Nasi zivotni principi, pravila i vrijednosti

Moderator: Socrates
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Nasi zivotni principi, pravila i vrijednosti

Post Postao/la Sarajka »

Trudimo se ne raditi ljudima, ono što ne bi zeljela da meni neko uradi.

- Dakle bilo kakvo zavlačenje kad su emocije, nadanja ili planovi u budućnosti posrijedi.

- Od 16 godine sam neovisna kad su financije u pitanju. Tata mi je dva puta platio avionsku kartu (išli smo skupa) kad repka igrala. Nijedan drugi muškarac osim njega ništa. Vrijedno ili vrijedno pomena.

- Vrlo sam konkretna u izražavanju. Ponekad to zna biti i neugodno. Ali ljudi sa mnom obično znaju na čemu su.
4
4 slika
A sad adio :sara
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Nasi zivotni principi, pravila i vrijednosti

Post Postao/la Heidi »

I meni je finansijska neovisnost jako bitna.
2
2 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Nasi zivotni principi, pravila i vrijednosti

Post Postao/la lejlamo »

sebi sam uvela nekoliko pravila...

pokušavam se pridržavati, vježbam i radim na njima...

-instantno filtriranje ljudi, situacija, informacija koji mi unose nemir
-svakodnevno vrijeme koje provedem u miru i samoći koliko mi je potrebno
-česti odlasci u prirodu i upijanje svim čulima
-prihvatanje svojih slabosti, osvještavanje i rad na poboljšanju, mada dozvoljavam da se razmazim
-davanje ljubavi, pažnje, vremena ljudima od kojih dobijam pozitivu
-dozvoljavanje drugima da budu takvi kakvi jesu, da griješe, posebno djeci s kojom radim, da na svoje načine dolaze do nečega što postavim kao cilj
-poštujem tuđu privatnost, trudim se ne mahalati i, iako me nekada ponese, sve se uspješnije odupirem
-napuštam ono što me počne baš mnogo zamarati i opterećavati

...
5
4 slika 1 slika
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Nasi zivotni principi, pravila i vrijednosti

Post Postao/la lejlamo »

Heidi je napisao/la: 22 sep 2020, 23:03 Svoje probleme prvo rasciscavam sama. Rijetko kad zamolim za pomoc. Jeste teze ali tako bolje upoznajem sebe.
i ja tako radim.
1
1 slika
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Nasi zivotni principi, pravila i vrijednosti

Post Postao/la Miss Y. »

- već par godina sam svjesna prolaznosti života i zivim dan za dan, nemam velikih snova niti dugogodišnjih planova jer smatram da oni samo uznemiravaju a ne znači da će se desiti, niti da su dobri za nas.
- u širokom krugu izbjegavam osobe koje su negativne, pričaju samo o sebi, nisu dobri slušaoci i crpe i iskorištavaju moju energiju
- godinama sve više njegujem tijelo i duh
- trudim se da max.pokazujem ljubav prvenstveno roditeljima pa i drugima starijim članovima porodice
-ne volim da njegujem stare loše uspomene, ne pričam o ratu ni sličnim dogadjajima
-kud god nosim srce nosim i razum, do mjere do koje je to moguće
-cijenim tudji trud, i pažnju i radim na tome da isto uzvratim, ali ko god moze bez mene, mogu i ja bez njega
-kvalitet a ne kvantitet - u svim materijalim stvarima.
-uvjerena da je Nikad ne reci Nikad, 100% istina, ne komentarisem tudje živote u smislu, Ja to ne bih nikad itd. jer se sve to brze bolje obrne.
- pouzdam se samo u sebe, ali sve više cijenim ljude koji za svaku sitnicu pitaju da li mogu pomoći, to se pika, od šuplje priče nema ništa.


...

Itd.


:missy
3
3 slika
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Avatar
Lana
PRO behar
PRO behar
Reactions: 19239
Postovi: 13107
Pridružen/a: 03 aug 2020, 07:54

Re: Nasi zivotni principi, pravila i vrijednosti

Post Postao/la Lana »

Ne udovoljavam nikada previse drugima da bi me bolje prihvatili.Trebaju ljudi da nas vole i prihvate onakve kakvi smo doista.Radim samo ono sto sam sigurna da mogu biti uspjesna u tome,ne zadajem sebi neke zadatke za koje nisam sigurna da ih mogu da ispunim.
Uvijek sam bila skromna,nikada nisam zurila za necim da imam previse da se divim tome.
Male stvari me cine uvijek sretnom,nastojim uvijek da ne dodje vrijeme da mi treba pomoc od drugih.
Ne zelim biti duzna nikada nikome nebitno sta je u pitanju.
Ne dizem kredite,ne kupujem ono sto ne mogu da kupim,Kroz zivot nikome nije lahko ali danas mnogi ljudi rade grade se da bih bili boljih od drugih.
2
1 slika 1 slika
Zadnja izmjena: Lana, dana/u 25 sep 2020, 12:11, ukupno mijenjano 1 put.
Moraš da istreniraš svoj um da bude jači od tvojih osjećanja,ili ćeš izgubiti samog sebe.
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Nasi zivotni principi, pravila i vrijednosti

Post Postao/la Socrates »

Meni je zasad jedino palo na pamet da ni za sta ne krivim druge ljude.

Kod mene nema "igrali smo dobro ali zajeb'o nas sudija". Ako smo izgubili, izgubili smo jer smo pocinili greske koje su dovele do poraza.

Nemam neprijatelja medju ljudima.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Lana
PRO behar
PRO behar
Reactions: 19239
Postovi: 13107
Pridružen/a: 03 aug 2020, 07:54

Re: Nasi zivotni principi, pravila i vrijednosti

Post Postao/la Lana »

lejlamo je napisao/la: 25 sep 2020, 09:35 sebi sam uvela nekoliko pravila...

pokušavam se pridržavati, vježbam i radim na njima...

-instantno filtriranje ljudi, situacija, informacija koji mi unose nemir
-svakodnevno vrijeme koje provedem u miru i samoći koliko mi je potrebno
-česti odlasci u prirodu i upijanje svim čulima
-prihvatanje svojih slabosti, osvještavanje i rad na poboljšanju, mada dozvoljavam da se razmazim
-davanje ljubavi, pažnje, vremena ljudima od kojih dobijam pozitivu
-dozvoljavanje drugima da budu takvi kakvi jesu, da griješe, posebno djeci s kojom radim, da na svoje načine dolaze do nečega što postavim kao cilj
-poštujem tuđu privatnost, trudim se ne mahalati i, iako me nekada ponese, sve se uspješnije odupirem
-napuštam ono što me počne baš mnogo zamarati i opterećavati

...
Kako receno,svaka cast :cvijece
1
1 slika
Moraš da istreniraš svoj um da bude jači od tvojih osjećanja,ili ćeš izgubiti samog sebe.
Avatar
pink floydd
Prvi Valentajn foruma
Prvi Valentajn foruma
Reactions: 17892
Postovi: 8407
Pridružen/a: 03 sep 2020, 05:55

Re: Nasi zivotni principi, pravila i vrijednosti

Post Postao/la pink floydd »

Heidi je napisao/la: 22 sep 2020, 23:03 Svoje probleme prvo rasciscavam sama. Rijetko kad zamolim za pomoc. Jeste teze ali tako bolje upoznajem sebe.
Vidio aktivnu temu i htio napisati ovo :cool

Neki bi rekli da je to osobina narcisoidnih ljudi...ja kažem marljivih, snalažljivih, neumornih itd.
1
1 slika
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Nasi zivotni principi, pravila i vrijednosti

Post Postao/la Miss Y. »

pink floydd je napisao/la: 25 sep 2020, 12:17
Heidi je napisao/la: 22 sep 2020, 23:03 Svoje probleme prvo rasciscavam sama. Rijetko kad zamolim za pomoc. Jeste teze ali tako bolje upoznajem sebe.
Vidio aktivnu temu i htio napisati ovo :cool

Neki bi rekli da je to osobina narcisoidnih ljudi...ja kažem marljivih, snalažljivih, neumornih itd.
I marljivi vole čuti Mogu li ti ja kako pomoći?
Sve manje tražim, a više volim to čuti. Jer i ja to isto prvo kažem drugima, i ponudim pomoć i prije nego neko traži.
Dosta više šuplje priče....kad je dernek mogu i sama
2
2 slika
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Nasi zivotni principi, pravila i vrijednosti

Post Postao/la Polaris »

Ne znam koji su moji zivotni, principi i vrijednosti.. kao da ih i nemam...
0
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Nasi zivotni principi, pravila i vrijednosti

Post Postao/la Heidi »

Radim na egu svjesno. Ima dana kad skoci I predje u nerealnu predstavu I iluziju, a zna se spustiti I na mracno dno.

Ne zelim da se krece po tim sferama, dovoljno je sto sam nekad prije platila visoku cijenu.

Ljudi ne pricaju I ne pisu rado o sebi u negativnom smislu, zive kao da su sa par citata dosegli ultimativnu mudrost.

Mozda se I boje.

Ne zelim da se bojim. Ne zelim se ogledati povrsno. To zna I zaboljeti, jbg.
3
3 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Maksuz svratila
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 719
Postovi: 551
Pridružen/a: 18 aug 2020, 21:20

Re: Nasi zivotni principi, pravila i vrijednosti

Post Postao/la Maksuz svratila »

...ne očekujem previše od persona... :maxuz ... haman ni ništa...nije nužno ni da mi budeš frend, ne konzum ja taj pod svaku cijenu taj trend...:kava



...nije moj pos'o da ti vjerujem...vjerujem u samo ono u što se sama uvjerim...u tišini najbolje razmišljam, a u mraku još kristalnije vidim...te znam da prečice nose najveće zamke...uvijek gledam da gledam samo svoja posla, puna mi kapa, kurčića -palčića (ne tepam mu da se zna, nego Stormalo boj cenzuris'o kitu...i da praktičnost mi je na prvom mjestu...što da ju sučem, kome bolan imam šta da ja dokazujem...ako hoćeš jedi, ako nećeš voz sa sofre... idi jadaj se... kod Deidre ili Opre...) i same sebe i to mi je dosta...:maxuz



...imam ono što imam to i respektiram, što nemam... jebajiga...:maxuz ne da mi se da veremin plaho i hranim se nedostajanjem istog...znaš, zatvor mi takva hrana stvara...oči mi se onda kolače, hemoroidi krvare iz dosade...od te silne opsade...




...ne pokušavaj klesat me, ma u bilo kom obliku...vidjećeš u retrovizoru mahanje, meni odušak namah...te koje je ono bilo i ostalo sranje...:maxuz



...ne treba mi tvoje sažaljenje...gubim tada brzo strpljenje... ma šta kažeš ti mene bolje znaš od mene same...:maxuz ..biži, goni što Fudara veli...ajd' zavijaj te sarme...uščuo se kupus...a neće se napraviti same...




... ne treba ni previše dumati...onda kopajući izvlačiš na površinu sav talog i mulj ... dižeš i udišeš svu tu iz budžaka prašinu...a crvljiva sumnja ti zuji i zzzzz govnara jedna...đe muharica... gle još uvijek leti te eto je... k'o muha na govno što rado sleti...:maxuz



...na kraju krajeva, nikad ne reci nikad....:kava... nekoj personi...a ni lovi...:maxuz...svaki put kad sam pomislila je to je to...ide tako...pokaže mi život taj moj težak kamen što ga teglim na leđima da može i da ide putanja i onako...jer šta sve ne vrti... taj naš interes je na kraju krajeva tog zbira... što nas rado dira... u svemu tome, pozdrav principima, ali i gudbaj Čarli sve po potrebi, kako kome, dabome...:maxuz



slika
3
2 slika 1 slika
...kineski mačak...slika
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Nasi zivotni principi, pravila i vrijednosti

Post Postao/la Mehaning »

IMG-ece4b021a9461e6dedc31faad00d9dee-V.jpg
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Odgovori

Natrag na “Psihologija”