Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Moderator: Socrates
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la SmokingMan »

Kutak u kojem sa drugima možete podjeliti vaša iskustva sa video-igrama.
Bilo da ste casaual gamer, ili nešto više od toga,
ko se poistovjećuje sa protagnostima, lično doživljava njegova iksutva, storyline.
Preferirate miš i tastaturu, ili ste neizlječivi konzolaš!?
Ukoliko želite podjeliti priču u kojoj uživate dok igrate, pokrenuti diskusiju,
najavu za nadolazeći naslov kojeg jedvna iščekujete, i spremni ste "istresti kesu",
Osjetite se slobodnim i iskažite svoje emocije, kroz video, sliku, kratki osvrt.



Dobrodošli u vaš svijet u kojem obično volite provoditi svoje slobodno vrijeme,

a inače bi vas na drugom mjestu smatrali dovoljno neozbiljnom osobom.


Gaming ne bira godine!




:respekt

PS: svaki off-topic će biti prijavljen administraciji!!!
2
2 slika
slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la Max »

Igram
Empires puzzles

Imamo i team
War what is it good for
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la SmokingMan »

Nisam odavni igrao ništa kooperativno, teško je naći ljude koji se koj isat sedmnično mogu posvetiti zajedničkom igranju. Recimo, imam prijedlog da pokrenemo football manager 2020 ligu, u nadi da ima nekoga ko voli manager franšizu. Ak oima zainteresovanih za World of Warships, neka se javi, to poigram s vremena na vrijene, nekada sam više aktivniji nekada manje.

U zadnje vrijeme više poreferiram singleplayer zbo opuštenije atmosferer igranja, skoro da sam pri kraju priče Death stranding.a ostalo mi je da spojim još nekliko "Knotova" u kiralnu mrežu i suočim se sa main bosom "Higgsom".

Ušao sam u najzanimljviji segment priče sa meni veoma interesatnim karakterom Heatman.om (glas posudio redatelj Nicolas Winding Refn), koji je spojen na uređaj za oživljavanje "defiblirator" jer zbog niza okolnosti navedenih u priči, jer bio primoran da živi između svijeta živih i mrtvih. 21 minutu boravi u realnom vremenu, čitajući kratke knjige, gledajući kratke filmove,dok preostalih 3 minute boravi "na drugoj strani" dok na "plaži" traga za svojom izgubljenom porodicom, koji je izgubio tokom kataklizme (First void out) (, za koju je spreman konačno prihvatiti i smrt, samo kako bi bio sa njima.

DS ima i multiplayer, ali on ne sadrži neke klasične segmente kao druge igre, osim što možete ostavljati iteme da ih drugi pokupe usput, graditi objjekte, kao što je punjač za baterije za vozila, otupostove, watctowere, mostove, ostavljati ljestve i užadi prilikom prijelaza preko nepristupačnog terena, graditi autoputeve, ostavljati resurse, kako bi ih drugi koristili, obilježavati povoljne rute krtetanja, izbjegavajući entitete (poznati kao Beach things) i sl...

Death stranding je u suštini video igra/film sa dosta cut scena i djaloga, pa se na momente osjećate kao da ste stvarno više prisutni u nekom filmu...

DS je inače na Golden Joystick Award 2020 ponio titulu najbolje igre godine za PC platformu, osim zanimljive priče igra odiše nevjerovatnim grafičkim dizajnom i vizualnim efektima.

Mnogi kritičari datum izlaska igre za PC simbolično povezuju sa pojavom pandemje COVID-19, jer sama igra sa sobom nosi iznimno jake elemente metafore, shodno da radnja igre nagovještava mogućnost velikog masovnog izumiranja života na Zemlji, dok vi u ulozi protagoniste imate zadatak da
spriječite kataklizmu i povežete udaljene izolovane zajenice u jedno funkcionalno drutšveno tijelo.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
0
slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la Max »

Joj menadzer...
Ne smijem to zapocinjati

...
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la SmokingMan »

Max je napisao/la: 27 nov 2020, 14:34 Joj menadzer...
Ne smijem to zapocinjati

...
Mislim, dva puta sedmično po pola sata-sat. :ddk
0
slika
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la Polaris »

Meni je zelja uvijek bila da sebi uzmem ps4 (i naravno nisam nikad) i igram onu Just Dance igricu, ono sto pleses. To sam par puta kod rodjaka igrala(plesala) i stvarno je dobro.
Izvinjavam se ako je off.
2
1 slika 1 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la Hannibal »

Ariel je napisao/la: 27 nov 2020, 19:17 Meni je zelja uvijek bila da sebi uzmem ps4 (i naravno nisam nikad) i igram onu Just Dance igricu, ono sto pleses. To sam par puta kod rodjaka igrala(plesala) i stvarno je dobro.
Izvinjavam se ako je off.
sace im past cijena, moc ce se uzet za 250 maraka msm
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la SmokingMan »

Ariel je napisao/la: 27 nov 2020, 19:17 Meni je zelja uvijek bila da sebi uzmem ps4 (i naravno nisam nikad) i igram onu Just Dance igricu, ono sto pleses. To sam par puta kod rodjaka igrala(plesala) i stvarno je dobro.
Izvinjavam se ako je off.
Bolje ti je strpi se malo dok PS5 ne padne cijena. PS4 će možda do godine izgubiti podršku.
1
1 slika
slika
Avatar
R4IN
Sajber kurajber
Sajber kurajber
Reactions: 8954
Postovi: 10478
Pridružen/a: 31 aug 2020, 00:23

Re: Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la R4IN »

Prince of persia, need for speed, assassins creed i najvise kantera online :cool
1
1 slika
ALPHA ET OMEGA🔥
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la SmokingMan »

Naravno, uvijek mi je isto tako važan i OST, ako je napravljena dobra selekcija muzike koja se uklapa u samu atmosferu igre, onda je užitak još veći....

0
slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la Socrates »

Ja sam, skoro iskljucivo, konzolas. I ne igram, skoro nikad, online. Izuzetak je, mada je i to rijetko, FIFA. U posljednje vrijeme, da bi igrao FIFA online, moras posvetiti puno vremena okolnim stvarima, koje malo veze imaju sa igranjem utakmice, pa me i to nervira.

Imam neka pravila kada su u pitanju igrice. Prvo, ako imaju nivoi tezine igrice, moram igrati na najtezem nivou. Pa ako padam (ginem) cesto, i to je dio ucenja igrice. Drugo, ne volim kad moram previse istrazivati online da bi normalno igrao igricu. Automatski gubim interes. Trece, osim nekoliko izuzetaka, istu igricu ne ponavljam cesto. Zato mora meni biti prihvatljiv miks ovog istrazivanja online i slobodnog igranja.

Kao prvu, spomenucu Civilization. Iako sam spomenuo da sam skoro iskljucivo konzolas, eto, prva je igrica koja je donedavno bila iskljucivo PC igrica. Tek zadnja verzija (Civilization VI), je prenijeta i na konzole.

Ima nesto u ovoj igrici sto te tjera blizu ovisnosti. Igrica je strateska, izaberes vladara, kreces od nule, sa dva ratnika, da bi pokusao da stvoris carstvo, drzavu koja ce dominirati svijetom. Koristis miks diplomatije, rata I ostalog (religija, nauka, ekonomija, itd.) da bi ovo ostvario. Na najtezem nivou, igrica je nevjerovatno komplikovana i nepredvidljiva.

Recimo, u Civilization V, ne mogu opisati koliko je frustrirajuce kada stvoris veoma respektabilnu drzavu I Gandhi (da, fuckin' Gandhi :valja) te napadne iz cista mira i popali ti gradove, a neke I otme.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29490
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la storm »

Čuj Gandhi osvajač :D
Ja sam nikakav za igrice, nikad nešto posebno...
Fifa 2012 još igrao čini mi se, i na guitar hero se bio tada navukao... Ali ono i nije klasična igra, pa ne računam :oo
1
1 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la SmokingMan »

Civilization mi je oduzeo pola života, uvijek fasujem i kada mi se pobjeda ukaže na horizontu, jedva sam se skinuo sa nje...

Pa kasnije prešao na Stellaris, daleko zanimljiviju, sve dok se ne negdje na 50% igre ne počne invazija (period krize impeija u galaskiji) iz druge dimenzije, doslovno ti nerpijateljske flote pojedu imperiju za sat, i pottuku gotovo kompletnu galaksiju, tj.tvoje oponente. Dobra stvar je što možeš ulaziti u saveze sa susjednim imperijama, što opet ovisi od tome koju imperiju, traits, ethics odabereš.
1
1 slika
slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la Socrates »

storm je napisao/la: 28 nov 2020, 07:21 Čuj Gandhi osvajač :D
Ja sam nikakav za igrice, nikad nešto posebno...
Fifa 2012 još igrao čini mi se, i na guitar hero se bio tada navukao... Ali ono i nije klasična igra, pa ne računam :oo
Ja mislim da su smisljeno Gandhija napravili najagresivnijem vladarom da bi se ljudi malo i nasmijali.

Jbt, jednom mi je cetiri puta objavio rat tokom jedne partije, zadnji put kad smo vec imali nuklearno oruzje. :valja Gadjao mi glavni grad nuklearkom. Jednom. I nije imao vise. :valja E takav je on u igrici, ide u rat I kad nema s cim.

A ja njega satr'o avijacijom. Dobio sam taj rat. Al' me kost'o pobjede na kraju. Pobjedila Katarina Velika, jer nije ratovala u moderno doba i razvila svemirski program, dok sam se ja krvio sa papkom Gandhijem. :valja
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la SmokingMan »

Cyberpunk 2077 me je pomalo razočarao, kao gotovo proizvod više liči na GTA V nego nešto novo što su navodno (po)nudili, tako da ga vjerovatn neću ni kupovati.
0
slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la Max »

Sleepy Joe je napisao/la: 27 nov 2020, 14:58
Max je napisao/la: 27 nov 2020, 14:34 Joj menadzer...
Ne smijem to zapocinjati

...
Mislim, dva puta sedmično po pola sata-sat. :ddk
Eo samo pet minuta da ovo nesta

Pogledam kad ono svanulo
:valja
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22278
Postovi: 16993
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Trenutno igrate, igrali ste, preporučite i drugima (PC, konzole)

Post Postao/la Russki »

Ja najviše staža imam na World of Warcraftu.

Poneke igre sam igrao pomalo, Battlefield, Generale, Doom i sl. CoD2 uvijek moze.
1
1 slika
abysmal depths are flooded
Odgovori

Natrag na “Gaming corner”