Tumačenje snova

Horoskopi, i taj prokleti retrogradni merkur...te poneki rođendan...
Avatar
Username
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4010
Postovi: 3197
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:08

Re: Tumačenje snova

Post Postao/la Username »

Pekmeza je napisao/la: 05 mar 2026, 20:39 Sanjala sam da sam trebala ići na neki događaj i moj dečko je također došao. Trebali smo zajedno ići autobusom. Bila sam sigurna da će ući u autobus sa mnom, ali on je ušao u drugi autobus i nismo sjedili zajedno.

Kada smo stigli na događaj, on je već sjedio na nekom drugom mjestu i psovao nekoga. Kada sam mu prišla, počeo mi je mahati i rekao da nije psovao meni nego nekoj drugoj osobi, i rekao je: “Ti si moja draga.”

U svojoj glavi sam pomislila: ako sam ja stvarno tvoja draga, onda bi sjeo u autobus sa mnom ili bi barem čekao da sjedimo zajedno. U tom trenutku sam shvatila da se igra sa mnom i manipuliše. Okrenula sam se i otišla sa tog događaja, razmišljajući kako ne želim biti sa takvom manipulativnom osobom.


Hajde tumačite :oo
Podvalili mu kartu za drugi autobus zato ih psovao

Na kraju on kriv logicno
1
1 slika
MunDzi
PRObehar
PRObehar
Reactions: 11489
Postovi: 7238
Pridružen/a: 28 jul 2020, 14:05

Re: Tumačenje snova

Post Postao/la MunDzi »

Skrenem u jednu malu sporednu ulicicu greskom. I hop udari me neki covjek u bijelom bibiju odpozada. I poce ici u rikverc da pobjegne. U tom zabunluku nekako uspjeh uslikati auto, ali onako losa slika, jedva se vidi registracija. Uglavnom pobjego.

Izadjem da vidim kolika je steta. Kontam ovo je garant slijepa ulica, pametnije mi je da i ja u rikverc. U tom trenutku u daljini te ulicice/sokaka vidim bijelo auto kako iz poprecnog desnog sokaka udje u ovu ulicicu i zamaknu dalje iza krivine. Kontam, isto auto, garant je onaj lik sto me maloprije udario i pobjego. Neki lokalac u svojoj mahali. Rekoh idem niz sokak bas da vidim gdje ce me odvesti.

I fakat slijepa ulica koja me dovela do necije kuce i dvorista. Kapija otvorena, u dvoristu garaza sa otvorenim vratima, a bijela kola parkirana vani u dvoristu. Pogledam sliku u telefonu, vidim ista registracija. Aha, tu li si lijo.

I ja ti se svojim autom ukrcam u njegovu garazu. Vidim na kraju garaze imaju druga vrata. Kakva je to garaza sa dvoja vrata. Provirim kroz prozorcic, kad ono iza tih vrata fino mozes uci u normalnu ulicu u kojoj siba saobracaj lijevo/desno. Primjetim po garazi na policama puno kutija raznoraznih velicina. Otvorim par, unutra nove novcate tene, cizme, raznorazna obuca, sve dizajnersko. Kako koju kutiju otvorim sve nesto kvalitetno i novo. Masina za sivenje. Elektricna gitara. U jednoj kutiji dosta svile, itd.

Jel tako majcin sine, a vamo bjezis kad nekog udaris kolima. Fino otvorim vrata i gepek svojih kola i natrpam kojecime sto mi se svidjelo. Ali ostavim kutije. I u svaku kutiju koju sam ispraznila ubacim ceduljicu sa porukom - znas ti zasto. Nisam sve ispraznila, ostavila sam i njemu malo. :D I odvezem se na ta druga vrata na garazi.
2
1 slika 1 slika
Avatar
Duh
PRObehar
PRObehar
Reactions: 5623
Postovi: 7106
Pridružen/a: 29 sep 2023, 21:25
Lokacija: Duboka država

Re: Tumačenje snova

Post Postao/la Duh »

MunDzi je napisao/la: 25 mar 2026, 06:56 Skrenem u jednu malu sporednu ulicicu greskom. I hop udari me neki covjek u bijelom bibiju odpozada. I poce ici u rikverc da pobjegne. U tom zabunluku nekako uspjeh uslikati auto, ali onako losa slika, jedva se vidi registracija. Uglavnom pobjego.

Izadjem da vidim kolika je steta. Kontam ovo je garant slijepa ulica, pametnije mi je da i ja u rikverc. U tom trenutku u daljini te ulicice/sokaka vidim bijelo auto kako iz poprecnog desnog sokaka udje u ovu ulicicu i zamaknu dalje iza krivine. Kontam, isto auto, garant je onaj lik sto me maloprije udario i pobjego. Neki lokalac u svojoj mahali. Rekoh idem niz sokak bas da vidim gdje ce me odvesti.

I fakat slijepa ulica koja me dovela do necije kuce i dvorista. Kapija otvorena, u dvoristu garaza sa otvorenim vratima, a bijela kola parkirana vani u dvoristu. Pogledam sliku u telefonu, vidim ista registracija. Aha, tu li si lijo.

I ja ti se svojim autom ukrcam u njegovu garazu. Vidim na kraju garaze imaju druga vrata. Kakva je to garaza sa dvoja vrata. Provirim kroz prozorcic, kad ono iza tih vrata fino mozes uci u normalnu ulicu u kojoj siba saobracaj lijevo/desno. Primjetim po garazi na policama puno kutija raznoraznih velicina. Otvorim par, unutra nove novcate tene, cizme, raznorazna obuca, sve dizajnersko. Kako koju kutiju otvorim sve nesto kvalitetno i novo. Masina za sivenje. Elektricna gitara. U jednoj kutiji dosta svile, itd.

Jel tako majcin sine, a vamo bjezis kad nekog udaris kolima. Fino otvorim vrata i gepek svojih kola i natrpam kojecime sto mi se svidjelo. Ali ostavim kutije. I u svaku kutiju koju sam ispraznila ubacim ceduljicu sa porukom - znas ti zasto. Nisam sve ispraznila, ostavila sam i njemu malo. :D I odvezem se na ta druga vrata na garazi.
Meni je najzanimljiviji dio sna sto sve pocinje tvojom greskom. Ti si skrenula u pogresnu ulicu.

Naravno, nisi kriva sto te je netko udario i pobjegao, ali da nisi skrenula tamo, ne bi bilo ni sudara, ni potjere, ni garaze pune plijena.

Zato se pitam nije li san malo manje o nepravdi koju ti je netko napravio, a malo vise o tome sto radis kad zalutas.

Jer ti u snu ne odustajes. Pogresno skretanje te na kraju dovede do skrivenih vrata, novih puteva i punih kutija.

Jedino sto me brine jest da si iz svega izvukla zakljucak da je sasvim normalno opljackati covjeka ako te iznervira. :D

Ali kao simbolika, san mi se svidja. Nekad nas upravo pogresna skretanja odvedu na mjesta do kojih nikad ne bismo stigli da smo cijelo vrijeme isle pravim putem.

Nekada stvarno pogresno skrenemo...zakocimo naglo i bum...Izadjemo i pitamo druge gdje gledaju...
1
1 slika
MunDzi
PRObehar
PRObehar
Reactions: 11489
Postovi: 7238
Pridružen/a: 28 jul 2020, 14:05

Re: Tumačenje snova

Post Postao/la MunDzi »

Eto, znala sam da sam ja nesto kriva. Story of my life.
Ne mogu ni sanjati, a da ja ne budem kriva. :D

PS. Covjek je ocigledno svercer. Nisam ga opljackala, samo sam naplatila stetu na mojim kolima. :o
1
1 slika
Avatar
Duh
PRObehar
PRObehar
Reactions: 5623
Postovi: 7106
Pridružen/a: 29 sep 2023, 21:25
Lokacija: Duboka država

Re: Tumačenje snova

Post Postao/la Duh »

Pekmeza je napisao/la: 19 mar 2026, 13:07 Sanjala sam Hanija. On je radio dizajn za neku sobu :oo
Bili smo u velikoj grupi ljudi i njemu je trebala pomoc o toga.

Ja sam ga samo pogledala i pomislila u sebi “I’m not going to help you”
Ostavila sam ga tako i napustila prostoriju. On je gledao za mnom, dok sam polako odlazila strmim stepenicama u sandalama ne veliku štiklu i mini suknji.
Razmisljala sam u glavi samo da odem, a da ne padnem.
Ako bih ovo tumacio malo strucnije, rekao bih da san govori o granicama i autonomiji, a ne o Haniju.

Na forumu cesto djelujes kao osoba koja cesto pomaze, razumije i daje drugima puno prostora. U snu se pojavljuje suprotna reakcija: "Necu pomoci" i miran odlazak bez objasnjavanja.

Zanimljivo je da te pritom ne brine kako ce se Hani snaci, nego hoces li ti sigurno sici niz stepenice. To je tipicno zensko...
Fokus sna je vise na tebi nego na njemu (Sta ce se dogoditi ako ovaj put ne budem ja ta koja spasava situaciju.) Kao da nesvjesno istrazujes kako izgleda kad vlastite potrebe stavis ispred tudjih.
A mini suknja i stikle samo dodatno potvrdjuju jednu staru psiholosku istinu:

Zena cak i kad bjezi od problema, pokusava to uraditi sa stilom. (mozda zbog-sta ce reci selo, ali ne mora...mozda joj se tako hoce).

uglavnom -mislim da ti je bitna zdrava evakuacija sa scene.
To je pohvalno.
2
1 slika 1 slika
Avatar
Bobi
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3678
Postovi: 3010
Pridružen/a: 18 sep 2020, 18:56
Lokacija: NY, US
Kontakt:

Re: Tumačenje snova

Post Postao/la Bobi »

Prsteao sam u snovima da se tučem, sve sukobe rješavam verbalno sa argumentima .
2
2 slika
:danny
MunDzi
PRObehar
PRObehar
Reactions: 11489
Postovi: 7238
Pridružen/a: 28 jul 2020, 14:05

Re: Tumačenje snova

Post Postao/la MunDzi »

Blago tebi. Kod mene u snovima stalno neka marisana.
Isto kao da volim akcione filmove, a ne volim.

Ne znam da li sam vam ikad pricala kako sam pala sa vlastitog kreveta jer sam se u snu tukla s nekim?
2
2 slika
Avatar
Duh
PRObehar
PRObehar
Reactions: 5623
Postovi: 7106
Pridružen/a: 29 sep 2023, 21:25
Lokacija: Duboka država

Re: Tumačenje snova

Post Postao/la Duh »

kojim stilom?
1
1 slika
Avatar
Pekmeza
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2192
Postovi: 2757
Pridružen/a: 06 okt 2023, 03:23

Re: Tumačenje snova

Post Postao/la Pekmeza »

San o tunelu

Vozila sam automobil kada se ispred mene put iznenada razdvojio na dva pravca. Morala sam odlučiti kojim putem krenuti, a nisam znala koji je ispravan. Izabrala sam onaj koji je vodio u mračni tunel. Dok sam ulazila u njega, osjećala sam strah i veliku nesigurnost. Nisam znala kuda tunel vodi, hoću li pronaći izlaz, niti da li ću se ikada moći vratiti. Pitala sam se koliko će trajati taj put i da li sam napravila pogrešan izbor.

Kroz tunel je, pored ceste kojom sam vozila, prolazila i željeznička pruga. Kao da su postojala dva paralelna puta prema istom odredištu.

Na kraju sam ipak izašla iz tunela. Našla sam se na peronu. Tada sam shvatila da postoji i put nazad, ali ne onako kako sam očekivala. Trebalo je sačekati voz koji dolazi iz suprotnog pravca.

Tada mi je prišao čovjek. Nije bio neko koga poznajem, a ipak je djelovao potpuno stvarno. Bio je miran, siguran i znao je šta treba učiniti. Rekao mi je: “Uzmi voz. Autobus ne ide direktno tamo gdje treba da se vratiš.”

Probudio me osjećaj da je taj čovjek bio moja vodilja – neko ko postoji samo u snu, ali čije prisustvo djeluje stvarnije od mnogih ljudi koje srećemo na javi.

Možda ovaj san nije govorio o putu kroz stvarni tunel, nego o putu kroz život. Dva pravca predstavljaju trenutke kada moramo donositi odluke bez garancije da su ispravne. Tunel simbolizira razdoblje neizvjesnosti, kada ne vidimo kraj i bojimo se da ćemo se izgubiti ili da neće biti povratka.

Ipak, san ne završava u mraku. Tunel ima izlaz. Peron govori da uvijek postoji mogućnost nastavka puta ili promjene smjera. A čovjek koji se pojavljuje na kraju možda nije neko izvan mene, nego najtiši, najmudriji dio mene – onaj koji ostaje miran čak i kada sam ja uplašena.

Njegove riječi nose jednostavnu, ali duboku poruku: ne može se svaki povratak ostvariti putem kojim smo došli. Ponekad nas život poziva da krenemo drugim putem. Ne zato što je lakši, nego zato što je pravi.

Možda je upravo to smisao sna: i kada prolazimo kroz najtamniji tunel, ne znači da smo izgubljeni. Ponekad tek nakon izlaska iz njega sretnemo dio sebe koji je cijelo vrijeme znao kuda treba ići.
1
1 slika
Avatar
Danny
Player
Player
Reactions: 12577
Postovi: 8260
Pridružen/a: 30 jul 2020, 18:30

Re: Tumačenje snova

Post Postao/la Danny »

da si imala navigaciju .. to ti se nista ne bi desilo :ooo
2
2 slika
Love like you'll never be hurt
Sing like there's nobody listening
And live like it's heaven on earth
Avatar
smajlic
Administrator
Reactions: 47074
Postovi: 39524
Pridružen/a: 27 jul 2020, 08:29

Re: Tumačenje snova

Post Postao/la smajlic »

eto, sama si ga sebi protumacila :keke
0
Zivot se desava sada, a ravan stomak nam ne treba da ga zivimo. :sret
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36308
Postovi: 33005
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Tumačenje snova

Post Postao/la dmr »

Naravno — evo kratkog prepričavanja:
San opisuje situaciju u kojoj moraš donijeti važnu odluku bez sigurnosti šta je ispravno. Izabereš put koji vodi kroz mračni tunel, simbol nesigurnosti i straha, ali na kraju ipak pronađeš izlaz. Shvataš da uvijek postoji način da se ide dalje ili da se vrati, iako ne na očekivan način. Pojavljuje se smiren i siguran čovjek koji ti daje savjet, kao neka unutrašnja vodilja. Poruka sna je da i kroz teške i neizvjesne periode postoji pravi put — samo ponekad treba krenuti drugačijim smjerom i vjerovati sebi.
1
1 slika
make your move :damir
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36308
Postovi: 33005
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Tumačenje snova

Post Postao/la dmr »

I ovo bi poveliko za citanje :medzed
1
1 slika
make your move :damir
Odgovori

Natrag na “Zvjezdarnica”