Stranica: 1/1.
GPS ili auto karta?
Postano: 25 aug 2021, 14:17
Postao/la CocoMa
Idete u nepoznati grad / drzavu, sta vise koristite GPS ili autoakrte ?
Jeste da sada svi imamo smartphone, i GPS u autima, ali ja opet volim pogledati auto kartu..i orijentirati se po njoj..
Bilo je bezbroj puta da ne gps odveo tamo gdje nisam imala namjeru biti

pa i reci mi da na zaokrenem u sred tunela..

(nisam ga poslusala)..
Ja kad sam dobrog raspoloženja i akođe slucajno neko pita za ulicu ili sl. A znam gdje je kazem da me prati, odvezen ga do zeljenog odredišta...
U nepoznatim gradovima, nekada se obratim taxisti, vozi ispred mene do zeljenog mjesta...
Vi šta koristite ? Cemu najviše vjerujete ?
Prolaznike zaustavite trazite pomoc i od njih ?
Aj... Vozacice/ vozaci..izvolite...
Re: GPS ili auto karta?
Postano: 25 aug 2021, 14:19
Postao/la Mehaning
Zar se karte još uvijek može kupiti...

Re: GPS ili auto karta?
Postano: 25 aug 2021, 14:21
Postao/la CocoMa
Da, moze cak se vise kupuje nego predhodnih godina u ovom periodu..
Njacesce na benzinskim pumpama i karte od Michelin su medu najprodanijim..
Re: GPS ili auto karta?
Postano: 25 aug 2021, 14:24
Postao/la storm
Google maps je savršenstvo... I tocniji od onih garmina nekad, i prikazuje frekventnost, gužve...
Karte volim onako iz dosade gledati

Čitam atlas... Obožavam
Uvijek sam bio najbolji u gradove i sela

Re: GPS ili auto karta?
Postano: 26 aug 2021, 08:21
Postao/la Ramzess
Google Maps pretrazim pa na put uz neku navigaciju. Karte koristim za planinarenje jer sadrze lokacije izvora.
Re: GPS ili auto karta?
Postano: 26 aug 2021, 08:38
Postao/la Heidi
Auto karta

pa malo zalutam I stignem negdje drugo. Uzbudljivo.
Re: GPS ili auto karta?
Postano: 26 aug 2021, 09:21
Postao/la Malena
Jučer sam čitala kako je lik slušajući navigaciju sletio s cisternom.
Ne tako rijetko, oni koji prvi put dolaze u Goražde, slušajući navigaciju ili koristeći google maps vrlo često ovarišu na stari put preko Prače. Čak je bilo slučajeva da ih gps okrene preko Mesića, put kojim je nekad išao "Ćiro" voz.
Ne vjerujem digitali, više volim auto kartu, razložiti i pratim naselja, a svako naselje ima tablu s nazivom i nema šanse da fulimo

Naravno, uvijek prije kretanja upoznamo se sa svim rutama.
Re: GPS ili auto karta?
Postano: 26 aug 2021, 09:29
Postao/la storm
Malena je napisao/la: ↑26 aug 2021, 09:21
Jučer sam čitala kako je lik slušajući navigaciju sletio s cisternom.
Ne tako rijetko, oni koji prvi put dolaze u Goražde, slušajući navigaciju ili koristeći google maps vrlo često ovarišu na stari put preko Prače. Čak je bilo slučajeva da ih gps okrene preko Mesića, put kojim je nekad išao "Ćiro" voz.
Ne vjerujem digitali, više volim auto kartu, razložiti i pratim naselja, a svako naselje ima tablu s nazivom i nema šanse da fulimo

Naravno, uvijek prije kretanja upoznamo se sa svim rutama.
Ako sam voziš, malo je teže sa kartom.
Ovako navigacija priča a ja slušam

A jest, teretna vozila zna odvesti malo čudno. Ovdje ih često uvali u uske ulice kroz centar, gdje jednosmjernom nekad jedva ima prolaza za osobna vozila, zbog loše parkiranih auta.
Re: GPS ili auto karta?
Postano: 26 aug 2021, 09:42
Postao/la Max
Kartu čitaj
Seljaka pitaj

Re: GPS ili auto karta?
Postano: 26 aug 2021, 11:36
Postao/la Socrates
Nisam vidio kartu ima sto godina.
Re: GPS ili auto karta?
Postano: 26 aug 2021, 14:27
Postao/la toxic
Google maps i Waze

pre nego krenem pogledam kojim putevima me vodi, nisam nikad do sad zalutala.
Kartu koristim samo za sume i trailove gde nema gps signala.
Re: GPS ili auto karta?
Postano: 26 aug 2021, 15:01
Postao/la dmr
Karta pored navigacije je poput stampace masine pored worda

Re: GPS ili auto karta?
Postano: 26 aug 2021, 16:26
Postao/la Danny
bez GPS - a ne idem ni u granap, s'obzirom da se ne snalazim bas dobro u prostoru .. pogotovo ovom ravnicarskom, kakav je ovdje

Re: GPS ili auto karta?
Postano: 26 aug 2021, 16:35
Postao/la Podrinjac
Malena je napisao/la: ↑26 aug 2021, 09:21
Jučer sam čitala kako je lik slušajući navigaciju sletio s cisternom.
Ne tako rijetko, oni koji prvi put dolaze u Goražde, slušajući navigaciju ili koristeći google maps vrlo često ovarišu na stari put preko Prače. Čak je bilo slučajeva da ih gps okrene preko Mesića, put kojim je nekad išao "Ćiro" voz.
Ne vjerujem digitali, više volim auto kartu, razložiti i pratim naselja, a svako naselje ima tablu s nazivom i nema šanse da fulimo

Naravno, uvijek prije kretanja upoznamo se sa svim rutama.
Eto kakva smo rupa ni naigacija nas tačno ne može ucrtati.

Re: GPS ili auto karta?
Postano: 18 sep 2022, 23:05
Postao/la hani_jong_un
ja radio dostavu ovo ljeto i kad god sam koristio navigaciju zajebala me. sreca ima ona aplikacija rutmap sarajevo, nju su dobro uradili