Ovo je najmlađa žena koja je zaradila milijarde, osnovala je aplikaciju za dejtanje

Financijski trendovi, recesije, konjunkcije, poslovne prilike i neprilike...
Moderator: Moonlight, Socrates
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Ovo je najmlađa žena koja je zaradila milijarde, osnovala je aplikaciju za dejtanje

Post Postao/la storm »

Index Vijesti
slika
Foto: EPA
APLIKACIJA za osobne kontakte Bumble, koja je postala poznata po tome što o kontaktima s potencijalnim partnerima odlučuju žene, nakon inicijalne ponude dionica na burzi vrijedi više od 13 milijardi dolara.

Uspjeh na Wall Streetu učinio je 31-godišnju šeficu Whitney Wolfe Herd jednom od rijetkih milijarderki koja je to samostalno postigla. Bumble, koji također posjeduje Badoo, jedna od samo dvadesetak američkih kompanija na burzi koju vodi žena osnivačica, piše BBC.

Dionice su ponuđene po cijeni od 43 dolara, ukupne vrijednosti više od osam milijardi dolara. No već prvog dana trgovine na burzi u četvrtak cijena dionica porasla je na 76 dolara, što znači da kompanija vrijedi više od 13 milijardi dolara.

"Žene, napravite prvi potez"
Whitney Wolfe Herd pokrenula je Bumble u Teksasu 2014. godine, uz potporu ruskog milijardera Andreja Andrejeva, osnivača europske web stranice za upoznavanje Badoo. Wolfe Herd kaže da je pokretanje platforme na kojoj žene čine prvi potez nadahnuto njenom frustracijom arhaičnim spolnim normama koje dominiraju osobnim kontaktima.

Za razliku od većine sličnih aplikacija, samo žene mogu uspostaviti prvi kontakt s muškim korisnicima, dok u istospolnim kontaktima bilo koja osoba može prva poslati poruku.

"Osobno sam iskusila kako neravnopravne veze negativno utječu na sva područja života. Željela sam to promijeniti", napisala je Wolfe Herd u pismu investitorima uoči ponude dionica.



Wolfe Herd najmlađa je žena koja vodi jednu američku kompaniju čije su dionice na burzi te najmlađa poduzetnica milijarderka. Suosnivačica je i aplikacije za osobne kontakte Tinder, ali tu je kompaniju napustila navodeći seksualno uznemiravanje kao razlog. Tinderova matična kompanija Match Group Inc., koja je negirala njene tvrdnje i kasnije pokušala preuzeti Bumble, platila je oko milijun dolara za nagodbu u ovom sporu.

Wolfe Herd od 2019. godine vodi i Bumble i Badoo, budući da je Andrejev prodao svoje udjele u obje kompanije investicijskom gigantu Blackstoneu. Dvije aplikacije zajedno imaju 40 milijuna aktivnih korisnika, uključujući 2.4 milijuna korisnika koji plaćaju korištenje.

Efekt pandemije
Bumble, koji je dostupan u više od 150 zemalja svijeta, ističe kako je spreman za rast, ukazujući na sve veći broj samaca u svijetu, sve veće prihvaćanje online intimnih veza i znakove da je sve više korisnika spremno platiti uslugu.

Kompanija se također širi na nova područja, poput poslovnog umrežavanja. No unatoč povećanom interesu, pandemija je naštetila poslovanju Bumblea, koji prihode ostvaruje ponajprije pretplatama i kupnjama unutar aplikacije. Prihodi su 2019. godine porasli za više od 35 posto, a dobit je iznosila 68.6 milijuna dolara.

U prvih devet mjeseci 2020. godine, međutim, godišnji rast pao je na 15 posto, a kompanija je imala gubitak od 116 milijuna dolara. Posljednjih mjeseci investitori pokazuju snažan apetit za dionicama prinova na burzi, što je dionice kompanija kao što su Airbnb i Doordash dovelo do rekordnih vrijednosti prilikom inicijalne ponude.
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Ovo je najmlađa žena koja je zaradila milijarde, osnovala je aplikaciju za dejtanje

Post Postao/la Iskra »

Otkad ja govorim da je ovo extra biznis
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Ovo je najmlađa žena koja je zaradila milijarde, osnovala je aplikaciju za dejtanje

Post Postao/la storm »

Iskra je napisao/la: 15 feb 2021, 18:52 Otkad ja govorim da je ovo extra biznis
Eto ti dzaba to odradiš za svoje :valja
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Ovo je najmlađa žena koja je zaradila milijarde, osnovala je aplikaciju za dejtanje

Post Postao/la Iskra »

storm je napisao/la: 15 feb 2021, 19:09
Iskra je napisao/la: 15 feb 2021, 18:52 Otkad ja govorim da je ovo extra biznis
Eto ti dzaba to odradiš za svoje :valja
Mogla sam.ja to.lijepo unovciti :D
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Ovo je najmlađa žena koja je zaradila milijarde, osnovala je aplikaciju za dejtanje

Post Postao/la storm »

Iskra je napisao/la: 15 feb 2021, 19:20
storm je napisao/la: 15 feb 2021, 19:09

Eto ti dzaba to odradiš za svoje :valja
Mogla sam.ja to.lijepo unovciti :D
Ali istina je to...
Već je dugo sve jasnije, da golemi značaj kod upoznavanja osoba, preuzima internet, virtualna sredstva komunikacije, jednako kao i enorman rast dionica online trgovina poput Amazona....pandemija je tome samo još dodala zamah...
I kad, kako ona pjesma kaže "jednom sve to bude juče" i dalje će to ostati- nikad više na staro, kao prije pandemije....a možda tako i treba.
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Ovo je najmlađa žena koja je zaradila milijarde, osnovala je aplikaciju za dejtanje

Post Postao/la Iskra »

Pa to.probodadzisanje je staro koliko i svijet. Samo sto.je bilo intimnije, odvijalo se u krugu porodice, prijatelja...sa porastom broja ljudi koji su samci sasvim logican slijed je bio expanzija.
Zasto ne unovciti takvu vjestinu?
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Ovo je najmlađa žena koja je zaradila milijarde, osnovala je aplikaciju za dejtanje

Post Postao/la storm »

Iskra je napisao/la: 15 feb 2021, 19:33 Pa to.probodadzisanje je staro koliko i svijet. Samo sto.je bilo intimnije, odvijalo se u krugu porodice, prijatelja...sa porastom broja ljudi koji su samci sasvim logican slijed je bio expanzija.
Zasto ne unovciti takvu vjestinu?
Dobro ba, ti nisi po "školama hodala" da to radiš :valja
jedino u fušu za poznate malo :D
1
1 slika
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Ovo je najmlađa žena koja je zaradila milijarde, osnovala je aplikaciju za dejtanje

Post Postao/la lejlamo »

storm je napisao/la: 15 feb 2021, 19:28

Ali istina je to...
Već je dugo sve jasnije, da golemi značaj kod upoznavanja osoba, preuzima internet, virtualna sredstva komunikacije, jednako kao i enorman rast dionica online trgovina poput Amazona....pandemija je tome samo još dodala zamah...
I kad, kako ona pjesma kaže "jednom sve to bude juče" i dalje će to ostati- nikad više na staro, kao prije pandemije....a možda tako i treba.
takve stranice, aplikacije, vatevr, pružaju ljudima mogućnost da se upoznaju, druže.....potrebne su očigledno i super da postoje :cool
lično, nisam sklona korištenju takvih specijalizovanih app jer kao da mi stvara pritisak da ja sada tu moram naći nekoga i ulagati nekakav napor da to ostvarim...prosto se ja ne znam ponašati kada znam koja je primarna funkcija...
no, ima dosta ljudi koji su takvim pritiskom manje ili nikako opterećeni ili im odgovara taj sistem :heidi2 i svakako da im koristi :ok
1
1 slika
Zadnja izmjena: lejlamo, dana/u 15 feb 2021, 19:46, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Ovo je najmlađa žena koja je zaradila milijarde, osnovala je aplikaciju za dejtanje

Post Postao/la dmr »

Stan'te malo, zar nije moja Kylie najmladja milijarderka? :heidi2

Udarate gdje najvise boli :kme :kme :crni
1
1 slika
:rolka
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Ovo je najmlađa žena koja je zaradila milijarde, osnovala je aplikaciju za dejtanje

Post Postao/la storm »

lejlamo je napisao/la: 15 feb 2021, 19:45
storm je napisao/la: 15 feb 2021, 19:28

Ali istina je to...
Već je dugo sve jasnije, da golemi značaj kod upoznavanja osoba, preuzima internet, virtualna sredstva komunikacije, jednako kao i enorman rast dionica online trgovina poput Amazona....pandemija je tome samo još dodala zamah...
I kad, kako ona pjesma kaže "jednom sve to bude juče" i dalje će to ostati- nikad više na staro, kao prije pandemije....a možda tako i treba.
takve stranice, aplikacije, vatevr, pružaju ljudima mogućnost da se upoznaju, druže.....potrebne su očigledno i super da postoje :cool
lično, nisam sklona korištenju takvih specijalizovanih app jer kao da mi stvara pritisak da ja sada tu moram naći nekoga i ulagati nekakav napor da to ostvarim...prosto se ja ne znam ponašati kada znam koja je primarna funkcija...
no, ima dosta ljudi koji su takvim pritiskom manje ili nikako opterećeni ili im odgovara taj sistem :heidi2 i svakako da im koristi :ok
Jest to....meni bi bilo malo strange, eto ja došao da "nešto nađem" :D
Mladi pogotovo ne osjete taj pritisak, pošto je to ionako uvelike dio njihove komunikacije otkako znaju za sebe...
Mi smo još djelomično pod onom "starom školom" :D
0
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Ovo je najmlađa žena koja je zaradila milijarde, osnovala je aplikaciju za dejtanje

Post Postao/la lejlamo »

a da, to je to.

ima ona tema o onlajn dejtanju i to sve i iščitala sam iskustva koja su forumaši pisali i pokušala sebe staviti u razne situacije, ali fakat nisam za toga u bilo kojoj varijanti i gotovo.

što se mene tiče, vitni bi mogla tastaturu o klin okačiti :heidi2
1
1 slika
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Ovo je najmlađa žena koja je zaradila milijarde, osnovala je aplikaciju za dejtanje

Post Postao/la dmr »

Al zato vitni sto je napravila pinterest trlja ruke :D :D
1
1 slika
:rolka
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Ovo je najmlađa žena koja je zaradila milijarde, osnovala je aplikaciju za dejtanje

Post Postao/la lejlamo »

hahahaha

to jes.
0
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Ovo je najmlađa žena koja je zaradila milijarde, osnovala je aplikaciju za dejtanje

Post Postao/la Podrinjac »

Eeee Bumble mi je jedina nada ostala.


Edit... Eee nije podržano u nasoj drzavi. Ee stvarno sam peh. Odoh se baciti u Drinu.
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Ekonomija i poslovanje”