Hafiz Sulejman Bugari

Vjeroispovijesti, i smisao...
Moderator: Fatih
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Hafiz Sulejman Bugari

Post Postao/la Iskra »

Za mene je svaki čovjek findžan zašećerene kahve. Ako je kahva gorka, to znači da šećer nije promiješan. Dakle, samo malo treba promiješati i eto slatke kahve. Ako ne promiješamo bit će gorko. E ja prilazim tom šećeru kojeg ima u svakom čovjeku: i u Muji, i u Jozi, i u Jovanu, i u Hansu, i u Davidu…”
2
1 slika 1 slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Hafiz Sulejman Bugari

Post Postao/la Fatih »

Sarajka je napisao/la: 30 aug 2021, 21:26
Hannibal je napisao/la: 30 aug 2021, 21:24 ubijo me bog ako ovdje nije nadrogiran
I meni tako izgleda. Pazi mu „intonacije“.
A kakva je ovo ilahija?
Pa, ovo nije ilahija. Ilahija je pjesma kojom se se slavi/velica Allah dz.s. Ovo je i za mene prvi put da cujem ovakvo nesto, tako da bih to i nazvao pjesmom. Ne vjerujem da je pod uticajem bilo cega on, jednostavno je malo promaseno da se nesto ovakvog sadrzaja, pjeva u stilu u kom se pjevaju ilahije.
2
2 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Hafiz Sulejman Bugari

Post Postao/la Iskra »

"Znam da iskušenja imaju zadaću da se bolje upoznamo jer čovjek, po svojoj prirodi, zaboravlja svoju obavezu koja se zove upoznavanje. To je i jedan od razloga stvaranja, kako Stvoritelj veli: “O, ljudi, stvorili smo vas od jednog muškarca i jedne žene i podijelili vas u plemena i narode da biste se međusobno upoznali. Najplemenitiji od vas će biti onaj ko bude najsvjesniji (ko se od zla ogradi)” – Kur'an."
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Hafiz Sulejman Bugari

Post Postao/la Iskra »

sulejman-bugari-quotes-1.jpg
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Hafiz Sulejman Bugari

Post Postao/la Iskra »

My Post (3).jpg
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Hafiz Sulejman Bugari

Post Postao/la Fatih »

Iskra je napisao/la: 07 okt 2021, 12:10My Post (3).jpg
Ja ba...pa da mi zensko lane sta, da misli da se upucavam (tako je kod nas) ili musko da mi kaze "sta se kreveljis". Eto ti belaja odmah.

P.S.

Ovo se u USA, manje vise podrazumijeva, blagi smijesak, ili bas osmijeh, zavisi od osobe. U nas bi odmah bilo, "ali me mjeri". :meha3
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Odgovori

Natrag na “Religija”