Hoću da kažem!

Truć, trač, bla, bla...
Moderator:CocoMa, Max, Socrates
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la Heidi »

storm je napisao/la: 05 maj 2023, 16:41
Heidi je napisao/la: 05 maj 2023, 15:39 Ni Instagram ne bih instalirala, nidje veze
Nisu problem aplikacije, nego filteri u glavi.
Mene jednostavno boli kueatz šta je snimio pero iz Ogulina...
Recimo Instagram... Popratio sam par fotografa, par bendova, par klubova, ponekog frenda i to je to... I baš je zgodno...
Slično i sa ostalim app.
Naša je prednost, što smo dobar dio života prošli bez toga, pa još otprilike znamo kako život izgleda. Djeca od 20 godina naniže, rodila su se s tim.
Gotovo je.
Razumijem
Velim samo da mene to ne interesuje

Cujem cesto da ljudi kazu da je Twitter leglo zla, svasta se pise, pa se pitam sta ce tamo ako zna da je zlo

Ja od zla bjezim

Zahvalna sam sto sam imala lijepo djetinjstvo, zaista

Hvala mojim roditeljima I mom djedu na ljubavi, radostima, kritikama I povjerenju, rahmet njihovim divnim dusama :srce

Hvala I mojoj sestri :srce
2
1 slika 1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la Heidi »

smajlic je napisao/la: 05 maj 2023, 22:17 veceee :sret
znaci... 7 dana godisnjeg
Bec, Hallstatt, Salzburg, Linz i Bratislava
svaki dan vise od 15000 koraka

"odmor" :valja
:sret takoe, sestro

Uzivaj 🍀
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
smajlic
emoji hanuma
emoji hanuma
Reactions: 31412
Postovi: 19299
Pridružen/a: 27 jul 2020, 08:29

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la smajlic »

Heidi je napisao/la: 05 maj 2023, 22:23
smajlic je napisao/la: 05 maj 2023, 22:17 veceee :sret
znaci... 7 dana godisnjeg
Bec, Hallstatt, Salzburg, Linz i Bratislava
svaki dan vise od 15000 koraka

"odmor" :valja
:sret takoe, sestro

Uzivaj 🍀
e uzivala sam heidice bgm :zaljub

a sutra cu aBd da grlim svoje mackeeee
pozeljela sam ih :sret
1
1 slika
Zivot se desava sada, a ravan stomak nam ne treba da ga zivimo. :sret
Avatar
medvjed23
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3164
Postovi: 2411
Pridružen/a: 28 jul 2020, 12:11

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la medvjed23 »

Učini mi se da piše: svaki dan više od 15000 maraka. Pa pomislih: bravo, sokane, ima se, može se!
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36485
Postovi: 29544
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la storm »

Heidi je napisao/la: 05 maj 2023, 22:22
storm je napisao/la: 05 maj 2023, 16:41

Nisu problem aplikacije, nego filteri u glavi.
Mene jednostavno boli kueatz šta je snimio pero iz Ogulina...
Recimo Instagram... Popratio sam par fotografa, par bendova, par klubova, ponekog frenda i to je to... I baš je zgodno...
Slično i sa ostalim app.
Naša je prednost, što smo dobar dio života prošli bez toga, pa još otprilike znamo kako život izgleda. Djeca od 20 godina naniže, rodila su se s tim.
Gotovo je.
Razumijem
Velim samo da mene to ne interesuje

Cujem cesto da ljudi kazu da je Twitter leglo zla, svasta se pise, pa se pitam sta ce tamo ako zna da je zlo

Ja od zla bjezim

Zahvalna sam sto sam imala lijepo djetinjstvo, zaista

Hvala mojim roditeljima I mom djedu na ljubavi, radostima, kritikama I povjerenju, rahmet njihovim divnim dusama :srce

Hvala I mojoj sestri :srce
Twitter jest leglo zla.
Realno, sve gdje ima ljudi, je leglo zla.
Fascinantna je promjena ili transformacija tog twittera u nekih 7 do 8 godina.
Od jedne posebne mreže, koja je bila izvor brze informacije, gdje su bile fine teme i kultura ophođenja, pretvorilo se u fb 2.0.
Ili čak na Balkanu, nadomjestio je forume.
Klanovi, ogovaranja, monstrumi... Može te grupa ljudi satrati u pola sata, bez da si ista kriv... Tzv utjecajni forumasi, ovaj twitteraši... Čuj mene forumaši hehe
Jedino što valja, možeš kreirati lajnu, koga čitaš, s kim razmjenjujes mišljenja... Na pojavu idiotizma ide otprat i blok.
To na forumu teško može, ali možeš birati forum..
Meni je anonimnost najveći problem interneta.
Ne znam kad je pao taj društveni dogovor, da smo na internetu anonimni.
Dosta bi manje zla i sranja bilo, da se potpisujemo imenom i prezimenom.
Svako svoj virtualni certifikat, pa onda budi budala, Bot, prevarant, šta već, ako te nije stid...
Uostalom, tako funkcioniramo i u reali, zar ne?
0
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7694
Postovi: 5639
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la SmokingMan »

Sve o čemu treba voditi računa, koliko god je dosadno to sve ispratiti, su Conditions, terms & policies društvenih mreža. Vidim da se Mozilla angažovala oko svoje nove platforme pa sam iskoristio priliku da čitav projekat ispratim u testnoj fazi. Vjerovatno ću se priajviti dok je još u beta verziji, planiramo nezavisnu dugogodišnju i neprofitnu studiju, ponajviše usmjerenu oko privatnosti podataka i njihovog korištenja u svrhu pružanja kvalitetnijih usluga korisnicima. Iskoristi ću i priliku da direktno budem u kontaktu sa moderacijom i postavljati im pitanja oko implementacije jednog novog "ekosistema", a on obezbeđuje puno veću mogućnost fltriranja sadržaja, sigurnost korisnika u pogledu zaštite od povrede njihovog integriteta,kakav nije do sada viđen u online sferi.
0
slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36485
Postovi: 29544
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la storm »

SmokingMan je napisao/la: 06 maj 2023, 07:16 Sve o čemu treba voditi računa, koliko god je dosadno to sve ispratiti, su Conditions, terms & policies društvenih mreža. Vidim da se Mozilla angažovala oko svoje nove platforme pa sam iskoristio priliku da čitav projekat ispratim u testnoj fazi. Vjerovatno ću se priajviti dok je još u beta verziji, planiramo nezavisnu dugogodišnju i neprofitnu studiju, ponajviše usmjerenu oko privatnosti podataka i njihovog korištenja u svrhu pružanja kvalitetnijih usluga korisnicima. Iskoristi ću i priliku da direktno budem u kontaktu sa moderacijom i postavljati im pitanja oko implementacije jednog novog "ekosistema", a on obezbeđuje puno veću mogućnost fltriranja sadržaja, sigurnost korisnika u pogledu zaštite od povrede njihovog integriteta,kakav nije do sada viđen u online sferi.
Znaš šta je meni smiješno?
Forsiranje zaštite privatnih podataka...
Kakav spin!
Ajmo prenijeti stvar u realu...
Kad ja dajem izjave u društvu... Svi znajući tko sam, šta sam, pa i otkud sam....
A na internetu to ne važi.
Nije li (i) to uzrok mnogih virtualnih dijareja?

Ja kad uživo izvalim neku whatever fobnu glupost, okolina zna da sam idiot, idiot sa imenom i prezimenom...
Ovako možeš anonimno srati, okupljati istomišljenike, bez neke štete po realan život... Onako iz hobija i dosade...
1
1 slika
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22404
Postovi: 17124
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la Russki »

halo halo jels e ćuje mo
1
1 slika
abysmal depths are flooded
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7694
Postovi: 5639
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la SmokingMan »

storm je napisao/la: 06 maj 2023, 09:14
SmokingMan je napisao/la: 06 maj 2023, 07:16 Sve o čemu treba voditi računa, koliko god je dosadno to sve ispratiti, su Conditions, terms & policies društvenih mreža. Vidim da se Mozilla angažovala oko svoje nove platforme pa sam iskoristio priliku da čitav projekat ispratim u testnoj fazi. Vjerovatno ću se priajviti dok je još u beta verziji, planiramo nezavisnu dugogodišnju i neprofitnu studiju, ponajviše usmjerenu oko privatnosti podataka i njihovog korištenja u svrhu pružanja kvalitetnijih usluga korisnicima. Iskoristi ću i priliku da direktno budem u kontaktu sa moderacijom i postavljati im pitanja oko implementacije jednog novog "ekosistema", a on obezbeđuje puno veću mogućnost fltriranja sadržaja, sigurnost korisnika u pogledu zaštite od povrede njihovog integriteta,kakav nije do sada viđen u online sferi.
Znaš šta je meni smiješno?
Forsiranje zaštite privatnih podataka...
Kakav spin!
Ajmo prenijeti stvar u realu...
Kad ja dajem izjave u društvu... Svi znajući tko sam, šta sam, pa i otkud sam....
A na internetu to ne važi.
Nije li (i) to uzrok mnogih virtualnih dijareja?

Ja kad uživo izvalim neku whatever fobnu glupost, okolina zna da sam idiot, idiot sa imenom i prezimenom...
Ovako možeš anonimno srati, okupljati istomišljenike, bez neke štete po realan život... Onako iz hobija i dosade...
Pa eto, bit će tu nekih restikcija do koje granice bi se toleirsao potencijalno ugrožavajuć govor u domeni drutšvenih mreža, foruma, pola posla bi trebalo biti automatizovano, pola nadgledano od strane ljudi. Politike pišu moderatori / adminsitracija, a što se tiče pravnog / zakonskog okvira koji bi uperodno mogao sankcionisati govor mržnje je dosta maglovit, više nejasan, jer ne postoji neki konkretan zakon koji obuhvata zaštitu korsnika na internetu i sl.

Evo ja se još preispuitujem oko mog mišljenja u vezi obaveznog korištenja ID prilikom registracije na forume. Donijeti neko obavezujuće pravilo i stavit ga u vidu obaveznog zakonskog akta dosta zadire u samu ideju neutralnost iinterneta. Hej, bit će ovo jedno zanimljivo dugo putovanje.
1
1 slika
slika
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7807
Postovi: 4556
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la Malena »

Ja budale žene, majke mi nisam sva svoja :malagani
Jutros u 9 ispratila čovu i curu u Šeher, a onda se ufatila raspremanja. Sad sam sjela. Nit jela nit pila.
Al zato kuća blista, garderoba preložena, veš opran, al za večeru mantrak :face
1
1 slika
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la CocoMa »




:D :D Koliko li je ona vesa oprala… pa došla do ovakvog stanja .. :D
1
1 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7694
Postovi: 5639
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la SmokingMan »

CocoMa je napisao/la: 06 maj 2023, 20:58


:D :D Koliko li je ona vesa oprala… pa došla do ovakvog stanja .. :D
Sestra mi je jednom slično poslala, mašina se rastavila na proste faktore kad je zaorgala centrifuga. :keke
0
slika
Avatar
smajlic
emoji hanuma
emoji hanuma
Reactions: 31412
Postovi: 19299
Pridružen/a: 27 jul 2020, 08:29

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la smajlic »

Russki je napisao/la: 06 maj 2023, 11:40 halo halo jels e ćuje mo
ne bgm
dosla kuci i okupala se :meha2
1
1 slika
Zivot se desava sada, a ravan stomak nam ne treba da ga zivimo. :sret
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la Atomic »

Pozz,imal ko gurabija :caj
1
1 slika
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22404
Postovi: 17124
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la Russki »

kae mi lik oš na utakmicu reko kad je kae u 5 reko za 4 sata se može svašta desit, kae upravu si, more ti klavir na na glavu past na sred ceste reko jest vala

zamislio sam se

dobar dan
1
1 slika
abysmal depths are flooded
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22404
Postovi: 17124
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la Russki »

eno se sa planina navlače crni oblaci taman da se istovare ljudima u ćeif vikendaški hahah a meraka sad kad stanu bježat kad počne grmit i sijevat
1
1 slika
abysmal depths are flooded
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22404
Postovi: 17124
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Hoću da kažem!

Post Postao/la Russki »

valjaće malo i prileć
2
1 slika 1 slika
abysmal depths are flooded
Odgovori

Natrag na “Parlaonica”