Akademsko nepoštenje

Od kolijevke, pa do groba...
Moderator: Moonlight
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Izazov za profesore: Online ispiti otvorili prostor novim metodama prevara studenata

Post Postao/la Nice try »

Džaba žaljenje, niko to ništa ne uvažava.
Ponekad na drugom roku i još skrate vrijeme. A sve da se ne bi prepisivalo...iz krajnosti u krajnost.
2
1 slika 1 slika
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Izazov za profesore: Online ispiti otvorili prostor novim metodama prevara studenata

Post Postao/la Moonlight »

Ariel je napisao/la: 23 feb 2021, 08:47
Nice try je napisao/la: 22 feb 2021, 15:20 Bude guravo, Boga mi. Toliko smanje vrijeme za ispit, djeca nemaju vremena ni da se snađu a ne da nešto petljaju s prepisivanjem.
Maloprije mi kćerka imala ispit i dao im osam minuta vremena za petnaest pitanja i 40 minuta za pet zadataka.
Kaže da jedva čeka normalizaciju nastave.
Tako sam cula i na ekonomskom fakultetu da je profesor iz Racunvodstva dao da se zadatak koji inace se radi 3 sata dao da urade za 1 sat, a zadatak ima 20 stavki, pa su ucenici zalili jer 99% nije polozilo, jer je prosto nemoguce uraditi za sat osim ako super brzo razmisljas i super brzo pises :malagani
Prije su se ispiti iz računovodstva radili po 3h :sok
Jedino je usmeni bio nešto kraći jer su bila pitanja iz teorije, 5 pitanja otvorenih, ili 20 višestruki izbor.
1
1 slika
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Akademsko nepoštenje

Post Postao/la Iskra »

Svi se zale , od osnovaca do studenata. Imam.komsinicu studira Njemacki, kaze sve popadala, ne stize. Nemoguce.


Na.medicini isto haos, nema.vjezbi, pitam.se sta ce nauciti ovi sto su vec na.klinuckim predmetima, 3, 4 5, i 6 godina. Ionako su presli godinu po sili zakonaa a ne po zasluzi. Osteceni su jako puno i zakinuti . Neke stvari se bas tesko mogu nadoknaditi
0
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Izazov za profesore: Online ispiti otvorili prostor novim metodama prevara studenata

Post Postao/la Polaris »

Moonlight je napisao/la: 12 maj 2021, 02:50
Ariel je napisao/la: 23 feb 2021, 08:47

Tako sam cula i na ekonomskom fakultetu da je profesor iz Racunvodstva dao da se zadatak koji inace se radi 3 sata dao da urade za 1 sat, a zadatak ima 20 stavki, pa su ucenici zalili jer 99% nije polozilo, jer je prosto nemoguce uraditi za sat osim ako super brzo razmisljas i super brzo pises :malagani
Prije su se ispiti iz računovodstva radili po 3h :sok
Jedino je usmeni bio nešto kraći jer su bila pitanja iz teorije, 5 pitanja otvorenih, ili 20 višestruki izbor.
Da tako je i meni bilo za zadatak 3 sata, a teorija je bilo mcq, dopuni i eseji, ne znam koliko vremenski.. Nismo imali usmeni
0
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Akademsko nepoštenje

Post Postao/la Moonlight »

Ja sam svaki radila pismeno i usmeno. Doduse nekad su znsli taj usmeni prebaciti u pismeni, za teoriju.
0
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Akademsko nepoštenje

Post Postao/la Malena »

Ne, nisam varala i ne znam to. Uvijek sam se čudila kako drugi uspijevaju, pa nekad i tako očigledno.
A danas, na poslu rekoh kolegici da sam diplomirala, a ona se nasmija i komentar je bio: "Haahaha... jel u Travniku?"
Aaaaaaajjjj kako mi je krivo bilo, da sam u momentu ostala zatečena. Samo sam kratko odgovorila, ne već u Sarajevu i izašla.
Misli da sam kupila diplomu, a nema pojma kroz šta sam sve prošla protekle 4 godine :face
Neka, neka misli ko god šta hoće, sami Bog zna šta sam prošla i kako sam prošla, šta sam žrtvovala i rizikovala.
1
1 slika
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Akademsko nepoštenje

Post Postao/la Ramzess »

Malena je napisao/la: 18 maj 2021, 22:00 Ne, nisam varala i ne znam to. Uvijek sam se čudila kako drugi uspijevaju, pa nekad i tako očigledno.
A danas, na poslu rekoh kolegici da sam diplomirala, a ona se nasmija i komentar je bio: "Haahaha... jel u Travniku?"
Aaaaaaajjjj kako mi je krivo bilo, da sam u momentu ostala zatečena. Samo sam kratko odgovorila, ne već u Sarajevu i izašla.
Misli da sam kupila diplomu, a nema pojma kroz šta sam sve prošla protekle 4 godine :face
Neka, neka misli ko god šta hoće, sami Bog zna šta sam prošla i kako sam prošla, šta sam žrtvovala i rizikovala.
Ljubomorna glupaca. Postavi se prema njoj ubuduce sa visine, nek' pati ... :malagani
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Izazov za profesore: Online ispiti otvorili prostor novim metodama prevara studenata

Post Postao/la Ramzess »

Dina je napisao/la: 22 feb 2021, 19:59 Negdje sam čitala da najelitniji (i najskuplji) fakulteti u svijetu uopšte se ne zamaraju sprečavanjem studenata da varaju na ispitima...
Ali to je veoma rijetka pojava kod njih, jednostavno, osoba koja izdvoji ogroman novac da bi dobila određeno znanje, sabotirala bi samu sebe kada bi prepisivala... plus što su svjesni da ih nakon fakulteta čeka velika konkurencija i često studentski kredit za otplatiti, motivisani su da se usavršavaju, da budu najbolji,a ne da prepisuju...
Naša djeca moraju početi tako razmišljati...
Stoposto. Ja sam svoju kcerku upravo to naucio i ponosan sam na nju i njene rezultate. :sret

Moje kolege su uzimale za diplomski cesto drvene konstrukcije ili zeljeznice kao najlaksi diplomski ... ja sam odabrao projekat autoputa dionica Dobrinje - Catici. Drugi su radili diplomski par mjeseci, moj je trajao skoro godinu. Kad sam ga uradio, materijal za prezentaciju sam polijepio preko tri zida u ucionici, u vise redova, uz pomoc kolega. Projekat sam uradio na nivou izvedbenog projekta u tri varijante - mostovska, tunelska i kombinovana varijanta.

I vi se danas vozite dionicom autoputa koju sam ja isprojektovao, a nivo znanja koje sam stekao je takav da sam duplo placen u odnosu na svoje kolege koji su birali lakse radove. :oo
2
2 slika
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Akademsko nepoštenje

Post Postao/la Desperado »

Jesam varao samo na jednom... logistika. Magistrirao sam na ekonomiji. Iako je logistika izuzetno bitna ne samo u ekonomiji predmet je bio toliko dosadan da nisam mogao zapamtiti 2-3 rečenice neke definicije. Sve sam prepisao.

Sjećam se da je bila definicija kontejnera... jbt
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Obrazovanje”