Razvod - pitanja pravne prirode

...ponekad i pravda...
Moderator: Socrates
danak
Novi behar
Novi behar
Reactions: 21
Postovi: 51
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:32

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la danak »

Moonlight je napisao/la: 14 dec 2020, 20:21 Pa radi djeteta prvenstveno. I da bi se riješilo pitanje imovine.
pitanje imovine se moze lako rijesiti,prodajom stana,nakon prodaje od novca koji se dobije priodajom zatvoriti kredite koje smo podigli
0
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la Moonlight »

danak je napisao/la: 14 dec 2020, 20:25
Moonlight je napisao/la: 14 dec 2020, 20:21 Pa radi djeteta prvenstveno. I da bi se riješilo pitanje imovine.
pitanje imovine se moze lako rijesiti,prodajom stana,nakon prodaje od novca koji se dobije priodajom zatvoriti kredite koje smo podigli
Može ali to ti treba njen pristanak. Ovako te može tužiti za kiriju koju ona plaća, pola rate kredita i svašta nešto...
0
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
danak
Novi behar
Novi behar
Reactions: 21
Postovi: 51
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:32

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la danak »

Moonlight je napisao/la: 14 dec 2020, 20:26
danak je napisao/la: 14 dec 2020, 20:25

pitanje imovine se moze lako rijesiti,prodajom stana,nakon prodaje od novca koji se dobije priodajom zatvoriti kredite koje smo podigli
Može ali to ti treba njen pristanak. Ovako te može tužiti za kiriju koju ona plaća, pola rate kredita i svašta nešto...
kiriju,ako mislis na racune,plaćam ja jer ja zivim u stanu

ona zna i rekla mi je jednom da joj je njen advokat njen rekao da se stan moze ili prodati,da ga mi prodamo,,ili da prodamo jedno drugom svoje polovice stana ili treca opcija ,da se neko obrati sudu i da sud proda,sto je najnepovoljnija opcija
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la Socrates »

danak je napisao/la: 14 dec 2020, 20:24
Socrates je napisao/la: 14 dec 2020, 20:19

Zbog djeteta, nad kojim je starateljstvo njoj dodijeljeno.

Ja bih tako postupio. :zbunj
stan je zajednicki,kontas,niko je nije tjerao,sama odlucila da odseli,cak sam joj i pismo poslao nakon sto mi ja prijetila da ce doci ziviti sa svojim ocem u nasem stanu,pismo u kojem sam joj spomenuo da je sama odlucila da izadje iz naseg stana,da komotno moze doci ziviti u nasem stanu ,do konacnog rjesenja podjhele imovine,da bi nakon sto je dobila pismo ponovo prijetila da ce dovesti migrante,što naravno nije uradila

to što je sud odlucio da dijdte trenutno treba da daleko vise vremena bude sa nnjom nema nikakve veze sa time da trebamo prodati nas stan,ili kako bec podijeliti tu imovinu kupljenu tokom bracne zajednice
Ako je imovina zajednicka, obje strane se moraju sloziti sta uraditi sa njom. Razvod je jedna stvar, a imovinska pitanja druga stvar. Starateljstvo nad djetetom treca.

Ti se moras pomiriti sa cinjenicom da ona vise ne zeli zivjeti sa tobom ni po koju cijenu, i zato je otisla. To je, sto se mene tice, bilo fer od nje. :zbunj

Ali, kad gledam koliko je ljudi osteceno po pitanju stanovanja u kojoj situaciji, ovako su i ona i dijete osteceni, a da su oni u stanu, bio bi ti ostecen. Dakle, manja steta, ma koliko se tebi cini nepravedno.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
danak
Novi behar
Novi behar
Reactions: 21
Postovi: 51
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:32

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la danak »

Socrates je napisao/la: 14 dec 2020, 20:37
danak je napisao/la: 14 dec 2020, 20:24

stan je zajednicki,kontas,niko je nije tjerao,sama odlucila da odseli,cak sam joj i pismo poslao nakon sto mi ja prijetila da ce doci ziviti sa svojim ocem u nasem stanu,pismo u kojem sam joj spomenuo da je sama odlucila da izadje iz naseg stana,da komotno moze doci ziviti u nasem stanu ,do konacnog rjesenja podjhele imovine,da bi nakon sto je dobila pismo ponovo prijetila da ce dovesti migrante,što naravno nije uradila

to što je sud odlucio da dijdte trenutno treba da daleko vise vremena bude sa nnjom nema nikakve veze sa time da trebamo prodati nas stan,ili kako bec podijeliti tu imovinu kupljenu tokom bracne zajednice
Ako je imovina zajednicka, obje strane se moraju sloziti sta uraditi sa njom. Razvod je jedna stvar, a imovinska pitanja druga stvar. Starateljstvo nad djetetom treca.

Ti se moras pomiriti sa cinjenicom da ona vise ne zeli zivjeti sa tobom ni po koju cijenu, i zato je otisla. To je, sto se mene tice, bilo fer od nje. :zbunj

Ali, kad gledam koliko je ljudi osteceno po pitanju stanovanja u kojoj situaciji, ovako su i ona i dijete osteceni, a da su oni u stanu, bio bi ti ostecen. Dakle, manja steta, ma koliko se tebi cini nepravedno.
pa nisam ni ja zelio vise biti u braku biti sa njom,da ponovim ,u braku

sam si napisao,razvod je jedan postupak,podjela imovine drugi postupak

niko se od nas dvoje ne obraća sudu,ona je u jednom trenutku takođe bila za prodaju pa odustala,prvo mi nudila 10000 maraka,što je poniženje ,i to je blaga riječ,imamo isti iznos kredita,ovako mozemo zivjeti do penzija naših
0
Avatar
vjesticanametli
PRObehar
PRObehar
Reactions: 12867
Postovi: 7778
Pridružen/a: 19 sep 2020, 22:30
Lokacija: Hexenland

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la vjesticanametli »

Kad vidim s cim narod devera....ja sam rahat 👀
0
Avatar
Lutalica
Novi behar
Novi behar
Reactions: 245
Postovi: 135
Pridružen/a: 31 okt 2020, 20:57

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la Lutalica »

vjesticanametli je napisao/la: 14 dec 2020, 21:02 Kad vidim s cim narod devera....ja sam rahat 👀
Ima nas jos, sve bude i prodje :face
1
1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la Socrates »

Sto si ti rahat? @vjesticanametli
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
vjesticanametli
PRObehar
PRObehar
Reactions: 12867
Postovi: 7778
Pridružen/a: 19 sep 2020, 22:30
Lokacija: Hexenland

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la vjesticanametli »

Ma naravno, ali kad vidim to s malom djecom i imovina ccc lijepi ugovori i posebna svojina 🖕😎😁
0
Avatar
vjesticanametli
PRObehar
PRObehar
Reactions: 12867
Postovi: 7778
Pridružen/a: 19 sep 2020, 22:30
Lokacija: Hexenland

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la vjesticanametli »

Socrates je napisao/la: 14 dec 2020, 21:08 Sto si ti rahat? @vjesticanametli
Ne dijelim o nemam male djece👍
1
1 slika
Avatar
Lutalica
Novi behar
Novi behar
Reactions: 245
Postovi: 135
Pridružen/a: 31 okt 2020, 20:57

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la Lutalica »

vjesticanametli je napisao/la: 14 dec 2020, 21:10
Socrates je napisao/la: 14 dec 2020, 21:08 Sto si ti rahat? @vjesticanametli
Ne dijelim o nemam male djece👍
Ma kod tebe pjesma, uzivaj :fiju
1
1 slika
Avatar
vjesticanametli
PRObehar
PRObehar
Reactions: 12867
Postovi: 7778
Pridružen/a: 19 sep 2020, 22:30
Lokacija: Hexenland

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la vjesticanametli »

Ja uzivam 😂
0
Zadnja izmjena: vjesticanametli, dana/u 18 feb 2021, 21:36, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la Socrates »

Ne znam, kad gledam sebe, ja ne znam da li bih se svadjao oko imovine ako bih se razvodio.

Ja sam sto se toga tice staromodan.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Lutalica
Novi behar
Novi behar
Reactions: 245
Postovi: 135
Pridružen/a: 31 okt 2020, 20:57

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la Lutalica »

Socrates je napisao/la: 14 dec 2020, 21:12 Ne znam, kad gledam sebe, ja ne znam da li bi se svadjao oko imovine ako bih se razvodio.

Ja sam sto se toga tice staromodan.
Eh ja nisam trazila imovinu, a napravili zajedno kucu i opremili. Poseban komad budale. Treba fino svesti racune, svima toplo savjetujem
3
1 slika 1 slika 1 slika
danak
Novi behar
Novi behar
Reactions: 21
Postovi: 51
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:32

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la danak »

bračna stečevina je sve što se steklo tokom braka,tako zakon kaže koliko ja znam
0
Avatar
vjesticanametli
PRObehar
PRObehar
Reactions: 12867
Postovi: 7778
Pridružen/a: 19 sep 2020, 22:30
Lokacija: Hexenland

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la vjesticanametli »

67899
2
2 slika
Zadnja izmjena: vjesticanametli, dana/u 18 feb 2021, 21:37, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Razvod - pitanja pravne prirode

Post Postao/la Fatih »

Ne znam... Ne pomisljam na razvod, jer nemam nikakvih problema u braku. Ali, da kojim slucajem prolazim kroz to, meni niko ne bi trebao oko pravnog aspekta. Ako imas moralni kompas, to je zaista suvisno.

Eh, ali u slucaju @Lutalica... taj ga nije imao. Nisi mu trebala to pustiti, ako si se i ti ugradila u to sto ste postigli zajedno. Izvini, sto mozda "guram nos" gdje ne bih trebao, ali to je nepravda. Gledano iz bilo kog aspekta.
2
2 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Odgovori

Natrag na “Pravo”