Beskrajna noć na Bledu - Igra

Iznad, ispod, s lijeva, s desna....
Moderator: Moonlight
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Beskrajna noć na Bledu - Igra

Post Postao/la dmr »

ZA
0
:rolka
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Beskrajna noć na Bledu - Igra

Post Postao/la Polaris »

ZA
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Beskrajna noć na Bledu - Igra

Post Postao/la storm »

Max kovertirao ZA
0
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Beskrajna noć na Bledu - Igra

Post Postao/la Miss Y. »

Za
0
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Beskrajna noć na Bledu - Igra

Post Postao/la storm »

Mrachno obješen


Proglašavam pobjedu CIVILA :ok
Moj osvrt, nešto kasnije :oo
8
5 slika 2 slika 1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Beskrajna noć na Bledu - Igra

Post Postao/la storm »

storm je napisao/la: 28 feb 2021, 17:13 Učesnici igre:

1. @Socrates
2. @toxic
3. @Max doktor
4. @vjesticanametli
5. @Dina
6. @Miss Y dupli glas
7. @Arslan_11 inspektor
8. @Mehaning
9. @smajlic
10. @Ariel
11. @Digla_da_kreči
12. @dmr
13. @Malfoy kamikaza
14. @Mrachno

LEGENDA:

RAHMETLI CIVIL

RAHMETLI MAFIJA
:oo
9
1 slika 6 slika 2 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Beskrajna noć na Bledu - Igra

Post Postao/la storm »

PREGLED IGRE...
Broj učesnika je po prvi put nametnuo 4 igrača mafije...pošto igra predviđa i zadaje da je mafijaša između 25% i 33%...
Pa bi troje bilo tek 21% cca ...a četvoro je ispalo taman neka sredina u zadanim okvirima - 28,5 %
Ostalo je bilo prema dosadašnjim igrama, što se tiče specijalnih uloga- doktor, inspektor, dupli glas, kamikaza.

Krenuli smo sa danom chata (22 sata) što se pokazalo poprilično dobro....anulira trenutnu eliminaciju jednog civila, bez da je konkretno i progovorio tj zaigrao...mislim, da bi to trebali ostaviti.
Mada je tu mafija pomalo zakinuta, jer može od prije nekog poznatog kvalitetnog igrača, od kojeg smatra, da bi im mogao biti prijetnja, vrlo lako smaknuti već na početku...no isto mogu uraditi prve prilike...tako da bi oko toga još mogli raspraviti...probali smo, recite kako vam se činilo...ja ne bih zauzimao stav, dok se ne izjasnite...

DAN 1.
Nominacije su krenule, @Arslan_11 sa 6 komada....vjerojatno iz pobuda i civila, i mafije, da ne smeta :valja
Rezultat izjednačen, ali po prvi put dupli glas direktno odlučuje skidanje sa vješala...@Miss Y je imala nevjerojatno sretan odabir u ovoj igri...kasnije i saznanja vjerojatno, te odigrala odlično.
Mafija se podijelila u glasanju...@Mehaning i @Mrachno za....@Dina i @vjesticanametli protiv ....mudro .oo 8-7 Glasanje

Sljedeća je nominirana Miss Y sa 4 nominacije....gdje vidim da mafija (dina i vještica) okreću na Miss y...pridružuju im se @Digla_da_kreči i @dmr , što im je kasnije vjerojatno i nabacilo sumnju...
Glasanje uvjerljivo protiv vješanja...dmr čak mijenja stav i glasa protiv...OSLOBODJENA. 12-3 Glasanje

Za kraj dana- Mrachno.
Po prvi put mafija složno nastupa....svo četvoro glasaju protiv, pa ne pomaže ni dupli glas Miss Y ...8-7 rezultat
OSLOBODJEN.

Pada prva NOĆ
Inspektor Arslan ispituje me za Dinu....dobija potvrdni odgovor- MAFIJA
Doktor @Max čuva sebe...
Upada mi kamikaza @Malfoy ...i u zagrljaju odnosi i civila @Digla_da_kreči :D
Mafija eliminira @smajlic
Omjer je 4 mafijaša vs 7 civila ...dosta neugodan početak za civile.
Eventualni sljedeći promašaj, uz sljedeću noć, gotovo bi izjednačio omjer, što bi značilo i vjerojatnu pobjedu mafije...

Slijedi ključni DAN 2.
Nominacijama kao prva sjeda na klupu Dina. 4 nominacije.
Zbunjeni civili (odlična igra Dine) skidaju je sa vješala ...tu je i dupli otišao na njenu stranu, plus složno je mafija reagirala, Dina se skida sa omjerom 8-4 ...Arslan, @toxic, @Ariel, dmr joj ne vjeruju...

Kao drugi sjeda...pa tko će nego Arslan :valja
I dalje nejasan svima ...
Mafija ga složno vješa, Dupli glas Miss Y izjednačava rezultat. i tu je po meni prekretnica...da je obješen, civili bi izgubili inspektora Arslu, koji je pak odlično pogađao mafijaše, ali ima veliki problem, kako uvjeriti civile, da je to što jest :valja dijelom i sam nosi krivicu ...Na izjednačeni rezultat upada zadnji eliminirani civil...pozivam smajlic i Arslan je spašen.

Treća ide na klupu vjesticanametli :keke (samo dvije nominacije)
Mafija vidi da je vrag odnijeo šalu...dovoljno su se kompromitirali sa glasanjima prije (složnost) odlučuju se ograditi i puštaju vješticu niz vodu, vjerojatno dogovoreni tako...
OBJEŠENA

NOĆ 2
Max čuva Arslana (počelo mu se vjerovati)
Kovertira mi nominaciju za Dinu
Arslan viši inspektor (promaknuće :valja) ispituje Mehaninga ....dobije potvrdan odgovor.
Mafija puca na toxic.
Omjer je sad 6-3

DAN 3.
Nominacijama (sad je izvjesno da je civilima Dina na tapeti) na klupu sjeda Dina.
Opet mafija odustaje....jedino Dina glasa protiv, i vješaju je bez spora 9-1 (računam i dupli glas)

NOĆ 3.
Max čuva Socratesa (isto dobra čuvanja strateški...@Socrates je vratolomijama na chatu izludio sve :valja ali je uvelike isprovocirao niz dobrih odluka civila, a i loših mafije...)
Arslan me ispituje i pogađa i trećeg mafijaša :klanja Mrachno...
No zoru nije ugledao...mafija ga skida sa liste igrača.
Omjer je sad 5-2

DAN 4.
Mafija se otkriva, i tu je igra praktički gotova...svi civili nominiraju Mehaninga (5) , a mafija za Ariel (2) ...tračak nade je bio da se Meha izvuče, a da nedorečenu Ariel i poneki civil osudi....
Mehaning biva obješen sa rezultatom 7-1 ...

NOĆ 4.
Max čuva sad Ariel
Mafija, tj Mrachno ukida Socratesa...
ali odnos snaga je 4-1

DAN 5.
Nominiran i obješen Mrachno......POBJEDA CIVILA!
7
2 slika 5 slika
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Beskrajna noć na Bledu - Igra

Post Postao/la Mehaning »

Da ipak malo nadodam, dok je zrak još čist... :meha2

Prvu udluku smo u mafiji nekako pustili, da se svako više manje individualno odlučuje. Dogovorili smo se samo, da se Dina zakamuflira što je moguče bolje. Ja sam se recimo odlučio, da ču svoju igru napraviti sto se može, manje logičnu. U biti, trudio sam se izigravati budalu, koja pojma nema, što bi sam sa sobom... :stid

Kad smo vidjeli da možemo spasiti Mračnoga, to smo i napravili, pošto bi nas razotkrili vjerovatno več tada... :ovaj

Drugi, po meni najzanimljiviji dan počeli smo odlično, zakuhali sumje među divilima (@Arslan_11 , izvini :oo ), spasili Dinu, a Vještica nebi trebala ni doči na klupicu. Da je plan uspjeo, skinuli bi još dva civila i pitanje, ako bi se civili uspjeli podignuti.

Tu doleti onaj famozni glas DDK od Ariel. Možemo sad teoretizirati, kako je rezultat več bio zabetoniran i nije ga glasanje promijenilo, ali činjenice su sljedeče:

Mafija se može ili sakrivati u tami, ili sakrivati u masi. Složit čete se, da se je sakrivati u masi iako teže, puno efikasnije. Da bi to sakrivanje bilo još bolje, potrebna ti je velika masa ljudi (od tu i idu oni procenti učestnika). Kad ima puno ljudi, možeš u nekima probuditi sumnju, druge civile preusmjeriti u željenom pravcu a onima, koji sve to pomno prate, napraviti ogromno posla, a kad sve ne stigneš, radiš greške. Kad igra zapne, isto civili stignu neželjeno razmišljati, a do tada su več u panici mogli biti.

Taj dan još napišem par komentara, ali kad se i ja malo maknem i počnem razmišljati kojom strategijom krenuti, skužim, da mogu u najboljem primjeru, kad bi bio ono baš genialno uspješan, nekako ubjediti prisutne civile, ali ona dva kojih nema isto če na kraju glasati, a u priči ih nema... :ccc

Po mojem mišljenju, prevelik udjeo sreče je potreban u igri, gdje bi trebali vladati drugi aduti... :ovaj

Htjeo sam još provijeriti, tko bi mogao imati dupli glas, ali na kraju sam i od toga odustao i odlučio se, da idem putem što bržeg zaključka igrice... :ovaj

Inače mi je igrica bila puno zanimljivija nego prošli put, kad sam prvi put igrao, ali vjerujem, da sam završio svoju karieru tako mafijaša, kao i civila. Nije to za mene... :meha1
3
1 slika 1 slika 1 slika
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Beskrajna noć na Bledu - Igra

Post Postao/la Mehaning »

Neka neko premjesti post... :face

Nisam primijetio, gje pišem... :face
5
5 slika
Zaključano

Natrag na “Igrice”