Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Forum

Post Postao/la Mehaning »

Fatih je napisao/la: 23 aug 2020, 18:01
Mehaning je napisao/la: 23 aug 2020, 17:54

Nitko sretniji od mene dđa si u pravu, ali nisi... :blabla

Amerikanci imate jednostavno glupu predstavu oko toga, jto oružje jest... :djed

Pištolji ubijaju... :zbunj
A nozevi i palice koje sam pomenuo ne? Kolega mi je ubijen takvim palicama! Nisam Amerikanac samo. Daleko vise sam Bosnjak jer mi je to i etnos. Ali, ovdje govorimo o racionalnosti, nebitno ko je koje nacije.

Ponovo te pitam, hipoteticki, sta da radis u gore navedenom scenariju? Reci cu ti ja. Bices ubijen. Sto znaci, ne ubija samo pistolj. Neko i sve drugo sto moze posluziti kao oruzje. Pitanje je samo, da li ce nastradati neko nevin ili neko, ko je pokusao da izvrsi homicid.

Ne znam zaista sta da ti vise kazem. Pa, ja mislim da ni Papa ne bi pustio da ga neko ubije, a ima neki stap u ruci. Molim te.. :zbunj

Još te ovo pitam, pa te više neču zamarati na ovu temu... :ovaj

Prema statistiki, najnaoružaniji su baš Amerikanci... :ovaj

Možeš li mi na neki način dočarati, kako je to u Ameriki pridonjelo pacifizmu, sigurnosti građana i smanjenju kriminala... :zbunj

Koliko ja mogu shvatiti, ne baš puno... :ovaj
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Forum

Post Postao/la Fatih »

Mehaning je napisao/la: 25 aug 2020, 10:32
Fatih je napisao/la: 23 aug 2020, 18:01

A nozevi i palice koje sam pomenuo ne? Kolega mi je ubijen takvim palicama! Nisam Amerikanac samo. Daleko vise sam Bosnjak jer mi je to i etnos. Ali, ovdje govorimo o racionalnosti, nebitno ko je koje nacije.

Ponovo te pitam, hipoteticki, sta da radis u gore navedenom scenariju? Reci cu ti ja. Bices ubijen. Sto znaci, ne ubija samo pistolj. Neko i sve drugo sto moze posluziti kao oruzje. Pitanje je samo, da li ce nastradati neko nevin ili neko, ko je pokusao da izvrsi homicid.

Ne znam zaista sta da ti vise kazem. Pa, ja mislim da ni Papa ne bi pustio da ga neko ubije, a ima neki stap u ruci. Molim te.. :zbunj

Još te ovo pitam, pa te više neču zamarati na ovu temu... :ovaj

Prema statistiki, najnaoružaniji su baš Amerikanci... :ovaj

Možeš li mi na neki način dočarati, kako je to u Ameriki pridonjelo pacifizmu, sigurnosti građana i smanjenju kriminala... :zbunj

Koliko ja mogu shvatiti, ne baš puno... :ovaj

Ne moram ti docarati nista. Uzmi Google i nadji statistike za kriminal u gradovima ili drzavama u USA, pa to uporedi sa brojem naoruzanih gradjana.

Dva primjera:

1. Chicago, grad. Grad koji ima najvece restrikcije za dobivanje dozvole za oruzje. Vjerovatno najopasniji grad za zivjeti u USA. ( Svi kriminalci naravno naoruzani).

2. California, drzava. Najrestriktvnija drzava po istom pitanju. Los Angeles, San Francisco.....odes tamo, u po bijela dana cujes rafale negdje. Ponovo zato, sto kriminalci imaju oruzje.


Znaci, sve dok gazde nema,misi kolo vode.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Forum

Post Postao/la Mehaning »

Fatih je napisao/la: 25 aug 2020, 10:48
Mehaning je napisao/la: 25 aug 2020, 10:32


Još te ovo pitam, pa te više neču zamarati na ovu temu... :ovaj

Prema statistiki, najnaoružaniji su baš Amerikanci... :ovaj

Možeš li mi na neki način dočarati, kako je to u Ameriki pridonjelo pacifizmu, sigurnosti građana i smanjenju kriminala... :zbunj

Koliko ja mogu shvatiti, ne baš puno... :ovaj

Ne moram ti docarati nista. Uzmi Google i nadji statistike za kriminal u gradovima ili drzavama u USA, pa to uporedi sa brojem naoruzanih gradjana.

Dva primjera:

1. Chicago, grad. Grad koji ima najvece restrikcije za dobivanje dozvole za oruzje. Vjerovatno najopasniji grad za zivjeti u USA. ( Svi kriminalci naravno naoruzani).

2. California, drzava. Najrestriktvnija drzava po istom pitanju. Los Angeles, San Francisco.....odes tamo, u po bijela dana cujes rafale negdje. Ponovo zato, sto kriminalci imaju oruzje.


Znaci, sve dok gazde nema,misi kolo vode.

A da usporedimo sa recimo Frankfurtom ili Bečem... :zbunj
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Forum

Post Postao/la Fatih »

Mehaning je napisao/la: 25 aug 2020, 10:51
Fatih je napisao/la: 25 aug 2020, 10:48


Ne moram ti docarati nista. Uzmi Google i nadji statistike za kriminal u gradovima ili drzavama u USA, pa to uporedi sa brojem naoruzanih gradjana.

Dva primjera:

1. Chicago, grad. Grad koji ima najvece restrikcije za dobivanje dozvole za oruzje. Vjerovatno najopasniji grad za zivjeti u USA. ( Svi kriminalci naravno naoruzani).

2. California, drzava. Najrestriktvnija drzava po istom pitanju. Los Angeles, San Francisco.....odes tamo, u po bijela dana cujes rafale negdje. Ponovo zato, sto kriminalci imaju oruzje.


Znaci, sve dok gazde nema,misi kolo vode.

A da usporedimo sa recimo Frankfurtom ili Bečem... :zbunj
Pa to su dvije razlicite stvari. Atmosfera, gdje postoji realna sansa da uletis u problem "ni kriv ni duzan", za mene znaci da apsolutno trebam imati sredstvo i nacin da se branim.

Ako u tim navedenim gradovima nema nasilnog kriminala (a zna biti, ali recimo da zaista nema), i ja bih preferirao da ne nosim oruzje.
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Forum

Post Postao/la Mehaning »

Fatih je napisao/la: 25 aug 2020, 10:58
Mehaning je napisao/la: 25 aug 2020, 10:51


A da usporedimo sa recimo Frankfurtom ili Bečem... :zbunj
Pa to su dvije razlicite stvari. Atmosfera, gdje postoji realna sansa da uletis u problem "ni kriv ni duzan", za mene znaci da apsolutno trebam imati sredstvo i nacin da se branim.

Ako u tim navedenim gradovima nema nasilnog kriminala (a zna biti, ali recimo da zaista nema), i ja bih preferirao da ne nosim oruzje.

Možda se sječaš jednog mog komentara, kad sam napisao, da bi radije odselio, nego se naoružao... :oke
1
1 slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Forum

Post Postao/la Fatih »

Mehaning je napisao/la: 25 aug 2020, 11:00
Fatih je napisao/la: 25 aug 2020, 10:58

Pa to su dvije razlicite stvari. Atmosfera, gdje postoji realna sansa da uletis u problem "ni kriv ni duzan", za mene znaci da apsolutno trebam imati sredstvo i nacin da se branim.

Ako u tim navedenim gradovima nema nasilnog kriminala (a zna biti, ali recimo da zaista nema), i ja bih preferirao da ne nosim oruzje.

Možda se sječaš jednog mog komentara, kad sam napisao, da bi radije odselio, nego se naoružao... :oke
Sjecam se. Ako bi mi zivot bio ugrozen do te mjere da zaista postoji ogromna sansa da ce mi trebati oruzje da se branim, i ja bih ucinio isto. Ali, ako mogucnost postoji, ali ne u toj mjeri da se "obazirem iza sebe", a uz to mi se svidja mjesto gdje zivim, necu nigdje. Pa nece me saka bandita otjerati i diktirati mi zivot na taj nacin.

"Stand your ground". Milina. :D
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la storm »

Nastavite ovdje :oo
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Fatih »

storm je napisao/la: 25 aug 2020, 11:37Nastavite ovdje :oo
Znas i sam da je on poceo. Uvijek je on kriv. :haha :hohoho
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Ramzess »

Ommadawn je napisao/la: 21 aug 2020, 18:29 Zadnji junak je umro kad je napravljena prva puška.
Ma puno ranije, kad ga onaj zgoljavac opali kamenom iz pracke.
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Ramzess »

OT: Do zuba ako je ikako moguce, poucen iskustvom, do zuba se naoruzati ... obavezno skracena dvocjevka sa 12-kom sacmom a onda 357, dva komada, onih sa sitnijom municijom 9 mm Glock, Steyr, Valter, neka se nadje, poluautomatski karabin sa optikom, par pumparica, sanduk razne municije, nocni pasivni dvogled ... samo osnovno sam nabrojao. Pozeljno jasno i instalirat ojacano minsko polje oko kuce.
1
1 slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Max »

Buki je napisao/la: 27 aug 2020, 08:34 OT: Do zuba ako je ikako moguce, poucen iskustvom, do zuba se naoruzati ... obavezno skracena dvocjevka sa 12-kom sacmom a onda 357, dva komada, onih sa sitnijom municijom 9 mm Glock, Steyr, Valter, neka se nadje, poluautomatski karabin sa optikom, par pumparica, sanduk razne municije, nocni pasivni dvogled ... samo osnovno sam nabrojao. Pozeljno jasno i instalirat ojacano minsko polje oko kuce.
arane

ja od svega ovoga što si nabrojao imam samo čačkalicu...
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la storm »

Buki je napisao/la: 27 aug 2020, 08:34 OT: Do zuba ako je ikako moguce, poucen iskustvom, do zuba se naoruzati ... obavezno skracena dvocjevka sa 12-kom sacmom a onda 357, dva komada, onih sa sitnijom municijom 9 mm Glock, Steyr, Valter, neka se nadje, poluautomatski karabin sa optikom, par pumparica, sanduk razne municije, nocni pasivni dvogled ... samo osnovno sam nabrojao. Pozeljno jasno i instalirat ojacano minsko polje oko kuce.
Fatih na aparatima..
Eno danas će u shopping, kako mi se čini :D
2
2 slika
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Ramzess »

mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 08:36
Buki je napisao/la: 27 aug 2020, 08:34 OT: Do zuba ako je ikako moguce, poucen iskustvom, do zuba se naoruzati ... obavezno skracena dvocjevka sa 12-kom sacmom a onda 357, dva komada, onih sa sitnijom municijom 9 mm Glock, Steyr, Valter, neka se nadje, poluautomatski karabin sa optikom, par pumparica, sanduk razne municije, nocni pasivni dvogled ... samo osnovno sam nabrojao. Pozeljno jasno i instalirat ojacano minsko polje oko kuce.
arane

ja od svega ovoga što si nabrojao imam samo čačkalicu...
Nema ni ja nista od nabrojanog, ali imam bogato iskustvo iz gledanja zombi serija pa znam sta se mora imat' ... :oo
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Ramzess »

Oj gdje da zaboravim gas-maske sa rezervnim filterima i komplet opreme za dezinfekciju ... :palm
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Max »

Buki je napisao/la: 27 aug 2020, 08:39
mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 08:36

arane

ja od svega ovoga što si nabrojao imam samo čačkalicu...
Nema ni ja nista od nabrojanog, ali imam bogato iskustvo iz gledanja zombi serija pa znam sta se mora imat' ... :oo
e nemre bit da nemaš makar dugu devetku


ja fakat ni jedan jedini komad vatrenog oružja ne posjedujem...
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Ramzess »

mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 08:41
Buki je napisao/la: 27 aug 2020, 08:39

Nema ni ja nista od nabrojanog, ali imam bogato iskustvo iz gledanja zombi serija pa znam sta se mora imat' ... :oo
e nemre bit da nemaš makar dugu devetku


ja fakat ni jedan jedini komad vatrenog oružja ne posjedujem...
Nemam :tuzni
A trebao mi je pistolj, pisao sam kad me umalo vukovi ne pojedose u branju gljiva ... ja neku cakiju im'o, jedva 4 centa ostrica. I sad kad se sjetim userem se od straha, a nije me lako uplasiti. Inace nosim u planinu jednu mrcinu od noza koji moze prepolovit medjeda - karbon celik laserski ostren, sjecivo skoro 30 cm, a tad nisam imao nista. :palm
Pistolj je zakon za vukove ali na medu ne potezi nista osim magnuma duge cijevi ili sacmarice sa brenerima, ili takav noz pa da mu ne ostanes duzan.
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Oruzje - samoodbrana (afinitet - averzija, "pros" - "cons")

Post Postao/la Max »

Buki je napisao/la: 27 aug 2020, 08:52
mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 08:41

e nemre bit da nemaš makar dugu devetku


ja fakat ni jedan jedini komad vatrenog oružja ne posjedujem...
Nemam :tuzni
A trebao mi je pistolj, pisao sam kad me umalo vukovi ne pojedose u branju gljiva ... ja neku cakiju im'o, jedva 4 centa ostrica. I sad kad se sjetim userem se od straha, a nije me lako uplasiti. Inace nosim u planinu jednu mrcinu od noza koji moze prepolovit medjeda - karbon celik laserski ostren, sjecivo skoro 30 cm, a tad nisam imao nista. :palm
Pistolj je zakon za vukove ali na medu ne potezi nista osim magnuma duge cijevi ili sacmarice sa brenerima, ili takav noz pa da mu ne ostanes duzan.
a prijatelju đe se ti to zavlačiš među vukove i međede...

meni je krivo, dedo rahm je bio lovac i nana meni njegov karabin davala i ja ne uzmem u momentu....
0
I say what I think, I think what I say
Odgovori

Natrag na “Oružje, oruđe, naoružanje...”