Hidžab, odijevanje po Islamu

Vjeroispovijesti, i smisao...
Moderator: Fatih
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Hidžab, odijevanje po Islamu

Post Postao/la Polaris »

Meni licno sto se tice pokrivanja zena nece nikad biti jasno ono kako se zene u Afganistanu pokrivaju, one burke sto nose.. ne znam ni kako one ista vide i kako ih ljudi razaznaju ko je ko ispod burke? Sa nikabom i moze nekako, mozes po ocima prepoznati ko je.. a ovo ne znam

Hidzab mi je najbolji, nekako lijepo izgleda i umjereno je. 🙂
1
1 slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Hidžab, odijevanje po Islamu

Post Postao/la Fatih »

East_side je napisao/la: 20 nov 2020, 15:05
Fatih je napisao/la: 20 nov 2020, 14:37

Ih...koliko ih jos turisti raznesu po bijelome svijetu... :valja
Ispravka:

Population: 98.42 million (2018) World Bank :sok

Eto vidis, nisu mirovali otkad sam zadnji put gledao koliko ih ima :D
I od tad su uznapredovali. Po CIA, u julu ove godine, 104,124,440. :ooo Jos dvije BiH napravise. :haha
3
2 slika 1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Hidžab, odijevanje po Islamu

Post Postao/la East_side »

Fatih je napisao/la: 20 nov 2020, 15:17
East_side je napisao/la: 20 nov 2020, 15:05

Ispravka:

Population: 98.42 million (2018) World Bank :sok

Eto vidis, nisu mirovali otkad sam zadnji put gledao koliko ih ima :D
I od tad su uznapredovali. Po CIA, u julu ove godine, 104,124,440. :ooo Jos dvije BiH napravise. :haha
Kako je Salaha krenulo s golovima prije dvije godine, i ostali Egipcani su se "raspucali", svako na svom polju :ooo
1
1 slika
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Hidžab, odijevanje po Islamu

Post Postao/la Fatih »

@lejlamo Ako ikada budes putovala u Egipat, bice ti zao sto si mi ostavila tu reakciju. :ccc
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Hidžab, odijevanje po Islamu

Post Postao/la lejlamo »

Fatih je napisao/la: 20 nov 2020, 15:51 @lejlamo Ako ikada budes putovala u Egipat, bice ti zao sto si mi ostavila tu reakciju. :ccc
ma za egipćane, reakcija na sadržaj posta :zbunj
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Hidžab, odijevanje po Islamu

Post Postao/la Fatih »

Ariel je napisao/la: 20 nov 2020, 15:14 Meni licno sto se tice pokrivanja zena nece nikad biti jasno ono kako se zene u Afganistanu pokrivaju, one burke sto nose.. ne znam ni kako one ista vide i kako ih ljudi razaznaju ko je ko ispod burke? Sa nikabom i moze nekako, mozes po ocima prepoznati ko je.. a ovo ne znam

Hidzab mi je najbolji, nekako lijepo izgleda i umjereno je. 🙂
To i jeste ono sto propisuje islam. Zbog tih burki, sam sam potrosio ko zna koliko stranica, odgovarajaci onima koji misle da je to islamski obavezno.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Hidžab, odijevanje po Islamu

Post Postao/la Fatih »

lejlamo je napisao/la: 20 nov 2020, 15:52
Fatih je napisao/la: 20 nov 2020, 15:51 @lejlamo Ako ikada budes putovala u Egipat, bice ti zao sto si mi ostavila tu reakciju. :ccc
ma za egipćane, reakcija na sadržaj posta :zbunj
Ma de bona, salio sam se (iako jesu zaista napasni). Ali, ipak ti hvala sto si odgovorila. Ja mislio da sam "polozio" i kod tebe. :valja
2
2 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Hidžab, odijevanje po Islamu

Post Postao/la Socrates »

Mene od Egipcana nista ne iznenadjuje.

Kad su bili prvaci Evrope u kosarci, onda je i sve ostalo moguce.
2
1 slika 1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Hidžab, odijevanje po Islamu

Post Postao/la Polaris »

Nasla sam jednu djevojku na tik toku. Kad sam je prvi put zapratila username joj je bio hijabi_smiles, sad joj je just_smiles. Ona je presla na Islam, ne znam tacno kad, ali znam da je hidzab pocela da nosi prije jedno pola godine i nedavno je odlucila da ga skine. E sad ljudi pitaju zasto je skinula i da li je uopce vise muslimanka jer nije pokrivena. Ona je u jednom videu objasnila da nece da prica o tome jel u vjeri ili nije i da je to njena privatna stvar i samo izmedju nje i Boga. Nju kao preobratnika koliko sam upratila na komentarima njenih videa su bas vrijedjali, prijetili joj, kritikovali je itd. i to vecinom muslimani sto je bas nekako zalosno pa mozda je i to uticalo na njenu odluku da prestane nositi hidzab jer nije mogla da ispuni te neke "muslimanke standarde" kao preobratnik. I da sto mi je bilo smijesno, ona pokazala tetovaze koje je imala i prije nego je presla na Islam i ljudi odmah je napali kao e vidis cim je skinula hidzab odmah se istetovirala, ma nije ona nikad ni bila pravi vjernik, samo je glumila 🙄
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Hidžab, odijevanje po Islamu

Post Postao/la Fatih »

Ariel je napisao/la: 29 nov 2020, 12:11 Nasla sam jednu djevojku na tik toku. Kad sam je prvi put zapratila username joj je bio hijabi_smiles, sad joj je just_smiles. Ona je presla na Islam, ne znam tacno kad, ali znam da je hidzab pocela da nosi prije jedno pola godine i nedavno je odlucila da ga skine. E sad ljudi pitaju zasto je skinula i da li je uopce vise muslimanka jer nije pokrivena. Ona je u jednom videu objasnila da nece da prica o tome jel u vjeri ili nije i da je to njena privatna stvar i samo izmedju nje i Boga. Nju kao preobratnika koliko sam upratila na komentarima njenih videa su bas vrijedjali, prijetili joj, kritikovali je itd. i to vecinom muslimani sto je bas nekako zalosno pa mozda je i to uticalo na njenu odluku da prestane nositi hidzab jer nije mogla da ispuni te neke "muslimanke standarde" kao preobratnik. I da sto mi je bilo smijesno, ona pokazala tetovaze koje je imala i prije nego je presla na Islam i ljudi odmah je napali kao e vidis cim je skinula hidzab odmah se istetovirala, ma nije ona nikad ni bila pravi vjernik, samo je glumila 🙄
Pa cuj, ako odes na te platformice, kao tik tok i statigajaznam, i tu iznosis privatne stvari iz svog zivota, sta ocekivati nego i gomilu budala kojih ima svugdje?

Ja sam ovdje svoja vjerska ubjedjenja iznio, posto imamo pravila na forumu, koja ce me zastiti od vrijedjanja po tom osnovu. Ovih dana, gledacu da prestanem pisati na "Quora", da bih imao vise vremena za forum. I tamo sam birao teme, i davao svoje odgovore samo kada sam znao ono o cemu pisem, i nikada nisam pisao o sebi (iako i tamo postoji sistem prijave), o tim svojim potpuno privatnim stvarima.

Onog momenta kada sam odlucis da svoj zivot ispricas tolikkom broju ljudi, jedan broj njih ce definitivno da nadje "milion stvari koje radis pogresno".
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Hidžab, odijevanje po Islamu

Post Postao/la Iskra »

Znam.djevojku koja je skinula.maramu a bila.je pokrivena od djetunjstva. Meni je to u redu. Kaze nije se osjecala dobro pokrivena.
2
2 slika
Odgovori

Natrag na “Religija”