Prije 41 godinu preminuo Josip Broz Tito: Državnik čija je sjena nad Balkanom i dalje prisutna

Mog'o si na klupi spavat'....
Moderator:Fatih,Max, Socrates
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Prije 41 godinu preminuo Josip Broz Tito: Državnik čija je sjena nad Balkanom i dalje prisutna

Post Postao/la Heidi »

Iskra je napisao/la: 05 maj 2021, 14:43 Ostavite covjeka u miru Bozijem da pociva, sta ste se navili
Biden i Trudeau su face za velicanje.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Prije 41 godinu preminuo Josip Broz Tito: Državnik čija je sjena nad Balkanom i dalje prisutna

Post Postao/la Crvena Nit »

Iskra je napisao/la: 05 maj 2021, 14:43 Ostavite covjeka u miru Bozijem da pociva, sta ste se navili
Pff, čovjek je bio odgovoran za živote ubijenih.

Imao logor u Banatu poslije rata, suradnja sa Rusima, vjerovatno i Englezima

https://faktograf.hr/2020/10/12/etnicko ... goslaviji/

Upoznala sam čovjeka, koji je kao devetogošnjak bio par godina u logoru.
0
Zadnja izmjena: Crvena Nit, dana/u 05 maj 2021, 14:57, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Prije 41 godinu preminuo Josip Broz Tito: Državnik čija je sjena nad Balkanom i dalje prisutna

Post Postao/la Crvena Nit »

Iako se često navodi kako su avnojske granice današnje međunarodne granice, to u potpunosti nije slučaj. Godine 1953. su NR BiH i NR Crna Gora sporazumno razmijenile teritoriju, pri čemu se NR BiH odrekla uskog pojasa na obali Bokokotorskog zaljeva (čime je Hrvatska stekla današnju granicu sa Crnom Gorom) i zauzvrat dobila teritorije oko današnjeg Tjentišta.
:lupa
0
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Prije 41 godinu preminuo Josip Broz Tito: Državnik čija je sjena nad Balkanom i dalje prisutna

Post Postao/la Heidi »

storm je napisao/la: 05 maj 2021, 14:44
Heidi je napisao/la: 05 maj 2021, 14:39 @storm

Samo kazem da je svugdje bilo tesko u to vrijeme.

Ja nisam komunista, ni titoista, niti uopste politicki nastrojena.

Meni je politika postala jasna 14.12.1995. i za mene umrla.
Znam...ja sam pisao o mogućem smjeru kretanja ovih prostora, u kontekstu AU.
A moj bi moto bio- da se ne ratuje.
A Juga nam je kao rezultat ostavila upravo rat, koji kako vidimo ni 1995 nije prestao.
Čim mi i dalje pričamo o tome i pišemo tu gotovo svakodnevno..
Ostace ova politicka postava jos dugo.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Prije 41 godinu preminuo Josip Broz Tito: Državnik čija je sjena nad Balkanom i dalje prisutna

Post Postao/la Socrates »

Pročitati mu pažljivo biografiju od početka. Otkad je bio Staljinov potrčko. Informirati se kako je svjetska komunistička banda funkcionirala.

Pa onda pričati nešto. Čovjek je bio hladnokrvni ubica, čak i komunista.

Samo naprijed.
3
3 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Prije 41 godinu preminuo Josip Broz Tito: Državnik čija je sjena nad Balkanom i dalje prisutna

Post Postao/la Ommadawn »

Ako bih ga baš morao porediti s nekim, to su Čaušesku, Živkov i Enver Hodža.

Prvi je bio baš totalna glupa seljačina koja nije birala sredstva.
Drugi je bio isto tako budaletina koja je bila i veliki nacionalist pa protjera 300000 ljudi za samo jedno ljeto van Bugarske.
Treći je patio od straha da mu ne napadnu zemlju pa ulupa silne pare gradeći bunkere svakih par metara a mogao je puteve izgraditi i izolira zemlju gotovo betonskim zidom.

Tako da smo tu dobro prošli.
Ostalo je samo došlo na naplatu.
2
2 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Prije 41 godinu preminuo Josip Broz Tito: Državnik čija je sjena nad Balkanom i dalje prisutna

Post Postao/la Hannibal »

citam sad malo raskrinkavanje.ba i naletim na onu anegdotu kako je tito pusijo u bijeloj kuci iako je bilo zabranjeno. tito je bijo u posjeti bijeloj kuci 1971., a pusenje su tamo zabranili 1991. ☹
2
2 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Prije 41 godinu preminuo Josip Broz Tito: Državnik čija je sjena nad Balkanom i dalje prisutna

Post Postao/la Socrates »

Al' se zato po klupama spavalo, drug moj onaj ti.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Prije 41 godinu preminuo Josip Broz Tito: Državnik čija je sjena nad Balkanom i dalje prisutna

Post Postao/la dmr »

moj rahmetli komšija, radio u glavnoj pošti u tuzli, ... i prije 5-6 godina, nekako pred kraj njegovih i karijere i života ja nešto plaćao kad hodnikom prolaze zaštitari ko SEALovci, naoružani, četvorica njih s možda pola vreće para :D ispred blindirano vozilo ... kaže on kolegi i meni, jbt vidi ih sad, ja kad sam počeo raditi, odemo u Beograd s tamićem s ceradom i natovare nam paletu para. Onda mi u povratku svratimo u dvije-tri kafane, Banja Koviljača pod obavezno :D :D ... i tek nekad ujutro u Tuzli u pošti. niko nije smio pogledati a kamoli pipnuti. a sad :D :D
2
2 slika
:rolka
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Prije 41 godinu preminuo Josip Broz Tito: Državnik čija je sjena nad Balkanom i dalje prisutna

Post Postao/la Ommadawn »

Socrates je napisao/la: 03 sep 2021, 19:55 Al' se zato po klupama spavalo, drug moj onaj ti.
Ma jasta.
Mogao si jednu noc. Drugu te vec orobe ili te milicija ispendreci "Sta spavas tu".
Niko to nije bolje opisao nego Zelimir Zilnik u filmu "Crni film", iz 1971 godine.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Prije 41 godinu preminuo Josip Broz Tito: Državnik čija je sjena nad Balkanom i dalje prisutna

Post Postao/la Ommadawn »

dmr je napisao/la: 04 sep 2021, 07:46 moj rahmetli komšija, radio u glavnoj pošti u tuzli, ... i prije 5-6 godina, nekako pred kraj njegovih i karijere i života ja nešto plaćao kad hodnikom prolaze zaštitari ko SEALovci, naoružani, četvorica njih s možda pola vreće para :D ispred blindirano vozilo ... kaže on kolegi i meni, jbt vidi ih sad, ja kad sam počeo raditi, odemo u Beograd s tamićem s ceradom i natovare nam paletu para. Onda mi u povratku svratimo u dvije-tri kafane, Banja Koviljača pod obavezno :D :D ... i tek nekad ujutro u Tuzli u pošti. niko nije smio pogledati a kamoli pipnuti. a sad :D :D
Pa kad si za jednu paletu dinara mogao kupiti kesu fasunge.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Prije 41 godinu preminuo Josip Broz Tito: Državnik čija je sjena nad Balkanom i dalje prisutna

Post Postao/la dmr »

Ommadawn je napisao/la: 10 sep 2021, 15:27
dmr je napisao/la: 04 sep 2021, 07:46 moj rahmetli komšija, radio u glavnoj pošti u tuzli, ... i prije 5-6 godina, nekako pred kraj njegovih i karijere i života ja nešto plaćao kad hodnikom prolaze zaštitari ko SEALovci, naoružani, četvorica njih s možda pola vreće para :D ispred blindirano vozilo ... kaže on kolegi i meni, jbt vidi ih sad, ja kad sam počeo raditi, odemo u Beograd s tamićem s ceradom i natovare nam paletu para. Onda mi u povratku svratimo u dvije-tri kafane, Banja Koviljača pod obavezno :D :D ... i tek nekad ujutro u Tuzli u pošti. niko nije smio pogledati a kamoli pipnuti. a sad :D :D
Pa kad si za jednu paletu dinara mogao kupiti kesu fasunge.
mislim da je to bilo malo prije tog perioda :D sjecam se dobro kad nije moglo da stane nula na novcanicu :D :D
0
:rolka
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Prije 41 godinu preminuo Josip Broz Tito: Državnik čija je sjena nad Balkanom i dalje prisutna

Post Postao/la Ommadawn »

dmr je napisao/la: 10 sep 2021, 15:28
Ommadawn je napisao/la: 10 sep 2021, 15:27

Pa kad si za jednu paletu dinara mogao kupiti kesu fasunge.
mislim da je to bilo malo prije tog perioda :D sjecam se dobro kad nije moglo da stane nula na novcanicu :D :D
Pa ni tada ti nije bilo neke bogzna vrijednosti od para. Dinar nikada nije bio cvrsta valuta.
S druge strane, ko je htio bas ukrasti, isao je na Zapad da krade. SDB je to dobro skontao - odradite za nas neke poslove tamo, evo vam pasosi. Sta god ukradu, doci ce u Jugu da potrose.
3
3 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Odgovori

Natrag na “Bilo jednom u Jugoslaviji”