Traumaticna iskustva

Moderator: Socrates
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la Ommadawn »

Ali eto, ja sam našao neki svoj mir u muzici, u crtanju, u teatru, u prirodi, putovanjima, kuhanju, porodici, druženju sa dragim osobama.
Sve te neke pozitivne stvari koji me ispunjavaju i daju energiju pa sam više koncentrisan na njih.
6
5 slika 1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Čuvarkuća
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3040
Postovi: 2252
Pridružen/a: 07 aug 2020, 19:58

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la Čuvarkuća »

Sve pročitah, baš teških priča ima.
1
1 slika
"Treba otimati radost danima što bježe".
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la Fatih »

[mention]R4IN[/mention] , pobrisani su ti off-topic komentari. Nemoj zamjeriti sto nije bilo upozorenja, nisam mogao na forum do prije sat vremena. Molim vas, VISE OD POLA foruma su teme gdje se svasta "moze". Ovdje ljudi smognu snage da pisu o njihovim tezim stvarima u zivotu, i najmanje sto nam treba je da to omalovazavamo, tako sto na temu nista napisati necemo, ali off-topic da.
2
1 slika 1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Sandeman
Banned
Banned
Reactions: 361
Postovi: 556
Pridružen/a: 07 sep 2020, 15:02

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la Sandeman »

Ma, šuplja...
5
1 slika 2 slika 2 slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la Fatih »

Sandeman je napisao/la: 18 sep 2020, 22:11Ma, šuplja...
Zbog cega? :hm
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Sandeman
Banned
Banned
Reactions: 361
Postovi: 556
Pridružen/a: 07 sep 2020, 15:02

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la Sandeman »

Fatih je napisao/la: 19 sep 2020, 13:03
Sandeman je napisao/la: 18 sep 2020, 22:11Ma, šuplja...
Zbog cega? :hm
Post koji sam napisao. Kako nema opcije brisanja...
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la Fatih »

Sandeman je napisao/la: 19 sep 2020, 15:42
Fatih je napisao/la: 19 sep 2020, 13:03

Zbog cega? :hm
Post koji sam napisao. Kako nema opcije brisanja...
Hoces li da izbrisem, od tog posta pa sve ovo dole?
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la Mehaning »

Sandeman je napisao/la: 19 sep 2020, 15:42
Fatih je napisao/la: 19 sep 2020, 13:03

Zbog cega? :hm
Post koji sam napisao. Kako nema opcije brisanja...
Opcija je skroz ispod... :zbunj
0
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la CocoMa »

I dijaspora je doživljavali traume rata na svoj nacin, kada gledaš sve one kolone, udarne vijesti sa područja Ex-Yu.
Sjećam se ja sam svaki dnevnik snimala na video kaseti i usporeno pregledali u nadi ne bi li koga prepoznali..

Samo koliko vremena smo proveli u telefonskim jabukama, svi zovemo različite brojeve rodbine, u nadi da će nam veza to dozvoliti.. roditelji zovu iz kuce a mi iz različitih tel.kabina.

Također dolazak autobusa u Hr. Mađarsku...i jave se, možete doći po nas.. a nismo išli samo po rodbinu, išli smo i po komšije..ne znam koliko je dobro da pišem o ovome, ne bih da ispadne da je hvala, ali hoću reći da u tim trenutcima se pomagalo koliko ko je mogao/ u takvim situacijama čovjeku je neophodna pomoć.. sa koferom u ruci, ne znaju gdje će i kome idu
... odemo do Madrske granice- i sa granice nas vrate - nisu registrovani.. treba čekati/ koliko dugo nije se znalo..

U našoj kući koja je bila predviđena za 5oclanu porodicu, dešavalo se da nas bude po 15-20.. sve dok im se status nije sredio, za stalni boravak, neki su otišli dalje..


Bilo je situacija da sam nailazila na grupe, na željezničkoj stanici koji pričaju nas jezik, a nije ih bilo teško prepoznati da su izbjeglice, sa malom djecom.. ....dovezeni i ostavljeni.. a ja, ne bi bila ja.. da sam samo prošla pored njih.. bez pitanja treba li im pomoći.. I njih odvezem roditeljima.. ide procedura klasična prijava- trazenje smjestaja.. škola.. samostalnost..


Svu tu djecu osjećam svojom, neka su se rodila prije/ neka tu gdje su trudnice se zatekle, trudnicama sam bila pratilja..jer su dolazile bez poznavanja i jednog stranog jezika... bila i u prodajnoj sali.. držala ruku jednoj trudnici.. :jupi :srce najljepše što sam doživjela prije rođenja mog djeteta...
7
1 slika 4 slika 2 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la Iskra »

CocoMa je napisao/la: 07 okt 2020, 11:47 I dijaspora je doživljavali traume rata na svoj nacin, kada gledaš sve one kolone, udarne vijesti sa područja Ex-Yu.
Sjećam se ja sam svaki dnevnik snimala na video kaseti i usporeno pregledali u nadi ne bi li koga prepoznali..

Samo koliko vremena smo proveli u telefonskim jabukama, svi zovemo različite brojeve rodbine, u nadi da će nam veza to dozvoliti.. roditelji zovu iz kuce a mi iz različitih tel.kabina.

Također dolazak autobusa u Hr. Mađarsku...i jave se, možete doći po nas.. a nismo išli samo po rodbinu, išli smo i po komšije..ne znam koliko je dobro da pišem o ovome, ne bih da ispadne da je hvala, ali hoću reći da u tim trenutcima se pomagalo koliko ko je mogao/ u takvim situacijama čovjeku je neophodna pomoć.. sa koferom u ruci, ne znaju gdje će i kome idu
... odemo do Madrske granice- i sa granice nas vrate - nisu registrovani.. treba čekati/ koliko dugo nije se znalo..

U našoj kući koja je bila predviđena za 5oclanu porodicu, dešavalo se da nas bude po 15-20.. sve dok im se status nije sredio, za stalni boravak, neki su otišli dalje..


Bilo je situacija da sam nailazila na grupe, na željezničkoj stanici koji pričaju nas jezik, a nije ih bilo teško prepoznati da su izbjeglice, sa malom djecom.. ....dovezeni i ostavljeni.. a ja, ne bi bila ja.. da sam samo prošla pored njih.. bez pitanja treba li im pomoći.. I njih odvezem roditeljima.. ide procedura klasična prijava- trazenje smjestaja.. škola.. samostalnost..


Svu tu djecu osjećam svojom, neka su se rodila prije/ neka tu gdje su trudnice se zatekle, trudnicama sam bila pratilja..jer su dolazile bez poznavanja i jednog stranog jezika... bila i u prodajnoj sali.. držala ruku jednoj trudnici.. :jupi :srce najljepše što sam doživjela prije rođenja mog djeteta...


De rasplaci me...
0
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la CocoMa »

Iskra je napisao/la: 07 okt 2020, 11:51
CocoMa je napisao/la: 07 okt 2020, 11:47 I dijaspora je doživljavali traume rata na svoj nacin, kada gledaš sve one kolone, udarne vijesti sa područja Ex-Yu.
Sjećam se ja sam svaki dnevnik snimala na video kaseti i usporeno pregledali u nadi ne bi li koga prepoznali..

Samo koliko vremena smo proveli u telefonskim jabukama, svi zovemo različite brojeve rodbine, u nadi da će nam veza to dozvoliti.. roditelji zovu iz kuce a mi iz različitih tel.kabina.

Također dolazak autobusa u Hr. Mađarsku...i jave se, možete doći po nas.. a nismo išli samo po rodbinu, išli smo i po komšije..ne znam koliko je dobro da pišem o ovome, ne bih da ispadne da je hvala, ali hoću reći da u tim trenutcima se pomagalo koliko ko je mogao/ u takvim situacijama čovjeku je neophodna pomoć.. sa koferom u ruci, ne znaju gdje će i kome idu
... odemo do Madrske granice- i sa granice nas vrate - nisu registrovani.. treba čekati/ koliko dugo nije se znalo..

U našoj kući koja je bila predviđena za 5oclanu porodicu, dešavalo se da nas bude po 15-20.. sve dok im se status nije sredio, za stalni boravak, neki su otišli dalje..


Bilo je situacija da sam nailazila na grupe, na željezničkoj stanici koji pričaju nas jezik, a nije ih bilo teško prepoznati da su izbjeglice, sa malom djecom.. ....dovezeni i ostavljeni.. a ja, ne bi bila ja.. da sam samo prošla pored njih.. bez pitanja treba li im pomoći.. I njih odvezem roditeljima.. ide procedura klasična prijava- trazenje smjestaja.. škola.. samostalnost..


Svu tu djecu osjećam svojom, neka su se rodila prije/ neka tu gdje su trudnice se zatekle, trudnicama sam bila pratilja..jer su dolazile bez poznavanja i jednog stranog jezika... bila i u prodajnoj sali.. držala ruku jednoj trudnici.. :jupi :srce najljepše što sam doživjela prije rođenja mog djeteta...


De rasplaci me...
Nemoj.. :cvijece
1
1 slika
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la CocoMa »

Glupost koja mi se desila u jednoj kabini za presvlačenje/ ne znam za koje je teme više/ traume ili gluposti.. :lupa

U prolazu bez neke posebne namjere svratim u jednu prodavnicu zenske osjeća.. :zaljub
I vidim jednu haljinu boja bas kakvu volim zelena  i Ostala samo jedna, a nije moj broj nego manji obično sto nosim ...

:ovaj i uzmem je i odem u kabinu .. :sret


Dok sam je oblačila vidjela sam da je malo teze islo ( ali ovan ne odustaje ) gledam se dopada mi se strasno  a opet mislim se par grama ako se udebljam neću je moći obuci ... ma odlučim je uzeti i malo voditi računa  da se ne udebljam vise ni grama.. :crni jer je knap...

Pođem je skinuti sa sebe  Ne ide... ostalo na pola... niti je svući sa sebe a ni obuci ... panika me već pocela hvatati...preznojila sam se 100X  a izaći takva iz kabine nije bilo moguće od :stid da mi pomogne je skinuti..jer je bila ispod grudi i iznad struka.. :kme Užas.. :crni


Jedva sam nekako je do prsa podigla i tek onda vidjela da bio rajfeslus sa strane  otkopčam ga i napokon skinem haljinu, u kojoj sam se baš namucila bespotrebno dok je skinula..Nisam je kupila.....  :fiju

Jutros vidjeh jednu haljinu iste boje..i sjetih se tog mog iskustva sa zelenom haljinom.. :keke danas nisam ni jednu probala.. :valja

Potpis.Ja* :cocoma

Jedna u nizu gluposti.
3
1 slika 2 slika
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la CocoMa »

Kad vidi @Iskra da opet spominjem grudi.. :keke
2
2 slika
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la Atomic »

Joj,trebam ja na operaciju,kaze sestra od pupka pa skoro do koljena ne smije biti dlaka.Ok sve.
Eto je kasnije kaze kontrola,nosi bic kaze ako bude trebalo obrijat jos negdje.E nece moci gospodjo,popravicu ja sam :nope
Ostali nisu htjeli,haman im dobrodoslo :ooo
5
4 slika 1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la Iskra »

CocoMa je napisao/la: 28 okt 2020, 12:36 Kad vidi @Iskra da opet spominjem grudi.. :keke


Gospodjo vas nešto krenulo :hehe


Svidja mi se tvoja aktivnost na forumu u posljednje vrijeme :sret
1
1 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la Ommadawn »

Atomic je napisao/la: 28 okt 2020, 13:08 Joj,trebam ja na operaciju,kaze sestra od pupka pa skoro do koljena ne smije biti dlaka.Ok sve.
Eto je kasnije kaze kontrola,nosi bic kaze ako bude trebalo obrijat jos negdje.E nece moci gospodjo,popravicu ja sam :nope
Ostali nisu htjeli,haman im dobrodoslo :ooo
Trebao ja operisati nesto dole i trebaju me brijati. Dolazi starija zenska i krenu brijati, meni malo neugodno al´de sta ces, hajde. I dok ti je ona njega micala tamo vamo k´o sofer Dajcov mjenjac kad nece u brzinu pa mora sa medjugasom, poceo mi se dizati.
Ja hocu da crknem od stida, zamisljam u glavi milion scenarija, ma kakav jarane. Kontam yebote ako nastavi jos minutu i po, ima da spricnem da cu ubiti i muhu na zidu. Srecom prestade.
Mislim ne bi mi bilo krivo da je neko mladji ali neka zena pred penziju...
A ona nista.
Valjda navikla, sta li.
6
6 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Traumaticna iskustva

Post Postao/la Atomic »

Svakodnevnica im.
Ista stvar za kateter,kaze moras mokriti.
Znam i ja da moram ali ne ide,ne moze u krevetu i gotovo.
Kaze moramo postaviti kateter,neces ti meni gospodjo nista gurat,idem ja u wc :necu
Svadja nastade,ne smijes kaze,odoh ja sam :apl
Na kraju pod ruku i u wc,onako gol kroz hodnik :face
4
4 slika
Odgovori

Natrag na “Psihologija”