Treba li legalizirati prostituciju?

Intrigantne teme, koje niste sigurni gdje postaviti...
Moderator:Heidi, Moonlight, Socrates

Treba li legalizirati prostituciju?

Možeš izabrati: 1 opciju.

 
 
Rezultati

ina
Valentajn Behar
Valentajn Behar
Reactions: 4608
Postovi: 3040
Pridružen/a: 22 dec 2020, 10:50

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la ina »

lejlamo je napisao/la: 28 dec 2020, 10:39
ina je napisao/la: 28 dec 2020, 10:21

Zašto? Nelegalizacija ostavlja slobodnu kretnju (dobro zabašurenu) mafijskoj branši..
A žene koje se požele izvući iz sličnog sistema čeka često oštrica ispod vrata..
pisala sam već neke od razloga, a ima ih još. ako ti nije mrsko, pročitaj, da se ne ponavljam.
podržati i ozakoniti prostituciju znači dati potpunu slobodu trgovcima ljudima, djecom, seksualnu eksploataciju i mnoge druge gadosti...
samo zato što nešto što je nemoralno postoji, ne mora mu se dati legitimitet i podrška.
Spominješ u gore navedenom legalizaciju prostitucije (u slučaju) kao izrod neke vrste podrške.. A moglo bi se to gledati i drugačijim očima.. Kao cilj i borba protiv trgovine.

zaboravljate da legalizacijom ne nestaje "crno tržište" i ilegalno bavljenje.....

Ovako nešto nemoralno što postoji trebalo bi se što moralnijim putem "suzbiti" kad se već ne može.. (a ne može, niti će ikad) ..iskorijeniti.
bavi li se iko konzumentima prostitucije?
Sankcionisanje onih koji žele imati koristi od prostitutki se pokazalo/pokazuje i dokazuje nedovoljno.
Uz legalizaciju i jače zakone kažnjavanja crnog tržišta koraci bi bili kraći. Ali potez (legalizacije) ide protiv jake mafijske sile.. A ta sila je "zaštićena" već nekim postojećim zakonima. Zvuči suludo i paradoksalno ali potentniji u nekim krugovima opostaju. Kako hoće I kako im profit najviše nalaže.
prodavanje i kupovanje intimnog odnosa, spolnog organa, tijela i načina ponašanja koji se traži za novac je nešto što nijedno društvo ne bi smjelo podržati.
Prema it zakonu primjer, razmjena seksualnih usluga za novac, robu ili druge usluge je zakonita. Plaćanje seksa nije zločin, ali seksualni radnici moraju biti punoljetni.
Sporedne aktivnosti, poput iskorištavanja, organizovanja itd su ilegalne.
0
Neka ljubav caruje..
Avatar
medvjed23
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3151
Postovi: 2403
Pridružen/a: 28 jul 2020, 12:11

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la medvjed23 »

lejlamo je napisao/la: 29 dec 2020, 08:45

kada donesete na nivou države odluku da prodavanje vagine, anusa, tijela više nije nemoralno i društveno neprihvatljivo, korisnici usluga će tražiti raznovrsnu ponudu bez kondoma, uriniranje, seks šakom, gang bang partije i slično (navela sam lajt verzije)...zašto ne, legalno je.
a prostitutka, kao zaposlenik pod pokroviteljstvom države u mikro zajednici svog bordela bit će primorana izvršavati zahtjeve.

mislite da će samo tako smjeti reći neću? nismo valjda toliko naivni, kada se većina nas koji radimo u različitim sektorima i imamo privatnike ili državu za nadređene nađemo, vrlo često, u situaciji mobbinga.

ja ne znam mnogo o tom svijetu, ali usudiću se pretpostaviti da je ovo stanje koje ti opisuješ puno bliže nelegalnoj nego legalnoj prostituciji.. kad u takvo stanje uvedemo zakon, stvari postaju uređene: jasno je šta se smije tražiti, na koji način, po kojoj cijeni itd.. uslovi rada postaju bolji, od zdravstvenog osiguranja, preko zaštite od nasilja, do obima rada i dr..

baška pitanje vladavine prava.. to je nešto što treba razvijati radi opšte dobrobiti.. kad evoluiramo u društvo sa dobrim zakonima koji se dosljedno primjenjuju, biće bolje i radniku u pekari i radnici u prosvjeti i svima mimo oligarhije koja se se u ovoj poluanarhiji "snašla".. do tada, bolje ikakva nego nikakakva zakonska zaštita..
1
1 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la Hannibal »

pink floydd je napisao/la: 22 dec 2020, 08:27
lejlamo je napisao/la: 22 dec 2020, 08:13 zanima me, ako je neko upućen, postoji li igdje na svijetu da je dozvoljena prostitucija po modelu samostalne zanatske radnje, da prostitutka nije pod bilo čijim patronatom, a registrovala je posao?
Italija ima takav zakon, javne kuće i organizovana prostitucija su ilegalne....samostalna zanatska radnja najbolje i opisuje taj model kod talijana
lijepo tebi u italiji haha
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
pink floydd
Prvi Valentajn foruma
Prvi Valentajn foruma
Reactions: 17892
Postovi: 8407
Pridružen/a: 03 sep 2020, 05:55

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la pink floydd »

Hannibal je napisao/la: 29 dec 2020, 13:49
pink floydd je napisao/la: 22 dec 2020, 08:27

Italija ima takav zakon, javne kuće i organizovana prostitucija su ilegalne....samostalna zanatska radnja najbolje i opisuje taj model kod talijana
lijepo tebi u italiji haha
:trac
1
1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la Socrates »

Moze li I smije li drzava "podrzavati".stvari koje su za vecinu ljudi, barem deklarativno, nemoralne?

Da li je uloga drzave uopste da se bavi moralom, u ovom kontekstu?
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la Ommadawn »

Zabranjen je i seks van braka u Iranu i Saudijskoj Arabiji, kažnjava se strogo pa postoji prostitucija.
I to su baš robovi tamo.

Sve se da regulisati zakonom - pa i prodaja tijela. Je li dobrovoljno pristaješ na eksploatisanje tijela - pristaješ. Eh, evo imamo mjere - svakih 3 mjeseca zdravstvena kontrola.
Hoće bez kondoma, hoće u pakšu, hoće da se ispiša po tebi, hoće da te pošprica spermom po tijelu - a ti nećeš. Dugme, alarm, uleti rmpalija i izbaci ga van.

Gotova priča.

Nema importirati mlade naivne cure iz Istočne Europe da im se oduzme pasoš, išamara, da postanu roblje i to.

Biće ono toga na crno ali u daleko manjem broju.
2
2 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la Polaris »

Hannibal je napisao/la: 29 dec 2020, 13:49
pink floydd je napisao/la: 22 dec 2020, 08:27

Italija ima takav zakon, javne kuće i organizovana prostitucija su ilegalne....samostalna zanatska radnja najbolje i opisuje taj model kod talijana
lijepo tebi u italiji haha
Ja procitala lijepo tebi u ilahiji....😐
2
1 slika 1 slika
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la lejlamo »

ja sam postavila i pitanje ko su vlasnici bordela i ko vodi npr. red lajt distrikt.
pitala sam i ko su konzumenti prostitucije.

niko da se osvrne na ta dva vrlo bitna pitanja, a u tim pitanjima je argument protiv legalizacije.

neće rmpalija izbaciti konzumenta koji donosi profit.
profit od prostitucije je odmah iza narko i profita od zarade oružjem.
a mušterija je uvijek u pravu.

sve tri djelatnosti su usko povezane i isprepliću se.

i pored površinskog friziranja, kada se malo dublje zakopa, mnogo je razloga protiv legalizacije.

ima dosta osvrta na njemačka iskustva.
prisutno je kajanje zbog legalizacije. možda bi se moglo malo detaljnije i kritički osvrnuti na takva iskustva.

kada se osoba (žena) uvuče u tu mašineriju svaka dobrovoljnost i sloboda odlučivanja prestaje.
voditelj bordela, osoba koja vrbuje žene u prostituciju i sve dalje u nizu nisu visoko empatične, moralne i socijalno odgovorne osobe.
vi od njih očekujete odgovornost, pravednost i poštovanje zakona.

meni je to izrazito naivno razmišljanje.
0
Zadnja izmjena: lejlamo, dana/u 29 dec 2020, 17:28, ukupno mijenjano 3 puta.
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la Atomic »

S moralne ili vjerske strane ni u kom slucaju.
Opet radi bolesti mozda je bolje.
Drzava bi mogla malo pomoci na neki nacin tokom novog braka kako bi se maksimalno smanjila prostitucija.
Besplatno zdravstvo,skolovanje,podsticaj za stan ili kucu,velike dodatke za djecu i sl.
Takve zene traze upravo neozenjeni ili razvedeni.
0
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la lejlamo »

Atomic je napisao/la: 29 dec 2020, 17:18
Takve zene traze upravo neozenjeni ili razvedeni.
prema dostupnim podacima i onome što sam imala priliku čuti i pročitati, a da se radilo o istraživanju na tu temu, to i nije baš tako.
mnogo je osoba kojima je seks dostupan sa partnerom ili povremenim partnerom, a konzumenti su prostitucije.

i, spomenula sam i legalizaciju "prava na seks".
zaista mislite da bi se muškarcima trebalo to legalizovati?! to mi jedino na to liči...muškarac, sam po sebi (jer su konzumenti prostitucije muškarci, žene bi se u promilima mogle ubaciti u postotke, ako i toliko) ima pravo da zadovolji seksualni nagon na način da legalno iznajmi vaginu/anus/usta vatevr na tijelu žene i zadovolji taj nagon na način na koji želi.

kakvu poruku tek to šalje.

ne znam zaista, široko je ovo polje...
a veliki novci se vrte...
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la Atomic »

lejlamo je napisao/la: 29 dec 2020, 17:25
Atomic je napisao/la: 29 dec 2020, 17:18
Takve zene traze upravo neozenjeni ili razvedeni.
prema dostupnim podacima i onome što sam imala priliku čuti i pročitati, a da se radilo o istraživanju na tu temu, to i nije baš tako.
mnogo je osoba kojima je seks dostupan sa partnerom ili povremenim partnerom, a konzumenti su prostitucije.

i, spomenula sam i legalizaciju "prava na seks".
zaista mislite da bi se muškarcima trebalo to legalizovati?! to mi jedino na to liči...muškarac, sam po sebi (jer su konzumenti prostitucije muškarci, žene bi se u promilima mogle ubaciti u postotke, ako i toliko) ima pravo da zadovolji seksualni nagon na način da legalno iznajmi vaginu/anus/usta vatevr na tijelu žene i zadovolji taj nagon na način na koji želi.

kakvu poruku tek to šalje.

ne znam zaista, široko je ovo polje...
a veliki novci se vrte...
Napisao sam da nisam za,da se traze drugi nacini.
To su primitivni nagoni,ali mi usvajamo sve sa Zapada pa je normalno mijenjati partnere ili traziti prostitutke.
Brak danas nije u modi.
Uvijek su postojali zenskarosi koji se ne mogu zadovoljiti jednom zenom,nebitno koliko zgodna ona bila.
Ako nista,jel ono u Sloveniji ima bordel s lutkama :d
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la Ommadawn »

Atomic je napisao/la: 29 dec 2020, 17:34
lejlamo je napisao/la: 29 dec 2020, 17:25

prema dostupnim podacima i onome što sam imala priliku čuti i pročitati, a da se radilo o istraživanju na tu temu, to i nije baš tako.
mnogo je osoba kojima je seks dostupan sa partnerom ili povremenim partnerom, a konzumenti su prostitucije.

i, spomenula sam i legalizaciju "prava na seks".
zaista mislite da bi se muškarcima trebalo to legalizovati?! to mi jedino na to liči...muškarac, sam po sebi (jer su konzumenti prostitucije muškarci, žene bi se u promilima mogle ubaciti u postotke, ako i toliko) ima pravo da zadovolji seksualni nagon na način da legalno iznajmi vaginu/anus/usta vatevr na tijelu žene i zadovolji taj nagon na način na koji želi.

kakvu poruku tek to šalje.

ne znam zaista, široko je ovo polje...
a veliki novci se vrte...
Napisao sam da nisam za,da se traze drugi nacini.
To su primitivni nagoni,ali mi usvajamo sve sa Zapada pa je normalno mijenjati partnere ili traziti prostitutke.
Brak danas nije u modi.
Uvijek su postojali zenskarosi koji se ne mogu zadovoljiti jednom zenom,nebitno koliko zgodna ona bila.
Ako nista,jel ono u Sloveniji ima bordel s lutkama :d
A Istok je inače, moralniji - oni ne traže prostitutke?
Kod njih to niti ima niti je kad bilo?
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la Atomic »

Ommadawn je napisao/la: 29 dec 2020, 17:49
Atomic je napisao/la: 29 dec 2020, 17:34

Napisao sam da nisam za,da se traze drugi nacini.
To su primitivni nagoni,ali mi usvajamo sve sa Zapada pa je normalno mijenjati partnere ili traziti prostitutke.
Brak danas nije u modi.
Uvijek su postojali zenskarosi koji se ne mogu zadovoljiti jednom zenom,nebitno koliko zgodna ona bila.
Ako nista,jel ono u Sloveniji ima bordel s lutkama :d
A Istok je inače, moralniji - oni ne traže prostitutke?
Kod njih to niti ima niti je kad bilo?
Imaju po vise zena,tako su rijesili.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la Ommadawn »

lejlamo je napisao/la: 29 dec 2020, 17:25
Atomic je napisao/la: 29 dec 2020, 17:18
Takve zene traze upravo neozenjeni ili razvedeni.
prema dostupnim podacima i onome što sam imala priliku čuti i pročitati, a da se radilo o istraživanju na tu temu, to i nije baš tako.
mnogo je osoba kojima je seks dostupan sa partnerom ili povremenim partnerom, a konzumenti su prostitucije.

i, spomenula sam i legalizaciju "prava na seks".
zaista mislite da bi se muškarcima trebalo to legalizovati?! to mi jedino na to liči...muškarac, sam po sebi (jer su konzumenti prostitucije muškarci, žene bi se u promilima mogle ubaciti u postotke, ako i toliko) ima pravo da zadovolji seksualni nagon na način da legalno iznajmi vaginu/anus/usta vatevr na tijelu žene i zadovolji taj nagon na način na koji želi.

kakvu poruku tek to šalje.

ne znam zaista, široko je ovo polje...
a veliki novci se vrte...
Ima tu malo veći procenat žena kao konzumenata, nego što misliš, mada su muškarci reprezetantniji.

Eh sad, ja tebi postavljam pitanje - je li status quo bolje riješenje?

Rmpalija će izbaciti - kao što izbacuju u striptiz barovima one potencijalne profite koji se usude testirati granicu.
To imaju u onim famoznim pufovima u Njemačkoj - žena pritisne dugme, ovaj uleti i “hajmo buraz vani, što s’ karo - karo si”.
Mušterija si i u restoranu pa se ne možeš ponašati kako hoćeš.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la Ommadawn »

Atomic je napisao/la: 29 dec 2020, 17:55
Ommadawn je napisao/la: 29 dec 2020, 17:49
A Istok je inače, moralniji - oni ne traže prostitutke?
Kod njih to niti ima niti je kad bilo?
Imaju po vise zena,tako su rijesili.
A to je moralno riješenje?
I ljudsko?
I svi su u mogućnosti?
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la lejlamo »

Ommadawn je napisao/la: 29 dec 2020, 17:55
lejlamo je napisao/la: 29 dec 2020, 17:25

prema dostupnim podacima i onome što sam imala priliku čuti i pročitati, a da se radilo o istraživanju na tu temu, to i nije baš tako.
mnogo je osoba kojima je seks dostupan sa partnerom ili povremenim partnerom, a konzumenti su prostitucije.

i, spomenula sam i legalizaciju "prava na seks".
zaista mislite da bi se muškarcima trebalo to legalizovati?! to mi jedino na to liči...muškarac, sam po sebi (jer su konzumenti prostitucije muškarci, žene bi se u promilima mogle ubaciti u postotke, ako i toliko) ima pravo da zadovolji seksualni nagon na način da legalno iznajmi vaginu/anus/usta vatevr na tijelu žene i zadovolji taj nagon na način na koji želi.

kakvu poruku tek to šalje.

ne znam zaista, široko je ovo polje...
a veliki novci se vrte...
Ima tu malo veći procenat žena kao konzumenata, nego što misliš, mada su muškarci reprezetantniji.

Eh sad, ja tebi postavljam pitanje - je li status quo bolje riješenje?

Rmpalija će izbaciti - kao što izbacuju u striptiz barovima one potencijalne profite koji se usude testirati granicu.
To imaju u onim famoznim pufovima u Njemačkoj - žena pritisne dugme, ovaj uleti i “hajmo buraz vani, što s’ karo - karo si”.
Mušterija si i u restoranu pa se ne možeš ponašati kako hoćeš.
odgovorila sam na to pitanje. nerješavanje problema ne može samo po sebi biti ni bolje ni lošije rješenje, to je ništa.

ponavljam, devijantni ((još uvijek za većinu ljudi) seksualni zahtijevi konzumenata koji koji donose profit nikada neće biti sankcionisani.

rmpalijaa će izbaciti fukaru koja je vidjela da se konji potkivaju pa digla nogu da i ona proba. to je za kamere, predstava za raju. dubina i širina je iza kulisa.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Treba li legalizirati prostituciju?

Post Postao/la Ommadawn »

Znaš kako je Churchill rekao “demokratija nije najsavršeniji sistem ali mi na lageru boljeg nemamo”.

Ako se legalizuje - dolazimo do boljeg uvida u taj segment društva koji je za nas još uvijek nešto strano.

Naravno, kao i svugdje i u svakoj branši ćeš imati crnih rupa ali makar će dosta toga izaći na površinu.

Neko nema drugačijeg pristupa seksu nego mora platiti, no to je samo jedan dio konzumenata.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Odgovori

Natrag na “Razne diskusije”