Online nastava

Od kolijevke, pa do groba...
Moderator: Moonlight
Miss Y.
Behar
Behar
Reactions: 14651

Re: Online nastava

Post Postao/la Miss Y. »

mišljenja sam da treba djecu ostaviti do kraja po ovom sistemu, pogotovo ko je bio online cijelu godinu.
nije to neko znanje naravno ali nije ni moglo biti, nastavnici predaju kratko ili nikako, samo salju neke zadace, nista ne objasnjavaju, čas traje 30 min.
znam puno djece kojoj bi ovaj zadnji mjesec bas pokvario prosjek pogotovo ovih sto će sad npr upisivati srednju.
a vec su nastavnici najavili da ce usmeno ispitivati djecu kad krene redovna nastava, šta da ih ispituju a nista im maltene predavali nisu, čast pojedincima.
sto bi to sada radili? da je malo vise vremena pa ok.
ali mjesec i malo više je bas malo.

o sigurnosti da ne govorim, pogotovo srednjoskolaca, opet giuzve po gradskom prevozu, druzenja nakon skole, taman se broj zarazenih malo smiruje.
takodje i o prosvetnim radnicima mislim, nisu ni vakcinisani ni nista.

ja bih ostavila ovako, pa od septembra aBd sve normalno.
4
4 slika
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran

:missy
CocoMa
Globalni moderator
Globalni moderator
Reactions: 12271

Post Postao/la CocoMa »

A djeca nisu bila nešto posebno sklona virusnim oboljenjima .idu na treninge..druže se ..ne vidim opravdan razlog zašto bi nastavili nastavu online.. :konta

Toliko toga su izgubili za ovu godinu dana. Pa hajde..neka gube dodatno..šteta..stvarno šteta šta radimo od ove djece..nepotrebno.
0
Ne pitajte me nikad "sta ćemo jesti"... :mara
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4650

Post Postao/la toxic »

Ja ne mislim da je nepotrebno s obzirom kakva je citava situacija :zbunj

Kod nas su od danas opet svi online, sto je po mom misljenju bolje.
Ranije se moglo birati ko hoce online ko in person. Mislim da je teze ovima sto cas se prebacuju ovako, cas onako. Situacija je takva kakva je, mislim bi deci trebalo drzati jedan tempo i rutinu.

Kod nas je online nastava dobro regulisana, ucitelji/nastavnici su organizovani i bas se trude da odrze cas isto kako bi to uradili i u ucionici, ne javljaju se tek formalno. Mislim da su deca na ovaj nacin i vise fokusirana na nastavu jer ne moze nista da im odvlaci paznju ukoliko imaju 'svoj prostor'. Kompjutere koriste i u skoli pa ni tu nema neke preterane vremenske razlike u sedenju pred istim.
Najveci problem je drustvo... druzenje sa vrsnjacima im nedostaje i uz sve restrikcije to se definitivno najvise negativno odrazava na njihovu psihu.

Ali bez obzira, kako je i Missy rekla, mislim da je bolje i sigurnije ovako da svi budu online, a taj nedostatak druzenja im pokusati nadomestiti na drugi nacin. Posle nastave sto vise vremena vani, u prirodi, uz razlicite aktivnosti i pregurace se i ovo :ok
3
3 slika
Čuvarkuća
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1979

Post Postao/la Čuvarkuća »

Od danas jedna grupa sedmicu online a druga u školi i obratno.
0
"Treba otimati radost danima što bježe".
Odgovori

Natrag na “Obrazovanje”