Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2900
Postovi: 2475
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Ramzess »

mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 08:55
Buki je napisao/la: 27 aug 2020, 08:52
Nemam :tuzni
A trebao mi je pistolj, pisao sam kad me umalo vukovi ne pojedose u branju gljiva ... ja neku cakiju im'o, jedva 4 centa ostrica. I sad kad se sjetim userem se od straha, a nije me lako uplasiti. Inace nosim u planinu jednu mrcinu od noza koji moze prepolovit medjeda - karbon celik laserski ostren, sjecivo skoro 30 cm, a tad nisam imao nista. :palm
Pistolj je zakon za vukove ali na medu ne potezi nista osim magnuma duge cijevi ili sacmarice sa brenerima, ili takav noz pa da mu ne ostanes duzan.
a prijatelju đe se ti to zavlačiš među vukove i međede...

meni je krivo, dedo rahm je bio lovac i nana meni njegov karabin davala i ja ne uzmem u momentu....
Na Nisicima prije ... :hm ... petnaestak godina (?), bila proglasena opca opasnost - vucja godina a mi nismo upratili na radiju. Seljaci su tad napustili sela dok se vukovi ne potamane, isla i vojska i lovci. A mi brali gljive ... :gr
2
1 slika 1 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Heidi »

Ne volEm. Sva se najezim kad vidim oruzje.

Kad se vracam mislima u rat, uvijek mi scena u glavi, otac I zet dodju sa ratista I nose oruzje u supu, da mi ne gledamo.


Ako sam u opasnosti vjerujem da bih pucala.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Fatih »

Buki je napisao/la: 27 aug 2020, 08:52
mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 08:41

e nemre bit da nemaš makar dugu devetku


ja fakat ni jedan jedini komad vatrenog oružja ne posjedujem...
Nemam :tuzni
A trebao mi je pistolj, pisao sam kad me umalo vukovi ne pojedose u branju gljiva ... ja neku cakiju im'o, jedva 4 centa ostrica. I sad kad se sjetim userem se od straha, a nije me lako uplasiti. Inace nosim u planinu jednu mrcinu od noza koji moze prepolovit medjeda - karbon celik laserski ostren, sjecivo skoro 30 cm, a tad nisam imao nista. :palm
Pistolj je zakon za vukove ali na medu ne potezi nista osim magnuma duge cijevi ili sacmarice sa brenerima, ili takav noz pa da mu ne ostanes duzan.
U slucaju i vukova i mede, dovoljno je bilo sta sto dobro "prasne". Kada si se ti prepao njih, vjeruj mi, oni ne da bi se "umalo ne usrali". Usrali bi se i pobjegli. Sto se tice nozeva, bez obzira na velicinu, to proizvodi samo neutemeljen osjecaj sigurnosti. Iako ce te vuk ili medvjed rijetko napasti, ako se ipak desi, medvjedu se radije odmah nag... sa time.

Sto se tice vise vukova, ni pistolj ti ne bi pomagao da napadnu, da nije ovog sto sam vec pomenuo: jak pucanj je dovoljan, skoro uvijek. Ako ne bi islo ni to, trocijevac 20mm bi vjerovatno pomogao.
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2900
Postovi: 2475
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Ramzess »

Fatih je napisao/la: 27 aug 2020, 13:44 U slucaju i vukova i mede, dovoljno je bilo sta sto dobro "prasne". Kada si se ti prepao njih, vjeruj mi, oni ne da bi se "umalo ne usrali". Usrali bi se i pobjegli. Sto se tice nozeva, bez obzira na velicinu, to proizvodi samo neutemeljen osjecaj sigurnosti. Iako ce te vuk ili medvjed rijetko napasti, ako se ipak desi, medvjedu se radije odmah nag... sa time.

Sto se tice vise vukova, ni pistolj ti ne bi pomagao da napadnu, da nije ovog sto sam vec pomenuo: jak pucanj je dovoljan, skoro uvijek. Ako ne bi islo ni to, trocijevac 20mm bi vjerovatno pomogao.
E sad pricamo o pravim stvarima. :oke

... trocijevac ... :oho

A vidi ne mogu u sumu teglit toliko naoruzanja, mora negdje biti mjesta za sugoga a ako vec nosim suho onda moram i noz. Necu dvocijevkom rezat pecenicu.
Znam ja da zivotinje izbjegavaju ljudske staze, i da ce radije zbrisat cim cuju galamu. I da je najpametnije ici u grupi. Ali sranja se desavaju.
Znam slucaj gdje je medo napao covjeka i odbranio se cakijom, udarao medu po glavi i na kraju medo odustao. Jednog mog prijatelja medo vrebao dok je on vrebao srndaca, prisao mu sa ledja i napao, poderao ga svega. Spasio se jer se odgurnuo od medu i strmoglavio niz padinu.
Jednog medu je seljak prepao dok je brao maline, prisao mu iza ledja i zagalamio, medo odjurio ko zna sta je u strahu vidio ... naslusao sam se svakakvih prica i od planinara i od lovaca, ali srecom nikad nisam sreo nikakvu zvijer osim ovo kad me umalo ne pojedose, a i zato je moj stari bio kriv. :ne Bili smo nasli preklanu ovcu na rubu sume bez krvi, polizana krv, i ja mu kazem hajdemo odavde evo nas na vucjoj veceri, a on kakvi vukovi nema vukova, to su cuke lutalice hajmo brat gljive. :lupa
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Fatih »

Buki je napisao/la: 27 aug 2020, 15:08
Fatih je napisao/la: 27 aug 2020, 13:44 U slucaju i vukova i mede, dovoljno je bilo sta sto dobro "prasne". Kada si se ti prepao njih, vjeruj mi, oni ne da bi se "umalo ne usrali". Usrali bi se i pobjegli. Sto se tice nozeva, bez obzira na velicinu, to proizvodi samo neutemeljen osjecaj sigurnosti. Iako ce te vuk ili medvjed rijetko napasti, ako se ipak desi, medvjedu se radije odmah nag... sa time.

Sto se tice vise vukova, ni pistolj ti ne bi pomagao da napadnu, da nije ovog sto sam vec pomenuo: jak pucanj je dovoljan, skoro uvijek. Ako ne bi islo ni to, trocijevac 20mm bi vjerovatno pomogao.
E sad pricamo o pravim stvarima. :oke

... trocijevac ... :oho

A vidi ne mogu u sumu teglit toliko naoruzanja, mora negdje biti mjesta za sugoga a ako vec nosim suho onda moram i noz. Necu dvocijevkom rezat pecenicu.
Znam ja da zivotinje izbjegavaju ljudske staze, i da ce radije zbrisat cim cuju galamu. I da je najpametnije ici u grupi. Ali sranja se desavaju.
Znam slucaj gdje je medo napao covjeka i odbranio se cakijom, udarao medu po glavi i na kraju medo odustao. Jednog mog prijatelja medo vrebao dok je on vrebao srndaca, prisao mu sa ledja i napao, poderao ga svega. Spasio se jer se odgurnuo od medu i strmoglavio niz padinu.
Jednog medu je seljak prepao dok je brao maline, prisao mu iza ledja i zagalamio, medo odjurio ko zna sta je u strahu vidio ... naslusao sam se svakakvih prica i od planinara i od lovaca, ali srecom nikad nisam sreo nikakvu zvijer osim ovo kad me umalo ne pojedose, a i zato je moj stari bio kriv. :ne Bili smo nasli preklanu ovcu na rubu sume bez krvi, polizana krv, i ja mu kazem hajdemo odavde evo nas na vucjoj veceri, a on kakvi vukovi nema vukova, to su cuke lutalice hajmo brat gljive. :lupa

E, ovo zaista moze biti opasno. Hvala Bogu, pa ti nista nije bilo. :oke
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2900
Postovi: 2475
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Ramzess »

Fatih je napisao/la: 27 aug 2020, 15:13
E, ovo zaista moze biti opasno. Hvala Bogu, pa ti nista nije bilo. :oke
Suti dobro sam se bio izvukao ... vratili se do auta a vec je padao mrak i poceli su zavijati oko nas, i starci usli u auto a ja se sjetio da je ispod puta prosle godine bilo gljiva i da pogledam strcim pod put ... e, samo mi se dlake najezile preko ledja do potiljka, tacno sam ga osjetio iza ledja. I sjetim se izvadim skakavac, pravi metalni zvuk, i pocnem ojhat ko kad se seljaci dozivaju i polako prema autu, znam da se ne smijem okrenuti. I cujem kako se grana slomi iza ledja. Srecom stari ostavio otvorena zadnja vrata od auta, cim sam prisao uskocim i zatvorim vrata, vucina skocila i udarila u auto. Stari se sjebo, samo rekao joj kolika vucina ...

A ja mu odmah bio govorio haj'mo, nesto nije u redu, kad smo tek dosli - nekakva sablasna tisina, ni vjetra ni ptica, katuni prazni, nigdje ni seljaka ni ovaca ... :ne
3
3 slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Fatih »

Buki je napisao/la: 27 aug 2020, 15:23
Fatih je napisao/la: 27 aug 2020, 15:13
E, ovo zaista moze biti opasno. Hvala Bogu, pa ti nista nije bilo. :oke
Suti dobro sam se bio izvukao ... vratili se do auta a vec je padao mrak i poceli su zavijati oko nas, i starci usli u auto a ja se sjetio da je ispod puta prosle godine bilo gljiva i da pogledam strcim pod put ... e, samo mi se dlake najezile preko ledja do potiljka, tacno sam ga osjetio iza ledja. I sjetim se izvadim skakavac, pravi metalni zvuk, i pocnem ojhat ko kad se seljaci dozivaju i polako prema autu, znam da se ne smijem okrenuti. I cujem kako se grana slomi iza ledja. Srecom stari ostavio otvorena zadnja vrata od auta, cim sam prisao uskocim i zatvorim vrata, vucina skocila i udarila u auto. Stari se sjebo, samo rekao joj kolika vucina ...

A ja mu odmah bio govorio haj'mo, nesto nije u redu, kad smo tek dosli - nekakva sablasna tisina, ni vjetra ni ptica, katuni prazni, nigdje ni seljaka ni ovaca ... :ne
Jarane, zaista je bilo blizu onda. Ali, de, hajde da "udarimo brigu na veselje". Je li tebe otac voli? :D
2
2 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2900
Postovi: 2475
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Ramzess »

Fatih je napisao/la: 27 aug 2020, 15:30 Jarane, zaista je bilo blizu onda. Ali, de, hajde da "udarimo brigu na veselje". Je li tebe otac voli? :D
:hohoho :hohoho :hohoho :hohoho

... treb'o bih ga pitat ... :haha
1
1 slika
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2900
Postovi: 2475
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Ramzess »

Nije tema ali se sjetih, prica jedan moj blentavi jaran, kaze isao na ono jezero na Bjelasnici i naisao na medjedje govno, kaze nisam se prep'o jer je vec bilo mrtvo, ali se i ja tu pored olaksam da ni medo ne bude rahat kad vidi koliki se baja tu pokenjo ... :hohoho :hohoho :hohoho
2
2 slika
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la dmr »

2
1 slika 1 slika
:rolka
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Fatih »

"2nd. amendment is there to protect all others".
2
1 slika 1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Fatih »

Pa ti reci da ja nisam inspiracija, dmr. :D
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la dmr »

hos kineza? :DDD
1
1 slika
:rolka
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Fatih »

XD.png
Sub-compact XD (HS). Jako mali i lagan. 10 metaka za ovako mali pistolj je i vise nego dovoljno. Za zene, muskarce sa manjim sakama, i sve one koji ne zele da iko zna da nose oruzje.
2
2 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la dmr »

Malo je deset :ovaj :ooo

1
1 slika
:rolka
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la dmr »

1
1 slika
:rolka
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la dmr »

Candy shop :love

1
1 slika
:rolka
Odgovori

Natrag na “Oružje, oruđe, naoružanje...”