Odnos roditelja prema nastavnicima

Od kolijevke, pa do groba...
Moderator: Moonlight
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Odnos roditelja prema nastavnicima

Post Postao/la Dina »

Uhhh, zaboravila sam prokomentarisati situaciju na polugodištu...
Nisam se htjela miješati kada je malom iz tjelesnog htio zaključiti četvorku, jedinu...
Al fakat bio je bolestan, i dođe prvi put i da mu tri...
Bilo mi je bitnije da je stigao odgovarati matematiku, fiziku, i stručne predmete...
Ali, eto, dao mu je pet...
Ne samo njemu, i drugoj djeci, valjda svjestan situacije, a i zbog činjenice da ništa nisu konkretno ni radili, da se često nije ni pokavljivao u sali, nego oni samostalno igraju fudbala cijelo vrijeme... Kamo sreće da je košarka u pitanju!
Nije ih čak ni mjerio i to :tugi

Inače, imam pozitivno iskustvo, mali je imao i ima dosta kvalitetnih nastavnika, profesora, među njima ima i prijatelja...
I baš vidim koliko je to odigralo bitnu ulogu kod njegovog odabira najdražih predmeta, pa i izbora srednje škole...
2
2 slika
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
Čuvarkuća
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3037
Postovi: 2252
Pridružen/a: 07 aug 2020, 19:58

Re: Odnos roditelja prema nastavnicima

Post Postao/la Čuvarkuća »

Nekako su djeca imala sreće sa nastavnicima, pa tako i ja, nije nikada bilo nekih rasprava ili komplikovanih situacija. U svakom slučaju ni roditelji a ni nastavnici nisu uvijek prilagodljivi, ima raznih likova u oba tabora. Kakav odnos će izgraditi ovisi o svakom pojedinačno.
0
"Treba otimati radost danima što bježe".
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Odnos roditelja prema nastavnicima

Post Postao/la Ommadawn »

Ja sam tek u Švedskoj imao dobar odnos sa prosvjetnim radnicima. jbt, sjedne s tobom, priča fino, kakvu muziku slušaš, ovo-ono...
U BL promijenio tri škole jedva da ima jedna osoba koja je bila nastavnik i koju sam gotivio. Jedna učiteljica doduše i jedna nastavnica S-H. Ovo ostalo isfrustrirani sociopati i tirani.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Odgovori

Natrag na “Obrazovanje”