Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Moderator: Socrates
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la Iskra »

Biti predmetom insinuacija, ogovaranja, ponižavaju je jako ružan osjećaj i ružna situacija, ali isto tako to je i svojevrstan filtar, lijepo se isciste ljudi, osjećaji emocije, otpadne sve što ne valja, iskriatalise se i razdvoji dobro od lošeg, pa se lijepo vidi ko je ko, a to je jako važno znati.
0
Avatar
PilePipi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 197
Postovi: 305
Pridružen/a: 17 sep 2021, 01:50

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la PilePipi »

Zasto sto su imbecili
vece gluposti nisam cula odavno 😂
Ne brini se Iskrice mozda si ti mlada pa te to pogadja ali vjeruj mu samo sebe ponizavaju

Plus toga imas ti ovdje svoga Storma, nek ih on sve grmljavinom pokosi 🙌😜
1
1 slika
Djevojka koja obecava :habibi
Avatar
Bella_
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6673
Postovi: 3487
Pridružen/a: 21 aug 2020, 08:19

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la Bella_ »

Ne znam, ja to ne znam.
Imam osobu u životu jedno dug niz godina, koja me na svakakav način ponižava, kad god i gdje god stigne.
Nikad nisam odgovarala istom mjerom niti ću.
Sa vremenom to se na neki način smirilo, smirila se.. Nikad nisam pomišljala da je izbacim iz života, ustvari jesam jednom prekinula kontakt i bilo je uzasno i nikad vise..
Rodbinsku vezu ne bih nikad raskinula ni zbog koga ni zbog čega. Uvjek kažem ima ON gore sto vidi sve.
2
2 slika
"Kimsenin fark edemeyeceği detayları görmeyi çok severim."
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la Heidi »

Iskra je napisao/la: 22 sep 2021, 06:51 Biti predmetom insinuacija, ogovaranja, ponižavaju je jako ružan osjećaj i ružna situacija, ali isto tako to je i svojevrstan filtar, lijepo se isciste ljudi, osjećaji emocije, otpadne sve što ne valja, iskriatalise se i razdvoji dobro od lošeg, pa se lijepo vidi ko je ko, a to je jako važno znati.
:hm pazi molim te, razumjela sam sve sto je napisala :sok :D
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la Heidi »

Najvece ponizenje u zivotu mi je bilo, kad me je idiot od sefa zakljucao u fabrici na 24 sata, da bih zavrsila neku ebenu narudzbu.

:bol
5
2 slika 1 slika 1 slika 1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la dmr »

staaa? :sok je li to ponizavanje platio robijom? nemoj reci da nije.
0
:rolka
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la Heidi »

3 mjeseca pritvora.
4
4 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la dmr »

dobro je barem to, mada ne moze nadoknaditi ponizenje i sta sve ne, strah.... nisi mogla pozvati policiju odmah? izvini ako te maltretiram pitanjima, naravno ne moras ni odgovoriti, jednostavno mi je sokantno tako nesto. mislim, znao sam i ja ostati u firmi i skoro 48h i rjesavati probleme, ali mene niko nije ni natjerao ni zakljucao, naprotiv, bude ono, idi kuci, ostavi to.
0
:rolka
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la Heidi »

dmr je napisao/la: 22 sep 2021, 09:04 dobro je barem to, mada ne moze nadoknaditi ponizenje i sta sve ne, strah.... nisi mogla pozvati policiju odmah? izvini ako te maltretiram pitanjima, naravno ne moras ni odgovoriti, jednostavno mi je sokantno tako nesto. mislim, znao sam i ja ostati u firmi i skoro 48h i rjesavati probleme, ali mene niko nije ni natjerao ni zakljucao, naprotiv, bude ono, idi kuci, ostavi to.
Ne bi me niko ni cuo.

Bilo je malo zabaceno kao i svako inudstrijsko podrucje.

Pokusavala sam na razne nacine da izadjem ali nisam uspjela.

Onda se javio bijes u meni i samo sam ga cekala pa i da ga odrobijam ako treba.

Bio je stariji od mene 25 godina i stalno mi se nabacivao, a ja slaba i ranjiva, tek dosla u Nj. Iskoristio je to da mi vrati na jedan ponizan nacin sto ga nisam registrovala kao "muskarca" :zbunj
3
1 slika 1 slika 1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la dmr »

Heidi je napisao/la: 22 sep 2021, 09:12
dmr je napisao/la: 22 sep 2021, 09:04 dobro je barem to, mada ne moze nadoknaditi ponizenje i sta sve ne, strah.... nisi mogla pozvati policiju odmah? izvini ako te maltretiram pitanjima, naravno ne moras ni odgovoriti, jednostavno mi je sokantno tako nesto. mislim, znao sam i ja ostati u firmi i skoro 48h i rjesavati probleme, ali mene niko nije ni natjerao ni zakljucao, naprotiv, bude ono, idi kuci, ostavi to.
Ne bi me niko ni cuo.

Bilo je malo zabaceno kao i svako inudstrijsko podrucje.

Pokusavala sam na razne nacine da izadjem ali nisam uspjela.

Onda se javio bijes u meni i samo sam ga cekala pa i da ga odrobijam ako treba.

Bio je stariji od mene 25 godina i stalno mi se nabacivao, a ja slaba i ranjiva, tek dosla u Nj. Iskoristio je to da mi vrati na jedan ponizan nacin sto ga nisam registrovala kao "muskarca" :zbunj

prestrašno :tugi kako ljudi mogu biti ljigavi i pokvareni to je nevjerovatno.
0
:rolka
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la Heidi »

Nakon toga me zaposlio jedan dedo Turcin, drzao kafanicu i market sa suprugom :srce

I ja njemu to ispricam.

Nekad kasnije sam saznala da je idiota neko prebio.
Ja mislim da su to bili dedini unuci. Nije htio priznat samo je rekao "Ne brini se, Emine, to je proslost. Napravi nam caj."

Rahmet mu dusi.
5
4 slika 1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la Iskra »

Heidi je napisao/la: 22 sep 2021, 08:53
Iskra je napisao/la: 22 sep 2021, 06:51 Biti predmetom insinuacija, ogovaranja, ponižavaju je jako ružan osjećaj i ružna situacija, ali isto tako to je i svojevrstan filtar, lijepo se isciste ljudi, osjećaji emocije, otpadne sve što ne valja, iskriatalise se i razdvoji dobro od lošeg, pa se lijepo vidi ko je ko, a to je jako važno znati.
:hm pazi molim te, razumjela sam sve sto je napisala :sok :D
Mova tipkovnica :trep
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la Iskra »

PilePipi je napisao/la: 22 sep 2021, 07:40 Zasto sto su imbecili
vece gluposti nisam cula odavno 😂
Ne brini se Iskrice mozda si ti mlada pa te to pogadja ali vjeruj mu samo sebe ponizavaju

Plus toga imas ti ovdje svoga Storma, nek ih on sve grmljavinom pokosi 🙌😜
Bojim se da te nisam najbolje razumjela ali u svakom slučaju, sta znam...hvala?
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la Ommadawn »

Heidi je napisao/la: 22 sep 2021, 09:12
dmr je napisao/la: 22 sep 2021, 09:04 dobro je barem to, mada ne moze nadoknaditi ponizenje i sta sve ne, strah.... nisi mogla pozvati policiju odmah? izvini ako te maltretiram pitanjima, naravno ne moras ni odgovoriti, jednostavno mi je sokantno tako nesto. mislim, znao sam i ja ostati u firmi i skoro 48h i rjesavati probleme, ali mene niko nije ni natjerao ni zakljucao, naprotiv, bude ono, idi kuci, ostavi to.
Ne bi me niko ni cuo.

Bilo je malo zabaceno kao i svako inudstrijsko podrucje.

Pokusavala sam na razne nacine da izadjem ali nisam uspjela.

Onda se javio bijes u meni i samo sam ga cekala pa i da ga odrobijam ako treba.

Bio je stariji od mene 25 godina i stalno mi se nabacivao, a ja slaba i ranjiva, tek dosla u Nj. Iskoristio je to da mi vrati na jedan ponizan nacin sto ga nisam registrovala kao "muskarca" :zbunj
Meni jedan pred odmor rekao kako ima da završim posao taj dan ma makar 12 sati još stojao. To što sam ja znao riješavati njegove greške to nikome ništa.
Raste mi pritisak, gledam rostfrajnu cijev u ćošku i na oči mi izađe moja kćer, tad dvije i po godine. Kontam, kad već prije njenog rođenja nisam ležao u zatvoru, neću ni da ona zna da joj je otac u zatvoru zato jer je polomio dobro jednog kretena.
Odem do kuhinje, popijem čašu hladne vode, zovnem starog i kažem mu šta i kako.
Stari šuti, osjetim njegov bijes s druge strane veze, ne govori ništa i ne vidim ga ali osjetim da je bijesan. I on veli “popij čašu vode, izađi u pogon i reci mu hvala što si mi dao ovaj posao. Kad se smiriš, a to je sutra, onda skontaj kako ćeš ga sjebati hinjski”.

Sutradan, dan pred odmor, mali borer, bušilica, na skoro nevidljivom mjestu izbušim rupu na dovodu tople vode. Znam da će se satima, možda i danima, ubiti da nađe grešku.
I lagano na godišnji. Udri ga tamo gdje je naslabiji - pare!
I još uvijek mislim da mu se nisam dovoljno osvetio.
2
1 slika 1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la Heidi »

To jeste najbolja metoda, da.

Nista mi drugo nije palo na pamet osim da cu skocit na njega cim otvori vrata i izgrebat mu facu, mozda povadit oci ili sl.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la Nice try »

Ommadawn je napisao/la: 21 sep 2021, 16:44
Nice try je napisao/la: 21 sep 2021, 08:46

Nije nimalo lako postaviti se kada se nađeš u jednoj takvoj situaciji, čak toliko raznih situacija i gotovo ni u jednoj nećeš naći baš dobar izlaz, a ni rješenje ni na koji način.
Može ponižavati majka, otac, sestra, sin,... i najteže je kad ponižavač nije ni svjestan šta radi tom drugom biću.
Lako je odbaciti ponižavajući odnos neke osobe koju vidiš na ulici, u parku, povremeno na familijarnim okupljanjima,...
Ne znam, par primjera koje znam iz svog iskustva me uvjeravaju da se sa nečijim ponižavajućim odnosom ne može gotovo nikako izaći na kraj.
Ja kad sam počeo pokazivati zube, da vidiš kako se povukoše.
Sa nekima se odnos promijenio na bolje a nekima rekao “vi sebi, ja sebi”.
I život se poboljšao.
Da, kome nije problem "pokazati zube" kako veliš... jedan dio čovječanstva jednostavno ne zna postupiti na taj način.
Ide nekim drugim putem.


U teoriji zvuči izvodivo, ništa lakše, jedino moguće rješenje,... praktično, to izgleda malo drugačije.
Ne mogu ja to tako, većinom glasi odgovor nakon par trenutaka razmišljanja odlutalog pogleda.
2
2 slika
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Kako razoružati osobu koja hoće da vas ponizi

Post Postao/la Ramzess »

Copis je za guzicu.

Jarana mog tip copio za guzicu i produzio, njegova reakcija je bila da se evo smijem i nakon dvije godine! :haha :haha :haha
3
3 slika
Odgovori

Natrag na “Psihologija”