Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Vjeroispovijesti, i smisao...
Moderator: Fatih
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la Iskra »

respo je napisao/la: 02 sep 2020, 22:03 Ne budi bukvalna sve su prilike da kad bi se sreli bilo bi e cao zdravo cao vidimo se i sl tako da ta prica mir s tobom je malo sada nategnuta
(znam da ces sada potegnuti isto ovo sa selam al ni u ludilu se ne moze porediti)


Ne vrdaj. Ja ti pokušavam pokazati da je sellam pozdrav kao i svaki drugi. Na bi ko kojem jeziku . Ne nameće ti apsolutno ništa. Nećeš da odgovoriš. Ok. Dovoljno je.
1
1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la Socrates »

Ja mislim da si se svjesno naostrio na rijec Allah. Zasto, ne bih ulazio u to.

Cinjenica je da ljudi Boga spominju u svakodnevnom govoru nevjerovatno cesto. Tako je barem kod mene.

Sa druge strane, meni to nista ne smeta. Ako hoces bolje upoznati ljude, neka budu kakvi jesu. Bolje to nego da se svjesno suzdrzavaju da govore rijeci koje su dio njihovog odgoja, odrastanja, kulture, zivotne filozofije, itd.

Nista meni ne smeta Alllah zna. Upitam iz znatizelje ono sto me interesuje kad cujem bilo kakvo spominjanje Boga, I ljudi su vise nego voljni pricati o tome.
2
2 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
respo
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 268
Postovi: 786
Pridružen/a: 28 jul 2020, 22:52

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la respo »

Iskra je napisao/la: 02 sep 2020, 22:20
respo je napisao/la: 02 sep 2020, 22:03 Ne budi bukvalna sve su prilike da kad bi se sreli bilo bi e cao zdravo cao vidimo se i sl tako da ta prica mir s tobom je malo sada nategnuta
(znam da ces sada potegnuti isto ovo sa selam al ni u ludilu se ne moze porediti)


Ne vrdaj. Ja ti pokušavam pokazati da je sellam pozdrav kao i svaki drugi. Na bi ko kojem jeziku . Ne nameće ti apsolutno ništa. Nećeš da odgovoriš. Ok. Dovoljno je.
ne vrdam nego mi je mrsko peti put isto objasnjavati
selam nije uopste pozdrav kao i svaki drugi ovdje isto kao sto tebi pomoz bog nije obicni pozdrav nego je srpski ili hrvatski nebitno
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la Iskra »

respo je napisao/la: 02 sep 2020, 22:29
Iskra je napisao/la: 02 sep 2020, 22:20



Ne vrdaj. Ja ti pokušavam pokazati da je sellam pozdrav kao i svaki drugi. Na bi ko kojem jeziku . Ne nameće ti apsolutno ništa. Nećeš da odgovoriš. Ok. Dovoljno je.
ne vrdam nego mi je mrsko peti put isto objasnjavati
selam nije uopste pozdrav kao i svaki drugi ovdje isto kao sto tebi pomoz bog nije obicni pozdrav nego je srpski ili hrvatski nebitno


Ja po pomozi bog sako znam da insan koji tako.pozdravlja nije musliman. Ne smatram.da mi neko ako me tako pozdravi nameće kršćanstvo.
I ne trebaš mi ništa objašnjavati. Sellamom se ne nameće Islam. Tu je stvar jasna kao sunce. U Islamu NEMA prisile nema.namaetanja. .
0
respo
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 268
Postovi: 786
Pridružen/a: 28 jul 2020, 22:52

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la respo »

Iskra je napisao/la: 02 sep 2020, 22:31
respo je napisao/la: 02 sep 2020, 22:29

ne vrdam nego mi je mrsko peti put isto objasnjavati
selam nije uopste pozdrav kao i svaki drugi ovdje isto kao sto tebi pomoz bog nije obicni pozdrav nego je srpski ili hrvatski nebitno


Ja po pomozi bog sako znam da insan koji tako.pozdravlja nije musliman. Ne smatram.da mi neko ako me tako pozdravi nameće kršćanstvo.
I ne trebaš mi ništa objašnjavati. Sellamom se ne nameće Islam. Tu je stvar jasna kao sunce. U Islamu NEMA prisile nema.namaetanja. .
eto vidis sama poistovjecujes ppomoz bog sa drugom vjerom i da ti ja pocnem pomoz bog i sl stalno ponavljati osjecala bi da ti namecem jer vi vjernici to ne primjetite posto je vama to normalno
selamom se ne namece iz tvog ugla iz ugla onoga ko nije musliman nije bas onako
pa svako svoja uvjerenja vidi kao ispravna i ti kao pristalica islama i vodje krscanskih ratova i hitler i karadjic i tudjman i staljin i da ne nabrajam dalje al da ne pomislis da ih izjednacavam
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la Iskra »

respo je napisao/la: 02 sep 2020, 22:35
Iskra je napisao/la: 02 sep 2020, 22:31



Ja po pomozi bog sako znam da insan koji tako.pozdravlja nije musliman. Ne smatram.da mi neko ako me tako pozdravi nameće kršćanstvo.
I ne trebaš mi ništa objašnjavati. Sellamom se ne nameće Islam. Tu je stvar jasna kao sunce. U Islamu NEMA prisile nema.namaetanja. .
eto vidis sama poistovjecujes ppomoz bog sa drugom vjerom i da ti ja pocnem pomoz bog i sl stalno ponavljati osjecala bi da ti namecem jer vi vjernici to ne primjetite posto je vama to normalno
selamom se ne namece iz tvog ugla iz ugla onoga ko nije musliman nije bas onako
pa svako svoja uvjerenja vidi kao ispravna i ti kao pristalica islama i vodje krscanskih ratova i hitler i karadjic i tudjman i staljin i da ne nabrajam dalje al da ne pomislis da ih izjednacavam

Ne poistovjećuje, nego tebi povlacim paralelu , jer ti tako tumačis. Ja ne znam.sta je s tobom, jesi li bas toliko opterećen tim selamom ili sta? Stvarno više ne razumijem. Tebe ako hoću prepast ne moram.islred tebe iskočiti i vikati Bu! Samo naići i nazvati ti sellam. Majke mi . :haha
I ono što sam ja ovdje, generalno primjetila, jedva su ljudi toliko opterećeni toliko pogubljeni u shvaćanju vjere...to je strašno. A opet za to krivim.ulemu.
1
1 slika
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la Miss Y. »

Iskra je napisao/la: 02 sep 2020, 22:44 Tebe ako hoću prepast ne moram.islred tebe iskočiti i vikati Bu! Samo naići i nazvati ti sellam. Majke mi . :haha
I ono što sam ja ovdje, generalno primjetila, jedva su ljudi toliko opterećeni toliko pogubljeni u shvaćanju vjere...to je strašno. A opet za to krivim.ulemu.
Zamisli stvarno :hehe
tenor.gif
2
2 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
respo
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 268
Postovi: 786
Pridružen/a: 28 jul 2020, 22:52

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la respo »

Miss Y. je napisao/la: 02 sep 2020, 22:57
Iskra je napisao/la: 02 sep 2020, 22:44 Tebe ako hoću prepast ne moram.islred tebe iskočiti i vikati Bu! Samo naići i nazvati ti sellam. Majke mi . :haha
I ono što sam ja ovdje, generalno primjetila, jedva su ljudi toliko opterećeni toliko pogubljeni u shvaćanju vjere...to je strašno. A opet za to krivim.ulemu.
Zamisli stvarno :hehe

tenor.gif
inace je ovo rade serbedzija
1
1 slika
respo
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 268
Postovi: 786
Pridružen/a: 28 jul 2020, 22:52

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la respo »

Iskra je napisao/la: 02 sep 2020, 22:44
respo je napisao/la: 02 sep 2020, 22:35

eto vidis sama poistovjecujes ppomoz bog sa drugom vjerom i da ti ja pocnem pomoz bog i sl stalno ponavljati osjecala bi da ti namecem jer vi vjernici to ne primjetite posto je vama to normalno
selamom se ne namece iz tvog ugla iz ugla onoga ko nije musliman nije bas onako
pa svako svoja uvjerenja vidi kao ispravna i ti kao pristalica islama i vodje krscanskih ratova i hitler i karadjic i tudjman i staljin i da ne nabrajam dalje al da ne pomislis da ih izjednacavam

Ne poistovjećuje, nego tebi povlacim paralelu , jer ti tako tumačis. Ja ne znam.sta je s tobom, jesi li bas toliko opterećen tim selamom ili sta? Stvarno više ne razumijem. Tebe ako hoću prepast ne moram.islred tebe iskočiti i vikati Bu! Samo naići i nazvati ti sellam. Majke mi . :haha
I ono što sam ja ovdje, generalno primjetila, jedva su ljudi toliko opterećeni toliko pogubljeni u shvaćanju vjere...to je strašno. A opet za to krivim.ulemu.
kad ti das primjer onda povlacis paralelu kad ja dajem primjer onda poistovjecujem
dobar ti zakljucak pravo
0
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la Mehaning »

respo je napisao/la: 02 sep 2020, 19:46
Iskra je napisao/la: 02 sep 2020, 19:33

Pa.ja sam.mu lijepo rekla, niko od nas nema.pravo ji za koga reći da jeste ili nije vjernik, to SAMO Allah zna.
moram ovo jos jednom citirati
evo recimo meni smeta iskreno smeta ovo naglasavanje to samo alah zna
znaci ti bukvalno nameces da bog postoji
Ako nigdje drugdje, Bog postoji u glavama vjernika... :ovaj

Neznam zašto bi me to smetalo, sve dok ne pune moju glavu sa time... :zbunj

Ako več, vrijedilo bi trošiti energiju na one situacije, gdje se u ime vjere i obrnuto, gdje se kontra vjere krše ljudska prava... :ovaj

Kad netko pominje Boga radi vokabulara, ne vidim kao smetnju... :djed
2
2 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la Iskra »

respo je napisao/la: 02 sep 2020, 23:23
Iskra je napisao/la: 02 sep 2020, 22:44


Ne poistovjećuje, nego tebi povlacim paralelu , jer ti tako tumačis. Ja ne znam.sta je s tobom, jesi li bas toliko opterećen tim selamom ili sta? Stvarno više ne razumijem. Tebe ako hoću prepast ne moram.islred tebe iskočiti i vikati Bu! Samo naići i nazvati ti sellam. Majke mi . :haha
I ono što sam ja ovdje, generalno primjetila, jedva su ljudi toliko opterećeni toliko pogubljeni u shvaćanju vjere...to je strašno. A opet za to krivim.ulemu.
kad ti das primjer onda povlacis paralelu kad ja dajem primjer onda poistovjecujem
dobar ti zakljucak pravo


Nije tačno. Ti cijeli vrijeme vuces pravac da se selamom namece Islam, ja ti dakle.povlacim paralelu , tom tvom stavu .
Nemoj biti tako tvrdokorno uvjeren da si u pravu. 100x sam.ti rekla, u Islamu NEMA i ne smije biti prisile. Kad ti neko nazove selam ti hladno možeš da kažeš, oprosti ne primam tvoj pozdrav. I budi uvjerena da ti to niko zamjeriti neće niti te uvjeravati i prisiljavali da ga prihvatis.
Mene lično što se tiče Meni prolaznik može reći kad me sretne , "šarena kanta" i dobit će isto takav odgovor. Ništa mi to ne znači. Istina, najviše volim.kad mi se nazove sellam, taj najplemenitiji i najdobrostiviji od svih pozdrava.

:cao
1
1 slika
respo
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 268
Postovi: 786
Pridružen/a: 28 jul 2020, 22:52

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la respo »

Iskra je napisao/la: 03 sep 2020, 10:09
respo je napisao/la: 02 sep 2020, 23:23

kad ti das primjer onda povlacis paralelu kad ja dajem primjer onda poistovjecujem
dobar ti zakljucak pravo


Nije tačno. Ti cijeli vrijeme vuces pravac da se selamom namece Islam, ja ti dakle.povlacim paralelu , tom tvom stavu .
Nemoj biti tako tvrdokorno uvjeren da si u pravu. 100x sam.ti rekla, u Islamu NEMA i ne smije biti prisile. Kad ti neko nazove selam ti hladno možeš da kažeš, oprosti ne primam tvoj pozdrav. I budi uvjerena da ti to niko zamjeriti neće niti te uvjeravati i prisiljavali da ga prihvatis.
Mene lično što se tiče Meni prolaznik može reći kad me sretne , "šarena kanta" i dobit će isto takav odgovor. Ništa mi to ne znači. Istina, najviše volim.kad mi se nazove sellam, taj najplemenitiji i najdobrostiviji od svih pozdrava.

:cao
sta nije tacno?
ja i dalje tvrdim da se ovdje selam koristi za nametanje islama posebno kod ovih sto sam nabrojao politicki lideri vehabije i sl
nemoj ni ti biti uvjerena da si upravu
jer da jesi ne bi imali 130 nasih ljudi koji su otisi u siriju da se bore na strani isila neko su poginuli dole a oni koji su se vratili sudjeno im je a sigurno se nisu borili za demokratska prava i sl
100 puta i ja tebi kazem u teoriji nema prisile u praksi ima itekako
ja sam pet puta ponovio da mi ne smeta kad deda ispred begove dzamije nazove selam jer znam da je on u tome odrastao i sl

zasto je potrebno 1000 puta ponavljati nesto a ti da to preskaces sto govorim
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la Fatih »

respo je napisao/la: 02 sep 2020, 22:03 Ne budi bukvalna sve su prilike da kad bi se sreli bilo bi e cao zdravo cao vidimo se i sl tako da ta prica mir s tobom je malo sada nategnuta
(znam da ces sada potegnuti isto ovo sa selam al ni u ludilu se ne moze porediti)
Respo brt, zasto ti je krivo kada ti neko kaze da imas neke ili strahove, osjecaj odbojnosti i sl., kada god neko pomene Allah, aze ve dzel? Dosao si na dio foruma koji nosi naziv RELIGIJA!!! Sta ocekujes, da pisemo o procesu pravljenja pekmeza (ups, pekmez turska rijec, a ti ne volis strane rijeci)?

Eno, tamo anketa o homoseksualcima. Ja ako se tu ukljucim, i dam svoje misljenje, logicno je da ocekujem da ce neko imati suprotan stav. Po tvom, ja bih to trebao nazvati "nametanjem". Nije. Ko me tjera da pisem negdje, gdje ce se mozda koristiti i rijeci koje ja ne volim cak ni cuti? Niko. Moja odluka i moram prihvatiti da se mnogi sa mnom nece sloziti. Ali nikada ne bih rekao da mi oni namecu svoje ubjedjenje ili stav.

Zato, onog momenta kada pocnes pisati ovdje, ocekuj mnogo "elhamdulillah, Allahu ekber, la ilahe illallah, esselamu alejkum, itd.


Ako ces mi reci da ti ne smeta to, nego sto su te strane rijeci, onda citaj dalje.


Ni ti, ni bilo ko drugi, nece ovdje kao da se hvata za islamske izraze (rekao sam ti i zasto). A to sto je neciji dedo, pa jos i efendija, rekao da "nema nista posebno u arapskom jeziku", i kojesta drugo , ja ga demantujem i demantovace ga svaki iole upuceniji musliman.

Kako ces klanjati ako neces na arapskom? U islamu nema mjesta nicijem miljenju po pitanjima koja su utvrdjena Kur'anom i Sunnetom. U samom Kur'ano stoji da je on objavljen na arapskom jeziku. U islamskom vjerovanju, arapski jezik je je jezik Dzenneta (da nije i ovo sad nametanje?)..


Tako da budem potpuno otvoren sada. Mislio sam da ces nekako razumjeti, da ces prestati sa tim presingom na upotrebu arapskih izraza. Ali kako neces, jos samo jednom cu reci: Svi ti izrazi imaju svoje mjesto u islamu, a posto je ovo dio foruma gdje se prica o religijama, dolazimo na to da si ti napraavio klasicnu zamjenu teza. Ti si taj koji namece ljudima, koji dolaze na "Religiju", svoje misljenje da tebi neko namece izraze koji ti smetaju. Ukoliko ne zelis da slusas te izraze, onda nemoj dolaziti na ovaj dio foruma.

A sto se tice ostatka foruma, ni tamo to nije zabranjeno, i neka svako pise "esselamu alejkum" gdje god hoce na forumu, osim ako to ima za cilj da uvrijedi nekoga (kao da, recimo, neko tebe tako namjerno pozdravlja, znajuci da ti smeta).

Zato, ili se navikni, ili ne obracaj paznju. Ali prica da tebi neko nesto namece, zato sto kaze "Svemoguci Allah", ne samo da nije tacna, nego se radi o suprotnoj stvari: Ti pokusavas njima da suzbijes slobodu izrazavanja.

Ali eto, ja stojim iza ovoga sto sam rekao. Neka to pisu kada zele i gdje zele, sve dok se ne krse pravila foruma.
3
3 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la Fatih »

I da, selam je jedini priznati pozdrav u islamu. JEDINI. I ako se ovdje neko osjeca muslimanom, te zna za drugog forumasa da dijeli taj osjecaj/vjeru, naravno da ce mu se obratiti tim pozdravom.

I pri tome, tebe niko ne pominje. Kako jo to onda nametanje? Sto procitas? Pa nemoj.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
respo
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 268
Postovi: 786
Pridružen/a: 28 jul 2020, 22:52

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la respo »

Fatih je napisao/la: 03 sep 2020, 14:44
respo je napisao/la: 02 sep 2020, 22:03 Ne budi bukvalna sve su prilike da kad bi se sreli bilo bi e cao zdravo cao vidimo se i sl tako da ta prica mir s tobom je malo sada nategnuta
(znam da ces sada potegnuti isto ovo sa selam al ni u ludilu se ne moze porediti)
Respo brt, zasto ti je krivo kada ti neko kaze da imas neke ili strahove, osjecaj odbojnosti i sl., kada god neko pomene Allah, aze ve dzel? Dosao si na dio foruma koji nosi naziv RELIGIJA!!! Sta ocekujes, da pisemo o procesu pravljenja pekmeza (ups, pekmez turska rijec, a ti ne volis strane rijeci)?

Eno, tamo anketa o homoseksualcima. Ja ako se tu ukljucim, i dam svoje misljenje, logicno je da ocekujem da ce neko imati suprotan stav. Po tvom, ja bih to trebao nazvati "nametanjem". Nije. Ko me tjera da pisem negdje, gdje ce se mozda koristiti i rijeci koje ja ne volim cak ni cuti? Niko. Moja odluka i moram prihvatiti da se mnogi sa mnom nece sloziti. Ali nikada ne bih rekao da mi oni namecu svoje ubjedjenje ili stav.

Zato, onog momenta kada pocnes pisati ovdje, ocekuj mnogo "elhamdulillah, Allahu ekber, la ilahe illallah, esselamu alejkum, itd.


Ako ces mi reci da ti ne smeta to, nego sto su te strane rijeci, onda citaj dalje.


Ni ti, ni bilo ko drugi, nece ovdje kao da se hvata za islamske izraze (rekao sam ti i zasto). A to sto je neciji dedo, pa jos i efendija, rekao da "nema nista posebno u arapskom jeziku", i kojesta drugo , ja ga demantujem i demantovace ga svaki iole upuceniji musliman.

Kako ces klanjati ako neces na arapskom? U islamu nema mjesta nicijem miljenju po pitanjima koja su utvrdjena Kur'anom i Sunnetom. U samom Kur'ano stoji da je on objavljen na arapskom jeziku. U islamskom vjerovanju, arapski jezik je je jezik Dzenneta (da nije i ovo sad nametanje?)..


Tako da budem potpuno otvoren sada. Mislio sam da ces nekako razumjeti, da ces prestati sa tim presingom na upotrebu arapskih izraza. Ali kako neces, jos samo jednom cu reci: Svi ti izrazi imaju svoje mjesto u islamu, a posto je ovo dio foruma gdje se prica o religijama, dolazimo na to da si ti napraavio klasicnu zamjenu teza. Ti si taj koji namece ljudima, koji dolaze na "Religiju", svoje misljenje da tebi neko namece izraze koji ti smetaju. Ukoliko ne zelis da slusas te izraze, onda nemoj dolaziti na ovaj dio foruma.

A sto se tice ostatka foruma, ni tamo to nije zabranjeno, i neka svako pise "esselamu alejkum" gdje god hoce na forumu, osim ako to ima za cilj da uvrijedi nekoga (kao da, recimo, neko tebe tako namjerno pozdravlja, znajuci da ti smeta).

Zato, ili se navikni, ili ne obracaj paznju. Ali prica da tebi neko nesto namece, zato sto kaze "Svemoguci Allah", ne samo da nije tacna, nego se radi o suprotnoj stvari: Ti pokusavas njima da suzbijes slobodu izrazavanja.

Ali eto, ja stojim iza ovoga sto sam rekao. Neka to pisu kada zele i gdje zele, sve dok se ne krse pravila foruma.
jesmo na podforumu religija al na temi o ateizmu a ne o islamu
zato valjda i ne pisem na tu temi jer mogu ocekivati i selam i ajete i ilahije i sve vezano za islam

s vama vjernicima se ne vrijedi raspravljati jer mislite da ste jedini u pravu i da je jedino sto islam nalaze ispravno
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la Fatih »

Kakav ateizam? Procitaj ponovo naslov teme i vidi sta je njen autor zamislio kada ju je otvarao. A i da je "Ateizam",nema ovdje tema gdje se nekome zabranjuje da u njoj ucestvuje. Svugdje svako iznosi stavove, ma kakva tema bila. Koliko dugo ti evo pises na temama gdje su pretezno muslimani i niko ti ne zabranjuje pristup. Jos se zalis da ti neko nesto namece. I opet, sve OK.

Ali da se ne povljam, sve sam ti rekao u gornjem komentaru i tako ce biti od sada. Ako vidim da te neko vrijedja, dobija ban, kao sto bi ga i ti dobio da vrijedas nekog od njih. Samo se vise mani pokusaja da ljudima govoris kako ce da pisu.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
respo
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 268
Postovi: 786
Pridružen/a: 28 jul 2020, 22:52

Re: Moj razgovor sa prijateljem ateistom

Post Postao/la respo »

cuj kakav ateizam
jbt ti mene zajebavas
i onda se pitas sto moram crtati
ko uopste pominje banove mene kad neko vrijedja ne treba dobivati ban i ja uopste to ne trazim

ps. vidis kako pogresno zakljucujes jer nisam nigdje rekao kako ce ko pisati nego sta mi smeta a ti pisi na arapskom ako zelis citavo vrijeme

jbt tacno ste vi vjernici onaj sloj ljudi koji drugima uskracuju krivo interpretiraju i za sve mislite da ste vi upravu jer vam je to vjera rekla
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Religija”