Banke all about

Financijski trendovi, recesije, konjunkcije, poslovne prilike i neprilike...
Moderator: Moonlight, Socrates
blinkonce
Reactions:

Re: Banke all about

Post Postao/la blinkonce »

Moonlight je napisao/la: 05 aug 2020, 13:32 Ja sam u Sber i zadovoljna sam, već 3 godine. Prije Raiffeisen godinama i samo mogu reći fuj. Ovi su uslužni, brzi i efikasni.
Firmin račun mi je u Union i dosta su uslužni i pristupačni. Jedino im je online bankarstvo kriza i samo 2 puta dnevno rasknjižavaju naloge, što ih čini jako sporima.
Meni licno najbolje internet bankrastvo za firme ima Sparkasse
respo
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 268
Postovi: 786
Pridružen/a: 28 jul 2020, 22:52

Re: Banke all about

Post Postao/la respo »

blinkonce je napisao/la: 05 aug 2020, 15:30
respo je napisao/la: 05 aug 2020, 14:58 to je sve individualno i ono sto meni mozda pali ne mora paliti kod tebe i sl
moj primjer
meni su nekad na pocetku odobrili minus od 490 maraka koji nisam ni trazio
i naravno svaki put kad legne plata i ostala primanja pokrije taj minus
fazon je sto ja potrosim to na gluposti
zato sam i promijenio banku da budem na nuli a to 490 pokrijem sljedecom platom i rijesio se dugova

naravno kao sto rekoh moja metoda nekome ne odgovara ili obratno tako da svako mora sebi naci najbolji modul

mislim da je najbolji ostatvljati neku svotu novca svaki mjesec npr 20-50-100 kako ko moze i kad se vrati minus traziti da se ukine
Da se ukine prekoracenje?
Da i trosis samo koliko stvarno imas
0
blinkonce
Reactions:

Re: Banke all about

Post Postao/la blinkonce »

respo je napisao/la: 05 aug 2020, 19:16
blinkonce je napisao/la: 05 aug 2020, 15:30

Da se ukine prekoracenje?
Da i trosis samo koliko stvarno imas
Ja sam iskreno za da se ima prekoracenje. Meni je prilicno visok limit i drago mi je da ga imam, jer nikad ne znas sta se moze desiti da ti pare zatrebaju i ja sam ko i Lejla nisam za posudjivanje novca od drugih osoba.
blinkonce
Reactions:

Re: Banke all about

Post Postao/la blinkonce »

Kad smo vec kod internet bankarstva za poslovna lica Unicredit mi je bezveze, primaju uplate samo do 14h (osim ako nije unutar banke, firma kojoj placas ima isto racun u UCB). Kod Sparkasse nisam sigurna do kada primaju i obradjuju uplate ali znam da sam jednom nesto oko 17h placala i nije bilo unutar banke i proslo je i vidjelo se fino sutradan na izvodu.
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Banke all about

Post Postao/la dmr »

Zar to ne prebacuje CB u dva navrata, ujutro i popodne, nezavisno od toga koja je banka? Osim ako je veci iznos, to ide odmah. Ili je nesto mijenjano u medjuvremenu? :hm
0
:rolka
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Banke all about

Post Postao/la dmr »

Naravno, transferi unutar banke idu instantno.
0
:rolka
blinkonce
Reactions:

Re: Banke all about

Post Postao/la blinkonce »

dmr je napisao/la: 05 aug 2020, 19:37 Zar to ne prebacuje CB u dva navrata, ujutro i popodne, nezavisno od toga koja je banka? Osim ako je veci iznos, to ide odmah. Ili je nesto mijenjano u medjuvremenu? :hm
Ne znam stvarno, ja govorim ono sto vidim. Do 14h se otprilike odmah provedu nalozi a sad kad legnu na racun lica kojem placas ne znam. Oni nece ni da obradjuju naloh poslije 14h nego kaze pomjeri nalog na iduci dan..

A to za veci iznos jeste da odmah prebace, ako je 10.000 KM i vise
blinkonce
Reactions:

Re: Banke all about

Post Postao/la blinkonce »

dmr je napisao/la: 05 aug 2020, 19:38 Naravno, transferi unutar banke idu instantno.
Da ali evo Sparkasse radi do i iza 17h izgleda a ovaj UCB do 14h (mislim i unutar i van banke racuni)
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Banke all about

Post Postao/la dmr »

A ne znam, nije mi to posao ali jesu nabava i investicije pa samim tim i placanja, tako da znam ponesto. Ja dajem naloge finansijama da plate, pa tako znam i te njihove odgovore.
0
:rolka
blinkonce
Reactions:

Re: Banke all about

Post Postao/la blinkonce »

dmr je napisao/la: 05 aug 2020, 19:46 A ne znam, nije mi to posao ali jesu nabava i investicije pa samim tim i placanja, tako da znam ponesto. Ja dajem naloge finansijama da plate, pa tako znam i te njihove odgovore.
Ti si sef znaci 😎

Ja sam odgovorna za placanje kod nas :D
Pored drugih stvari :valja
respo
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 268
Postovi: 786
Pridružen/a: 28 jul 2020, 22:52

Re: Banke all about

Post Postao/la respo »

blinkonce je napisao/la: 05 aug 2020, 19:23
respo je napisao/la: 05 aug 2020, 19:16

Da i trosis samo koliko stvarno imas
Ja sam iskreno za da se ima prekoracenje. Meni je prilicno visok limit i drago mi je da ga imam, jer nikad ne znas sta se moze desiti da ti pare zatrebaju i ja sam ko i Lejla nisam za posudjivanje novca od drugih osoba.
nismo se razumjeli
ok je imati limit i drzati se onoga sto imas a to samo u slucaju nuzde
ja govorim o situacijama gdje ti potrosis taj limit na gluposti i nikad iz njega ne izlazis
bolje vratiti i onda ukinuti
0
Spinerka
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 590
Postovi: 894
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:13

Re: Banke all about

Post Postao/la Spinerka »

. sta je glupost, po tebi?
Popiti kafu? :hihi
0
respo
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 268
Postovi: 786
Pridružen/a: 28 jul 2020, 22:52

Re: Banke all about

Post Postao/la respo »

izmedju ostalog :)

ma kupis bezveze neke stvari koje upotrijebis jednom ili nikako i to je to
zatim na izlaske previse
jednom sam instalirao aplikaciju za pracenje prihoda razhoda
i u roku 3 mjeseca (novembar februar) na izlaske tj alkohol najvise potrosio 3000 maraka
kad sam vidio pravo se iznenadio
1
1 slika
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Banke all about

Post Postao/la Polaris »

Posto ne mogu da spavam kontala sam da posto u firmi koristimo internet bankatstvo tri Banke da napisem prednosti i mane njihove:

Prvo SPARKASSE:
Prednosti:
1.Login je prilicno brz, sifra i token.
2.Unos naloga jednostavan, printanje naloga takodjer, ponistavanje, kopiranj.
3.Sveukupan izgled aplikacije je odlican.
4.Sto se tice unosa vise naloga, paketa, npr neto plate, doprinosi itd takodjer vrlo jednostavno.
5.Izvodi redovno azurirani pa ako ne dodju na email mogu ih uvijek sa netbankinga skinuti.
6.Nalozi prolaze u svaka doba.
Mane:
1.Ne svidja mi sto na pocetnoj stranici se ne vidi stanje racuna nego moras da pritisnes na Racun da bi vidio koliko ima para. U prisnoj verziji je stanje bilo vidljivo na pocetnoj stranici.
2.Zahtjevanje menjanja sifre svako malo. Ne moze covjek toliko sifri osmisliti.
3.Nemogucnost prenosa sredstava sa deviznog na transakcija preko aplikacije mada postoji ta opcija. Mora se slati zahtjev preko e-maila.

UNICREDIT:
Prednosti:
1.Unos naloga bude u pocetku komplikovano ali kad se udje u fazon vrlo jednostavno.
2.Potpisivanje je olaksano, samo 2 klika potrebna i nalog je potpisanje, nema ukucavanja sifri sa tokena.
3.Printanje naloga isto kao i kod Sparkasse jednostavno.
Mane:
1.Sto treba dugo sa uloguje i sto se mora sifra unositi 2 puta.
2.Sto koristi internet explorer.
3.Sto nakon sto se izloguje iz aplikacije zbog neaktivnosti se ne moze refreshovati stranica i logirati ponovo nego se mora zatvoriti i preko stranice UCB uci na internet banking i tako se logirati.
4.Izvodi nisu redovno azurirani na netbankingu.
5.Previsoka cijene usluge. 15 KM samo netbanking kosta, a u druge dvije je puno manje.
6.Sto nalozi prolaze do 14h i kapak osim ako nije unutar banke. Moras pomjeriti datum potpisa ako poslije 14 pustis...

ADDIKO:
Od svih navedenih on mi se najmanje svidja, nekako ne mogu da se sjetim prednosti nekih posebnih osim sto su izvodi redovni na netbankingu kao i kod Sparkasse pa cu da nabrojim mane.
Dakle mane:
1.Samo logiranje na stranicu i cinjenica da se svaki put mora ukucati i username i sifra i broj sa tokena i da nema opcija da zapamti username.
2.Printanje naloga- sto ih downloaduje pa moras posebno otvarati umjesto da ih otvori sam u novom prozora bez da ih cuva na kompjuter.
3.Unos naloga, sve je velikim slovom, cak i ako stavis malo slovo prebaci i velika i nema Č, Ć, Š itd.
4.Sto nalozi prolaze do 14h i kapak..ali zato nije potrebno mjenjati datum naloga kao u UCB.

Mozda su ovo sitnice ali ja to koristim svaki radni dan i bas te neke sitnice pocnu smetati. Mozda ako jos neko ima sta da doda moze ili da napise nesto o netbankingu banki koje koristi bilo bi zanimljivo.
2
2 slika
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Banke all about

Post Postao/la Moonlight »

Ja sam koristila do sada e-bankarstvo Raiffeisen, Sparkasse i Union banke. Sparkasse mi je najbolje. Jedinu zamjerku nalazim što se ne može obrađeni nalog, tj uplatnica preuzeti na mobilnom bankarstvu, vec samo kroz desktop verziju.
Nekad mi treba neka uplatnica kad sam vani, imam mobilno bankarstvo, ali nemam opcije preuzimanja, niti scrnsht.
Union mi je očajno, sa onim tokenom, pa samo 2x dnavno rade obradu i refresh. Npr dodje novac na račun u 12.05, tek ga sutradan vidis i njim raspolazes :palm
1
1 slika
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Banke all about

Post Postao/la Polaris »

Moonlight je napisao/la: 25 maj 2021, 10:21 Ja sam koristila do sada e-bankarstvo Raiffeisen, Sparkasse i Union banke. Sparkasse mi je najbolje. Jedinu zamjerku nalazim što se ne može obrađeni nalog, tj uplatnica preuzeti na mobilnom bankarstvu, vec samo kroz desktop verziju.
Nekad mi treba neka uplatnica kad sam vani, imam mobilno bankarstvo, ali nemam opcije preuzimanja, niti scrnsht.
Union mi je očajno, sa onim tokenom, pa samo 2x dnavno rade obradu i refresh. Npr dodje novac na račun u 12.05, tek ga sutradan vidis i njim raspolazes :palm
Sjetila sam se jos jedne mane kod sparkasse, ino placanje. Direktor mora to preko laptopa obaviti iako ima mobilnu aplikaciju za pravna lica. Znaci kad hoce nesto inostrano da plati mora imati uz sebe laptop a to bude malo nezgodno nije uvijek na poslu, u kancelariji, prisutan a ne nosi laptop bas svugdje sa sobom.
0
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22401
Postovi: 17120
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Banke all about

Post Postao/la Russki »

Ja sa Raiffeisenom poslujem od 2012te

katastrofa

koje manje zlo od banaka da izaberem?
1
1 slika
abysmal depths are flooded
Odgovori

Natrag na “Ekonomija i poslovanje”