PayPal

Financijski trendovi, recesije, konjunkcije, poslovne prilike i neprilike...
Moderator: Moonlight, Socrates
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

PayPal

Post Postao/la Moonlight »

Da li ga koristite i kako? Da li samo za plaćanje ili i za naplatu?
Ako je neko raspoložen da nam napiše osnovne inforamacije.
kako se otvara nalog, kako idu transakcije, kolike su provizije?
Koje su prednosti i mane ovog servisa?
0
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
Digla_da_kreči
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4226
Postovi: 3292
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:28

Re: PayPal

Post Postao/la Digla_da_kreči »

Koristim paypal godinama za onlajn kupovine, slanje i primanje novca, uplate, bilo sta te vrste.

Problem sam imala jednom kada je neko iz UK narucio nesto na ebayu koristeci moj racun, pojma nemam ni kako je osoba dosla d mojih informacija ni kako je provalila u moj paypal da izvrsi naplatu, samo sam vidjela na racunu da imam neku nepoznatu transakciju u vrijednosti oko 200-300 funti.
Nazvala sam korisnicku sluzbu paypala, rekla im da to nisam ja narucila i rijeseno je odmah. Ta osoba je blokirana, meni novac vracen. Nisam vise nikad imala probleme, a stalno kupujem nesto onlajn.

Provizija je sitna kad se uplacuje a ovisi o iznosu, dok za onlajn kupovinu ne placam nista dodatno, sad da li je to vec obracunato, ne znam...

Racun je jednostavno otvoriti uz osnovne podatke i broj racuna sa banke, a kad se prodje provjera i potvrda identiteta, dostupno je za koristenje.
2
2 slika
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: PayPal

Post Postao/la Moonlight »

Kako vršite isplatu sa PayPal na svoj lični račun? kolike su provizije? Ima li minimalni iznos za isplatu? Koliko to sve vremenski traje?
0
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: PayPal

Post Postao/la storm »

Moonlight je napisao/la: 31 jan 2021, 23:59 Kako vršite isplatu sa PayPal na svoj lični račun? kolike su provizije? Ima li minimalni iznos za isplatu? Koliko to sve vremenski traje?
Imaš uvezanu karticu....više njih možeš tako, običnu debetnu, VISA klasičnu, i VISA electron imam ja gore...
I daš zahtjev da ti se prebace sredstva na karticu i poslije to imaš na računu...jedino zna trajati ta transakcija nekoliko radnih dana, zavisi od banke....a tu i za veće svote zna i porezna pitati, otkud i šta....zbog pranja novca, spriječavanja terorizma itd tih zakona...
1
1 slika
Avatar
scorpio
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4032
Postovi: 2876
Pridružen/a: 15 aug 2020, 17:39

Re: PayPal

Post Postao/la scorpio »

PayPal nema provizije, ali je kurs dosta nepovoljniji u odnosu na centralnu banku (ne znam sada napamet, nije to puno na male iznose recimo 1 euro je 1,85 ovako nekako !?). obrati pažnju, za plaćanje ti može i Master i Visa, ali isplata radi samo preko Visa (pričam za BiH, imao problema dok sam to skontao :haha). Ja sada koristim Visa debitnu i radi.

isplata sa računa je jednom mjesečno bez provizije, ostale isplate sa provizijom. Ima automatizacija, ali koliko se sjećam nije po defaultu uključena... Milsim da je to to, ako te još nešto interesuje, pitaj :)

i da ovo što je @storm rekao, može porezna za veće transakcije, jer ne ide PDV pa obrati pažnju
0
samo malo provociram :crni
Avatar
vjesticanametli
PRObehar
PRObehar
Reactions: 12867
Postovi: 7778
Pridružen/a: 19 sep 2020, 22:30
Lokacija: Hexenland

Re: PayPal

Post Postao/la vjesticanametli »

intesa blokirala isplate u bih s pp
samo moze na devizni
ja zatvorila pp jer je bisanski acc i privatluk vucem na devizni
bas su mi problem napravili
kad budem u SA zatvoricu racun i pokupit sve
ako budu srali za uplate na devizni ono zbog poreske onda cu se def penzionisat jer necu gamad da finansiram 👍 kao frilenser sam im bruku ciste love donijela i sve ostavila u bih
0
Odgovori

Natrag na “Ekonomija i poslovanje”