Bijelo dugme

Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Bijelo dugme

Post Postao/la storm »

@R4IN e to za Alku sam čuo...
Eto je, opet je sarajevska nevjesta :D
1
1 slika
Avatar
R4IN
Sajber kurajber
Sajber kurajber
Reactions: 8954
Postovi: 10478
Pridružen/a: 31 aug 2020, 00:23

Re: Bijelo dugme

Post Postao/la R4IN »

storm je napisao/la: 15 okt 2020, 22:39 @R4IN e to za Alku sam čuo...
Eto je, opet je sarajevska nevjesta :D
A sjecam se bebek kroz carsiju sa djevojkom prolazi prije rata to crna duga frckava kosa sljasti od ulja,crna motorka,neki lanci po njemu ,rejbanke, a zapamtio jer mu djevojka bila slicno obucena sva u crnom i isto crna duga frckava kosa :haha
1
1 slika
ALPHA ET OMEGA🔥
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Bijelo dugme

Post Postao/la storm »

R4IN je napisao/la: 15 okt 2020, 22:45
storm je napisao/la: 15 okt 2020, 22:39 @R4IN e to za Alku sam čuo...
Eto je, opet je sarajevska nevjesta :D
A sjecam se bebek kroz carsiju sa djevojkom prolazi prije rata to crna duga frckava kosa sljasti od ulja,crna motorka,neki lanci po njemu ,rejbanke, a zapamtio jer mu djevojka bila slicno obucena sva u crnom i isto crna duga frckava kosa :haha
Kralj je on :oo
2005 sam baš slušao malo pomnije koncert, vokalno je otpjevao, kao da je jučer bio otišao iz benda... Boja glasa, snaga, sve...
Tifa tri pjesme super, onda počeo pucati..
Alen je samo krestao :D
1
1 slika
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Bijelo dugme

Post Postao/la East_side »

Bebek je odrastao gore na Mejtasu u tadasnjem komsiluku mog starog. Jednom je mojoj nani rahmetli klofao cilime u dvoristu :crni

Danas mozda smijesno a to je tada bilo sasvim normalno. Komsije/susjedi su se medjusobno pomagali i bez da se trazi pomoc. A danas...
0
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Bijelo dugme

Post Postao/la Ommadawn »

Dugme, uza svu popularnost, je ipak bio komercijalan bend, a nastao po uzoru na Led Zeppelin. Dakle bezobrazno su krali tuđe pjesme i pođonili ih.
Pa ipak njihovi prvi albumi su odisali kvalitetom aranžmana što je zasluga Jugotona. Sve poslije “Doživjeti stotu” je bilo goli q-rac.

Anegdote s Bebekom:
Gledao sam ga par puta u Swe na tezgarenju. Lik održi repertoar i kad je pauza, direktno siđe sa bine među publiku, ode do bara, naruči piće, islika se ko hoće s njim i onda u ložu. Sličnu stvar radio je još samo rahmetli Kemal Monteno.

Jedne prilike taman pred koncert stojimo mi pred salom, ja barim neku djevojku a pored mene jedan jaran bari joj drugaricu. Jaran se sredio a uvijek se fakat fino nosio, bukvalno je znao danima gladovati da bi izgledao kao maneken.
Elem stojimo tako, raja pored nas prolazi, kad će jaran prokomentarisati “Gledaj ovog kako se obukao i došao na koncert majke ti... i on će kao zbariti neku žensku.. e jado moj”. Ja pogledam, kad ono Bebek. Reko “Jaro, taj je povalio više ženski i to kvalitetnih više nego što ćeš ti vekni kruha pojesti za cijeli život. To ti je bolan Bebek!”.
Trebam li reći da ste već na početku priče skontali da se radi o osobi jako niskih kvoti inteligencije.

Brega je uzimao najveći dio za sebe, ljigav je kao slina, što je manje više odraz u konceptima albuma koje stvara.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Bijelo dugme

Post Postao/la laga-nini »

..brega je nula od čovika kako kažu iako ljudi znaju svašta kazat al je kapacitet zna posa...bilo štoda radi uspio bi...bebek tezgari piva nekave ljage ...dok još može a ne može ni glas nije što je bio...al s druge strane u podcastu bila emisija o bregi a gosti tifa i alen...alen nešto zavija a tifa mrtav čovik taj više ne može ništa odpivat...valjda ga brega uzme za gaže iz samilosti
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Bijelo dugme

Post Postao/la storm »

0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Bijelo dugme

Post Postao/la Ommadawn »

Jugoton ih poslao da snime album u Londonu. To je bila mašinerija - bend sa pastirskim tekstovima te nekim malo poetičnim (zahvaljujući Dušku Trifunoviću) i dobrim aranžmanima. Znači uspjeh zagarantovan u tadašnje vrijeme.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Bijelo dugme

Post Postao/la Heidi »



Lock
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Bijelo dugme

Post Postao/la Malena »

0
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Bijelo dugme

Post Postao/la Malena »

1
1 slika
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Bijelo dugme

Post Postao/la Podrinjac »

Znam im 7 ili 8 pjesmica u vrh glave, i to je to. Ima tu finih baladica. Ne volim one izlizane hitove 'hajdemo u planine jer tamo nema zime', i onu 'tako ti je mala moja kad ljubi Bosanac'. Te smatram među gorima sto znam.
0
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Bijelo dugme

Post Postao/la Mehaning »

Podrinjac je napisao/la: 13 nov 2022, 21:57 Znam im 7 ili 8 pjesmica u vrh glave, i to je to. Ima tu finih baladica. Ne volim one izlizane hitove 'hajdemo u planine jer tamo nema zime', i onu 'tako ti je mala moja kad ljubi Bosanac'. Te smatram među gorima sto znam.
Nakon albuma "Šta bi dao da si na mom mjestu", sve gore i gore... :ccc
1
1 slika
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Bijelo dugme

Post Postao/la Podrinjac »

Mehaning je napisao/la: 14 nov 2022, 13:17
Podrinjac je napisao/la: 13 nov 2022, 21:57 Znam im 7 ili 8 pjesmica u vrh glave, i to je to. Ima tu finih baladica. Ne volim one izlizane hitove 'hajdemo u planine jer tamo nema zime', i onu 'tako ti je mala moja kad ljubi Bosanac'. Te smatram među gorima sto znam.
Nakon albuma "Šta bi dao da si na mom mjestu", sve gore i gore... :ccc
Iz koje je godine taj album? Ne znam im nijedan naziv albuma. Samo naziv pjesama.
Meni su Indexi vrh sarajevske rok kulture, ostali ni blizu sto se roka tiče.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Bijelo dugme

Post Postao/la storm »

Podrinjac je napisao/la: 14 nov 2022, 20:12
Mehaning je napisao/la: 14 nov 2022, 13:17

Nakon albuma "Šta bi dao da si na mom mjestu", sve gore i gore... :ccc
Iz koje je godine taj album? Ne znam im nijedan naziv albuma. Samo naziv pjesama.
Meni su Indexi vrh sarajevske rok kulture, ostali ni blizu sto se roka tiče.
I jest tako...
0
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5557
Postovi: 3408
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Bijelo dugme

Post Postao/la radostan dan »

Složiću se i ja za Indexe.
A za Dugme bih pomerio granicu zaključno sa Bitangom i princezom.
0
Odgovori

Natrag na “Muzičari, bendovi, diskografija”