Dodatni izvori zarade

Financijski trendovi, recesije, konjunkcije, poslovne prilike i neprilike...
Moderator: Moonlight, Socrates
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Dodatni izvori zarade

Post Postao/la Moonlight »

Kataloska prodaja

Katalozi koji su danas najpopularniji u BiH se najviše bave prodajom sredstava za uljepšavanje, pomlađivanje, higijenu i čišćenje unutrašnjih kućnih prostorija. Mladi vrlo rano dođu u dodir s njima jer su popularni, a svojom su ponudom usmjereni najprije ženskoj, a potom muškoj populaciji. Takvi su katalozi iz tvrtki Oriflame, Avon i Farmasi, kojima je u prvom planu prodaja kozmetike, dok je u posljednjih nekoliko godina postala popularna prodaja Limes proizvoda, koji se isključivo bave prodajom sredstava za čišćenje unutrašnjih prostorija. Ove tvrtke su svoj rad počele običnom prodajom na malom prostoru da bi danas njihovo tržište predstavljao cijeli svijet. Tako npr. jedan Oriflame katalog možemo listati na bosanskom, engleskom, njemačkom, turskom, kineskom, ruskom ili nekom sasvim drugom jeziku. Većina ovih tvrtki pazi na sastav svojih proizvoda, pa je on vrlo često ekološki i na biljnoj bazi. Osim ovih, u svijetu su poznati i proizvodi tvrtki Deciem, The Ordinary, NIOD i dr.

Kako funkcioniše prodaja kataloških proizvoda?
Hatidža Hindija, studentica fizike na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu, rekla nam je da Farmasi radi na principu skupljanja narudžbe, odnosno da katalog koji ona dobije kao član Farmasija treba proslijediti osobama koje će ga pregledati i iz njega nešto naručiti. Hatidža šalje narudžbu online i ona dolazi na njenu adresu.

Dalila Mešić, studentica na Filozofskom fakultetu u Sarajevu, otkrila je da na istom principu funkcioniše rad i u Oriflameu, a dodala je da se plaćanje proizvoda obavlja tako što najprije kupci njoj plate, a ona novac uplati ili na račun kompanije ili direktno odnese u njene prostorije u Sarajevu.

Pogodnosti ovakvog načina poslovanja
„Ovaj način poslovanja ima mnoge pogodnosti“, rekla je Hatidža, a kao prvu pogodnost istakla je da svaki član Farmasija može proizvode iz kataloga kupovati po nižim cijenama u odnosu na one koje su u katalogu, te na taj način i zarađivati. Dodala je da je pogodnost i to što se rad obavlja od kuće u onoj mjeri koliko želiš i kada želiš, što je potvrdila i Dalila koja je naglasila i da je odlično to što u svakom trenutku možeš prekinuti poslovanje, odnosno što sam sebi diktiraš koliko dugo želiš raditi.

„Nema nikakvih lažnih obećanja, sve vam je jasno pokazano i postavljeno na početku i vaše je samo da pratite tu uzlaznu putanju. Imate priliku da testirate razne proizvode, da ih preporučujete i tako širite svoje polje poslovanja. Lahko se radi, bez ikakvog napora i, na kraju, možda ono najljepše, uvijek imate priliku da upoznate nekog novog na različitim druženjima,“ otkrila je Dalila.

Obje su se složile da im, uz ovakve uslove, uopće nije teško raditi i da su dosad stekle svoje stalne kupce te da su vrlo uspješne u radu.

A zarada?
Danas, online posao je jedan od najzastupljenijih i najtraženijih, ali i jedan od najbolje plaćenih poslova. Pogodnosti koje rad od kuće i rad bez direktnog nadzora poslodavca donosi jesu pogodnosti koje bi svaki radnik volio da ima. Naravno, sve to uz dobru zaradu.

Zarada se ostvaruje, kao što je već rečeno, tako što svaki član određene tvrtke naručuje cijene iz kataloga po nižim cijenama nego što će naručilac da plati, a neke i besplatno – kako kaže Hatidža. Dalila kaže da se rad u Oriflameu itekako isplati, pogotovo u današnje vrijeme. Jako je zadovoljna prihodima ostvarenim prodajom kataloških proizvoda, a mogla bi i više da se pored toga ne bavi i drugim aktivnostima.

„Kao i u svakom poslu, i u Oriflameu postoji više načina poslovanja, odnosno dvije vrste zarade. Prvi način jeste direktna zarada, gdje od prodanih proizvoda zarada ide direktno meni, s tim što određeni procenat uzima kompanija. Drugi je način malo teži, barem meni, i još uvijek nisam došla do njega. On podrazumijeva da učlanim druge osobe koje će raditi za mene, a koje bi potom učlanile neke druge osobe na osnovu čega bih formirala svoju ‘mrežu’.“

Dalila nam je otkrila da je drugi način poslovanja, iako teži, zapravo mnogo bolji jer je zarada veća i dolazi mjesečno u vidu plaće, a ne moraš mnogo raditi jer drugi rade za tebe. Mada se i u jednom i u drugom načinu poslovanja može napredovati jer postoje različiti nivoi rada.

„Zarada je sigurna – koliko se potrudiš, toliko dobiješ. Da li se isplati raditi ovaj posao ili ne, to je svakako individualno. Zarađujem dovoljno da ne zavisim od roditelja, barem što se tiče džeparca, zbog čega se i osjećam korisnije i ispunjenije – doprinosim sebi i olakšavam njima. A zar ima išta slađe od novca zarađenog vlastitim rukama?“

Dalila je rekla i kolika je njena zarada: „Moja prosječna mjesečna zarada iznosi oko 100 KM. Možda nekima djeluje malo, ali meni nije s obzirom da, kao što sam navela, radim samo za sebe i svoj džeparac.“ Ova cifra svakako raste, pa tako oni koji imaju svoju vlastitu „mrežu“ dobivaju plaću koja prelazi i 1000 KM.

Hatidža također ističe da joj se isplati raditi u Farmasiju: „S obzirom da sam redovna studentica i da ne mogu biti u radnom odnosu, isplati se. Kako već radim nekoliko godina, ono što mjesečno zaradim bude kao rata jedne stipendije.“ I njena je zarada slična Dalilinoj, ali ne krije da radi minimalno i da bi se za veći novac trebala još više potruditi. Takve osobe, koje ona poznaje, zarađuju i do 500 KM mjesečno.

Zainteresovanost mladih za kupovinu i samostalan rad
Hatidža kaže da je mnogo više mladih ljudi koji naručuju iz kataloga, nego onih koji se učlanjuju.

„Što se tiče proizvoda, mladi su veoma zainteresovani jer su proizvodi kvalitetni i raznovrsni, pa svako može pronaći nešto za sebe. Za samostalan rad zainteresovanost je slaba jer većini osoba kojima predložim učlanjenje ili ne žele ili dovoljno ne vjeruju u sebe i sumnjaju da će uspjeti.“

S druge strane, Dalila je rekla da ona više sarađuje s osobama koje su starije životne dobi:

See also

Vidiš da smiješ
Svijet fotografije kroz objektiv Amine Hodžić
„Moram priznati da na promocijama koje se održavaju svakog mjeseca zatičem više starijih, nego mlađih članova, što mi je pomalo čudno. Uvijek nekako očekujemo da će mladi biti više zainteresovani i za kozmetiku, za razne preparate, ali i za ovakav način zarade.“

Kao i Hatidžino, ni Dalilino iskustvo nije pozitivno kada je u pitanju uključivanje drugih u samostalan rad jer „svi nekako bježe od ovoga i smatraju da se ne može puno zaraditi“.

Izvor: portal Kar!ke
0
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Dodatni izvori zarade

Post Postao/la Ommadawn »

Prije sam znao ljudima nešto zavariti i montirati i kapne koja lova.
Ali... poučen iskustvom svog oca koji je prvo u SFRJ popravljao auta, struju i svašta pomalo da bi se mogao sastaviti kraj sa krajem za vrijeme hiperinflacije za čvrste devize. Pa onda ostavljajući leđa i bubrege po asfaltu i betonu po izbjegličkim kampovima Švedske popravljajući razna auta toliko da je zamrzio sve što je talijansko, francusko i Forda (pogotovo Sierru, Scorpia i Granadu) da bi mogao šta poslati bratu i sestrama u ratom zahvaćenoj Bosni, e nebi li preživjeli. Najmanje je bio sa mnom i sestrom i to je ono što ga sad izjeda.

Pa sam sjeo i skontao. Imam pet radnih dana u sedmici, osam sati dnevno. Plata mi je sasvim dovoljna za solidan život.
Hoću da svoje slobodno vrijeme provedem s meni dragim ljudima, da radim stvari u kojima uživam a da ne moram, hoću da odmaram kad mi se odmara.
Nekad se desi da mi ljudi naruče da im nešto nacrtam i za to imam cjenovnik. Kome odgovara uradim i naplatim. Kome ne odgovara - proslijedim ga dalje.
Nije mi pod moranjem i želim život da iskoristim maksimalno.
2
2 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Dodatni izvori zarade

Post Postao/la Moonlight »

Ja sam ušla u mrežni marketing i to mi je za sada osnovni izvor prihoda, a krenula sam uz zabave.
Treba biti uporan, poslovan i bez predrasuda i moze se baš fino zaraditi.
Prednost je sto za jednom obavljen posao se duze vrijeme bude plaćen
1
1 slika
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Dodatni izvori zarade

Post Postao/la Ommadawn »

Moonlight je napisao/la: 28 mar 2021, 21:47 Ja sam ušla u mrežni marketing i to mi je za sada osnovni izvor prihoda, a krenula sam uz zabave.
Treba biti uporan, poslovan i bez predrasuda i moze se baš fino zaraditi.
Prednost je sto za jednom obavljen posao se duze vrijeme bude plaćen
Pa vidi, ja imam neku malu želju da imam vlastito preduzeće, neka vrsta radione (ne mogu bez alata i mašina - u krv ušlo, kao da je zaraza) ali trenutno smatram da trebam imati jake analize i Plan B ukoliko propadne.
Nisam baš neko što se zalijeće tako.
Jednom sam pao ekonomski i to me naučilo dosta toga.

Jedino što nikome ne bih preporučio, uvijek sam bio protiv toga je Multi Level Marketing. Imam baš averziju, pogotovo što poznajem masu ljudi što su se više usrali sa tim da izvineš nego što su išta ostvarili.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Dodatni izvori zarade

Post Postao/la Moonlight »

Ommadawn je napisao/la: 28 mar 2021, 21:55
Moonlight je napisao/la: 28 mar 2021, 21:47 Ja sam ušla u mrežni marketing i to mi je za sada osnovni izvor prihoda, a krenula sam uz zabave.
Treba biti uporan, poslovan i bez predrasuda i moze se baš fino zaraditi.
Prednost je sto za jednom obavljen posao se duze vrijeme bude plaćen
Pa vidi, ja imam neku malu želju da imam vlastito preduzeće, neka vrsta radione (ne mogu bez alata i mašina - u krv ušlo, kao da je zaraza) ali trenutno smatram da trebam imati jake analize i Plan B ukoliko propadne.
Nisam baš neko što se zalijeće tako.
Jednom sam pao ekonomski i to me naučilo dosta toga.

Jedino što nikome ne bih preporučio, uvijek sam bio protiv toga je Multi Level Marketing. Imam baš averziju, pogotovo što poznajem masu ljudi što su se više usrali sa tim da izvineš nego što su išta ostvarili.
I ja sam imala bas averziju. Jer su jednom moji roditelji upali u neki piramidalni sistem, ilegalan.
Tad mi je prof marketinga dala da radim rad na temu Licna prodaja i MLM. Ja sam ga perfektni odradila, ona oduševljenja. I kaze Jesi sad promijenila stav. Rekoh nisam 😂
U ovo sam upala iz znatizelje. Ponudila mi najbolja drugarica. Njoj vjerujem 100%. Daje bilo ko drugi, sigurno ne bih ni prihvatila.
Ispostavilo se daje zabavno i odlicno se zaradjuje
Plus dalo mi je prostora da pravim pauze i edukujem se, a da na primanjima ne osjetim.
Jedina mana je što je sve po Ugovoru o djelu, ne ide staž, banke te ne dozivljavaju.
S drugecstrane je dobro sto se može uz redovni posao raditi, ne zahtjeva puno vremena.
1
1 slika
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Dodatni izvori zarade

Post Postao/la Ommadawn »

Moonlight je napisao/la: 28 mar 2021, 22:09
Ommadawn je napisao/la: 28 mar 2021, 21:55

Pa vidi, ja imam neku malu želju da imam vlastito preduzeće, neka vrsta radione (ne mogu bez alata i mašina - u krv ušlo, kao da je zaraza) ali trenutno smatram da trebam imati jake analize i Plan B ukoliko propadne.
Nisam baš neko što se zalijeće tako.
Jednom sam pao ekonomski i to me naučilo dosta toga.

Jedino što nikome ne bih preporučio, uvijek sam bio protiv toga je Multi Level Marketing. Imam baš averziju, pogotovo što poznajem masu ljudi što su se više usrali sa tim da izvineš nego što su išta ostvarili.
I ja sam imala bas averziju. Jer su jednom moji roditelji upali u neki piramidalni sistem, ilegalan.
Tad mi je prof marketinga dala da radim rad na temu Licna prodaja i MLM. Ja sam ga perfektni odradila, ona oduševljenja. I kaze Jesi sad promijenila stav. Rekoh nisam 😂
U ovo sam upala iz znatizelje. Ponudila mi najbolja drugarica. Njoj vjerujem 100%. Daje bilo ko drugi, sigurno ne bih ni prihvatila.
Ispostavilo se daje zabavno i odlicno se zaradjuje
Plus dalo mi je prostora da pravim pauze i edukujem se, a da na primanjima ne osjetim.
Jedina mana je što je sve po Ugovoru o djelu, ne ide staž, banke te ne dozivljavaju.
S drugecstrane je dobro sto se može uz redovni posao raditi, ne zahtjeva puno vremena.
Ma i moja sestra jednom tako uletjela sa nekakvom šminkom i zajebancijom - stajale joj kutije neprodatih stvari po kući.

Ja sam prije 15 godina upisao marketing. Kotler i njegovi “principles of marketing” i ta klika... :) Marketinške medije, organizaciona teorija, nacionalna ekonomija, kalkuliranje... Na pola puta se ohladim. Nije to moj svijet - džaba... Ali da sam nešto naučio, jesam :)

Negdje istovremeno moja bivša i njena sestra nešto petljale sa Aloe Verom. Odem ja sa njom na neki kao “party” kako se to u tim krugovima zove, vidim to pričaju i mede i šećere. Meni se fakat učinilo kao sekta. Krenuli mi kući a sestra od bivše se raspričala baš kao i oni tamo. Ja se odvalio smijati što je nju isprovociralo i stignemo kući i ja joj tu objasnim “mlada, kome ćeš ti to prodati i koga ćeš ti ubijediti da to kupi kad većina tvog društva su studenti koji okreću svaku kovanicu osim ako alkohol nije u pitanju?”. Ova se malo prokonta.

Eh sad, ima ljudi koji znaju fakat dobro pričati i imaju tu moć ubjeđenja. Ali... otme se to kontroli. Sjećam se jedne, nije mogao proći dernek da nam ona nije sjeckala one Herbalife-čokoladice i nudila i pričala koliko je to dobro za naše zdravlje a ja mrtav ozbiljan je slušam i klimam glavom, usput se ubijajući sirom, suhim mesom i alkoholom.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Dodatni izvori zarade

Post Postao/la Moonlight »

Ommadawn je napisao/la: 28 mar 2021, 22:25
Moonlight je napisao/la: 28 mar 2021, 22:09

I ja sam imala bas averziju. Jer su jednom moji roditelji upali u neki piramidalni sistem, ilegalan.
Tad mi je prof marketinga dala da radim rad na temu Licna prodaja i MLM. Ja sam ga perfektni odradila, ona oduševljenja. I kaze Jesi sad promijenila stav. Rekoh nisam 😂
U ovo sam upala iz znatizelje. Ponudila mi najbolja drugarica. Njoj vjerujem 100%. Daje bilo ko drugi, sigurno ne bih ni prihvatila.
Ispostavilo se daje zabavno i odlicno se zaradjuje
Plus dalo mi je prostora da pravim pauze i edukujem se, a da na primanjima ne osjetim.
Jedina mana je što je sve po Ugovoru o djelu, ne ide staž, banke te ne dozivljavaju.
S drugecstrane je dobro sto se može uz redovni posao raditi, ne zahtjeva puno vremena.
Ma i moja sestra jednom tako uletjela sa nekakvom šminkom i zajebancijom - stajale joj kutije neprodatih stvari po kući.

Ja sam prije 15 godina upisao marketing. Kotler i njegovi “principles of marketing” i ta klika... :) Marketinške medije, organizaciona teorija, nacionalna ekonomija, kalkuliranje... Na pola puta se ohladim. Nije to moj svijet - džaba... Ali da sam nešto naučio, jesam :)

Negdje istovremeno moja bivša i njena sestra nešto petljale sa Aloe Verom. Odem ja sa njom na neki kao “party” kako se to u tim krugovima zove, vidim to pričaju i mede i šećere. Meni se fakat učinilo kao sekta. Krenuli mi kući a sestra od bivše se raspričala baš kao i oni tamo. Ja se odvalio smijati što je nju isprovociralo i stignemo kući i ja joj tu objasnim “mlada, kome ćeš ti to prodati i koga ćeš ti ubijediti da to kupi kad većina tvog društva su studenti koji okreću svaku kovanicu osim ako alkohol nije u pitanju?”. Ova se malo prokonta.

Eh sad, ima ljudi koji znaju fakat dobro pričati i imaju tu moć ubjeđenja. Ali... otme se to kontroli. Sjećam se jedne, nije mogao proći dernek da nam ona nije sjeckala one Herbalife-čokoladice i nudila i pričala koliko je to dobro za naše zdravlje a ja mrtav ozbiljan je slušam i klimam glavom, usput se ubijajući sirom, suhim mesom i alkoholom.
Postoje sistemi gdje tesko mozes napredovati. Uglavnom jedina opcija ti je prodaja. Ako te nrko zapazi i ponudi da budes lider tek onda...
U ovom tog nema. Tacno se zna sta trebas raditi i napraviti da bi došao na neku poziciju pa bujrum.
Ja se npr prodajom ne bavim. Samo rekrutiranjem i edukacijom. Imam saradnice koje vole prodaju, rasturaju žene, divim im se.
1
1 slika
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Dodatni izvori zarade

Post Postao/la CocoMa »

Nista dodatno ne zarađujem.. samo dodatno trošim.. :keke
3
2 slika 1 slika
Mehaning
Proleter
Reactions: 6035
Postovi: 4655
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Dodatni izvori zarade

Post Postao/la Mehaning »

Moonlight je napisao/la: 29 mar 2021, 09:11
Ommadawn je napisao/la: 28 mar 2021, 22:25
Ma i moja sestra jednom tako uletjela sa nekakvom šminkom i zajebancijom - stajale joj kutije neprodatih stvari po kući.

Ja sam prije 15 godina upisao marketing. Kotler i njegovi “principles of marketing” i ta klika... :) Marketinške medije, organizaciona teorija, nacionalna ekonomija, kalkuliranje... Na pola puta se ohladim. Nije to moj svijet - džaba... Ali da sam nešto naučio, jesam :)

Negdje istovremeno moja bivša i njena sestra nešto petljale sa Aloe Verom. Odem ja sa njom na neki kao “party” kako se to u tim krugovima zove, vidim to pričaju i mede i šećere. Meni se fakat učinilo kao sekta. Krenuli mi kući a sestra od bivše se raspričala baš kao i oni tamo. Ja se odvalio smijati što je nju isprovociralo i stignemo kući i ja joj tu objasnim “mlada, kome ćeš ti to prodati i koga ćeš ti ubijediti da to kupi kad većina tvog društva su studenti koji okreću svaku kovanicu osim ako alkohol nije u pitanju?”. Ova se malo prokonta.

Eh sad, ima ljudi koji znaju fakat dobro pričati i imaju tu moć ubjeđenja. Ali... otme se to kontroli. Sjećam se jedne, nije mogao proći dernek da nam ona nije sjeckala one Herbalife-čokoladice i nudila i pričala koliko je to dobro za naše zdravlje a ja mrtav ozbiljan je slušam i klimam glavom, usput se ubijajući sirom, suhim mesom i alkoholom.
Postoje sistemi gdje tesko mozes napredovati. Uglavnom jedina opcija ti je prodaja. Ako te nrko zapazi i ponudi da budes lider tek onda...
U ovom tog nema. Tacno se zna sta trebas raditi i napraviti da bi došao na neku poziciju pa bujrum.
Ja se npr prodajom ne bavim. Samo rekrutiranjem i edukacijom. Imam saradnice koje vole prodaju, rasturaju žene, divim im se.
Ja bi rekao samo, da se je za dodatnu zaradu treba baviti stvarima, koje razumijete i znate kako raditi... :meha2

Ostalo se brzo preokrene u dodatne troškove i ne zaradu... :meha2
2
2 slika
Avatar
Arslan_11
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17253
Postovi: 9599
Pridružen/a: 15 aug 2020, 09:02

Re: Dodatni izvori zarade

Post Postao/la Arslan_11 »

jednom sam uzeo 50tak plocica RAM-a za 500KM, iste sam u roku od 3 dana prodao od 20-25KM po komadu. :keke
0
Stop askin' me questions, I just wanna feel alive
Until I die!
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Dodatni izvori zarade

Post Postao/la dmr »

tbj procitah reketiram :face :D :D
1
1 slika
:rolka
Avatar
Arslan_11
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17253
Postovi: 9599
Pridružen/a: 15 aug 2020, 09:02

Re: Dodatni izvori zarade

Post Postao/la Arslan_11 »

dmr je napisao/la: 29 mar 2021, 09:58 tbj procitah reketiram :face :D :D
to je dobra zarada ko zna raditi. :keke
2
2 slika
Stop askin' me questions, I just wanna feel alive
Until I die!
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Dodatni izvori zarade

Post Postao/la dmr »

Arslan_11 je napisao/la: 29 mar 2021, 09:58
dmr je napisao/la: 29 mar 2021, 09:58 tbj procitah reketiram :face :D :D
to je dobra zarada ko zna raditi. :keke
eto munlajt malo fali da zna :D :D

slovo, dva je dijele :crni
1
1 slika
:rolka
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Dodatni izvori zarade

Post Postao/la Moonlight »

dmr je napisao/la: 29 mar 2021, 10:14
Arslan_11 je napisao/la: 29 mar 2021, 09:58

to je dobra zarada ko zna raditi. :keke
eto munlajt malo fali da zna :D :D

slovo, dva je dijele :crni
Ih, valja ispeći taj zanat :keke
Ja cu u državnu službu, nisam luda da se zahmetim :haya
2
2 slika
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Dodatni izvori zarade

Post Postao/la dmr »

Moonlight je napisao/la: 29 mar 2021, 10:19
dmr je napisao/la: 29 mar 2021, 10:14

eto munlajt malo fali da zna :D :D

slovo, dva je dijele :crni
Ih, valja ispeći taj zanat :keke
Ja cu u državnu službu, nisam luda da se zahmetim :haya
uhljeb.ba :D :D
2
2 slika
:rolka
Odgovori

Natrag na “Ekonomija i poslovanje”