Starateljstvo nad djecom

...ponekad i pravda...
Moderator: Socrates
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la lejlamo »

ne ide to kod nas tako, sokrate.
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la Socrates »

Nego kako ide?

Nestrucna lica iznose svoje pretpostavke na sudu kako im padne napamet? :zbunj
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la lejlamo »

centar za socijalni rad je ključna institucija, preko njih se ide i od njihovog mišljenja zavisi dalji proces.
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la Socrates »

lejlamo je napisao/la: 14 dec 2020, 19:04 centar za socijalni rad je ključna institucija, preko njih se ide i od njihovog mišljenja zavisi dalji proces.
Nije meni potpuno jasno, istina. Socijalni rad sa kime? Ko njih placa?

Moram reci da je samo ime institucije nagovjestaj jedne katastrofe. :zbunj

Sto rek'o Remzo.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
danak
Novi behar
Novi behar
Reactions: 21
Postovi: 51
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:32

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la danak »

Socrates je napisao/la: 14 dec 2020, 19:00
danak je napisao/la: 14 dec 2020, 18:48

da,to bi trebala odrediti strucna osoba,sta kad strucne osobe,soc. radnike zaboli ona stvar za tim??,šta je ako ne psih. zlostavljanje govoriti djetetu od 5 godina ,konstantno,izadji izt sobe,nisi je ti kupio,izadji iz sobe,ne spavas u njoj,nisam ti više mama ili tata,sta je ako nije psih. zlostavljanje uzeti kofer i govoriti djetetu kako ideš negdje drugo zivjetti,i naci sebi drugo dijete,da ne nabrajam dalje,i sve to proizvede rekaciju djeteta koje kaze svom roditelju ,dijdte od 5 godina ,zasto se tako ponasasa prema meni,a par dana kasnije,da se hoće ubiti jer se mama i tata razdvajaju,i kad jedan roditelj se obrati soc. radnicima,osobama u centru za s. rad,kazu mu ,ma vi tu pretjerujete
Nije stvar socijalnih radnika. Ni socijalni radnici nisu dovoljno strucni da daju misljenje da je dijete psihicki zlostavljano od strane jednog roditelja.

Borba za starateljstvo je sudska, a ne borba licnih misljenja roditelja. Dakle, ako jedan roditelj misli da drugi psihicki zlostavlja dijete, on to prvo iznese advokatu koji ga zastupa, a onda je advokatova duznost da to na sudu dokaze. Dakle, taj advokat mora naci sto boljeg djecijeg psihologa, koji ovo moze utvrditi a onda i pred sudijom, pod zakletvom, iznijeti to svoje strucno misljenje.
oba roditelja trazila da nakon razvoda dijdte zivi sa jednim od roditelja,oboje imali advokata,CZSR oformio strucni tim,jedan roditelj koji je pokusavao zastititi dijete od tih idiotskih izjava drugog roditelja prema djetetu to redovno prijavljivao CZSR,soc. radnici,osobito jedan psiholog u toj ustanovi vecinom preko klinca raili svoj posao, psiholog rekao,citiram,mislim da vi tu preterujete,sve to nakon izjave djeteta da se hoće ubiti jer se roditelji razdvajaju,strucni tim CZSR odredio da dijdte treba biti sa osobom koja je prijavljivana za zlostavljanje,taj roditelj koji je sve te stvari govorio djetetu trazio da nakon razvoda dijdte od 6 godina sa drugim roditeljem bude po 5 sati subotom i nedeljom,svaki drugi vikend,ukupno 20 sati u toku mjeseca,dijdte koje je do trenutka dok se nisu fizicki odvojili sspavalo 15 zadnjihg dana sa tim roditeljem koji je pokusavao zastititi dijdte od tog ubijanja u pojam,evo i nakon razvoda je taj roditelj s kojim dijdte zivi prijavljivan jer onemogucava telefonski kontakt djeteta sa drugim roditeljem i to mjesecima,i to krseci odredbu sudske presud eu kojoj piše da se mora omoguciti nesmetana komunikacija djeteta sa roditeljima putem njegovog mobitela ,a sve po djetetovoj zelji,a dijdte je izrazilo želju da komunicira
0
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la lejlamo »

Socrates je napisao/la: 14 dec 2020, 19:09

Nije meni potpuno jasno, istina. Socijalni rad sa kime? Ko njih placa?

Moram reci da je samo ime institucije nagovjestaj jedne katastrofe. :zbunj

Sto rek'o Remzo.
javna ustanova na kantonalnim i opštinskim nivoima.

za sebe kažu da se bave:
Centar sa svojim zaposlenicima, koji čine interdisciplinarni stručni tim, u čijem sastavu djeluju profesionalci iz oblasti socijalnog rada, pedagogije, psihologije, psihoterapije, prava, ima osnovnu misiju da doprinosi izgradnji zajednice pružanjem mjera i usluga socijalne i porodično pravne zaštite svojim građanima, sa svim svojim mogućnostima i kapacitetima
kopirala sam sa stranice kantonalnog centra.


zaključak da poslu i slučajevima pristupaju površno donosim na osnovu više iskustava iz različitih oblasti u radu s djecom u koje su bili uključeni.
0
danak
Novi behar
Novi behar
Reactions: 21
Postovi: 51
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:32

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la danak »

spomenuh presudu o razvodu kod osoba iz sarajeva u kojoj piše da roditelj s kojin dijete ne zivi pored vikenda moze sa djetetom biti i utorkom dva sata,da ponovim,jebena dva sata,to idiot jedino moze potpisati takvu presudu i dati misljenje samo idiot od soc. radnika,dva sata u velegradu kakvo je sarajevo ,dva sata roditelj i dijdte provedu u vožnji ,samo se muče oboje
0
danak
Novi behar
Novi behar
Reactions: 21
Postovi: 51
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:32

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la danak »

lejlamo je napisao/la: 14 dec 2020, 19:19
Socrates je napisao/la: 14 dec 2020, 19:09

Nije meni potpuno jasno, istina. Socijalni rad sa kime? Ko njih placa?

Moram reci da je samo ime institucije nagovjestaj jedne katastrofe. :zbunj

Sto rek'o Remzo.
javna ustanova na kantonalnim i opštinskim nivoima.

za sebe kažu da se bave:
Centar sa svojim zaposlenicima, koji čine interdisciplinarni stručni tim, u čijem sastavu djeluju profesionalci iz oblasti socijalnog rada, pedagogije, psihologije, psihoterapije, prava, ima osnovnu misiju da doprinosi izgradnji zajednice pružanjem mjera i usluga socijalne i porodično pravne zaštite svojim građanima, sa svim svojim mogućnostima i kapacitetima
kopirala sam sa stranice kantonalnog centra.


zaključak da poslu i slučajevima pristupaju površno donosim na osnovu više iskustava iz različitih oblasti u radu s djecom u koje su bili uključeni.
izuzetno povrsno,bar u slucajevima koje ja poznajem
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la Socrates »

danak je napisao/la: 14 dec 2020, 19:13
Socrates je napisao/la: 14 dec 2020, 19:00

Nije stvar socijalnih radnika. Ni socijalni radnici nisu dovoljno strucni da daju misljenje da je dijete psihicki zlostavljano od strane jednog roditelja.

Borba za starateljstvo je sudska, a ne borba licnih misljenja roditelja. Dakle, ako jedan roditelj misli da drugi psihicki zlostavlja dijete, on to prvo iznese advokatu koji ga zastupa, a onda je advokatova duznost da to na sudu dokaze. Dakle, taj advokat mora naci sto boljeg djecijeg psihologa, koji ovo moze utvrditi a onda i pred sudijom, pod zakletvom, iznijeti to svoje strucno misljenje.
oba roditelja trazila da nakon razvoda dijdte zivi sa jednim od roditelja,oboje imali advokata,CZSR oformio strucni tim,jedan roditelj koji je pokusavao zastititi dijete od tih idiotskih izjava drugog roditelja prema djetetu to redovno prijavljivao CZSR,soc. radnici,osobito jedan psiholog u toj ustanovi vecinom preko klinca raili svoj posao, psiholog rekao,citiram,mislim da vi tu preterujete,sve to nakon izjave djeteta da se hoće ubiti jer se roditelji razdvajaju,strucni tim CZSR odredio da dijdte treba biti sa osobom koja je prijavljivana za zlostavljanje,taj roditelj koji je sve te stvari govorio djetetu trazio da nakon razvoda dijdte od 6 godina sa drugim roditeljem bude po 5 sati subotom i nedeljom,svaki drugi vikend,ukupno 20 sati u toku mjeseca,dijdte koje je do trenutka dok se nisu fizicki odvojili sspavalo 15 zadnjihg dana sa tim roditeljem koji je pokusavao zastititi dijdte od tog ubijanja u pojam,evo i nakon razvoda je taj roditelj s kojim dijdte zivi prijavljivan jer onemogucava telefonski kontakt djeteta sa drugim roditeljem i to mjesecima,i to krseci odredbu sudske presud eu kojoj piše da se mora omoguciti nesmetana komunikacija djeteta sa roditeljima putem njegovog mobitela ,a sve po djetetovoj zelji,a dijdte je izrazilo želju da komunicira
Kao sto rekoh, o vecini ovih stvari se ocituje sud. Ako se prekrsi sudska naredba, ide se odmah opet na sud, da se to dovede u red. Na sudiji je da odluci.

Vidim jedan izuzetak oko kojeg sud ne moze nista. Tragicno je da se dijete hoce ubiti sto se roditelji razdvajaju. Medjutim, ako jedan roditelj apsolutno ne zeli da ima ista sa drugim roditeljem, sud i socijalni radnici tu ne mogu nista. Ne moze se osoba prisiliti zivjeti sa osobom sa kojom ne zeli zivjeti.

Cak mislim da je u tom slucaju velika odgovornost na osobi kojoj nije dodijeljeno starateljstvo, jer ona mozda moze najvise uticati na to dijete, pa i na to da dijete prestane razmisljati o svemu ovome kao tragediji koja se ne moze prezivjeti. To sam zakljucio iz ovog opisa.

Treba se upitati I odakle djetetu takva radikalna ideja da je razvod roditelja kraj svijeta. :zbunj
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la lejlamo »

danak je napisao/la: 14 dec 2020, 19:22 spomenuh presudu o razvodu kod osoba iz sarajeva u kojoj piše da roditelj s kojin dijete ne zivi pored vikenda moze sa djetetom biti i utorkom dva sata,da ponovim,jebena dva sata,to idiot jedino moze potpisati takvu presudu i dati misljenje samo idiot od soc. radnika,dva sata u velegradu kakvo je sarajevo ,dva sata roditelj i dijdte provedu u vožnji ,samo se muče oboje
ono što ja vidim kao glavni problem je mentalno stanje roditelja, posebno onog koji govori i postupa sa djetetom kako si naveo. takva osoba vjerovatno prolazi kroz veliku traumu/frustraciju koju ne podnosi i ne može racionalizovati i potrebna joj je pomoć, a tako bi se neposredno pomoglo i djetetu. fokus na roditelje, pomoći njima da iznesu situaciju i savjetovati ih kako da zajednički pronađu najbolji model za svoje dijete.

baš mi je žao što se to dešava, niko ne pomaže, dijete pati, a može se riješiti.
2
2 slika
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la Moonlight »

Po Porodičnom zakonu BiH ne postoji zajedničko starateljstvo.
Djeca se nikada ne razdvajaju, tipa jedno ocu, jedno majci.
Po defaultu starateljstvo ide majci, ali može i ocu, zavisi od okolnosti.
Imaš i očeve koji sami traže da dijete viđaju jednom ili dva puta mjesečno čak i one koji svojevoljno prestanu viđati djecu.
U slučaju koji si ti spomenuo, otac treba uložiti žalbu na presudu ili tužbu za izmjenu presude.
Tu navesti da smatra da je to premalo vremena, da želi aktivno učestvovati u djetetovom odgoju i tražiti 2x sedmično i svaki drugi vikend cijeli. To će svaki sud pozdraviti. Pa kad to dobije nakon nekog vremena tražiti opet više vremena itd.
A ako želi starateljstvo neka tužbom traži, navede navode o zlostavljanju i zatraži da se to istraži, a da sud odredi nadležnu ustanovu i stručnjaka.
Najgora opcija je pomiriti se sa odlukom i rondati. Za sve ima riješenje I pravni lijek. Treba potražiti pravnu pomoć. Svaka država ima besplatnu, čak i ova naša mala :srce
0
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
danak
Novi behar
Novi behar
Reactions: 21
Postovi: 51
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:32

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la danak »

Socrates je napisao/la: 14 dec 2020, 19:26
danak je napisao/la: 14 dec 2020, 19:13

oba roditelja trazila da nakon razvoda dijdte zivi sa jednim od roditelja,oboje imali advokata,CZSR oformio strucni tim,jedan roditelj koji je pokusavao zastititi dijete od tih idiotskih izjava drugog roditelja prema djetetu to redovno prijavljivao CZSR,soc. radnici,osobito jedan psiholog u toj ustanovi vecinom preko klinca raili svoj posao, psiholog rekao,citiram,mislim da vi tu preterujete,sve to nakon izjave djeteta da se hoće ubiti jer se roditelji razdvajaju,strucni tim CZSR odredio da dijdte treba biti sa osobom koja je prijavljivana za zlostavljanje,taj roditelj koji je sve te stvari govorio djetetu trazio da nakon razvoda dijdte od 6 godina sa drugim roditeljem bude po 5 sati subotom i nedeljom,svaki drugi vikend,ukupno 20 sati u toku mjeseca,dijdte koje je do trenutka dok se nisu fizicki odvojili sspavalo 15 zadnjihg dana sa tim roditeljem koji je pokusavao zastititi dijdte od tog ubijanja u pojam,evo i nakon razvoda je taj roditelj s kojim dijdte zivi prijavljivan jer onemogucava telefonski kontakt djeteta sa drugim roditeljem i to mjesecima,i to krseci odredbu sudske presud eu kojoj piše da se mora omoguciti nesmetana komunikacija djeteta sa roditeljima putem njegovog mobitela ,a sve po djetetovoj zelji,a dijdte je izrazilo želju da komunicira
Kao sto rekoh, o vecini ovih stvari se ocituje sud. Ako se prekrsi sudska naredba, ide se odmah opet na sud, da se to dovede u red. Na sudiji je da odluci.

Vidim jedan izuzetak oko kojeg sud ne moze nista. Tragicno je da se dijete hoce ubiti sto se roditelji razdvajaju. Medjutim, ako jedan roditelj apsolutno ne zeli da ima ista sa drugim roditeljem, sud i socijalni radnici tu ne mogu nista. Ne moze se osoba prisiliti zivjeti sa osobom sa kojom ne zeli zivjeti.

Cak mislim da je u tom slucaju velika odgovornost na osobi kojoj nije dodijeljeno starateljstvo, jer ona mozda moze najvise uticati na to dijete, pa i na to da dijete prestane razmisljati o svemu ovome kao tragediji koja se ne moze prezivjeti. To sam zakljucio iz ovog opisa.

Treba se upitati I odakle djetetu takva radikalna ideja da je razvod roditelja kraj svijeta. :zbunj
da,sud se pita,sud određuje

oba roditelja su odlucila da krenu u razvod,oba trazila uslovno receno,starateljstvo

dijete je to izjavilo prije razvoda,dok su svi zivili skupa,i to nakon samo tri sata nasamo provedena sa osobom koja je djetetu pričala sve stvari koje sam već spomenuo,da ih ne ponavljam,kad sam ja to čuo,zalogaj mi stao,pokupio dijdte i izasao iz kuce ,nije mi bilo dobro,radi se o meni,bivsa supruga,nista ,ko da niko nista nine rekao,kasnije laze kod decijeg psihijatra da dijdte to nije tako reklo
0
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la Miss Y. »

Da dodam samo.
Ono sto socijalni radnik predlozi jer zakonski normativ. Ljudi imaju u vidu u obaveze djeteta ovisno od uzrasta itd.
Svaki drugi vikend i dva radna dana po par sati. Realno dijete koje ide u skolu i ima hobije i društvo ne moze vise ni biti radnim danom.

To je samo prijedlog.
Roditelji mogu da se ne sloze.
Da npr otac uzima dijete češće i to im niko ne moze osporiti ako se oboje dogovore kao roditelji.
0
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
danak
Novi behar
Novi behar
Reactions: 21
Postovi: 51
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:32

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la danak »

lejlamo je napisao/la: 14 dec 2020, 19:27
danak je napisao/la: 14 dec 2020, 19:22 spomenuh presudu o razvodu kod osoba iz sarajeva u kojoj piše da roditelj s kojin dijete ne zivi pored vikenda moze sa djetetom biti i utorkom dva sata,da ponovim,jebena dva sata,to idiot jedino moze potpisati takvu presudu i dati misljenje samo idiot od soc. radnika,dva sata u velegradu kakvo je sarajevo ,dva sata roditelj i dijdte provedu u vožnji ,samo se muče oboje
ono što ja vidim kao glavni problem je mentalno stanje roditelja, posebno onog koji govori i postupa sa djetetom kako si naveo. takva osoba vjerovatno prolazi kroz veliku traumu/frustraciju koju ne podnosi i ne može racionalizovati i potrebna joj je pomoć, a tako bi se neposredno pomoglo i djetetu. fokus na roditelje, pomoći njima da iznesu situaciju i savjetovati ih kako da zajednički pronađu najbolji model za svoje dijete.

baš mi je žao što se to dešava, niko ne pomaže, dijete pati, a može se riješiti.
dijete prije dva vikenda dolazi meni i govori ne zelim da budemo razdvojeni,ja mu govorim ne zeli ni tata alio te je mama odvela od tate,tata pokusava sve da budemo vise vremena zajedno i biti cemo vise zajedno,kazem miu jesili rekao mami da zelis da ne budemo razdvojeni,kaze jesam,mama rekla nece biti razdvojeni ili necemo,nisam ga razumio,kad tata izadje iz stana,naseg stana,jer bivsa supruga ima namjeru ,cak je i djetetu to govorila da dodjhe u nas stan iz kojeg je samovoljno izasla,da dovede migranta da zivi sa njim u sobi,kao da vidi koliko ja to mogu podnijeti

moze se rijesiti,i rijesice se cim se postigne rješenje oko podjele imovione stecene u braku jer joj tad dijdte nece biti bitno jer joj ni sad nije jer da jeste ne bi ostavljala malo dijdte svom poliusliojepom ocu da ga cuva a ona ode u kafanu skoro svaku noc,rijesice se kad joj ponudim nekad svoj dio stana a da dijdte bude sa mnom onoliko vremena koliko je sad sa mnom a da sa njom ude onoliko koliko je sad sa mnom

istovremeno mi i drago i tesko sto se pridruzi forumu,zbog ovog pisanja i podsjecanja na sve to štoi se deavalo djetetu
1
1 slika
Zadnja izmjena: danak, dana/u 14 dec 2020, 19:49, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la Miss Y. »

Pretuzno je dijete trovati takvim stvarima.
Oboje od vas.
Cuj mama te odvela od tate ...
Grozno.
0
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
danak
Novi behar
Novi behar
Reactions: 21
Postovi: 51
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:32

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la danak »

Moonlight je napisao/la: 14 dec 2020, 19:30 Po Porodičnom zakonu BiH ne postoji zajedničko starateljstvo.
Djeca se nikada ne razdvajaju, tipa jedno ocu, jedno majci.
Po defaultu starateljstvo ide majci, ali može i ocu, zavisi od okolnosti.
Imaš i očeve koji sami traže da dijete viđaju jednom ili dva puta mjesečno čak i one koji svojevoljno prestanu viđati djecu.
U slučaju koji si ti spomenuo, otac treba uložiti žalbu na presudu ili tužbu za izmjenu presude.
Tu navesti da smatra da je to premalo vremena, da želi aktivno učestvovati u djetetovom odgoju i tražiti 2x sedmično i svaki drugi vikend cijeli. To će svaki sud pozdraviti. Pa kad to dobije nakon nekog vremena tražiti opet više vremena itd.
A ako želi starateljstvo neka tužbom traži, navede navode o zlostavljanju i zatraži da se to istraži, a da sud odredi nadležnu ustanovu i stručnjaka.
Najgora opcija je pomiriti se sa odlukom i rondati. Za sve ima riješenje I pravni lijek. Treba potražiti pravnu pomoć. Svaka država ima besplatnu, čak i ova naša mala :srce
znam,vec sastavljam tuzbu,ima pun klinac stvari koje trebam u istoj navesti,od vise vremena koje želim da smo nas dvojica zahedno do nepostivanja presude od strane bivse supruge oko nesmetane komunijacije putem mobitela djetetovog,do trazenja da dijete tokom raspusta a sad je krenuo u školu ,bude sa mnom i konacno ponovo traziti da dijdte zivi sa mnom,nema predaje ,sin sam kaze da mu najljepše sa tatom jer kad je sa mamom i njenim ropditeljima niko ga ni ne zagrli,citiram njegove rijeci
0
danak
Novi behar
Novi behar
Reactions: 21
Postovi: 51
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:32

Re: Starateljstvo nad djecom

Post Postao/la danak »

Miss Y. je napisao/la: 14 dec 2020, 19:44 Pretuzno je dijete trovati takvim stvarima.
Oboje od vas.
Cuj mama te odvela od tate ...
Grozno.
mama jeste to uradila,kako drukcije to objasniti djetettu,odvela ga je i nismo se vidili 17 dana i nisam ni znao gdje je dijdte 13 dana,kako to reci djetetu,kad on kaze da ne zeli da budemo razdvojeni,sta mu trebam reci,osim ne zeli ni tata ,mama ga jeste odvela i trazila je da nikad u zivotu ne spava sa tatom,to je trazila u izjavi u CZSR kad smo dobili sluzbene pozive zbog razvoda,dan prije rocista je isto to trazila putem advokata,da dijdte sa mnom bude 20 sati mjesecno
0
Odgovori

Natrag na “Pravo”