Je li zaista Bingo kralj dobrih cijena ?

Financijski trendovi, recesije, konjunkcije, poslovne prilike i neprilike...
Moderator: Moonlight, Socrates

Je li tacno ?

Možeš izabrati: 1 opciju.

 
 
Rezultati

Avatar
Skin
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 546
Postovi: 380
Pridružen/a: 21 sep 2021, 19:03

Re: Je li zaista Bingo kralj dobrih cijena ?

Post Postao/la Skin »

imam osjecaj da ce kod nas i lidl biti skup
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Je li zaista Bingo kralj dobrih cijena ?

Post Postao/la Socrates »

Ja samo pričam šta vidim ovdje.

Stotine hiljada (ako nije sada već i par miliona) ljudi napušta poslove u retailu, i traži poslove na drugim mjestima. Plate male, poslovi bez mogućnosti bilo kakvog napredovanja, mušterije bezobrazne, itd. I, naravno, ljudi se sve više okreću internet kupovanju.

Ljudi zaposleni u retailu su iskoristili pandemiju i mogućnost da na različite načine dobiju pomoć od vlade dok ne nađu bolje poslove. Vjerovatno sada ima stotine hiljada poslova u retailu, ali ljudi ne trče tamo raditi. Danas, ko hoće raditi u retailu u Sjevernoj Americi može birati između poslova. Još ostaje da se vidi kako će vlade (američka i kanadska) riješiti ovu situaciju.

Da li je odgovor imigracija? Da uvoziš imigrante da ti rade u retailu? :hm To bi bila jedinstvena situacija u istoriji imigracije.

Što se mene lično tiče, i, napominjem, ovo je moj lični stav, treba što prije uništiti tu granu industrije. Nikome to više ne treba, barem što se tiče razvijenih zemalja. Na ovom stupnju tehnološkog razvoja, to je krajnje smiješno da vještački održavamo čitavu jednu industriju koja ništa ne proizvodi i ništa ne poboljšava. Osim ako u poboljšanje ne računamo neke činjenicama nedokazive stvari.

Evo, ovaj Bingo. Uglavio se na još jednu stepenicu između proizvođača i potrošača i to je legalizirani šverc. Devet hiljada švercera traži svoj profit, s tim da, s obzirom na visinu plata, ogromna većina njih jedva preživljava, a jedino vlasnik ubire ogroman profit. Sorry, ali tako je.
2
2 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Je li zaista Bingo kralj dobrih cijena ?

Post Postao/la SmokingMan »

Mjenjaju se cijene 2 puta sedmično u prosjeku, doduše kod odnih prozivoda sa velikom potražnjom, tu i tam oima atrikala koji su ostali pri istoj stopi. Suho meso otišlo i na 40 KM/kg.
1
1 slika
slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Je li zaista Bingo kralj dobrih cijena ?

Post Postao/la storm »

Ja sam čuo da je kralj duplih cijena :D
Ne znam, premalo sam bio u ulozi kupca za neku procjenu binga.
Mislim da će preostati tek nekoliko mega trgovaca na svijetu takve vrste, ostalo seli online... Ovi manji kupe vrhnje, dok još mogu.
2
1 slika 1 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Je li zaista Bingo kralj dobrih cijena ?

Post Postao/la SmokingMan »

Ma rajane neka se ima za hljeba, ostalo ćemo uzimati na komad i grame. :ooo
1
1 slika
slika
Odgovori

Natrag na “Ekonomija i poslovanje”