Prodaja na netu

Financijski trendovi, recesije, konjunkcije, poslovne prilike i neprilike...
Moderator: Moonlight, Socrates
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36483
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Prodaja na netu

Post Postao/la storm »

Kupujemo više manje svi, još je, ili će tek u ovoj "novoj normalnosti" to samo rasti...
Prije ovih događanja, uglavnom smo neke tehnikalije, ponešto odjeće, i tako te sporedne stvari kupovali, sad se to kako vidim, širi na baš sve...pa i namirnice se uvelike kupuju online.
No prodajete li što?
Kakva imate općenito iskustva s tim?

AKO SU VIŠAK
Nekoliko kućnih stvari koje možete prodati i brzo zaraditi novac

Klix.ba

slika

Ako ste se posljednjih nekoliko dana ili sedmica bavili jesenjim raspremanjem kuće, vrlo je vjerovatno da ste pronašli nekolicinu stvari koje vam više ne trebaju, a i dalje ih čuvate. Zašto ih onda ne prodate?


Umjesto da ih bacite, razmislite o tome da stvari koje više ne koristite prodate i novac stavite na štednju ili kupite nešto novo i spremite se za zimu.

Gdje prodati stvari? Na Facebooku postoji nekolicina stranica na kojima ljudi redovno prodaju stare i korištene stvari, a osim toga, možete posjetiti second-hand prodavnice ili koristiti stranice poput eBaya i Amazona.




Među stvarima koje možete prodati su komadi odjeće (majice, hlače, haljine, jakne, vjenčana haljina, kaiševi...), ali i stari nakit. Posjetite zlatara i provjerite koliko vrijedi, pa ako ga više ne koristite prodajte ga.

Pročešljajte kuću i pokušajte pronaći stare mobitele, dijelove kompjutera i slične stvari. Neke od njih možete prodati čak i ako su neispravni, te dobiti novac za dijelove koji se mogu koristiti na drugim uređajima.

Ista stvar važi i za knjige - one koje kod vas skupljaju prašinu vjerovatno bi obradovale nekog drugog, pa stoga zavrnite rukave i presložite ih, odvojite one koje vam ne trebaju i prodajte ih nekome kome bi one mogle biti korisne ili interesantne.

Među stvarima koje također možete prodati su i stara sportska oprema, dječije igračke, namještaj, video igrice, muzički instrumenti, umjetnine, kuhinjski elementi ili sprave koje više ne koristite...
0
Avatar
Čuvarkuća
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3040
Postovi: 2252
Pridružen/a: 07 aug 2020, 19:58

Re: Prodaja na netu

Post Postao/la Čuvarkuća »

Kupujem ponešto ali nikada nisam prodavala ništa. Malo bi mi to bilo obaveza, to zivkanje potencijalnih kupaca i nalaženje sa istim. Neki višak odjeće poklonim.
1
1 slika
"Treba otimati radost danima što bježe".
Avatar
smajlic
emoji hanuma
emoji hanuma
Reactions: 31411
Postovi: 19297
Pridružen/a: 27 jul 2020, 08:29

Re: Prodaja na netu

Post Postao/la smajlic »

prosle godine sam prodavala ljetne gume preko fejsa
hajd rekoh mozda ce neko iskoristiti a i da ih se rijesim
4 gume za 60KM
sve detalje upisala


bolje da nisam
20 poruka istovremeno stize
objasnjavaj svima iste stvari, detalje koje sam tamo vec napisala, broj telefona, adresu
i pitanje: pa sto ih tako jeftino prodajes, ja ne bih :palm

bas stresno
na kraju sam se iznervirala i napisala da su njegove ko prvi dodje :crni

nikad vise :muhadzir
6
6 slika
Zivot se desava sada, a ravan stomak nam ne treba da ga zivimo. :sret
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Prodaja na netu

Post Postao/la Dina »

Ja samo kupujem :tugi
Inače, ne znam prodati svoje..., ja i kada poklonim, plus još platim prevoz da odvezu ili im odvezem lično :crni
Dok moj brat, npr. on vazda nešto svoje proda, mijenja :zbunj
4
3 slika 1 slika
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Prodaja na netu

Post Postao/la Fatih »

Dina je napisao/la: 15 nov 2020, 18:14 Ja samo kupujem :tugi
Inače, ne znam prodati svoje..., ja i kada poklonim, plus još platim prevoz da odvezu ili im odvezem lično :crni
Dok moj brat, npr. on vazda nešto svoje proda, mijenja :zbunj
I ja kazem dobra, nesto gundja. :muhadzir
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Prodaja na netu

Post Postao/la Polaris »

Moj tata pokusava da proda opremu za uzgoj pilica 😂
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36483
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Prodaja na netu

Post Postao/la storm »

Ja sam prodao ponešto stvari...ali specificiram jasno...cijena zadnja, ne zovite me da se cjenkamo, ima i drugih oglasa.
Uglavnom se radilo o foto opremi. Ali istina da i treba napisati što opširniji opis artikla....tako da imam iskustva, da je prvi poziv značio uglavnom i zaključen posao...a i ja se tako ponašam...ne zivkam iz znatiželje, nego tek kad dobro pregledam ponudu, usporedim, odvažem i tak to :oo
1
1 slika
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Prodaja na netu

Post Postao/la Polaris »

Ja sam jedino slicice razmjenivala na onom OLX-u
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Prodaja na netu

Post Postao/la Atomic »

smajlic je napisao/la: 15 nov 2020, 16:52 prosle godine sam prodavala ljetne gume preko fejsa
hajd rekoh mozda ce neko iskoristiti a i da ih se rijesim
4 gume za 60KM
sve detalje upisala


bolje da nisam
20 poruka istovremeno stize
objasnjavaj svima iste stvari, detalje koje sam tamo vec napisala, broj telefona, adresu
i pitanje: pa sto ih tako jeftino prodajes, ja ne bih :palm

bas stresno
na kraju sam se iznervirala i napisala da su njegove ko prvi dodje :crni

nikad vise :muhadzir
Tskve stvari je lakse prodati kad stavis vecu cijenu :haha
2
2 slika
Avatar
Bella_
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6673
Postovi: 3487
Pridružen/a: 21 aug 2020, 08:19

Re: Prodaja na netu

Post Postao/la Bella_ »

Kupujem na netu a i prodajem.
Trenutno prodajem dvije stvari, ali nešto koči.. No, ne zuri mi se. Mene niko ne masira, ja stavim vise i nego sto hoću da prodam pa ako se neko javi pa pokuša da spusti ja dam za tu cijenu, i opet budem zadovoljna.
A dosta stvari stavim i djaba, jao ne prođe ni minuta već ih sto se javi :D Ja odmah prvom ko se javi dam stvari. I sto je jako slatko, kad god nešto dajem za djabe obavezno mi dadnu neki znak pažnje, cokolada, bombonjera i tako te stvari.
2
1 slika 1 slika
"Kimsenin fark edemeyeceği detayları görmeyi çok severim."
Mehaning
Proleter
Reactions: 6035
Postovi: 4655
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Prodaja na netu

Post Postao/la Mehaning »

Ako nekome trebaju Keyence NPN optični odbojni senzori, neka mi se javi... :ovaj

Jako povoljno prodajem... :malagani
2
2 slika
Odgovori

Natrag na “Ekonomija i poslovanje”