Bora Djordjevic..

Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la Heidi »

I prije nisam mirisala Boru. Eto nisam nista znala o svadji sa Djoletom ni o cetnistvu, ali dzaba, ne lezi.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29490
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la storm »

Kad sam bio mali, i čuo ovu pjesmu...
Prvi upitnik iznad glave, šta vi, šta ti... Na onu "takvi smo mi srbi" :D
No shvatio sam docnije :ooo

3
3 slika
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la laga-nini »

Socrates je napisao/la: 27 aug 2020, 11:28 U Ime Naroda je vjerovatno drugi najbolji živi album izdan u bivšoj Jugoslaviji poslije Ravno Do Dna.

Il' su tu negdje.
..pa i pokvarena mašta isto dobar..ma kako si reka prva četri hit do hita ..
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la Fatih »

Ja brate ne mogu. Da je ne znam ko u pitanju. I da je ne znam kako dobar. Onaj ko nosi na kapi simbol koji je mene odveo u logor, tamo me mucio kao dijete od 15 godina, a pogotovo koji je zatirao sve sto nije "njihovo", meni nece u usi. Cim cujem glas, sjetim se njegovog ponosa cetnickim odlikovanjem. On je za mene sada cetnik, koji je nekada bio i pjevac.
4
3 slika 1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Danny
PRObehar
PRObehar
Reactions: 9518
Postovi: 5786
Pridružen/a: 30 jul 2020, 18:30

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la Danny »

osrednji muzicar i veliki cetnik .. ne razumijem zasto ce mu tema ..
2
1 slika 1 slika
I hurt easy, I just don't show it
You can hurt someone and not even know it
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la laga-nini »

..a ima ih koji okidaju na Cecu meni svejedno pod svakakvim znakovima su se dešavali zločini meni je on bar dosljedan ..ne mozes rec da je Kusturica los režiser a veći je supak od bore..il Šerbedžija ..
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 29 aug 2020, 15:38 ..a ima ih koji okidaju na Cecu meni svejedno pod svakakvim znakovima su se dešavali zločini meni je on bar dosljedan ..ne mozes rec da je Kusturica los režiser a veći je supak od bore..il Šerbedžija ..
Da, Ceca je zaista jako omiljena ovdje. Prika, ti si trebao uzeti onaj nick "uvijek_kontra".
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la Ommadawn »

Dok sam bio mali, tata ga je puštao, imao je nekoliko albuma, tako da je dio mog odrastanja.
I onda je sve usrao svojim izjavama, javnim deklarisanjem kao četnik, pogotovo kad se slikao u Banjaluci kraj porušene Ferhatpašine džamije (rušenje džamije bila je poruka da nama više nema mjesta u tom gradu) i ja sam se nekako našao u dilemi.
Taman sam tad malo ozbiljnije počeo da shvatam njegove pjesme, bar one ljubavne, počeo hvatati prve akorde...
Vremenom sam otkrio novu muziku, nove pravce, izučio SFRJ-pop/rock/šlager gotovo do korijena. I skontao.
Pa fakat - Bora Čorba nije ni prosjek.

Prije 15 godina dao mi stari neki CD da slušam u autu “Bora Čorba i prijatelji”. I hajde “Nazad u veliki prljavi grad”, te “Ne budi me bez razloga” ali kad dođe “...i ovog leta dolaze tu do srpskog mora, dva obična turista Lene i Bora” te “Kažu da nešto je trulo u državi Danskoj / Godine lanjske zemlje islamske su stigle do Danske i zato je postalo trulo” eh tu ja izvadim CD iz auta i bacim kroz prozor, zovnem starog i kažem “Je li ti mene zajebaješ??”.

I fakat. Da Bora nije imao tekstove pune gorčine, gnjeva i nekih direktnih stvari - Riblja Čorba bi bila još jedan prosječni jugoslovenski bend, poput recimo Kerbera ili Divljih Jagoda.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la Max »

Ne znam da li sam se oglasio na ovoj temi ako nisam evo...

U svoja 4 zida mi se zna desiti da zapjevam neku njegovu čisto zbog tekstova (govorim o 80-tim). Ali smatram da ne zasluzuje mrvu javnog prostora.
2
1 slika 1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la Ommadawn »

mad_max_ba je napisao/la: 29 aug 2020, 16:08 Ne znam da li sam se oglasio na ovoj temi ako nisam evo...

U svoja 4 zida mi se zna desiti da zapjevam neku njegovu čisto zbog tekstova (govorim o 80-tim). Ali smatram da ne zasluzuje mrvu javnog prostora.
Maxo, sve si objasnio. Nema dalje.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la laga-nini »

Fatih je napisao/la: 29 aug 2020, 15:49
laga-nini je napisao/la: 29 aug 2020, 15:38 ..a ima ih koji okidaju na Cecu meni svejedno pod svakakvim znakovima su se dešavali zločini meni je on bar dosljedan ..ne mozes rec da je Kusturica los režiser a veći je supak od bore..il Šerbedžija ..
Da, Ceca je zaista jako omiljena ovdje. Prika, ti si trebao uzeti onaj nick "uvijek_kontra".
..ma sluša se Ceca i kod nas sumnjam da nije u Bosni al ok..al ok to je stvar ukusa to sam htio rec..nečija uvjerenja njegova stvar ako nije zločinac al tada nek odgovara..njegov angažman politički je na nivou kafane na vic na temu sam ga stavio dok smo ćakulali na temi o Balašević koji je po meni veći licemjer od bore.. al isto slušamo Balašević a pod petokrakom je bilo zločina kolko i pod kokardom..
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la laga-nini »

..ajde prigodna uz nekoliko zadnji postova..bora ratnik .. :fatih
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la Ommadawn »

Al’ ga laga nini relativizira...
bem ti sumpor
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la Podrinjac »

Naiđe mi pa ga preslušam. Imao je dobrih stvari, bez dileme. Dobrih hitova.
Al da se, recimo, ubijam sa njim slušajuci, to ne. Vise slusam EKV, Orgazam, Idole, Balaša itd... sto se tice srpske strane.
1
1 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la Ommadawn »

Ima hipten boljih muzičara od Bore Čorbe tako da nema potrebe za njim.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la laga-nini »

Ommadawn je napisao/la: 29 aug 2020, 17:56 Ima hipten boljih muzičara od Bore Čorbe tako da nema potrebe za njim.
..ima ako cemo gledat globalno a lokalno ne puno bolji..osim ako pod muzicarre ne smatraš svirače virtuoze na instrumentima..to da al takvi znam hrpetinu al ne znaju Napravit stvar..zanatlije
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Bora Djordjevic..

Post Postao/la laga-nini »

Podrinjac je napisao/la: 29 aug 2020, 17:24 Naiđe mi pa ga preslušam. Imao je dobrih stvari, bez dileme. Dobrih hitova.
Al da se, recimo, ubijam sa njim slušajuci, to ne. Vise slusam EKV, Orgazam, Idole, Balaša itd... sto se tice srpske strane.
..istog smo ukusa jos bi doda moj najdraži band Darko akrobata te Partibrejkersi ..al za dušu bora Bog..
0
Odgovori

Natrag na “Muzičari, bendovi, diskografija”