Odlazak ginekologu

Brži, bolji, jači...

Koliko cesto odlazite na redovitu ginekolosku kontrolu?

Možeš izabrati: 1 opciju.

 
 
Rezultati

Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la Crvena Nit »

toxic je napisao/la: 30 apr 2021, 20:09
Crvena Nit je napisao/la: 30 apr 2021, 20:04 Što sam rekla pogrešno? Ginekolozi insistiraju na Pap test jednom godišnje, ako nemaš problema. Zašto je osiguranje ukinulo besplatan redovan preged zenama za svaku godinu?
Ne insistiraju, medicinari i preporucuju svake tri godine.
Kako u Kanadi tako i u Americi.
U SAD, meni su svi preporučivali svake godine, kao i mojim kolegicama.
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la Crvena Nit »

Socrates je napisao/la: 30 apr 2021, 20:10 Pa trošak je nekih $20, možda $30, i to je do doktora da li će naplatiti ili ne.

Dakle, $20 -$30 dolara godišnje za PAP test koji nije pokriven mi je smiješno raspravljati.
Pa neka ukinu i ovo za svaku treču godinu, u pravu si. :meha3
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la Socrates »

Pa to ne mogu jer je to preporuka.

Svejedno, ne namjeravam se raspravljati oko $20 godišnje.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la toxic »

Crvena Nit je napisao/la: 30 apr 2021, 20:13 U SAD, meni su svi preporučivali svake godine, kao i mojim kolegicama.
Kad je to bilo?
Napisah prethodno da je i ovde bilo jednom godisnje, pa su mislim negde 2012 promenili na tri.
To sto nije pokriveno ko hoce da radi cesce je najmanji problem, pitanje je koliko je smisleno testirati se na taj vremenski period.
Ja smatram da je to dugo :zbunj
1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la Crvena Nit »

toxic je napisao/la: 30 apr 2021, 20:25
Crvena Nit je napisao/la: 30 apr 2021, 20:13 U SAD, meni su svi preporučivali svake godine, kao i mojim kolegicama.
Kad je to bilo?
Napisah prethodno da je i ovde bilo jednom godisnje, pa su mislim negde 2012 promenili na tri.
To sto nije pokriveno ko hoce da radi cesce je najmanji problem, pitanje je koliko je smisleno testirati se na taj vremenski period.
Ja smatram da je to dugo :zbunj
Svaki ginekolog predlaže svake godine, a druga je dilema ako osiguranja traže neopravdan izgovor.

Radila sam zadnji u SAD 2018 godine.
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la Socrates »

Crvena Nit je napisao/la: 30 apr 2021, 20:31
toxic je napisao/la: 30 apr 2021, 20:25

Kad je to bilo?
Napisah prethodno da je i ovde bilo jednom godisnje, pa su mislim negde 2012 promenili na tri.
To sto nije pokriveno ko hoce da radi cesce je najmanji problem, pitanje je koliko je smisleno testirati se na taj vremenski period.
Ja smatram da je to dugo :zbunj
Svaki ginekolog predlaže svake godine, a druga je dilema ako osiguranja traže neopravdan izgovor.

Radila sam zadnji u SAD 2018 godine.
Pričaš bez ikakvih činjenica. Evo, iz Amerike.
The American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) recommends the following:

Women ages 21 to 29 should get a Pap test every three years

Women ages 30 to 65 should have a Pap test combined with an HPV test every five years.

Some women with certain conditions may need more frequent testing, including women with a history of cervical cancer, HIV/AIDS or a weakened immune system
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la Crvena Nit »

Socrates je napisao/la: 30 apr 2021, 20:37
Crvena Nit je napisao/la: 30 apr 2021, 20:31

Svaki ginekolog predlaže svake godine, a druga je dilema ako osiguranja traže neopravdan izgovor.

Radila sam zadnji u SAD 2018 godine.
Pričaš bez ikakvih činjenica. Evo, iz Amerike.
The American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) recommends the following:

Women ages 21 to 29 should get a Pap test every three years

Women ages 30 to 65 should have a Pap test combined with an HPV test every five years.

Some women with certain conditions may need more frequent testing, including women with a history of cervical cancer, HIV/AIDS or a weakened immune system
Kontrolirala se u SAD svake godine, ginekolozi koje sam imala je bila godišnja preporuka.

Evropa, jednom godišnje, preporuka ginekologa.
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la Socrates »

Crvena Nit je napisao/la: 30 apr 2021, 20:44
Socrates je napisao/la: 30 apr 2021, 20:37

Pričaš bez ikakvih činjenica. Evo, iz Amerike.

Kontrolirala se u SAD svake godine, ginekolozi koje sam imala je bila godišnja preporuka.

Evropa, jednom godišnje, preporuka ginekologa.
Ja sam prekopirao šta je zvanični stav udruženja ObGyn profesionalaca u Americi. Šta ti više treba kao dokaz? Ne možeš prakticirati u Americi ako nisi član ovog udruženja.

Tvoju ličnu situaciju ne želim da raspravljam. Svaki čovjek je druga priča.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la Iskra »

toxic je napisao/la: 30 apr 2021, 19:39
Iskra je napisao/la: 30 apr 2021, 19:08 Kako mislis jednom u tri godine? :sok
Pre je bilo jednom godisnje pa su promenili na tri, ukoliko su prethodni pregledi bili u redu.
Po statistikama i procentu obolelih (onih kod kojih ima nekih promena) navodno je potreban duzi vremenski period da bi promene uocili :zbunj

The current recommendation in Ontario is a Pap test every three years.

Ovi pregledi su pokriveni OHIPom i family doktor treba da izda uputnicu. Ako hoces da radis cesce, nego on misli da je potrebno, sam snosis troskove.
Ako se utvrdi da imas problem onda se ide cesce i pokriveno je.

Anyway, iz mog iskustva 3 godine je dug period, treba cesce raditi, imao problem ili ne.
Kod nas je ,.prvi papa najkasnije 3 godine od prvog spolnog odnosa, nakon toga preporuka je jednom godisnje.

Poznajem.slucaj kod mlade zene gdje je rezultat papa testa bio CIN 1, dobila.je terapiju, kontrola.nakon 6 sedmica ,.ponovno ucinjen papa s rezultatom CIN 3. Za samo 6 sedmica..Strasno
1
1 slika
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la Crvena Nit »

Socrates je napisao/la: 30 apr 2021, 20:48
Crvena Nit je napisao/la: 30 apr 2021, 20:44

Kontrolirala se u SAD svake godine, ginekolozi koje sam imala je bila godišnja preporuka.

Evropa, jednom godišnje, preporuka ginekologa.
Ja sam prekopirao šta je zvanični stav udruženja ObGyn profesionalaca u Americi. Šta ti više treba kao dokaz? Ne možeš prakticirati u Americi ako nisi član ovog udruženja.

Tvoju ličnu situaciju ne želim da raspravljam. Svaki čovjek je druga priča.
Pa i ja sam napisala stavove ginekologa.

Toxic je isto napisala da su tri godine predug period, i svaka žena će se složiti sa tom izjavom.

JAMA je nekad tvrdila da je i homoseksualnost mentalna bolest, pa su kasnije promjenili, a to znači da i ginekolozi, ponovo mogu promjeniti stav novijeg datuma.
0
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la toxic »

Iskra je napisao/la: 30 apr 2021, 20:52 Kod nas je ,.prvi papa najkasnije 3 godine od prvog spolnog odnosa, nakon toga preporuka je jednom godisnje.

Poznajem.slucaj kod mlade zene gdje je rezultat papa testa bio CIN 1, dobila.je terapiju, kontrola.nakon 6 sedmica ,.ponovno ucinjen papa s rezultatom CIN 3. Za samo 6 sedmica..Strasno
Bas zato mislim da su potrebne redovnije kontrole. A cudno je da joj se pogorsalo nakon terapije.
CIN 3 jeste visok stepen abnormalnosti ali treba naglasiti da to nije rak, i ukoliko se tretira na vreme nema problema.
Da se abnormalne celije bez tretiranja pretvore u rak, strucnjaci kazu treba 10+ godina :zbunj
0
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la Iskra »

toxic je napisao/la: 30 apr 2021, 21:31
Iskra je napisao/la: 30 apr 2021, 20:52 Kod nas je ,.prvi papa najkasnije 3 godine od prvog spolnog odnosa, nakon toga preporuka je jednom godisnje.

Poznajem.slucaj kod mlade zene gdje je rezultat papa testa bio CIN 1, dobila.je terapiju, kontrola.nakon 6 sedmica ,.ponovno ucinjen papa s rezultatom CIN 3. Za samo 6 sedmica..Strasno
Bas zato mislim da su potrebne redovnije kontrole. A cudno je da joj se pogorsalo nakon terapije.
CIN 3 jeste visok stepen abnormalnosti ali treba naglasiti da to nije rak, i ukoliko se tretira na vreme nema problema.
Da se abnormalne celije bez tretiranja pretvore u rak, strucnjaci kazu treba 10+ godina :zbunj
Ma.bit ce u redu. Inace, je prebolovala i koronu, imunitet je jos slab, pa muslimo da je i to.jedan od uzroka, ili.prvi rezultat nuje bio tacan. Za takvu progresiju ja nemam bolje objasnjenje.

Cin3 ako se ne lijeci, za 6 mj suguran rak.
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la Iskra »

20210430_213550.jpg
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la toxic »

Iskra je napisao/la: 30 apr 2021, 21:33 Cin3 ako se ne lijeci, za 6 mj suguran rak.
To su neki ekstremni slucajevi, ili kasno otkrivene abnormalnosti.
0
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
vjesticanametli
PRObehar
PRObehar
Reactions: 12867
Postovi: 7778
Pridružen/a: 19 sep 2020, 22:30
Lokacija: Hexenland

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la vjesticanametli »

pa da ne bude cin3 treba ici njemu a kad je cin 3 ne trudi se i nije mi nimalo zao ako bide kad cujem nije isla
pa sta oces
0
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la toxic »

vjesticanametli je napisao/la: 30 apr 2021, 23:11 pa da ne bude cin3 treba ici njemu a kad je cin 3 ne trudi se i nije mi nimalo zao ako bide kad cujem nije isla
pa sta oces
Nije to pravilo, meni je izmedju dva pregleda bio razmak oko godinu dana, prvo testiranje bilo ok, drugi put utvrdjen CIN 3 :zbunj
3
3 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Odlazak ginekologu

Post Postao/la Socrates »

toxic je napisao/la: 30 apr 2021, 23:31
vjesticanametli je napisao/la: 30 apr 2021, 23:11 pa da ne bude cin3 treba ici njemu a kad je cin 3 ne trudi se i nije mi nimalo zao ako bide kad cujem nije isla
pa sta oces
Nije to pravilo, meni je izmedju dva pregleda bio razmak oko godinu dana, prvo testiranje bilo ok, drugi put utvrdjen CIN 3 :zbunj
Jesi li sad OK?
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Odgovori

Natrag na “Ankete”