Pelješki most..

Financijski trendovi, recesije, konjunkcije, poslovne prilike i neprilike...
Moderator: Moonlight, Socrates
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36482
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Pelješki most..

Post Postao/la storm »

Buki je napisao/la: 21 okt 2020, 08:25
laga-nini je napisao/la: 12 okt 2020, 17:53 ..e to sam ceka da čujem od nekog drugog osim mene..uspjeh medjugorja je uspjeh bih a ovdje sam samo čuo zavist a i potez vlade bih da ne dozvoli ulaz iz EU u bih je produkt propale sezone u bih..al bolje da susjedu crkne krava
Ma nije bas tako. Meni je drago kad u Medjugorju uzimaju ozbiljnu lovu. Lova je lova, a i ko je ima trosit ce je pa ce i drugdje prispjet' ...
Bice da je to odgovor na one pakosne komentare da nema piramide ... :meha2

OT: Citam da je najveci raspon konstrukcije u sredisnjem dijelu cca 500 metara. :cool
To ce cool izgledati. :klanja

I ne razumijem zasto su nasi politicari dizali tolike tenzije oko toga ... kroz toliki raspon se moze provuci i tanker, sa remorkerom ali isti vrag.
Ja se slažem, da ima neriješenih pitanja oko razgranicavanja, ali ova frka oko mosta je skroz promašeno pitanje.... Tim prije, jer se ne radi o nekom hiru, nego sasvim prirodno željom, da se država poveže cestovno, a ne da se na krajnji jug mora preko druge države.
Može se ovo i tumačiti, da su digli ruke (konačno) od prisvajanja zapadne Hercegovine.
1
1 slika
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Pelješki most..

Post Postao/la Ramzess »

storm je napisao/la: 21 okt 2020, 08:43 Može se ovo i tumačiti, da su digli ruke (konačno) od prisvajanja zapadne Hercegovine.
Ma nisu samo ne mogu, clanica su EU, ali se glasova za HDZ nece lako odreci.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36482
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Pelješki most..

Post Postao/la storm »

Buki je napisao/la: 21 okt 2020, 10:20
storm je napisao/la: 21 okt 2020, 08:43 Može se ovo i tumačiti, da su digli ruke (konačno) od prisvajanja zapadne Hercegovine.
Ma nisu samo ne mogu, clanica su EU, ali se glasova za HDZ nece lako odreci.
Preselili su sebi skoro sve glasače :oo
1
1 slika
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Pelješki most..

Post Postao/la Ramzess »

storm je napisao/la: 21 okt 2020, 11:00
Buki je napisao/la: 21 okt 2020, 10:20
Ma nisu samo ne mogu, clanica su EU, ali se glasova za HDZ nece lako odreci.
Preselili su sebi skoro sve glasače :oo
U konacnici ce se tako i desiti, nazalost ... na pogresnu hrvatsku politiku nadbiskup Kuharic je upozoravao jos od Franjinog surovanja sa Bobanom, i govorio da ce na kraju najvise zbog te politike ispastati bosanski hrvati.
Nazalost ... meni se uvijek svidjala bosanska multietnicnost i volio bih da tako i ostane.
1
1 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Pelješki most..

Post Postao/la Ommadawn »

Buki je napisao/la: 22 okt 2020, 03:53
storm je napisao/la: 21 okt 2020, 11:00

Preselili su sebi skoro sve glasače :oo
U konacnici ce se tako i desiti, nazalost ... na pogresnu hrvatsku politiku nadbiskup Kuharic je upozoravao jos od Franjinog surovanja sa Bobanom, i govorio da ce na kraju najvise zbog te politike ispastati bosanski hrvati.
Nazalost ... meni se uvijek svidjala bosanska multietnicnost i volio bih da tako i ostane.
Je prika, samo što se većini ljudi u BiH ta multietničnost ne sviđa, pa je i država k’o q-rac a kara je baš ko god hoće.
Da im se sviđa, ne bi za početak imali entitete, niti neke qrčeve referendume.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Pelješki most..

Post Postao/la Ramzess »

Ommadawn je napisao/la: 22 okt 2020, 06:22
Buki je napisao/la: 22 okt 2020, 03:53
U konacnici ce se tako i desiti, nazalost ... na pogresnu hrvatsku politiku nadbiskup Kuharic je upozoravao jos od Franjinog surovanja sa Bobanom, i govorio da ce na kraju najvise zbog te politike ispastati bosanski hrvati.
Nazalost ... meni se uvijek svidjala bosanska multietnicnost i volio bih da tako i ostane.
Je prika, samo što se većini ljudi u BiH ta multietničnost ne sviđa, pa je i država k’o q-rac a kara je baš ko god hoće.
Da im se sviđa, ne bi za početak imali entitete, niti neke qrčeve referendume.
Ne vjerujem da je tako, ljudi se druze, samo nacionalisticke stranke to podgrijavaju i odrzavaju, jer nemaju nista pametnije za ponuditi osim pljacke vlastitog naroda i vladanja na strahu. Ima tu i konstantnog varanja na izborima, bacaju se vrece glasackih listica, mijenjaju sa ispunjenim, glasaju mrtvi ... mislim da su fer izbori i da svi izadju ova stoka ne bi dobila priliku ni za par zastupnika.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Pelješki most..

Post Postao/la Ommadawn »

Buki je napisao/la: 22 okt 2020, 06:34
Ommadawn je napisao/la: 22 okt 2020, 06:22
Je prika, samo što se većini ljudi u BiH ta multietničnost ne sviđa, pa je i država k’o q-rac a kara je baš ko god hoće.
Da im se sviđa, ne bi za početak imali entitete, niti neke qrčeve referendume.
Ne vjerujem da je tako, ljudi se druze, samo nacionalisticke stranke to podgrijavaju i odrzavaju, jer nemaju nista pametnije za ponuditi osim pljacke vlastitog naroda i vladanja na strahu. Ima tu i konstantnog varanja na izborima, bacaju se vrece glasackih listica, mijenjaju sa ispunjenim, glasaju mrtvi ... mislim da su fer izbori i da svi izadju ova stoka ne bi dobila priliku ni za par zastupnika.
Pa ko im se onda onoliko okuplja na predizbornim mitinzima?
Narodu je ba dobro. Da nije, mijenjali bi nešto.
Al’ čekaju da to neko drugi uradi umjesto njih. Da dođe opet neki novi Tito, da uskrsne...

Ne može mene niko natjerati da nekoga mrzim ili volim tek tako.
Yebote prepišaj od Sarajeva imaš ulice koje nose imena srpskih velikana. Pa onda bošnjačka pametna garda krene isto tako sa nekim svojim mitovima. Hrvatska isto tako.
Koja multikultietno priča u Bosni? To je samo istinska želja mene, tebe i nekoliko ljudi na ovom forumu. A mi smo šaka jada, yebote...
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Pelješki most..

Post Postao/la Ramzess »

Ommadawn je napisao/la: 22 okt 2020, 06:43 Pa ko im se onda onoliko okuplja na predizbornim mitinzima?
Narodu je ba dobro. Da nije, mijenjali bi nešto.
Al’ čekaju da to neko drugi uradi umjesto njih. Da dođe opet neki novi Tito, da uskrsne...

Ne može mene niko natjerati da nekoga mrzim ili volim tek tako.
Yebote prepišaj od Sarajeva imaš ulice koje nose imena srpskih velikana. Pa onda bošnjačka pametna garda krene isto tako sa nekim svojim mitovima. Hrvatska isto tako.
Koja multikultietno priča u Bosni? To je samo istinska želja mene, tebe i nekoliko ljudi na ovom forumu. A mi smo šaka jada, yebote...
Ovce, podanicki mentalitet ... pofataju po selima za dvajes' maraka da idu na mitinge ... daju glas za 50 KM ... ma katastrofa.
Srecom ima dosta gradske raje sa kojima se mogu druziti i koji isto razmisljaju kao ja pa imam gdje da se vratim i sa kim da se druzim inace bih pustio korijene u Aziji.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36482
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Pelješki most..

Post Postao/la storm »

Buki je napisao/la: 22 okt 2020, 03:53
storm je napisao/la: 21 okt 2020, 11:00

Preselili su sebi skoro sve glasače :oo
U konacnici ce se tako i desiti, nazalost ... na pogresnu hrvatsku politiku nadbiskup Kuharic je upozoravao jos od Franjinog surovanja sa Bobanom, i govorio da ce na kraju najvise zbog te politike ispastati bosanski hrvati.
Nazalost ... meni se uvijek svidjala bosanska multietnicnost i volio bih da tako i ostane.
Došlo je vrijeme, kad je multietnicnost znak slabosti, a ne bogastvo.
Što se naših naroda tiče, to su lokalni kompleksi plemena, "mi smo sad netko i nešto" :roll mudo marjanovo...
A čim spale preko gp Šentilj djesiii zeeemoo... Jer zna, da ga Austrijanac ne benda 2 posto..
3
3 slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Pelješki most..

Post Postao/la Fatih »

storm je napisao/la: 22 okt 2020, 07:59
Buki je napisao/la: 22 okt 2020, 03:53
U konacnici ce se tako i desiti, nazalost ... na pogresnu hrvatsku politiku nadbiskup Kuharic je upozoravao jos od Franjinog surovanja sa Bobanom, i govorio da ce na kraju najvise zbog te politike ispastati bosanski hrvati.
Nazalost ... meni se uvijek svidjala bosanska multietnicnost i volio bih da tako i ostane.
Došlo je vrijeme, kad je multietnicnost znak slabosti, a ne bogastvo.
Što se naših naroda tiče, to su lokalni kompleksi plemena, "mi smo sad netko i nešto" :roll mudo marjanovo...
A čim spale preko gp Šentilj djesiii zeeemoo... Jer zna, da ga Austrijanac ne benda 2 posto..
Nije sala biti to. :haha
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Odgovori

Natrag na “Ekonomija i poslovanje”