bolje, biti će poslušnija...i tako dan danas momak, po struci tokar, muca i jeca pred diplomiranom ekonomisticom, izgubio je samopouzdanje...e sad jedino da hvata na galamu i krkanluk, i s vremenom postane pravi mizoginčić...oni pak obrazovani, osjećaju konkurenciju...i zakinuti će gdje god mogu...da se zna tko je muško,jel...i protiv toga se treba boriti.
U principu me nerviraju i napirlitani gay aktivisti, a i orto feministice, jer je to sve interesna grupa, ali netko mora dizati glas...jer kako rekoh, ima feministički pokret još posla...
1
1 slika
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Feminizam

Post Postao/la laga-nini »

..ma daj..jbt moja kad povisi ton u stavu sam mirno..a ni tebi nije drugačije.. :palm
2
2 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Feminizam

Post Postao/la Iskra »

laga-nini je napisao/la: 04 sep 2020, 20:44 ..ma daj..jbt moja kad povisi ton u stavu sam mirno..a ni tebi nije drugačije.. :palm


Sve i da je tako, a Hvala Bogu nije, zar to dokazuje da je tvoja bolja polovina feministica?
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Feminizam

Post Postao/la laga-nini »

..naravno da nije sto bilo da je ne znam kako bi se to odrazilo na moj sexualni život pod takvim stresom .. :papa
0
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7687
Postovi: 5635
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Feminizam

Post Postao/la SmokingMan »

Feminizam u jednoj slici,

Hipatija, kći Teona od Aleksandrije. :srce

slika
1
1 slika
slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Feminizam

Post Postao/la Heidi »

E, prelijepa I pametna Hipatija.
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Feminizam

Post Postao/la Heidi »

2
1 slika 1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Feminizam

Post Postao/la lejlamo »

kada otvorim klix forum, jedna od stalno aktivnih tema je tema o feminizmu.
ima učesnika i sa ovog foruma.

pročitam poneki post i konstantno mi je upitnik iznad glave...... u čemu je problem s feminizmom?

zašto bi ga bilo ko vidio kao prijetnju (čemu?), ako pod feminizmom podrazumijevamo pokret koji zagovara rodnu jednakost?

a u forumskim komunikacijama je prisutan nezanemariv broj forumaša koji, kada skreneš pažnju na seksistički komentar, post u cjelini, fotografiju, imaju potrebu da ismiju komentar i/ili nazove osobu isfrustriranom nedojebanom feministicom. :ccc
2
2 slika
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Feminizam

Post Postao/la Polaris »

Kad bi se zene ponasale kao muskarci

0
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Feminizam

Post Postao/la Polaris »

I jos jedan video

0
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Feminizam

Post Postao/la Desperado »

Feminizama je vise svakako, a radikalni je jedan od njih. Taj je zlo. Zlo kao i mnogi ogranci Men's rights movementa. Ne planiram obrazlagati zbog cega... dovoljno me je smorila tema na klixu.

U BiH ni prvi val nije zavrsio sav posao.
1
1 slika
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Feminizam

Post Postao/la Crvena Nit »

Nema više od 6% žena u avijaciji na odgovornim funkcijama sa visokim stupnjom obrazovanja.
0
Odgovori

Natrag na “Društvo”