Suho četkanje

viklercici, cesljici, pomadice, parfemi
Moderator: CocoMa
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Suho četkanje

Post Postao/la lejlamo »

Sinoć sam pregledala ovaj video o suhom četkanju i poveznici s keratosis pilaris (kokošijoj koži) kao i s celulitom i sl. kožnim stanjima.

https://www.youtube.com/watch?v=NAbk75V1Dj8

nakon toga, malo sam guglala o svemu tome i zaključila da vrijedi isprobati ovu tehniku.

koristite li je vi već? kakve rezultate daje? podijelite svoja iskustva...


evo nekoliko brzih info na koje sam naišla guglanjem...

KAKO IZGLEDA PRAVILNO SUHO ČETKANJE
Za suho četkanje najprije trebate nabaviti potreban "alat", odnosno četku. Preporučljivo je koristiti četku s čekinjama od prirodnih, a ne sintetičkih materijala. Osim toga, baš kao što nije poželjno obavljati suho četkanje četkom s pregrubim vlaknima, ni previše mekana vlakna nisu dobra jer umanjuju efekt ovog tretmana. Svakako nabavite četku s dovoljno dugačkom drškom kako biste mogli iščetkati i leđa koja često ostaju zaboravljena.

Suho četkanje poželjno je raditi svaki dan prije tuširanja. Kako bi suho četkanje imalo smisla, odnosno kako biste osjetili sve njegove dobrobiti, potrebno ga je pravilno raditi. Tako za početak valja znati da je suho četkanje kombinacija kružnih i ravnih pokreta koji započinju od stopala, i to u smjeru prema srcu.

Dakle, ravnim dugačkim i pokretima četkajte noge od stopala prema gore. Prijeđite zatim na ruke od šaka prema ramenima. Leđa četkajte odozgor prema dolje, a trbuh kružnim pokretima odozdo prema gore. Na taj će se način limfa usmjeriti prema srcu. Četkanje u suprotnom smjeru se ne preporučuje jer može uzrokovati dodatno opterećenje vena i limfnih čvorova.

Četkanje treba biti nježno, nipošto s prejakim pritiskom, a ovu tehniku nije preporučljivo primjenjivati na oštećenim mjestima, na mjestima na kojima imate neku iritaciju ili osip, kao ni na intimnom području. Suho četkanje se može primjenjivati na licu, ali za njega vam je onda potrebna četka s još mekšim čekinjama ili ručnik.
Sam postupak suhog četkanja može trajati između 10 i 15 minuta, ovisi od osobe do osobe. U slučaju da metodom suhog četkanja nastojite, recimo, razbiti celulit, onda se samo na tom području možete zadržati 10-ak minuta.

ŠTO NAKON SUHOG ČETKANJA
Kako bi se uklonile sve odumrle stanice kože, nakon suhog četkanja potrebno je istuširati se. Tuširanje je preporučljivo završiti s toplo-hladnim ciklusima. Pustite tako na pet sekundi vruću vodu, pa na pet sekundi hladnu. Ponovite to tri puta, a tuširanje završite hladnom vodom.

Koristi ovog rituala primijetit ćete već nakon mjesec dana. Međutim, kako biste malo začinili svoju tehniku suhog četkanja, za vrijeme tuširanja napravite i blagi piling.
Osim toga, za potpuni spa doživljaj u vlastitom domu, nakon tuširanja dubinski nahranite kožu koristeći Uljnu emulziju. Uljnu emulziju potrebno je umasirati na očišćenu kožu 2 do 3 puta tjedno. Njezina hranjivost i gusta tekstura bogata eteričnim uljem smilja, uljima masline, jojobe i kakao maslacem pružit će vam dugotrajnu hidrataciju i pomoći će vam u brzom obnavljanju kože.
1
1 slika
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Suho četkanje

Post Postao/la lejlamo »

0
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Suho četkanje

Post Postao/la Heidi »

Nije mi poznata metoda, ali zvuci korisno I ne odmaze, zasigurno.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Suho četkanje

Post Postao/la Iskra »

Meni se ovo svidja :ok
0
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Suho četkanje

Post Postao/la toxic »

lejlamo je napisao/la: 30 apr 2021, 09:31 Suho četkanje poželjno je raditi svaki dan prije tuširanja.
Zavisi kakva je koza, osetljivoj kozi svakodnevno suho cetkanje moze da izazove iritacije.
Ja je koristim 1-2 sedmicno i mislim da nema potrebe za cesce kad se redovno radi, a metoda je odlicna i dosta efikasnija od nekakvih krema i pilinga za telo :ok

Sto se tice materijala samo cetka s prirodnim vlaknima, manje grebu, al' svakako ne premekanu jer rezultat ne moze da se poredi.
Bolje kad je tvrdja, pa ako je mnogo neprijatan osecaj ne treba samo jako pritiskati.

I pomaze s urastanjem dlacica ako neko ima problem.
2
2 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
Digla_da_kreči
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4226
Postovi: 3292
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:28

Re: Suho četkanje

Post Postao/la Digla_da_kreči »

Probala jednom i osula se :valja sto rece tox, nije najpogdnije za osjetljivu kozu. Ipak mi vise odgovara sami piling i nekakve kupke sa soli i to..
0
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Suho četkanje

Post Postao/la Miss Y. »

Znam da ovo, nisam pokušavala.
Pravim sama piling i to je to.
0
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Suho četkanje

Post Postao/la CocoMa »

Meni se ne dopada ovo četkanje..probala u kozmetičkom salonu..


Ostajem pri svom starom održavanju tijela.. i zadovoljna sam .. :cocoma
0
Avatar
R4IN
Sajber kurajber
Sajber kurajber
Reactions: 8954
Postovi: 10478
Pridružen/a: 31 aug 2020, 00:23

Re: Suho četkanje

Post Postao/la R4IN »

Procita suho cekanje🙈🤣
0
ALPHA ET OMEGA🔥
Odgovori

Natrag na “Ljepota”