Planeta Venera

Horoskopi, i taj prokleti retrogradni merkur...te poneki rođendan...
Moderator: CocoMa, Heidi
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Planeta Venera

Post Postao/la Heidi »

lejlamo je napisao/la: 13 maj 2021, 11:26 meni su uran i lilith u škorpiji, šta li to znači :hm
Uran je generacijska planeta, u Skorpiji oznacava grupu sa razvijenjem intuicije. Tumaciti opsirnije mozes kucu u kojoj se nalazi + aspekte.

Lilith je malo teze objasniti u par recenica, otvoricu temu pa mozemo diskutirati kroz znakove, zanimljiva je prica.

Ukratko, Lilith je neukrotiva strana osobe. Najmracnija strana.
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Planeta Venera

Post Postao/la lejlamo »

Heidi je napisao/la: 13 maj 2021, 11:52
lejlamo je napisao/la: 13 maj 2021, 11:26 meni su uran i lilith u škorpiji, šta li to znači :hm
Uran je generacijska planeta, u Skorpiji oznacava grupu sa razvijenjem intuicije. Tumaciti opsirnije mozes kucu u kojoj se nalazi + aspekte.

Lilith je malo teze objasniti u par recenica, otvoricu temu pa mozemo diskutirati kroz znakove, zanimljiva je prica.

Ukratko, Lilith je neukrotiva strana osobe. Najmracnija strana.
i zadužim je u mračnoj škorpiji :heidi2

hvala heidi :cvijece

sa venerom u djevici i lilitom u škorpiji moja natalna je u haosu :D
1
1 slika
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Planeta Venera

Post Postao/la Crvena Nit »

Heidi je napisao/la: 13 maj 2021, 11:38
Crvena Nit je napisao/la: 13 maj 2021, 11:23

Heidi, što se tad analizira? :ovaj
Pa analizira se Venera u tom znaku. Nije samo Skorpija strastvena i energicna, ali kod nje je sve intenzivnije, ili one misle da jeste, da sve duplo dozivljavaju. Ali i to zsvisi od cjelokupne slike.

Venera u Blizancima se sexualno izrazava, tjelesno, intelektualno, ali emocionalno je distancirana, za razliku od Skorpije. Venera Blizanci moze uci u vezu jer je neko samo fizicki radi. Sco vec teze, ovisno od mjeseca.
Vjerovatno je važna povezanost Venere i Mjeseca, a kod mene ima aspekt, a vodolijski Mjesec je uh, isto distanciran, auuu :heidi2 a Mars je jedanko važan :opa
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Planeta Venera

Post Postao/la Crvena Nit »

lejlamo je napisao/la: 13 maj 2021, 11:26 meni su uran i lilith u škorpiji, šta li to znači :hm
Heidi je već obrazložila, a i moja je lilith u Sco, ali sumnjam da djeluje, jer nema konjukciju sa drugim planetama. Lilith je samo dodatni začin, jer je asteroid, ali planete su slabijim aspektima imaju dovoljno primjećiv utjecaj.
1
1 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Planeta Venera

Post Postao/la Heidi »

Negdje sam procitala da Lilith u muskom horoskopu pokazuje karakter zene koje se podsvjesno boje :hihi
2
1 slika 1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Planeta Venera

Post Postao/la Crvena Nit »

Heidi je napisao/la: 13 maj 2021, 14:16 Negdje sam procitala da Lilith u muskom horoskopu pokazuje karakter zene koje se podsvjesno boje :hihi
Moja prošla veza, lilith u Raku, a ja Račica :D Njegov Mjesec u Škorpiji, moja lilith. Oboje su nam konjukcija u sinastriji.
1
1 slika
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Planeta Venera

Post Postao/la Crvena Nit »

Venera u 12. polju često ne voli javno pokazivati ​​svoje emocije. Ona nije jedna od likova koje ćete vidjeti da u društvu ili na javnim mjestima razmjenjuje nježnosti sa svojom polovicom. Ne voli petljanja u svoju intimu i voli je zadržati za sebe. To ne znači da ona voli manje od nekoga tko doslovno ‘jaše’ po svom partneru u javnosti, već samo znači da ona bira mjesto i vrijeme kad će iskazati svoje emocije.

Ovakvi tipovi ljudi često imaju razvijene umjetničke talente, pa kroz njih vrlo vjerodostojno prenose svoje emocije na druge. Kako je 12. polje i polje psihe, ljudi sa Venerom u 12. polju intuitivno predosjećaju i imaju veliku sposobnost recepcije emocija, kao i njihov protok. Udubljivanje u neku ulogu, zaista im dobro ide. Ovisno o aspektima i znaku u kojem se Venera nalazi, te o ostatku horoskopa, ovakvi ljudi mogu biti iznimno dobri glumci, pjevači, plesači, pisci, ali i dobri manipulatori.

Često se događa da ljudi sa Venerom u 12. polju imaju potrebu leći pored svojeg partnera i nakon dobrog seksa razmišljati i razgovarati o nekim dubokoumnim, psihološkim temama. To su prizori kao iz filmova o rock zvijezdama, koje leže na krevetu, pale cigaretu, dok u pozadini teče psihodelija, a oni pričaju o imaginaciji.

Venera u 12. polju često najteže manifestacije ima u djetinjstvu iu adolescentskoj dobi, kada vlasnik horoskopa ne prima dovoljno ljubavi, ili se ta ljubav ne razmjenjuje, i ostaje potisnuta. Također, vlasnik ovakve Venere ima osjećam nepoželjnosti, odbačenosti, neprivlačnosti ili pak nevidljivosti. Kao da nije bitan i kao da je sjena, nevidljivi prolaznik života.

Sa zrelošću i radom na sebi ova Venera počinje izdizati svoju osnovnu simboliku, pa nerijetko ljudi sa ovako položenom Venerom, s godinama počinju doživljavati lijepa ljubavna iskustva. To se počne odvijati onog momenta kad počinju uzdizati vlastitu sliku o sebi, kad shvate svoje kvalitete i kad se prihvate onakvima kakvi jesu.

Venera u 12. polju može gajiti strah od zbližavanja i intime. Zapravo je paradoksalnost u tome što vlasnici ovih Venera vape za emocijom i nježnošću, za ispunjenjem, dok ih ljudi doživljavaju kao odmjerene i cool osobe, koje nisu previše emotivne. Venera u 12. polju ima takav gard. Iza svojih zidina, koje su joj i drugi pomogli sagraditi, ona čeka nekoga da ih sruši, ali ne i da je oslobodi. Ona nije zatočenica i ona ne želi otići s mjesta gdje se nalazi. Ona samo želi da netko stoji uz nju. Ništa manje i ništa teže, zar ne?

Ljudi s Venerom u 12. polju često imaju potrebu pomaganja drugim ljudima. Osjetljivi su na tuđa stanja i bolesti, te su često humanitarni radnici, zaposleni u socijalnim ustanovama ili pak u ustanovama zatvorenog tipa. Ovo su ljudi koje oni koji ih ‘poznaju’ smatraju bezosjećajni, dok oni koji ih ne znaju, traže u njima utočište. I zapravo, nema ljepšeg i snažnijeg osjećaja za Veneru u 12. polju od onog kad se zacakle nečije tužne oči od radosti.

Drugi su skloni okarakterizirati Veneru u 12. polju kao preljubnicu, ljubavnicu, ženu iz sjene koja vapi za ljubavnim aferama, koja se voli skrivati, te koja voli igrice, blud i prijevaru. No, ukoliko znak i aspekti to ne dokazuju, ovo za nju ne vrijedi. Venera u 12. polju nema predrasuda i baš zato je često toliko loše okarakterizirana. Ona kad voli – voli. Nikakve granice ni dobne, ni spolne, ni vjerske, ni statusne, ni društvene, ni nacionalne, ne dolaze u obzir.

Dvanaesto polje je polje Riba, a Ribe završavaju zodijački ciklus. Tako se i Venera ovdje ponaša. Što ako sutra bude smak svijeta, a ona nije istinski voljela? Zato ide do kraja, zato prelazi granice i zato je ljudi ne vole. Ljudi ne vole ništa što je drugačije i što se ne uklapa u njihov okvir normalnog i prihvatljivog.

Ona nije mizantrop. Ona se samo ne daje svakome. Ukoliko joj nečija energija ne prija, ona će se udaljiti. Ona neće obući haljinu kako bi bila u središtu pozornosti – ona će ju obući za sebe. Ona neće biti najglasnija u društvu i više će joj odgovarati kućne, zatvorene zabave. Prije će se povjeriti nekom strancu s kojim osjeti intuitivnu povezanost, nego što će se otvoriti, na primjer, članovima obitelji.

Empatična je, ponekad i previše. Zato su ovakvi ljudi dobri psihoterapeuti i dobri slušatelji. Dobro su rame za plakanje, a najbolji su za rješavanje ljubavnih problema. Ako patite od manjka samopouzdanja, obratite se ovoj Veneri, ona jako dobro zna što je to.

Ukoliko vaš partner ima Veneru u 12. polju, morat ćete se dobro potruditi da doprete do njega. U biti, Venera ovdje ne traži enormno velik trud, zapravo ona traga za istinskom ljubavi i istinskim čovjekom. Kako smo sve više okrenuti modernom dobu, kapitalizmu i materijalizmu, zahtjevi Venere u 12. polju mogu vam se učiniti ogromni, ali zaista nisu. Trebate biti samo čovjek koji prodire u srž, koji ima imaginaciju i čija je svjesnost iznad ovozemaljskih stvari. Ukoliko znate da niste taj, okrenite se i otiđite. Nemojte trošiti, ni svoje ni Venerino vrijeme, jer nju ćete sigurno, a možda i sebe, povrijediti.

Venera se ovdje ima priliku povezati s nesvjesnim i višim esencijama, pa tako ima veliku moć djelovanja i saznanja, koje ne bi trebala zloupotrijebiti. Ovo je i polje karme, prošle inkarnacije, pa osoba nastavlja u emotivnom životu tamo gdje je zastala. Kada govorimo o karmičkim vezama i brakovima, pogrešno ih je vezivati ​​za pacenicki i teške. Ukoliko Venera nije aflicirana i ako ostatak horoskopa ne govori o teškoj karmi, tada će ova karmička ljubav (veza, brak) biti ispunjenje i nastavak prethodnog života.

Kada govorimo partnerima, oni se mogu sresti u inozemstvu, na dalekim putovanjima, u zatvorenim, zamračenim kafićima, na izložbama, u bolnicama, hotelima, preko interneta, pa je vrlo čest i blind – date. Netko koga ne vidimo s druge strane.

Venera ovdje, ovisno o aspektima i znaku u kojem se nalazi, može biti zadovoljna i nezadovoljna ovim položajem. Netko će voljeti osamu i prihvatiti je kao sastavni dio svog života, a netko će joj se opirati. Netko će uživati ​​u meditaciji i samoći, a netko neće. Ako Venera ovdje u svom sjedištu, njoj će biti dobro ponekad biti samoj sa sobom. Ukoliko je u izgonu ili padu, izolacija će joj teško pasti. Može biti i previše idealistična, naivna, pa i promiskuitetna. Može biti i seksualno ugrožena, kao psihički poremećena osoba. Sve opet ovisi o aspektima i znaku u kojem se nalazi.

Kada gledate sposobnosti čovjeka, pogledajte i ovu kuću. Iznenadit ćete se koliko uspješnih ljudi ovdje ima osobne planete. Koliko ljudi je svoje karijere izgradilo upravo kroz 12. kuću. Oni koji su prošli put osvješćivanja, prihvaćanja i sazrijevanja, oni su ostvarili svoje snove. Oni koji su zastali ili odustali, još uvijek imaju vremena vratiti se. Bogatstvo sadržano u 12. polju ne nestaje, ali može ostati zauvijek neotkriveno.

@Miss Y
2
2 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Planeta Venera

Post Postao/la Heidi »

Nije losa ta Venera kad se covjek prepusti.
2
2 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Planeta Venera

Post Postao/la Crvena Nit »

Heidi je napisao/la: 25 maj 2021, 15:36 Nije losa ta Venera kad se covjek prepusti.
Da, kažu Venera je benefik, samo treba raditi na sebi.

Moja je u dosadnoj 6 kući, ali imam njene aspekte sa svim ugaonim kućama, nešto dobro. :sret
0
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Planeta Venera

Post Postao/la Heidi »

6. kuca - Princip Djevice - socijalizacija, socijalna kompetencija

- Djevica + 6. kuca znaci "crijeva". Duhovno prociscavanje. Ovo cu povezati sa jednom novinom koju sam skoro procital, da nasa crijeva mogu uspostaviti kontakt s nasim mozgom bilo putem njegovog slozenog zivcanog sistema ili putem imunoloskog i tako kontrolira emocije. Tvrde neurogastroenterolozi. I sastojci i konzistencija hrane, kao i razliciti signali crijevnih bakterija mogu biti ukljuceni u komunikaciju izmedju crijeva i mozga.
- svakodnevni zivot, uslovi, ogranicenja
- u smislu sluznosti
- naci svoje mesto pod suncem
- razlucivanje
- sposobnost posmatranja
- analiticke vjestine
- dijagnosticka sposobnost
- kuca psihosomatske medicine, ciscenje, kontrola (= izjednaciti, pronaci izlaz),
- kuca stecenih psihosomatskih bolesti
- prilagodjavanje
- KONTROLA ( :ddk )- subjektivna kontrola kroz neke specifikacije
- prepustanje, zanesenost
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Planeta Venera

Post Postao/la Crvena Nit »

Dopada mi se dio kontrole :ddk

Moje polje je merkurovsko ali u Blizancima.

Merkurovska Venera traži intelektualno kompatibilne partnere, i mora biti komunikativan.
0
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Planeta Venera

Post Postao/la Heidi »

Ja sam ti pisala sveobuhvatno.
Ne baziraj se samo na partnerima, gledaj malo da se rascistis.
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Planeta Venera

Post Postao/la Crvena Nit »

Heidi je napisao/la: 25 maj 2021, 16:50 Ja sam ti pisala sveobuhvatno.
Ne baziraj se samo na partnerima, gledaj malo da se rascistis.
Hvala, tu sam prilično dobra, briga i rad na sebi. Znaš da tu imam konjukciju sa Saturnom, srećom orb je 6., ali zdravlje, tu sam jako ozbiljna.

Teško kad imaš 3 planete u 7 kući, Ja uopće ne volim biti solo, ne volim periode soliranja. :tugi
0
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Planeta Venera

Post Postao/la Miss Y. »

@Crvena Nit 80% je tačno. Plus je moja u Sco.
Ja sam pravo oličenje ovog opisa, eto malo i @Moonlight zna, često me ruži :keke
Nema kod mene sredine i tako ce i ostati.

Hvala ti sto si se potrudila za text :ljubi
1
1 slika
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Planeta Venera

Post Postao/la Crvena Nit »

Miss Y. je napisao/la: 25 maj 2021, 16:57 @Crvena Nit 80% je tačno. Plus je moja u Sco.
Ja sam pravo oličenje ovog opisa, eto malo i @Moonlight zna, često me ruži :keke
Nema kod mene sredine i tako ce i ostati.

Hvala ti sto si se potrudila za text :ljubi
Eh, eto, jako lijep, optimističan tekst. Drago mi je da ti se dopada. :caj :sret

Ja isto idem u krajnosti, a nemam ništa u Škorpiji (Lilith nema važnost u mojoj natalnoj).

Heidi je jednom spomenula, kod škorpija je to intenzivnije, jer vam je tad uloga Marsa jako važna.

Mars je planeta koja nas pokreče. :opa
1
1 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Planeta Venera

Post Postao/la Heidi »

Crvena Nit je napisao/la: 25 maj 2021, 16:56
Heidi je napisao/la: 25 maj 2021, 16:50 Ja sam ti pisala sveobuhvatno.
Ne baziraj se samo na partnerima, gledaj malo da se rascistis.
Hvala, tu sam prilično dobra, briga i rad na sebi. Znaš da tu imam konjukciju sa Saturnom, srećom orb je 6., ali zdravlje, tu sam jako ozbiljna.

Teško kad imaš 3 planete u 7 kući, Ja uopće ne volim biti solo, ne volim periode soliranja. :tugi
Ali upravo to trebas uciti, da budes kompletna

3 planete u 7. kuci nisu samo partner. To je citava tema Ti.
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Planeta Venera

Post Postao/la Heidi »

Rakovi isto vole krajnosti.

Pa to su kraljevi ucjene. :oo
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Odgovori

Natrag na “Zvjezdarnica”