Anketa: Povorka ponosa

Brži, bolji, jači...

Treba li se održavati povorka ponosa?

Možeš izabrati: 1 opciju.

 
 
Rezultati

Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la Ramzess »

Socrates je napisao/la: 01 sep 2020, 03:09
Buki je napisao/la: 01 sep 2020, 03:02

To gej zajednica ne glasa i ne interesuje ih ko je na vlasti? :ovaj
Ne znam ja da li oni glasaju, ali oni pozivaju politicare na odgovornost I na odgovaranje pitanja koja njih interesuju.

Dakle, okupljaju se I time ukazuju na svoje probleme. Bez obzira sta vi mislite o njihovim problemima, oni imaju ustavno pravo da govore o njima. Ne pozivaju ni na kakvu mrznju ni prema kome. Ne razbijaju gradove.

Ako vi imate kojekakvih problema, formulisite ih, okupljajte se, u skladu sa zakonom I pozivajte politicare na odgovornost.

Sve to ima svoje mjesto u demokraciji.
Vidis da sam razdvajas na "mi" i "oni" ???

Ja svo vrijeme mislim da su oni samo nasi sugradjani koji treba da glasaju kao i svi drugi a njihova seksualna orijentacija mi je nebitna. Istina ima nesto eroticno u lezbijkama ... :fiju ( svi smo mi lezbijke :ddk )
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la Socrates »

Nevjerovatno je koliko nekim ljudima treba objasnjavati sta je ustavno pravo da se ljudi koji imaju zajednicke interese okupljaju na javnim mjestima.

Naravno da su drugaciji od nas. Donedavno, ali skoro bukvalno do jucer, u Americi si mogao dobiti otkaz sa posla zato sto si gay.


Pa cak I da nije tako, opet ljudi imaju pravo da se okupljaju. Eto, okupljaju se I ljubitelji stripova, ljubitelji macaka, okuplja se stotine grupa svake godine.

Jel' iko to komentarise? Dakle, nije istina da vam nije vazna njihova seksualna orijentacija. Vazna vam je itekako, vise nego njima.

Niko vas I ne tjera da idete na parade ponosa. Ne idete ni na parade gdje se promoviraju anime ili sta ti ja znam.

U cemu je problem?
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36482
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la storm »

Buki je napisao/la: 01 sep 2020, 03:15
Ommadawn je napisao/la: 01 sep 2020, 00:27
Ko ih yebe, što biraju pogrešno...
A djeca sa posebnim potrebama kao znaju da glasaju, pa ko ih yebe? To treba da je prava parada ponosa, ta djeca i njihovi odgajatelji, to su pravi heroji. Meni su ta djeca mnogo bitnija jer su ona zaista ugrozena i mislim da zasluzuju mnogo vecu paznju od grupe gradjana koji drugacije upraznjavaju seks. Eto k'o to bitno sa kim se ko yebe pa se to mora pokazati na paradi. :kava

Oko te parade ... evo New York ima tradicionalnu paradu, najmasovniju u svijetu, kamara svijeta, hiljade ... ja sad pitam sta je svrha te parade u gradu gdje gej lobi ima utjecaj u vladi, monopol na frizerske salune, nema serije u kojoj se ne pojavljuju gej osobe, imaju vise prava nego strejt populacija - koji je tu cilj parade osim pokazivanja nadmoci nad straight populacijom?

Jos jedno pitanje - evo da danas donesemo politicku odluku i odobrimo sve zahtjeve gej populacije, pocnemo ih tapsat' po ledjima kad se upare sa nekim - da li bi opet insistirali na paradi?
Slavi se i prvi maj, osmi mart, i tako ti dani, kad su ostvarena nečija prava...
Sad te parade u zemljama, gdje su barem djelomično ostvarili svoja prava, više su show
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la Ramzess »

Koja svrha paradiranja - daj ljudima sta traze ukoliko je razumno i razligu, kakva parada. Cuj imamo pravo da paradiramo jer je to u ustavu ... :kava

Ocito neki ne razlikuju ili se prave da ne razlikuju sta je pravo na protestna okupljanja a sta paradiranje pa manipulisu ovim terminom. :odm

Niko ti ustavom ne garantuje pravo na odrzavanje parade, nego imas pravo na javni protest. U tom slucaju izabere se livada ispred parlamenta ili zgrade vlade, i tamo se svijet okupi i protestira, kao borci, rudari ... postave roze satore i rostilje u duginim bojama i prze patlidzane dok protesti ne urode plodom ili dok ne dodije protestantima sto ih niko ne zarezuje. :oke

Kad su to borci ili rudari trazili paradu? To gej osobe hoce vise prava od nas boraca? Ne mere, moramo svi biti isti ... ako se odobri parada, a hoce, cim se vratim organizovat cu odbor za boracku paradu ponosa. :apl
Nazvacu je originalno - Parada ponosa. :oo
1
1 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la Ommadawn »

Tebi očito društvene nauke i biologija nisu bili omiljeni predmeti u školi?
Ili je to posljedica odrastanja u diktaturi pa ne možeš shvatiti osnove demokratije?
Ili si prekriveni gej?

Nešto od ovo troje jeste. Ili sve troje zajedno.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36482
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la storm »

Buki je napisao/la: 01 sep 2020, 05:48 Koja svrha paradiranja - daj ljudima sta traze ukoliko je razumno i razligu, kakva parada. Cuj imamo pravo da paradiramo jer je to u ustavu ... :kava

Ocito neki ne razlikuju ili se prave da ne razlikuju sta je pravo na protestna okupljanja a sta paradiranje pa manipulisu ovim terminom. :odm

Niko ti ustavom ne garantuje pravo na odrzavanje parade, nego imas pravo na javni protest. U tom slucaju izabere se livada ispred parlamenta ili zgrade vlade, i tamo se svijet okupi i protestira, kao borci, rudari ... postave roze satore i rostilje u duginim bojama i prze patlidzane dok protesti ne urode plodom ili dok ne dodije protestantima sto ih niko ne zarezuje. :oke

Kad su to borci ili rudari trazili paradu? To gej osobe hoce vise prava od nas boraca? Ne mere, moramo svi biti isti ... ako se odobri parada, a hoce, cim se vratim organizovat cu odbor za boracku paradu ponosa. :apl
Nazvacu je originalno - Parada ponosa. :oo
Organiziraj, šta fali?
Ako misliš da bi to uspjelo, da se vlast upozori, svakako treba.
Ali nećete... :oo
Meni više svejedno za te parade... Neću otići, imam pametnija posla, ali dati im pravo da svoje kažu, hoću...
Jedino bih sankcionirao usput, ako bude kršenje zakona, poput nekih nedoličnog ponašanja, eksplicitnih situacija... Ali nema toga na Balkanu... Na zapadu ima
1
1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la Socrates »

Ustav ne kaze "pravo na protest", nego izricito "pravo na javno okupljanje (public assembly)", sto podrazumijeva I protest. Ali ne mora da bude protest.

Zamisli sve moguce situacije gdje se ljudi javno okupljaju.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la Ramzess »

storm je napisao/la: 01 sep 2020, 05:59 Organiziraj, šta fali?
Ako misliš da bi to uspjelo, da se vlast upozori, svakako treba.
Ali nećete... :oo
Meni više svejedno za te parade... Neću otići, imam pametnija posla, ali dati im pravo da svoje kažu, hoću...
Jedino bih sankcionirao usput, ako bude kršenje zakona, poput nekih nedoličnog ponašanja, eksplicitnih situacija... Ali nema toga na Balkanu... Na zapadu ima
Ma znam , rastjerali bi nas pendrecima k'o svaki put. :gr

Zato paze maze kad je gej parada. Nepravda ... :muhadzir
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la Ramzess »

Socrates je napisao/la: 01 sep 2020, 06:28 Ustav ne kaze "pravo na protest", nego izricito "pravo na javno okupljanje (public assembly)", sto podrazumijeva I protest. Ali ne mora da bude protest.

Zamisli sve moguce situacije gdje se ljudi javno okupljaju.
Pa svakako, Vrelo Bosne kad je Prvi maj i okupe se protuvegani da protestuju. Ekstra dogadjanje. :jupi

I oni bi trebali imati svoju paradu, nazvat' je "Kad jaganjci utihnu". :haha
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la Ramzess »

Ommadawn je napisao/la: 01 sep 2020, 05:58 Tebi očito društvene nauke i biologija nisu bili omiljeni predmeti u školi?
Ili je to posljedica odrastanja u diktaturi pa ne možeš shvatiti osnove demokratije?
Ili si prekriveni gej?

Nešto od ovo troje jeste. Ili sve troje zajedno.
Mozda ovo drugo. :ovaj
Srecom pa sad vise ne zivimo u diktaturi, sve prsti od rahatluka. :malagani
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36482
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la storm »

Buki je napisao/la: 01 sep 2020, 07:35
storm je napisao/la: 01 sep 2020, 05:59 Organiziraj, šta fali?
Ako misliš da bi to uspjelo, da se vlast upozori, svakako treba.
Ali nećete... :oo
Meni više svejedno za te parade... Neću otići, imam pametnija posla, ali dati im pravo da svoje kažu, hoću...
Jedino bih sankcionirao usput, ako bude kršenje zakona, poput nekih nedoličnog ponašanja, eksplicitnih situacija... Ali nema toga na Balkanu... Na zapadu ima
Ma znam , rastjerali bi nas pendrecima k'o svaki put. :gr

Zato paze maze kad je gej parada. Nepravda ... :muhadzir
Pa moraju, kad se prijeti, proziva mjesecima unaprijed...
Da se ignorira cijela stvar, dali bi im dva prasinara, da ih prate i Cao...
Ovako im upravo ljudi koji su protiv, daju prime time publicitet u medijima i društvu... Upravo to i hoće...
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la Ramzess »

storm je napisao/la: 01 sep 2020, 08:12
Buki je napisao/la: 01 sep 2020, 07:35
Ma znam , rastjerali bi nas pendrecima k'o svaki put. :gr

Zato paze maze kad je gej parada. Nepravda ... :muhadzir
Pa moraju, kad se prijeti, proziva mjesecima unaprijed...
Da se ignorira cijela stvar, dali bi im dva prasinara, da ih prate i Cao...
Ovako im upravo ljudi koji su protiv, daju prime time publicitet u medijima i društvu... Upravo to i hoće...
Ma tih nekoliko koji su protiv parade treba nalupat i rijeseno, nema potrebe za paradom i svi sretni. :oke
Nece valjda sakica jalijasa ugrozavati cijelo drustvo?

... ustvari sakica jalijasa nam to sve i radi ... :ovaj
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la Ommadawn »

Buki je napisao/la: 01 sep 2020, 07:40
Ommadawn je napisao/la: 01 sep 2020, 05:58 Tebi očito društvene nauke i biologija nisu bili omiljeni predmeti u školi?
Ili je to posljedica odrastanja u diktaturi pa ne možeš shvatiti osnove demokratije?
Ili si prekriveni gej?

Nešto od ovo troje jeste. Ili sve troje zajedno.
Mozda ovo drugo. :ovaj
Srecom pa sad vise ne zivimo u diktaturi, sve prsti od rahatluka. :malagani
I ja velim, hvala dragom Bogu i Alahu ako postoji, da više ne živimo u fucking jednoumlju gdje te lažu decenijama i probudiš se jedno jutro a puška u tebe uperena.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la Ramzess »

Ommadawn je napisao/la: 01 sep 2020, 08:25
Buki je napisao/la: 01 sep 2020, 07:40

Mozda ovo drugo. :ovaj
Srecom pa sad vise ne zivimo u diktaturi, sve prsti od rahatluka. :malagani
I ja velim, hvala dragom Bogu i Alahu ako postoji, da više ne živimo u fucking jednoumlju gdje te lažu decenijama i probudiš se jedno jutro a puška u tebe uperena.
A jesi li siguran da nas sad ne lazu? :ovaj
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36482
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la storm »

Buki je napisao/la: 01 sep 2020, 08:23
storm je napisao/la: 01 sep 2020, 08:12

Pa moraju, kad se prijeti, proziva mjesecima unaprijed...
Da se ignorira cijela stvar, dali bi im dva prasinara, da ih prate i Cao...
Ovako im upravo ljudi koji su protiv, daju prime time publicitet u medijima i društvu... Upravo to i hoće...
Ma tih nekoliko koji su protiv parade treba nalupat i rijeseno, nema potrebe za paradom i svi sretni. :oke
Nece valjda sakica jalijasa ugrozavati cijelo drustvo?

... ustvari sakica jalijasa nam to sve i radi ... :ovaj
Ma vjeruj, pisao sam već... Ovdje je svake godine, nitko više ne dozivljava, vijest bude na dnu portala u tri rečenice, ili u novinama na strani 23 izmedju plodova zemlje, i krizaljke :D
U Ljubljani dva sata setaju, i nema ih dogodine... Dok je u početku to bila simultana akcija u svim većim gradovima, top vijest, kriza sigurnosti bla bla...
Cak i u hr više nikog ne zanima to, a bilo je ratno stanje za vrijeme prvih parada...
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la Ramzess »

storm je napisao/la: 01 sep 2020, 08:31
Buki je napisao/la: 01 sep 2020, 08:23
Ma tih nekoliko koji su protiv parade treba nalupat i rijeseno, nema potrebe za paradom i svi sretni. :oke
Nece valjda sakica jalijasa ugrozavati cijelo drustvo?

... ustvari sakica jalijasa nam to sve i radi ... :ovaj
Ma vjeruj, pisao sam već... Ovdje je svake godine, nitko više ne dozivljava, vijest bude na dnu portala u tri rečenice, ili u novinama na strani 23 izmedju plodova zemlje, i krizaljke :D
U Ljubljani dva sata setaju, i nema ih dogodine... Dok je u početku to bila simultana akcija u svim većim gradovima, top vijest, kriza sigurnosti bla bla...
Cak i u hr više nikog ne zanima to, a bilo je ratno stanje za vrijeme prvih parada...
Pa da su ljudi pametni tako bi bilo i kod nas, ali neeeee - mora se naci neki papak koji hoce da se on nesto cuje, i to uvijek neki kontras, kontra svega i svakoga, da nahrani medije inace ko bi ih citao. U vecini svijeta ljude libo tuki sto je neko gej, ili nije. E bas bih volio da ovdje gdje sam neko istupi u kafani i kaze naglas "Ljudi ja sam gej!" :haha , a okolo pola osoba su homoseksualci. :haha
1
1 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Anketa: Povorka ponosa

Post Postao/la Ommadawn »

Buki je napisao/la: 01 sep 2020, 08:27
Ommadawn je napisao/la: 01 sep 2020, 08:25
I ja velim, hvala dragom Bogu i Alahu ako postoji, da više ne živimo u fucking jednoumlju gdje te lažu decenijama i probudiš se jedno jutro a puška u tebe uperena.
A jesi li siguran da nas sad ne lazu? :ovaj
I sada nas lažu ali ne u onolikoj mjeri da i danas vjerujemo da smo bili neki q-rčev faktor.
No to je druga tema.
A po pitanju gej parade, neka prođe, neka bude, bio sam par puta u istoj u Stockholmu i sve je prošlo super.
A ako će neko hodati gol, pokazivati polne organe, činiti obscene gestove na kojima aludiraju na seks - smatram da je to bezveze.
Kad se dvoje ljube, meni to ne smeta.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Odgovori

Natrag na “Ankete”